0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #40 -: Октомври 28, 2008, 22:20:44 pm »
DivaRoza:balk_47: :balk_81:!
Ей, напълни ми душата!

И непременно да ни кажеш кога и от къде можем да си купим книгите ти!!! Определено се присъединявам към фен клуба ти...


И един въпрос - излиза, че сега да се имигрира на Запад е малко рисковано, нали, конкретно за Великобритания? Особено, ако си полуобразован или по-точно образованието ти е неподходящо за европейските страни...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #41 -: Октомври 28, 2008, 23:07:31 pm »
:flower: DivaRoza, тази вечер имахме литературно-семейно четене на твои постинги!
Истинско удоволствие е да те чете човек!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #42 -: Октомври 28, 2008, 23:59:47 pm »
Аааааа, за книгата и аз се нареждам на опашката, докато не е станала голяма. :lol: С автограф, задължително! :D
Не може в никакъв случай да ме забравиш, аз редовно влизам в сайта ти и чета, макар че тематиката ми е доста... далечна. Много различна от електрониката...

Радвам се, че си пак тук с пълна сила, Розичка!

 :bighug: :bighug: :bighug:

Целувки на теб и малката Емма.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #43 -: Октомври 29, 2008, 08:16:50 am »

Много са големи отговорите на иначе кратките ти и много интересни философски въпроси, а и нямам повече време засега, та дано това те задоволява.  :D

Беше удоволствие за мен! :balk_24:
Обещаваш да ни кажеш когато излезе книгата , нали?
А може да решиш да ни поканиш на презентацията й в България! :wink:


Osiana, за какъв сайт говориш , пак ли нещо не знам? :?
Постингите на ognyana и mishanta, са видими само на опция "отговори".
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #44 -: Октомври 29, 2008, 10:32:03 am »
Ефирче, нищо не си пропуснала, тя Розичка знае за какво говоря и се надявам да ме извини. :oops:

ПП. Постингите на Мишанта и Огняна вчера се виждаха нормално, днес не, странно. Сега се виждат и на опция "Всички".
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 10:35:42 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2008, 10:50:59 am »
Цените са такива каквито трябва да са  :lol:-Европейски(нали сме в Европа), но заплатите не са Европейски !!!!!!!И аз мисля , че там е проблема!!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2008, 13:12:49 pm »
кой е сайта, Роза?  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #47 -: Октомври 29, 2008, 13:15:53 pm »
Момичета, да не сте препили с кафето?!  :D

Иначе, хубаво, щом искате, някой ден... :D

Огняна, всичко е много индивидуално и е въпрос на късмет и много други неща. За квалифицираната работа се чака повече, но никой не стои без работа през това време, а все намира нещо и се препитава, докато постигне, каквото иска. Всеки ще ти разкаже своята история, но тя няма да е твоята и при теб нещата може да се стекат по по-добър начин. Не се влияй много от историите, кито ще чуваш, а гледай своя живот и търси своите неща, където и да си. Късмет и Божа работа. Просто, трябва да имате реалистични очаквания, много хъс и мотивация. Особено трудно е само в началото, после става лесно. Но и това е много общо. Щом сте решили, опитайте! Късмет! :D

Джам, тя Ози е едно "лошо" момиче, което не знае какво говори... :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #48 -: Октомври 29, 2008, 14:34:04 pm »
Цитат
Джам, тя Ози е едно "лошо" момиче, което не знае какво говори... 

Абсолютно!
Няма никакви сайтове.

Цитат
Момичета, да не сте препили с кафето?! 

Иначе, хубаво, щом искате, някой ден...

Розичка, аз вече и кафе не пия, заради кръвното... след последната процедура и кръвно имам, пия само без кофеин. И искаме, разбира се!


ПП. Последен спам. :oops:



 
 
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #49 -: Октомври 29, 2008, 15:17:42 pm »
Розичке, и аз не съм от прекаляващите с кофеин, ама и аз искам книга с автограф, живот и здраве, когато стане  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #50 -: Ноември 16, 2008, 16:29:19 pm »
Момичета, да не си помислите само, че сън не ме хваща, за да измисля с какво да ви разваля настроението!  :D Обаче аз пак за кризата, която се очаква догодина да приключи, макар че с точност никой не знае, но сега е в разгара си. Има развитие на нещата по тези земи. Гордън Браун, тукашният МП, май ще излезе спасител не само на UK, но и на световната икономика, защото чета, че на срещата на G20 са одобрили неговия план за решение на кризата.

Какво свърши Гордън Браун:

- Подписа договор с банките, че правителството ще им финансира дълговете, ако те намалят основния лихвен процент;
- Финансира банките;
-Дълго време напомняше на банките, че сега е техен ред да изпълнят своята част от споразумението;
- И миналата седмица The Bank of England намали основния си лихвен процент с 1.5, което било историческо намаление от 1955 г. насам;
- Голяма част от останалите банки я последваха, но не всички;
- Очаква се това да повлияе положително както на домакинствата, така и на малкия бизнес, поне на този, който оцеля и не банкрутира от кризата;
- Гордън Браун обмисля в новия бюджет за догодина да се намалят всички данъци, за да сложи пари в джоба на хората, които те ще инвестират в икономиката директно. Парите ще са заем от богатите араби, които май в скоро време ще владеят целия Остров. Те са на мода, руснаците поизостават с размера на богатството си;
- Останалите страни са се съгласили да направят същото в своите икономики, защото днес всичко е свързано;
- Сега е моментът Гордън Браун да обяви за пролет избори и ще ги спечели, защото макар и гласуването да не е задължително, то хората са практични и гласуват за този, който променя нещата;
- Консерваторите си умират от яд и говорят безсмислици, което показва колко са неподготвени за властта, макар че пролетта спечелиха местните избори, но това беше кофти момент за лейбъристите, защото се вдигна цената на петрола;
- Гордън Браун ще се окаже прав, като каза за себе си, че е "сериозен лидер за сериозни времена", а сега се оказа и такъв в световен мащаб. Все пак, той беше министър на икономиката през всичките години на възход при правителството на Тони Блеър;
- Иначе, безработицата се увеличава все още постепенно, но пък пада цената на бензина, цените на хранителните продукти се намаляват масово, а и се говори, че догодина ще намалят и цената на електричеството. Правителството призовава бизнеса за тези мерки, за да се съвземат хората.

Как върви кризата в България? Дошла ли е и там, или Станишев я е спрял юнашки на границата и я задържа там, и подпира с гърди... :D

Хайде, време е Станишев да последва примера на Г. Браун и да намали данъците, и да натисне банките да намалят основния лихвен процент! Ако не, изборите май не са далеч...

P.S. Ако западните държави не се съвземат догодина и ако редовият гражданин не си понапълни отново джоба с парици, това ще се отрази по най-директен начин и на родния туризъм, защото точно тази прослойка от британци например ходят по нашите курорти. И без това и досега една почивка в БГ излизаше по-скъпо от една такава в Испания, та нищо чудно да се преориентират всички. Да се надяваме, че ще се оправят нещата!
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 17:56:54 pm от DivaRoza »
*
Re: Усещате ли поскъпване на живота (и в кои сфери),
« Отговор #51 -: Ноември 18, 2008, 14:06:03 pm »
Попаднах на много интересно интервю с Отец Никанор:

http://money.ibox.bg/interview/id_1858750684

Представя своята доста интересна гледна точка, както и взeма под внимание доста комплексни фактори.