0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Извинявам се,че пускам тази тема за втори път но на друго място.Незная как да я преместя.Ще бъда благодарня на всеки ,който може да ми даде някакъв съвет или е преживял подобно нещо.След процедура по инвитро,тестът на 14-ти ден беше положителен.Бяха ми върнали 3 ембриона.На 19-ти ден леко зацапах.Обадих се на док.и той каза,4е тр.да 4акаме и да си продължа утрогестана,както и да си направя чхг.Резултата бе6е 1570мл.Зацапването продължи и другите 3-4 дни,като се увеличаваше и бе6е кафеникаво-ръждиво.Аз упорито, през 2 дни си пусках чхг-та които растяха по следния начин...3950 и 7114мл.Първото ми УЗ трябва да е на 13-ти октомври,но на 9-ти получих по силно кървене  и веднага отидох на гинеколог.Прегледаха ме и казаха че има едно закрепено сак4е,но е рано за тонове.Също така че кървенето понякога означавало изчистване на дугите сакчета.Поуспокоих се,но за малко....Днес кървенето е ярко и от мен изпадна съсирек.Незнам какво да правя.Дали не е изпаднал закрепения ембрион.Да си направя ли о6те едно чхг или е рано да покаже? Sad
*
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2008, 13:44:24 pm »
Преди два месеца съм преживяла спонтанен аборт след икси,при мен процедираха така- прегледаха ме за да видят дали има друго сакче и пуснаха чхг за да видят дали се увеличава.ЧХГ намаляваше,констатираха спонтанен аборт.Стискам палци този съсирек който е изпаднал да не е плодното сакче,обади се на лекаря ти.Късмет! yahoo_17
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2008, 11:38:22 am »
Кървенето се случва често.Трябва много да почиваш,и да следиш всички показатели.Още е рано за конкретни изводи,затова се успокой,и вярвай че всичко ще е наред.Желая ти го от сърце.Дано мъничето да се развива нормално!Вземаш ли някакви лекарства?Утрогестан?Фраксипарин или аспирин?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2008, 18:08:21 pm »
Вземам всичко ,което ми е изписано:утрогестан,фолиева,но аспирина го спрях,за6тото на много места прочетах,4е трябва да се спре докато имам кърене.Днес трябва6е да съм на преглед,но Док каза 4е е рано и да дойда след 1-2 седмици.Пуснах пак чхг-Удвоило се е,но аз си тека...Дано всичко да се оправи.Така съм се уплашила,че няма накъде.Сигурно и н Док му досадих :?
*
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2008, 21:04:06 pm »
Може да ти прозвучи като клише,но се постарай да се успокоиш и гледай повече да лежиш и да си почиваш.И не се притеснявай да досаждаш на док.Ели ти каза ли му че имаш кървене?Защото ми е много странно това че той те препраща за след седмица две. :?Настоявай да те прегледа!Трябва да видиш от къде идва кървенето.Хубавото от цялата история е че чхг се е удвоило, което говори че бебо расте.Ако док ти откаже преглед по рано, то отиди при друг на който имаш доверие.Но все си мисля че лекаря  който ти е  направил процедурата трябва да има по различно отношение от това което ти описваш. :crossfingers: кървенето да отшуми.
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2008, 19:24:35 pm »
Ели,аз съм със зацапване от 12 ден на О, след 4-5 дни зацапването спря,но след още толкова пак започна и така до днес.Вече повече от 2 седмици.Аз имам киста и според единия д-р може да е от нея.Въпреки утрогестана 3по2,не намалява,даже от 3 дни се засили.Аз също спрях аспирина,но вместо него ми увеличиха фраксипарина-всеки ден.Незнам дали може от него да ми зацапва?Сега съм болнични и си стоя в нас.
Дано нещата да се оправят при теб!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: кървене след положителен тест от инвитро.
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2008, 21:14:21 pm »
ели,аз също получих силно кървене в 7-ма седмица.веднага ме приеха в болницата и след кратък престой(системи,хапчета и инжекции) премина на кафеникаво зацапване и до преди 10-на дни бях така.пия дуфастон,папаверин и лежане.в болнични съм вече 1 месец.постарай се да си почиваш повече и дано всичко се оправи при всички нас и след време да си прегърнем желаните бебета.
« Последна редакция: Октомври 14, 2008, 21:18:11 pm от Stela74 »
*
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2008, 21:20:30 pm »
Момичета стискам ви палци да изкарате докрай една лека и безпроблемна бременост!
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2008, 17:33:05 pm »
Днес ходих при друг доктор ,за6тото бях с много голям кръвоизлив и болки,прегледа ме на видеозон и каза 4е има отлепване на плодния сак и вероятно от това е кървенето.Не успя да чуе тонове,а ве4е съм 6 г.с. и 4 дни .Изписа ми 1 инжекция прегнил,която естествено не намерих никъде и се разбрахме в събота да отида пак за да видим има ли тонове,ако има щяла да ми сложи пурегон за да спре кръвотечението.Остава ми да лежа и да се надявам :balk_144:
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #9 -: Октомври 15, 2008, 19:22:59 pm »
Ели,трябва много да си почиваш и да не се тревожиш предварително.Дано нещата да се развият добре.Как така не си намерила прегнил,всеки гинеколог трябва да има,ако не във всяко АГ има на 100%.При теб първа бременност ли е?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #10 -: Октомври 15, 2008, 19:25:43 pm »
elieli, щом вижда плодния сак има още шанс. Почивай и си взимай лекарствата. Понякога тоновете се чуват по-късно. Стискам палци да успее да се закрепи и на следващия преглед всичко да е наред!
*
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #11 -: Октомври 15, 2008, 20:54:19 pm »
Eли в аптеките няма да намериш прегнил,но можеш да попиташ за заместител.Със сигорност знам че има такъв само че непомня наименованието.Само знам че е по скъп от прегнил.Момичета включете се който знае наименованието на заместитела на прегнила.
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 21:42:29 pm от tanj74 »
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2008, 21:13:00 pm »
Ели аз също търсих прегнил.няма го никъде,но след като влязох в болницата започнах с 4 хапчета дуфастон наведнъж.незнам какви системи ми сложиха,но го спряха веднага.незнам как е при вас ,но мен ме приеха веднага в болницата.аз също съм с малко отлепване от 7 г.с.постарай се много да лежиш и да почиваш.не се натоварвай с нищо.
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2008, 22:34:36 pm »
Не зная дали и в този случай може да се приложи този заместител. На мен ми изписаха Оветрил вместо прегнил при инвитрото. Струва 95лв., но и той май бързо се изчерпва от аптеките. Но ако се потърси по-обстойно, може да се намери. Не зная от къде си, но на мен днес сутринта ми го купиха от Варна - аптека Брегалница.
Дано съм била полезна.
elieli, желая ти всичките притеснения да отминат и да се заменят само с хубави преживявания! А между другото пулсации могат да се видят само на доста добър апарат в тези седмици, ако не се лъжа. Така че - според мен има време!
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #14 -: Октомври 16, 2008, 14:35:32 pm »
За съжаление снощи в 2.30 ме приеха в аг-то с много голям кръвоизлв.Ембриона си беше заминал и последва кюртаж :balk_145:.Сега ще се възстановявам 2-3 месеца  започвам пак отначало.Благодаря,че бяхте с мен момичета и успешно бременеене.
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2008, 16:51:27 pm »
Ели съжелявам мила!Скорощно възстановявяне,и не губи надежда-ние сме с теб
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2008, 21:30:32 pm »
Ели......много съжалявам.пожелавам ти скоро пак да видиш 2-те чертички.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2008, 22:30:08 pm »
 :bighug: от мен -  едва ли някакви думи ще те успокоят ...но всичко милко о топло  ,което ти  се иска  да чуеш  ,ти го казвам.


*
Re: кървене след положителен тест от инвитро...6 г.с.
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2008, 00:26:51 am »
Ели, съжалявам, но не губи кураж и вяра! Почини си малко и после пак с нови сили!  :bighug: