0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
бета чхг и изоставащо развитие на плода
« -: Октомври 29, 2008, 09:31:51 am »
здравейте,по повод съмнение на гинеколожката ми ,че плода не се развива,или по-точно е спрял развитие в 4г.с./когато в събота бях на преглед,трябваще да съм в 6г.с.и 6 дни,а плода отговаряше на 4г.с.и 1-2-дни/реших да си пусна 2 кр.теста ,за да видя дали и как нараства чхг-то.е,първият резултат ми излезе и е 3128. според калкулаторите за бременност,трябва да съм в 7г.с.и 2 дни,не е ли много нисък резултата за тази г.с.в Насочващи ЧХГ нива по време на бременността по гест.седмици пише за 7-8г.с. от 7650 нагоре.в събота съм пак на преглед ,и ако тогава не е нарастнал плода ,ще ме кюртират.но преди това искам да съм 100%сигурна ,че е загинал/че не се развива/.моля помагайте с тези стойности на чхг не съм много наясно.утре пак ще пусна кр.тест,за да видим дали расте чхг-то,но с тоя нисък резултат има ли смисъл се чудя??
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2008, 10:07:37 am »
Асита,искрено се надявам да е станала грешка и да си имала късна овулация.Понякога стават такива грешки.Изчакай още малко за да видиш дали ще се развие плода,и продължи с кръвните тестове.Много успех ти желая
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2008, 10:08:58 am »
От лабораторията не ти дадоха референтни стойности? Аз имам от "Кандиларов". Според тях си 4-5 г.с. Знаеш ли кога е станало оплождането? Може да е късна О. :? Най-добре пусни и другия тест, за да се изясни малко картината.
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2008, 10:15:05 am »
не е възможно да съм 4-5 г.с.последен цикъл 07.септември.не може да съм забременяла на 27-28 ден от цикъл.по принцип имам ранно О между 10-13 ден.картинката май е ясна.няма надежда.
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2008, 10:20:14 am »
Нищо не е сигурно на 100% , освен да чакаш времето да си покаже-друго не ти остава и успех нещата да са наред!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2008, 07:50:57 am »
вчера бях на преглед при друг гинеколог.не му казах за мнението на предишния ,за да не го насочвам в дадена посока.казах му само че съм получила леко кървене и затова идвам да видя дали всичко е наред.та така,според втория гинеколог съм в 6 г.и 3 дни.не зная дали да се зарадвам още.утре ще пусна и втория кръвен тест.ще видим дали се удвоява добре.такава каша ми е ,съвсем се обърках и аз вече.в събота съм на преглед при първия гинеколог.ами това за сега от мен...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2008, 11:09:29 am »
Чува ли се пулса?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2008, 12:56:25 pm »
не,говорят само за плоден сак с дадените размери
*
Re: бета чхг и изоставащо развитие на плода
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2008, 14:43:36 pm »
Ами ако е в 6г.с. и 3  дни, значи има още време до пулсациите. мисли позитивно и  се опитай да се отпуснеш. Ако расте ЧХГ-то няма какво да се косиш. За да те успокоя малко, моето ЧХГ беше много високо за г.с. в която бях и аз си измислях разни филми от сорта на моларна бременност и т.н.
В началото си пусках през два, три дни ЧХГ, докато не се появиха пулсациите и тогава мирясах.
Усех и късмет.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!