0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Първото ритане на вашето бебче
« -: Октомври 25, 2008, 07:21:19 am »
Кога осетихте първото ретниче от бебчето как е усещането
*
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2008, 08:22:18 am »
Има дами, които усещат още в 12-13 седмица, което за мен е супер нереално или внушение. Значи разни непознати усещания еднократно може би към 14-15 , но в никакъв случай не съм убедена, че са бебешки. Категорично и ясно какво е и от какво е при мен беше в 21 г.с..
« Последна редакция: Октомври 25, 2008, 08:31:25 am от cygnus »
*
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2008, 10:52:27 am »
При мен това се случи някъде към 18 г.с.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2008, 14:03:31 pm »
Като къркорене го усетих около 13-14г.с. В 16г.с. усещах нещо като опъване на коремно мускулче. Към 20г.с. някъде започнах да усещам и реалните ритвания, но само, когато съм много спокойна, легнала, около мен е тихо и дебна дълго :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2008, 14:41:04 pm »
При мен усеЩането беШе като потупване по корема и къркорене в 16 г. с и през 18  г. с реалните ритни4ета на бебето :P
Не се тревожи ако не усеЩаШ ниЩо, при някой   това става след 20 г. с .
Бъди спокойна



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2008, 14:47:33 pm »
Като леко потрепване някъде в 15-16 г.с.; след това няколко седмици не усещах нищо  :( и много се бях притеснила. Обаче след 20г.с. движенията станаха по-редовни и по-силни - нали и човечето тогава е по-заякнало. Не се притеснявай, при всеки е различно, може и чак в 22г.с. да го усетиш.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2008, 16:42:42 pm »
Моето бебче го усетих на 2.08 , бях в 20 седм. + 3 дни. Бях на плаж и то се размърда , беше ми много странно, до тогава май не бях усещала нищо.Аз си мислих че към 18 седмица трябва вече да рита и даже се  бях притеснила че не мърда.Но при всеки е различно, както зависи и от пореднистта на бременностите.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2008, 20:53:43 pm »
със Стефания точно 17 седмица
сега още от 13 имах някакви странни усещания, дали е било бебето не зная, но към 17 вече си я усещах много категорично
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2008, 15:07:31 pm »
Честно казано се бях притеснила, защото до средата 20 седмица много не усещах бебето (никакви пърхания и трепкания), а по скоро къркорене на червата - което по принцип ми се случва. Но от 21 седмица почна рязко да подритва и просто няма как да не го усетиш. И от тогава не се е кротнало.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2008, 09:26:34 am »
От 18г.с. при първата бременност усетих като къркорене. Но аз нямам подобни къркорения и ми беше казала една скоро родила майка, че в началото се усеща като пърхане, къркорене на корема. И при двете бременности беше така. И след това започнах да усещам и по-сериозни движения. При първата бременност-бебето много риташе и денем и нощем. Резултата после-едно ревящо нощем бебе. Сега с втората бременност-бебчо едва го усещах да помръдва 1-2 на ден, беше спокойно и си кротуваше много в корема на мама-резултата е бебе, което още от новородено(макар че се роди недоносен 2.100кг. )започна да спи по 5-6 часа непробудно и на 2-3 месеца вече изкарваше цяла нощ без ядене. Незнам дали имат връзка тези неща. Но имам чувството че характера може да проличи дори и в утробата. Големият ми син е вече на почти 6г и 8мес. и е все така буен, неспокоен и бунтар. :D

Но когато и да започне да рита, важното е да е добре и всичко до финала да е наред. Успешно бременеене на всички бременелки.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2008, 13:34:18 pm »
Ами моите бебоци са малко шавливи и се осещаха още към 12-13 седмица, но това по скоро се дължи на факта че им е малко тясно! :) Сега съм в 18 и понякога имам чувството че направо се разхождат в корема ми и дори понякога чувството не е особено приятно, но няма как. Мисля,че при многоплодната бременност усещанията са доста различни в сравнение с едноплодната, но въпреки всичко най-важното е всичко да е наред. Има моменти, когато са затихнали и попнякога се чудя какво ли правят там вътре?!!! :)   :lol:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2008, 16:09:52 pm »
Отчетливо ритниче усетих около 20 г.с.
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2008, 16:53:20 pm »
Отчетливо ритниче -в 20 седмица. Преди това имах съмнения, че усещам нещо към 17 седмица, но не мога да твърдя, че е било точно бебето. В 20 седмица вече нямах никакви съмнения, че е тя.
<br />[link=http:
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2008, 17:05:03 pm »
В 18 г.с. усетих гъделичкане. Отначало не бях сигурна, но по-нататък същото гъделичкане започна да става все по-отчетливо, докато прерастна в ритничета :D
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #14 -: Октомври 27, 2008, 17:27:55 pm »
 В 17г.с. се размърда много силно и продължително и от тогава не е спряло.Преди това усещах нещо като придърпване на матката, но доктора каза че е рано.
А с първата ми бременност беше доста по късно 20-22.
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2008, 18:50:01 pm »
В 16 г.с +1 ден, усетих първото помръдване. За да съм сигурна, помолих мъжа ми да си сложи ръката на корема и той усети потупване от вътре :D
*
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2008, 20:26:27 pm »
Първият път беше на 5 юни, бях на 14 седмици и 1 ден, тогава усетих само гъделичкане слизайки от тролейбуса, доста се зачудих какво беще това все едно някой ме погъделичка по корема отвътре. :lol: След това 2 седмици усещах нещо като къркорене на черва и се чудих какво е. След 16 седмица започнах да усещам вече леки движения и ритници, а след 18 седмица вече си я усещах доста добре.


*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2008, 08:26:15 am »
Благодаря ви момичета,наистина е наи важно да се родят живи и здрави бебчета на финал,но разговаряики с мои познати се притесних,че все още не съм осетила ретниче,те ми казват че са осетили бебчето още в 4 месец но усещането е много леко като гъдел,може би да не съм обарнала внимание.
Успех ви желая и благодаря,че ви има :bighug:
*
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2008, 10:32:41 am »
От 15-тата седмица усещам нещо подобро на пръскане на мехурче в корема. Предполагам че това е бебчето, но не съм много сигурна.
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Първото ритане на вашето бебче
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2008, 14:56:37 pm »
Аз усетих отчетливо движение в 18 седмица,но и по-рано имаше леки придърпвания и бълбукания. :)