0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Направих спонтанен аборт ноември месец, след което и кюретаж, този месец почивам, но от време на време меря БТ, която ми прави впечатление е висока за мен.
Някой дали е наблюдавал такова нещо след спонтанен аборт?
Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #1 -: Декември 18, 2004, 17:39:24 pm »
ами аз октомври направих спонтанен аборт. После се оказа, че има и извънматочна и ме оперираха. Започнах от този цикъл да си меря температурата, защото искам да видя дали ще има разлика, сега когато съм с една тръба, и дали ще мога с този метод да хвана, кой яйчник ми овулира.. голяма глупост правя, но както и да е.
За сега нямам промени в температурата, сравнявам с таблици от миналата година.
Ако си сменила термоетъра, може и това да е причнина.
Едв ли е нещо, което трябва да те притеснява..  с колко е по-висока
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #2 -: Декември 18, 2004, 18:22:59 pm »
Аз направих спонтанен аборт в края на ноември - без кюретаж. Започнах да меря БТ веднага след като спря кръвотечението и не забелязах особена разлика в температурите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #3 -: Декември 19, 2004, 14:54:10 pm »
По принцип преди ову, а и в цикъл без овулация се движи от 36.4 до 36.9, сега е 36.9- 37.0, та затова се чудих, аз меря този месец само за проследяване и за да не загубя навик(макар, че след 14 месеца едва ли мога да загубя :) )
Но като за паника като мен все ще си намеря какво да мисля :roll: , а и всяка жена е различна все пак. Благодаря за отговорите
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #4 -: Декември 19, 2004, 16:51:17 pm »
не мисля, че е нещо за притеснение. нормално е цикълът да се обърка по най-различни начини след аборт. а овулацията как е?
при мен овуто настъпи 2-3 деня по-късно от обичайното....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #5 -: Декември 19, 2004, 17:08:00 pm »
Още не знам, чакам да видя, но не се впрягам много и да я няма, нормално може да е, а и моята овулация не е на един ден ми е толкова различна и неуловима
Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #6 -: Декември 20, 2004, 09:15:20 am »
Мисля, че този първия цикъл след аборта не трябва да се взима предвид, т.е. още хормоните не са се регулирали. Затова сигурно темп.ти са по-различни. Нали и изследвания могат да се правят след първия спонтанен цикъл - точно, за да се изчака нормализиране на нещата.
Матей - 1.04.2006 г
Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #7 -: Декември 20, 2004, 14:59:58 pm »
Ами най-добре ще бъде тогава като част от почивката да си скрия термометъра, да не се тормозя само :D
*

    Starlet

Базалната температура след спонтанен аборт
« Отговор #8 -: Декември 22, 2004, 16:21:39 pm »
Аз също съм с една тръба след една извънматочна пременност през 2002 год. Спомням си че след операцията 3-4 месеца имах същия проблем с температурата дори стигах до 37,5 правих тогава микробиология и какви ли не изследвания но нищо не се откри както и никакво друго заболяване или възпалителен процес но след това нещата се оправиха от само себе си. Сега в края на ноември направих спонтанен аборт и имам отново същия проблем. Отново съм чиста и отново лекарите немогат да ми кажат защо поддържам тази лека температура. Но не мисля че е нещо сериозно може организма да се бори след вмешателството от кюретажа. Незнам!