0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,не знам дали точно тук е мястото да публикувам тази тема,но моля да ме насочите към специалисти от търново,които да помогнат на мен и съпруга ми,  в безбройните ни и до сега неуспешни опити да имаме детенце.
Благодаря предварително!
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2008, 19:20:43 pm »
Доколкото знам няма такъв, д-р Милен Ангелов е специалист по стерилитет, но по-добре се ориентирайте към Плевен или София. Аз ходих при него 4 месеца, но реших, че няма да ми помогне. Успех
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2008, 08:56:32 am »
Изобщо не си губи времето, нервите и парите в Търново.
Както ти е казала Петя, по добре се ориентирай към София или Плевен.
На мен д-р Ангелов не ми помогна с нищо, но за сметка на това доста ми навреди.
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2008, 10:56:58 am »
мале,толкова ли са зле търновските лекари,това е мнг тревожно.!....
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2008, 12:54:48 pm »
Д-р Милен Ангелов е акушер-гинеколог, но НЕ Е специалист по стерилитет. В Търново за съжаление няма такъв. Възможностите са Плевен (там ви е най-близо), София или Варна. Такова е положението, ще трябва да се справяте и с път, и с много други неудобства, но няма друг изход. Разгледай съответните клиники, поговорете със съпруга си и решете къде да се насочите. Всичко друго е само губене на време! Повярвай ми, казвам го от личен опит.
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2008, 14:41:01 pm »
Д-ра е Младен Ангелов от клиника "Фамилия", но не губете и мунутка с него за6ото няма ни6то общо с стерилитета, а с акушерството ???????????? това, че баща му е бил навремето голям Акушер - гинеколог това ни6то не значи, аз страдам 4 години от неговта некадърнос, и некомпетентност,  и сега ще правя 4 опит ИКСИ в плевен при док Емин :bighug:
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2008, 08:56:32 am »
Д-р Милен Ангелов е много добър доктор , но НЕ и в областта на стерилитета.По принцип знае стъпките през , които се преминава , за да се установи проблем и ми ги беше написал в списък.
Ето ги:
Спермограма
Измерване на БТ
Продухване на тръбите

Направихме първите две и той реши , че там проблем няма , предстоеше продуването /струваше 40 лв.,но не беше проблема в парите !/- прочетох доста тук и в бг.мама и момичетата ми обясниха , че това е отречен и стар метод и има възможност тръбата/ите да се спукат от налягането на въздуха в тях ...и се отказах !
Благодарение на една съфорумка тук имам записан час Март месец при д-р Персенска в кл.Надежда в София , за което съм и безкрайно благодарна !
Съветът ми е не си губи времето, нервите и парите тук в Търново - безмислено е !!!
Ориентирай се към Плевен или София !
Успех !

P.S.От кога опитвате за бебче и посещавали ли сте някой доктор в Търново ?
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2008, 18:21:39 pm »
Д-ра е Младен Ангелов от МЦ " Фамилия" , а не Милен. Преценете си сами дали ще ходите при него за лечение и преодоляване на стерилитета:
1. При мен предложението му преди време беше за инсеминация по следната схема:
 Мериш БТ и като падне, отиваш за инсето. Мъжа ти дава материал и той го вкарва с катетърче.Цена 100 лв. Няма изследване на нива на хормони , няма фоликулометрия и няма преработване на материала от мъжа, което е крайно опасно. 8O
 Добре , че се позаинтерисувах предварително за процедурата.Естествено , че не я направихме.
 2.Спермограми при него не се правят , а в поликлиниката и представляват хвърчащ лист с нанесени обема , бр. и подвижността...Прави ги Денева или нещо подобно.
 3. Продухването на тръбите , което той предлага се нарича Персуфлация , която аз имах нещастието да направя , защото изобщо не бях запозната с нищо в тази област. Просто му се доверих.Резултата представлява една "кардиограмка" , по която не може да се разбере , ако едната тръба не пропуска , коя е тя , защото дава обобщена информация и за двете тръби. "Този метод е изключително остарял , не дава точна информация и не се практикува от години " - това са думи на доц. Конова , с която споделих какво сме правили.
 4.Миналата седмица ходих при него на фоликулометрия, защото нямах възможност да отида до Плевен само , за да видя размерите на фоликулите ми и има сериозно разминаване в размерите,  които ми даде той за фоликулите ми и това , което ми каза лекуващия ми лекар в Плевен.
 Д-р Ангелов определи фоликула ми от 22мм на 15 ден като задържан.
На прегледа с мен беше и сестра ми , която също прегледа и под микроскоп установи , че има гъбички, но те нямали нужда от лечение. 8O
 Това е моят опит с този лекар.
 За съжаление в В. Търново сякаш няма добри лекари или поне аз не съм попадала на такъв.
 
« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 18:40:24 pm от fatalwoman »
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #8 -: Октомври 28, 2008, 19:46:34 pm »
Момичета,от думите Ви разбирам да не ходя, даже да не си помислям и да стъпвам при д-р Ангелов...
Аз съм започнала с посещения при д-р Паньова..., но за сега не мога да споделя впечетления, просто е прекалено рано за такива. Но на пръв поглед изглежда, че подхожда с внимание към проблема и с готовност да помогне.
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #9 -: Октомври 28, 2008, 19:55:43 pm »
Д-р Милен Ангелов е много добър доктор , но НЕ и в областта на стерилитета.По принцип знае стъпките през , които се преминава , за да се установи проблем и ми ги беше написал в списък.
Ето ги:
Спермограма
Измерване на БТ
Продухване на тръбите

Направихме първите две и той реши , че там проблем няма , предстоеше продуването /струваше 40 лв.,но не беше проблема в парите !/- прочетох доста тук и в бг.мама и момичетата ми обясниха , че това е отречен и стар метод и има възможност тръбата/ите да се спукат от налягането на въздуха в тях ...и се отказах !
Благодарение на една съфорумка тук имам записан час Март месец при д-р Персенска в кл.Надежда в София , за което съм и безкрайно благодарна !
Съветът ми е не си губи времето, нервите и парите тук в Търново - безмислено е !!!
Ориентирай се към Плевен или София !
Успех !

P.S.От кога опитвате за бебче и посещавали ли сте някой доктор в Търново ?


evita1717 , правим опити от около година,даже година и един месец, вярно че през тази година имаше  моменти когато знаем че сме пропускали идеалното време, но все пак през останалото време трябваше да се получи.....
А колкото до докторите, аз започнах при д-р Паньова, а съпруга ми днес беше при д-р Пиперков....ще видим какво ще се получи, остава само да си стискаме палци  :balk_602:
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #10 -: Октомври 30, 2008, 09:56:09 am »



evita1717 , правим опити от около година,даже година и един месец, вярно че през тази година имаше  моменти когато знаем че сме пропускали идеалното време, но все пак през останалото време трябваше да се получи.....
А колкото до докторите, аз започнах при д-р Паньова, а съпруга ми днес беше при д-р Пиперков....ще видим какво ще се получи, остава само да си стискаме палци  :balk_602:
[/quote]

Д-р Паньова чувам за първи път честно казано !Сега от познати разбирам че Маноилова била много добра , но доколко е такава в борбата със стерилитета - не знам , а и няма да опитвам , защото ми писна от експериментите на всеки доктор !
Относно спермограмата на мъжът ми - прави я биолог Денева както каза Fatalwoman по - горе .
И се извинявам за грешката в името на доктора - Младен , а не Милен Ангелов , просто грешка при писането съм направила!
Още нещо искам да допълня НЕ мисля , че д-р Ангелов е най - некадърният АГ специалист в Търново , а напротив смятам , че е много добър , НО НЕ само той , а и всички останали лекари в града НЕ се занимават със стерилитет и няма кой да помогне в такава ситуация , за съжаление !!!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2008, 17:13:31 pm »
Д-р Маноилова е онколог-гинеколог. Добра е по отношение на онкологичните заболявания, но със стерилитета????
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2008, 21:18:11 pm »
 Аз не съм казала , че д-р Ангелов е най - некадърния!Изобщо такава класификация не съм поставяла!
 Написала съм го ясно:
Преценете си сами дали ще ходите при него за лечение и преодоляване на стерилитета:
Най - отговорно мога да си кажа мнението обаче , че определено не е специалист по преодоляване на стерилитета.
« Последна редакция: Октомври 30, 2008, 21:19:52 pm от fatalwoman »
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2008, 09:31:02 am »
На прегледа с мен беше и сестра ми , която също прегледа и под микроскоп установи , че има гъбички, но те нямали нужда от лечение.

Не само , че казваш , че в борбата със стерилитета не става , но и като доктор гинеколог подценяваш качествата му fatalwoman!
И защо като не си доволна от Търновските лекари изобщо ги посещаваш тогава ...
*
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2008, 17:53:54 pm »
И моето време е изобщо да не си губиш времето с Търновските лекари.Аз също загубих доста време лутане така и мога да кажа че в Търновския край въобще няма специалисти по стерилитет.Най-добре не хабете време и пари там а се ориентирайте към София или Плевен!
Желая ти успех и дано скоро постигнете мечтата си!

Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2008, 12:33:01 pm »
За сажаление във В.Търново няма специалист по стерилитет.Аз също ходих при Ангелов,но само загубих около година с правенето на спермограма(нереална),продухване(отречено),нагревки(безсмислени) и пак продухване.Затова моя съвет е - София или Плевен.Успех :balk_103:
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2008, 13:39:32 pm »
Аз също съм от Търново и съм на мнение ,че в нашия град специалист по стерилитет няма.Чиста загуба на време е посещението при местни АГ.При тях можеш да правиш прегледи и фоликулометрия ,но за сериозни изследвания просто се ориентирай към Плевен или София.Успех!
*

    Шани

Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2008, 18:49:59 pm »
Здравейте,не знам дали точно тук е мястото да публикувам тази тема,но моля да ме насочите към специалисти от търново,които да помогнат на мен и съпруга ми,  в безбройните ни и до сега неуспешни опити да имаме детенце.
Благодаря предварително!












Аз ходя при Ангелов и от това което прочетох тук за него направо се уплаших,предстои ми при него продухване,незнам какво да правя!!!!!!!!!!!!!!





Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2008, 09:04:28 am »
Не прави това изследване при него!!!

Прочети какво е написала Fatalwoman за това изследване , тя го е обяснила много добре и ще разбереш дали изобщо има смисъл да го предприемаш !Изборът си е твой !
Re: Моля насочете ни към добре специалисти в Търново
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2008, 19:22:13 pm »
На прегледа с мен беше и сестра ми , която също прегледа и под микроскоп установи , че има гъбички, но те нямали нужда от лечение.

Не само , че казваш , че в борбата със стерилитета не става , но и като доктор гинеколог подценяваш качествата му fatalwoman!
И защо като не си доволна от Търновските лекари изобщо ги посещаваш тогава ...
Ами не е специалист в тази област.Прочети малко материали по темата за инсеминации с НЕобработен материал и рисковете , които крият и тогава дай да си говорим за д-р Ангелов и стерилитета. Аз не подценявам качествата му . Може би е добър в някаква друга област от гинекологията, с която аз не съм се сблъсквала. Но например гъбичките винаги имат нужда от лечение, а за да се определи какво да бъде лечението, трябва да се определи какъв вид са, а под микроскоп не съм сигурна(по - скоро се съмнявам) дали това може да стане.Предполагам , че може да се установи само наличието им.
 Относно посещенията ми при търновските лекари: да , посещавала съм някои от тях, да, била съм пациентка на д-р Ангелов, да , изгубих достатъчно време и затова съм се насочила към други специалисти.
 Аз и по - горе съм написала за конкретното ми посещение при него - нямах възможност да отида до Плевен в този момент, а се касаеше само да определи размера на фоликулите след стимулация за инсеминация.Може пък да е добър ехографист... :ask:
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 19:24:32 pm от fatalwoman »