Немога да коментирам всички показатели от иследванията ти но щом си имала ЦИН2 това значи средно тежка дисплазия и лечението в този случей е конизация.Освен това имаш и 59-което е от високорисковите вируси.
Колко са изрязали немога да ти кажа защото се изрязва до здрава тъкан . Това може да ти каже лекаря който те е оперирал. Попитай него сега при контролната ти цитонамазка след конизациата.
Интервенцията зависи колко е била инвазивна може да създаде проблем за износване на БР ,но за това се поставя серклаж,който подпомага износването на БР
Цервикалната интраепителна неоплазия (ЦИН, англ., cervical intraepithelial neoplasia, CIN) е процес на промяна на клетките на шийката на матката с всички симптоми на злокачествено заболяване, която е ограничена само на повърхността на органа, т.е. до епитела. Тези атипични клетки все още не са преминали през базалната мембрана. Това е причината те да не са метастазирали (не са пренесени по лимфните и кръвните пътища към останалите органи). Това състояние на предхождащ стадий на раков процес на шийката на матката може да продължи години.
Има 3 степени на ЦИН, наречена още дисплазия. Тези стадии показват, колко напреднали са атипичните промени на клетките.:
* ЦИН I - Лека дисплазия. Наблюдава се промяна на нормалната структура на клетките само в долната една трета на епителния слой на маточната шийка. Обикновено цитологично изследване е показало резултат ПАП II или III. Много често се наблюдават спонтанни ремисии (атипичните клетки изчезват от само себе си).
* ЦИН II - Среднотежка дисплазия. Наблюдаваните променени клетки са ограничени в долната половина на епителния слой, горната половина е с напълно нормална структура. Цитологичното изследване обикновено е било с резултат ПАП III D. Тенденциите за спонтанни ремисии са около 40-60%.
* ЦИН III - Тежка дисплазия. Наблюдават се промени в долните две трети на епителния слой. В тази група влиза и т. нар. Карцинома ин ситу (лат., Carcinoma in situ, CIS). Поведението му все още не е злокачествено, базалната мембрана на епителния слой на шийката на матката не е засегната. Цитологичното изследване обикновено е било с резултат ПАП IV A или V. Тенденциите са спонтанни ремисии са около 20-30%. В повечето случаи се предприема оперативна намеса, резекция на засегнатия участък.
Цервикалната интраепителна неоплазия се причинява в повечето от случаите от зараза с човешки папилома вирус