0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #820 -: Октомври 27, 2010, 13:42:00 pm »
Миличка,положението е почти еднакво при всички.Някой връщат,други преценят кого да върнат,кого да поемат.Явно при всички има някакво временно затруднение,но нещата ще се оправят,така че вашите истерии са напълно излишни.
Ами редовен потребител съм и за разлика от вас намам само 3-4 поста,които са свързани изцяло и само с това,кога ще си получа паричките по Фонда.Във Форума съм от две години и търся съвети и подкрепа и съответно се опитвам да ги дам на тези,които се нуждаят.
Хайде,лек ден и още веднъж успех!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #821 -: Октомври 27, 2010, 13:43:42 pm »
Тя иска да си подава документите или да стартира?
Ако искате и можете сменяйте клиниката, ние с какво можем да ви помогнем, да ви молим да се редите с нас пред кабинетите, като и без това всичко ви е криво?
Разбира се, че клиниката има интерес да стартира процедури по Фонда, ако в момента не се правят процедури по Фонда явно в момента пари все още НЯМА. В Щерев има много лекари и съответно много пациенти, клиниката работи дълго време на кредит, явно вече няма как да си го позволят. Все пак трябва да се разплащат и с фармацевтичните компании, лекарствата са ужасно скъпи, както всички знаем. Вероятно е въпрос на време парите да се преведат и към клиниките.
И е крайно време да се научим да мрънкаме на този, който трябва, а не и на тези, които също са потърпевши, а и често да ви кажа с мрънкане нищо не се постига, ако можете -действайте!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #822 -: Октомври 27, 2010, 13:48:40 pm »
Ако имах възможност, отдавна щях да съм се самофинансирала, но благодаря за съвета, все пак.
В моя случай става дума просто за подаване на документи за втори опит по Фонда, а после да се запиша в дългия списък и кротичко да си чакам, но явно и това не е възможно сега.
В момента проверяваме други клиники и ще ви информирам, ако се преместя. Но аз исках да правя инвитро в Щерев и те самите ме принуждават да се откажа от тях,защото разчитам на финансиране по Фонда.
А те имат ли право да бавят подаване на документи (не говоря за процедури, макар че има и такива случаи вече), нали са сключили договор с фонда?

И освен това в края на годината от Фонда ще кажат:
Имаме толкова подадени заявления, от тях толкова- обработени и едиколко си одобрени, това означава да финансираме още ... заявления, а през това време може би хиляди няма да са си подали документите, защото клиниката (Щерев или друга) ги бави, и съответно пак ще са предвидено по-малко пари за догодина!!!

Съжалявам за гневния тон, аз съм доволна от тази клиника и пожелавам успех на всички момичета, доверили се на докторите от нея!
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 13:58:48 pm от Беласица »
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #823 -: Октомври 27, 2010, 13:54:11 pm »
Какво бави клиниката пък сега, ако нещо се бави то е от Фонда, Министерството, гневният ти тон е неоснователен и не на място! Ако документите не се приемат сега, значи Фонда отказва да ги приема, друга причина няма как да има, обади се във Фонда и попитай.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #824 -: Октомври 27, 2010, 14:04:57 pm »
В петък--22окт. бях в Щерев и мойта докторка беше натоварена със задачата да "отбива" ударите- през 5 минути влизаха една след друга жените,..
и когато влязох и аз разбрах, че документите ми за фонда са готови (за 2.опит), но не искат да ги подават- имали вътрешна заповед за временна забрана, защото още не били получили никакви пари. Казаха да се обадя след 2 седмици, но че нищо не е сигурно.
Та нали после ще се натрупаме всички, дето сега ни бавят.


и това става 2 седмици след обявяването на тези 5 млн. лева (на 14 окт.)

За това става въпрос.
От Фонда казаха че не знаят нищо, д-р Лалов раздава заповеди и не вдига тел.
Така че от Фонда може и да бавят парите, но това не би трябвало да пречи на подаващи документи жени.
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #825 -: Октомври 27, 2010, 14:28:20 pm »

В момента проверяваме други клиники и ще ви информирам, ако се преместя. Но аз исках да правя инвитро в Щерев и те самите ме принуждават да се откажа от тях,защото разчитам на финансиране по Фонда.

за да смениш клиниката се изисква да си пациент на новата клиника. така, че ако решеш ще трябва да отидеш първо на преглед, да се съгласят от новата клиника да те поемат, след което да ти подготвят документите, така, че това ще ти отнеме време.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #826 -: Октомври 27, 2010, 14:41:13 pm »
JUSTY, благодаря ти, и аз се опасявам, че ще отнеме време, а вече си използвах всичката възможна отпуска за първия опит и затова сега така се нервирах, като си представих перспективата и колко още ще се чака дори за подаване на документи, а за след това изобщо да не говорим - това информационно затъмнение не е плюс.
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #827 -: Октомври 27, 2010, 15:09:12 pm »
Беласица, разбираемо е притеснението ти. Аз лично се надявам всичко да е въпрос на време чисто технически да се извършат разплащанията с клиниките. За да отказват да подават документи, явно наистина все още на са им изплатени парите.По-добрият вариант може би е да не подават документи, отколкото да ти тече заповедта и да не се стартира процедура... Доста е изнервяща цялата тази ситуация с парите вече два месеца. Надявам се скоро да се нормализира обстановката.




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #828 -: Октомври 27, 2010, 19:37:59 pm »
Ами не знам кое е по-добре. Дали да не подаваш документи или да подадеш документи и да си чакаш номерчето. То излиза средно за около 6 месеца. Има жени, които са притиснати от обстоятелствата и затова предпочитат възможно по-рано да си подадат документите. А защо така се е получило - варианти различни...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #829 -: Октомври 27, 2010, 19:57:34 pm »
Кой крив,кой прав-не знам,обаче със сигурност за всяко нещо си има причина и аз мисля,че може би от клиниката имат основателна причина,за да вземат това решение.Не се знае от кога са спрени плащанията,дали изобщо са започнали да плащат  и т.н.Разбира се не отричам,че ние пациентите сме в крайна сметка потърпевши и донякъде влизам в положение на момичетата,но не одобрявам да се изказват крайни мнения и нека да се опитме да погледнем нещата и от другата страна.Още повече,че клиниката няма интерес да губи пациенти и сигурно не го правят нарочно.Така,че да се пишат призиви в червен цвят и гневни изказвания за клиниката не е подходящо струва ми се в случая!
Всичко ще се нареди,момичета!Спокойствие!
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #830 -: Октомври 27, 2010, 20:28:08 pm »
Може и да греша, момичета, но смятам, че това е неправилно административно решение на клиниката- нямат право да бавят подаване на документи за Фонда с оправданието, че няма пари.Парите са приведени:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43628.msg763488#msg763488
А наказан с тази мярка не е фонда, а пациентките на клиниката.

Разберете, че аз съм доволна от обслужването в клиниката и от работата на докторите, но негодувам срещу конкретно решение от страна на клиниката. Все пак тази тема е за обмяна на личен опит и мнения от клиника Щерев, а не за реклама на това лечебно заведение.
Може и да съм нов потребител, но това не означава, че не съм запозната, или че мнението ми е по-маловажно.
Извинявам се още веднъж, успех и късмет !
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #831 -: Октомври 27, 2010, 20:37:11 pm »
Беласица, цял ден заливаш тази тема + темата в бг мама с постове. Но никъде не спомена да си поискла обяснение от клиниката защо ти отказват след като в публичното пространство е заявено ,че пари на клиниките са наредени. Принципно съм съгласна,че не е редно да спират подаването на документите на пациенти за следващ опит, освен ако не са решили да спират да работят с Фонда , но ние тук отговор на твоя въпрос не можем да ти дадем, хората които могат се намират в клиниката
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #832 -: Октомври 27, 2010, 21:08:30 pm »
От клиниката казват,че пари още няма.
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
*
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #833 -: Октомври 27, 2010, 21:48:41 pm »
Аз пък предлагам такива питания да подаваме директно към форума на клиниката и те да ни обясняват
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=163&lang=bg
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #834 -: Октомври 28, 2010, 07:22:34 am »
Момичета преди години когато кандидатствах за част от лекарствата от здравната каса съм чакала близо година всеки ден звънях там и питах кога ще дойде моят ред.Знам каквое но не го изкарвайте на клиниката след като пари няма няма как на тяхни разноски да го направят.Съмнавам се че и те искат да изгубят пациенти.Аз съм правила 3 опита ин витро при тях операция също имало е моменти и аз да съм им ядосана но не се отказах от тази клиника и благодарение на тях и най вече д-р Ганева имам двама юнака.Пожелавам на всички успех  :P
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #835 -: Октомври 28, 2010, 11:09:04 am »
Благодаря момичета,
така или иначе чакане ще има, това е ми пределно ясно.
Не си го изкарвам на клиниката, искам да съм при тях и затова се ядосвам, че ме бавят. Просто исках информация, но явно и вие знаете колкото мен. Благодаря все пак.
Ако науча нещо ново,ще драсна и тук 5  реда. 
You will never know how strong you really are until being strong is the only thing left to do.
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #836 -: Октомври 28, 2010, 12:07:20 pm »
ей момичета какви са тези нерви?!?! барклет благодаря за пожеланията  :) дано всички се похвалят с две чертички / :? аз лично отлагам старта поради някои грижи/. на 26-ти бях в щерев за да си взема служебната бележка, с която се местя от една клиника в друга. доц.щерев лично ме прегледа, и ме прати при г-жа бандарска. мога да ви уверя /днес си взех заповедта и говорих с д-р лалев/, че проблем с парите вече няма. незнам каква е тая истерия. защо беласица смяташ, че в другите клиники не е натоварено /и от административна гледна точка/ също. незнам как е при владимиров, при стаменов е ужас /имам час за космическия месец ноември 2011/и смятам, че като за софия е доста спокойно в клиника щерев. след като пишеш, че си доволна от докторите не виждам какъв е проблема. всички, които нямаме други възможности трябва търпеливо да чакаме.

Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #837 -: Октомври 28, 2010, 17:35:58 pm »
Днес говорих с д-р Андреева, каза че в момента работят с фонда само за жени с изтичащи заповеди, дано ви помага тази информация.
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #838 -: Октомври 28, 2010, 20:57:18 pm »
Това, което чета тук и мен взе да ме тревожи. Тъкмо спрях Золадекса, за да започна процедурата. Оставила съм си от 2 месеца заповедта в клиниката. Очаквам всеки момент да ми дойде и сега може да се окаже, че подтискането досега е било напразно :(((
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Ин витро в Щерев ?
« Отговор #839 -: Октомври 28, 2010, 21:04:56 pm »
didi_1111, би трябвало да се водиш стартирала процедура, Золадекса си го взе от аптеката на Щерев с онази книжка, в която се записва всичко финансирано от фонда ли се подписваш на един лист ли? Ако е така, то тогава не се притеснявай, тъй като се водиш вече започнала.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.