0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
СПЯ и Клостилбегит?
« -: Октомври 15, 2008, 14:18:27 pm »
Здравейте,предстои ми стимулация с Клостилбегит,но имам СПЯ и се притеснявам много.Дали СПЯ е предпоставка за образуването на кисти при стимулацията? Има ли момичета с това заболяване минали по тоя път? Имахте ли усложнения?

Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2008, 18:53:31 pm »
Здравей,
Аз също бях със СПЯ и стимулацията ми с Клостилбегит мина нормално. Всичко зависи от точната доза и редовно да те наблюдават с фоликуметрия, при която се следи дали фоликулите се пукат за да не останат кисти. При мен лечението се овенча с успех.
Пожелавам ти успех и на теб!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2008, 22:34:34 pm »
Има много момичета и много изписано по темата. Защо не разгледаш другите теми.
При мен имаше усложнения. Много при това, но имаше и резултат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2008, 11:10:03 am »
При мен също единият яйчник е поликистозен,но съм съгласна,че ако се приема правилна доза и се следи как реагираш на стимулацията нещата могат да доведат до положителен резултат.Стискам ти палци!
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2008, 13:46:56 pm »
А  изследване за проходимост на тръбите имаш ли?
*
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2008, 17:28:10 pm »
Аз също съм с един поликистозен яйчник. Почти година ходя на фоликулометрия- не съм стигала до стимулация, защото се видя че без стимулациия мога да образувам доминантни фоликули,който не винаги се пукаха сами. Успех на всички, ако имате въпроси питайте...
*

    галя

Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2008, 15:49:02 pm »
При мен стимулацията беше успешна още от първия път с клостилбегит. Докторът май прекали с дозата -по 2 от 5 до 9 ден, но пък имаше успех. Важното е да знаеш, че поликистозата се лекува и няма никакъв проблем да се забременее по нормален път. Успех
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2008, 16:42:56 pm »
Важното е да знаеш, че поликистозата се лекува
Дали се лекува не знам. Но не е задължително да е излекувана, за да има бременност.
няма никакъв проблем да се забременее по нормален път.
Да особено ако имаш време, защото понякога отнема години. А според мен това си е проблем (поне докато аз не се науча да връщам времето).
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    кармина

Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #8 -: Ноември 19, 2008, 15:50:57 pm »
Важното е да знаеш, че поликистозата се лекува
Дали се лекува не знам. Но не е задължително да е излекувана, за да има бременност.

Поликистозата е лесна за коригирана ако се желае бременност, и аз съм чувала, че лечение все още няма.

няма никакъв проблем да се забременее по нормален път.
Да особено ако имаш време, защото понякога отнема години. А според мен това си е проблем (поне докато аз не се науча да връщам времето).
Поликистозните яйчници не са синдром, при тях е забременяването е лесно. Клостилбегитът помага на голям % от жените, естествено съобразен с фактора възраст. Не може да очаквате да сте на 40 години и клистилбегита да действа като магическа пръчица.
Аз забременях на 33 и също от първата доза Клостилбегит.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2008, 17:40:31 pm »
Здравейте момичета :wink:
Както виждам сте доста наясно с пиенето на Клостил и стимулацията.Ако може малко помощ ще съм ви много благодарна!Имам липса на овулация (следена с тестове и БТ) и стигнах до лекарствата.Първия месец след като го пих имах множество фоликули, но до 13 ден бяха с размер не повече от 6 мм.Лекарят ми каза да отида следващия месец след следващия прием на Клостил,който е двоен 2х1 от 3 до 7 ден.Не трябва ли да ме следи през цялото това време?Ами ако образувам кисти???Изписал ми е Утрогестан между 15 и 25 ден.И как се прави изследване за проходимост на тръбите?
Май съм доста невежа, нали?  :balk_144:

Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #10 -: Ноември 24, 2008, 10:27:14 am »
недей да пиеш клостилбегит без снимка за проходимост на тръбите и спермограма. Снимката може да бъде или рентгенова или наблюдение под ултразвуков контрол.
Леко болезнено е , но е задължително да го направиш, в противен случай пиенето на клостил е изключително безпредметно, а да не гожворим , че само си тровиш организма без да имаш шамс за успех
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2008, 13:31:58 pm »
Здравей kristi!Много благодаря за отговорът ти! :bighug: Спермограмата на съпругът ми е много добра, а относно проходимостта на тръбите съм чела хиляда неща, но все още не ми е ясно дали е достатъчен прегледът само с влагалищен ултразвук?Още веднъж много, много благодаря!  :balk_47:

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2008, 16:20:30 pm »
Не е достатъчен. А предписаните 2*1 КБ за 5 дни е мноооого висока доза. Не зная дали трябва да те следи на УЗИ през ден или не, но цветната снимка е задължителна. Поискай си я ти щом лекарят не ти я е препоръчал. Често постъпват така - пийй го това, евтино е, а после ще видим. Само дето това евтиното е с много странчни ефекти и не е много добра идея да го пиеш само заради спорта. Можеш много да си навредиш. А ако имаш задържан фоликул по-добре не го пий.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2008, 16:35:32 pm »
Благодаря ви много момичета :thankyousign: А кога е най-удачният момент да се направи цветната снимка? Тъй като засякох овулация преди 3 дни чрез БТ и тестове за овулация, да изчакам ли следващ цикъл или мога да си я направя веднага?

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2008, 16:58:08 pm »
Първите чисти дни след мензис се прави, не може след овулация
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #15 -: Ноември 25, 2008, 10:30:56 am »
здравей plamito, трябва да бъдеш сигурна, че на ултразвук не може да бъде видяна проходимостта на тръбите. Самото изследване се прави в първите чисти дни след МЦ, след задулжително микробиологично изследване,тъй като е възможно със разтвора да бъдат вкарани навътре доста бактерии и инфекции ако имаш такива. Освен това Тамара е права дозата 2 * 1 е доста висока. При приема на клостил е добре да бъдеш видяна на ултразвук към 3 ден на МЦ за да се провери за задържан фоликул и след като спреш да го пиеш по преценка на лекаря трявба да бъдеш наблюдавана редовно на ултразвук , за да се следят фоликулите и да се следи за хиперстимулация.
Поздрави сърдечни и успех
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #16 -: Ноември 25, 2008, 16:39:35 pm »
Здравей krisi :)Блгаодаря за изчерпателния отговор  :youwoman: От тук разбирам,че колкото и да ти хвалят даден лекар, всъщност е въпрос на късмет :x Едно съм сигурна-ще си направя всички видове изследвания, най-малко за да не съжалявам след това :wink: Благодаря Ви, че Ви има, момичета  :bighug:

*

    schani

Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #17 -: Ноември 27, 2008, 23:15:04 pm »
пия костил(2*1) за втори път след почивка от 2-3 месеца.Вярно че цикала ми се нормализира но бременност така и няма.Имам уплатнени траби и ходя на нагревки,някой ходил ли е на такива неща и имало ли е успех?
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #18 -: Януари 09, 2009, 14:45:58 pm »
Момичета през ноември бях стимулирана с клостил но нищо не се получи,със ПКЯ съм,решихме че ще правим инвитро януари и онзи отивам д-р Стаменов ме прегледа и каза че имам задържан фоликул,бях втори ден от цикъла.Каза ми в събота да отида пак за да види дали се е махнал и ако не е ще пия хапчета две седмици най-вероятно противозачатъчни.Та искам да ви попитам възможно ли е от клостила да се е появил този задържан фоликул и възможно ли е и след прием на хапчета да не се махне и да се превърне в някаква голяма киста?

*
Re: СПЯ и Клостилбегит?
« Отговор #19 -: Януари 09, 2009, 17:31:01 pm »
Та искам да ви попитам възможно ли е от клостила да се е появил този задържан фоликул и възможно ли е и след прием на хапчета да не се махне и да се превърне в някаква голяма киста?
Мисля че и без Клостил може да се задържи фоликул,но аз не мога да кажа при теб дали е точно от това.Може би доктора,който те следи и познава състоянието ти ще определи най-добре.