0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« -: Октомври 07, 2008, 11:35:57 am »
Вчера ходих в болница "Света Марина" в гр. Варна за биохимичен скрининг. Оказа се, че в Бургас също се прави това изследване, но бургаските лекари, незнайно защо, не популяризират тази информация. За всички, които ги интересува изследването се прави в "Света София" от д-р Константинова /специалист по медицинска генетика/. За повече информация телефоните на доктор Константинова са 0887054583 и служебен телефон във Варна /тъй като тя работи в университетската болница/ 052/978649. Ще бъда доволна ако спестя дори и на една бъдеща майка кошмарното пътуване до Варна.
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #1 -: Март 01, 2012, 10:42:30 am »
Я, да видим дали инфото е още в сила за 2012 година...?
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #2 -: Юли 19, 2013, 13:41:09 pm »
Здравейте,
виждам, че темата е стара - от 2007 г. Моля ако някой има актуална информация къде в Бургас, може да бъде направен Биохимичен скрининг във втори триместър да сподели. Кои са добрите специалисти и колко струва изследването.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #3 -: Юли 19, 2013, 15:28:59 pm »
Здравей! Не съм сигурна, че в Бургас се прави това, но дори да се прави - то се взима кръв и я изпращат в София или Пловдив мисля, за да я изследват. Не знам колко струва, обаче. Питай по големите лаборатории.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #4 -: Юли 19, 2013, 19:24:57 pm »
Здравейте,
виждам, че темата е стара - от 2007 г. Моля ако някой има актуална информация къде в Бургас, може да бъде направен Биохимичен скрининг във втори триместър да сподели. Кои са добрите специалисти и колко струва изследването.


На мен вчера ми взеха кръв в лаборатория Рамус.Резултата ще е готов в сряда,защото както е писала sixsens пробите ги изпращат в София.Резултата си го взимаш от лабораторията-не може да се поличи в ел.вид.Изследването ми струваше 44 лв.


Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #5 -: Юли 19, 2013, 21:42:55 pm »
Благодаря за бързите отговори!
Малко се обърках - направо в лаборатория ли трябва да отида?
От всичко което изчетох в нета останах с впечатление, че преди вземане на кръвната проба се извършва и ултразвуково изследване от лекар, който попълва специална бланка. Това изследване трябва да се направи на същия ден, в който се взема и кръвната проба. Анализират се и двете изследвания и се преценява риска. Затова попитах за лекар в Бургас, защото предположих, че от него се тръгва за изследването.
« Последна редакция: Юли 19, 2013, 21:50:27 pm от Layananda »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #6 -: Юли 20, 2013, 01:09:04 am »
Ами по принцип е точно така, както описваш. Ултразвуковото изследване се казва фетална морфология. Проблемът е, че в Бургас няма кой да ти направи читава такава. Аз бих се насочила към друг град - Варна, Пловдив, София. Дори мога да ти препоръчам лекар в Пловдив - д-р Васил Даскалов, отличен лекар, разполага с невероятен апарат, ако не се лъжа, един от най-новите в тази сфера. Ето координати - http://www.invitro-plovdiv.com/
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #7 -: Юли 20, 2013, 11:04:08 am »
Благодаря ти Сиксенс!
Не очаквах, че в голям град като Бургас ще се окаже невъзможно това изследвне.
Последното ми ултразвуково изследване е от миналата седмица, от прегледа ми в клиниката в Плевен където ми направиха инвитрото. Дори имам записан диск от него. Тогава бях 15 г.с. Доктора обаче ми каза да направя в Бургас биохимичен скрининг в 18-19 г.с., тъй като тогава е най-подходящо, като време. А на консултация в Плевен ще ходя отново след 1 месец. 
Досега не съм правила никакви прегледи и изследвания в Бургас, тъй като всичко необходимо ми се правеше в Плевен.
Не знам въпросът ми дали е за тази тема, но задължително ли е кръвното изследване да се комбинира с ултразвуков преглед в същия ден или може да се направи само то?
« Последна редакция: Юли 20, 2013, 11:08:02 am от Layananda »
*
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #8 -: Юли 20, 2013, 12:40:46 pm »
Не е проблем в Бургас да се направи БХС, стига кръвта да се изпрати в Националната генетична лаборатория в София / Майчин дом/, която е единствената лицензирана да извършва това. Питайте непременно в лабораторията къде изпращат кръвта, защото резултатът от това изследване е важен.
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #9 -: Юли 22, 2013, 22:02:07 pm »
Здравейте,
благодаря на всички които писаха тук и ми помогнаха да се ориентирам. Признавам си, че не бях никак наясно с това изследване.
Днес и аз понабрах малко информация, като се обадих по телефона в две лаборатории, на които в сайтовете е указано, че извършват БХС - РАМУС и ЛИНА.
В РАМУС, точно както каза mariq_81 изследването струва 44 лв. и се прави в София, но това което ме притесни е, "че когато се изпрати в София, изследването се прави в тяхна лаборатория от специално обучени техни специалисти, които само с това се занимават." Т.е. не ги изпращат в Националната генетична лаборатория.
В ЛИНА изследването струва 65 лв. и ме увериха, че го изпращат в София в Националната генетична лаборатория, когато се касае за изследване във втори триместър. Когато изследването е в първи триместър на бременността се прави в тяхната лаборатория в Бургас.
И двете лаборатории искат да отидеш с попълнена бланка от гинеколога, който следи бременността и не искат диск със снимки от УЗИ на плода (в доста сайтове четох, че са необходими), но прегледа при доктора задължително трябва да е от същия ден, или най-много от предния.
« Последна редакция: Юли 22, 2013, 22:07:44 pm от Layananda »
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2013, 09:17:35 am »
Здравейте :) Бременна съм в 9 г.с. и ходя при д-р Гамишев и той ми препоръча да направим БХС във 12 г.с. Ще помоля, ако някоя от вас е наясно как протича изследването да ми обясни.
P.S.  Извинявам се за невежеството си,но ми е първа бременност :)
*
Re: БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ ВЕЧЕ И В БУРГАС
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2013, 10:11:35 am »
Здравейте :) Бременна съм в 9 г.с. и ходя при д-р Гамишев и той ми препоръча да направим БХС във 12 г.с. Ще помоля, ако някоя от вас е наясно как протича изследването да ми обясни.
P.S.  Извинявам се за невежеството си,но ми е първа бременност :)

Ето повече инфо от Национална генетична лаборатория:
http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/