0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #260 -: Октомври 27, 2008, 20:02:43 pm »
Тези относителни кг в деветия месец могат да излъжат с около кг  :wink:. Така че са мноооооого относителни.

На мен тонове са ми мерили три дни преди раждането, защото преносвах вече и при приемането в болницата за раждане. Според мен, ако се гледа на добър ехограф, който измерва ударите на сърцето, както и хваща контракциите, почти не е нужно да се мерят тонове. Единственото предимство (според мен) на меренето на тонове е, че се стои по-дълго време и евентуално може да се засече някоя контракция.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 20:04:43 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #261 -: Октомври 27, 2008, 20:10:53 pm »
Да,има несъответствия при меренето на бебето.При мен  имаше разлика от около 300-400гр.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #262 -: Октомври 27, 2008, 21:46:05 pm »
Да, на мен точно това ми обясняват до момента и докторите. Те можели да ми кажат някакви относителни килограми, но при всички положения ще бъдат нереални. Затова изобщо нищо не ми казват... :D Поради тази причина се изненадах как категорично ви заявяват килограмите...
Малинка, да сте живи и здрави и ти, и мъжа ти и дай Боже девойката като вас да расте здрава, голяма и засмяна :D. Аз също съм в категорията на едрите жени /172см, 84кг вече, тамън с 20 отгоре на нормалните за мен :oops:/, но пък коремът ми продължава да е много, многооо малък и се притеснявам дали не вървим пък под долните граници на тези средно статистически стойности. От друга страна по диаметър на глава и дължина на бедрена кост последния път отговаряхме даже с точност до ден от гестационната седмица 8O Чак и доктора се изненада :D
Мими, благодаря много за сайта. Приемам, че сме около 3-те кг :wink:
Пък живи и здрави ще видим в действителност скоро :D
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #263 -: Октомври 27, 2008, 23:10:13 pm »
...но пък коремът ми продължава да е много, многооо малък...
Ако има достатъчно място в тялото ти, коремът не нараства толкова. Затова при дребните жени с тесен таз, много рано проличава корема и е доста голям за ръстта им.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #264 -: Октомври 28, 2008, 09:58:25 am »
Момичета, напоследък взе да ми се случва често да имам напрегнат корем и тежест и болки в кръста ако прекаля с движението или постоя повечко права. Като под "прекаля" имам предвид няколко дни поред да си правя разходки от по 40-60 минути или да чакам на някоя опашка по 20тина минути права и неподвижна. Притеснявам се. Обикновено като полежа един-два дни и огранича движението, пия но шпа и минава, но е още толкова рано за подобни неща, дори не съм влязла в 5ти месец... А и по цял ден съм вкъщи, не се движа чак толкова много. Ще споделя с лекаря на следващата консултация, предполагам, че ще пия магнезий. При вас кога се появиха подобни оплаквания?
  09.11.2007
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #265 -: Октомври 28, 2008, 10:14:44 am »
Жабче, нормално е да те боли кръста, да ти тежи, да се уморяваш. Аз ходех на работа до края на 6-ия месец, и едвам качвах стълбите. А на прегледите с узи, док ми помагаше да седна и да стана от леглото. Когато сигнус ми казваше тези неща, и аз не вярвах, но всичко се потвори и при мен :lol:, понтама ще си пригодиш и удобство, за да можеш да ставаш от леглото сама, ако не използваш мъжа си за дръжка  :wink: Приеми, че от по-рано, ще ти е по-трудно. Но, разбира се сподели и с док.

Ти не пиеш ли магнезий?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #266 -: Октомври 28, 2008, 10:31:38 am »
Не пия магнезий. Д-р Сигридов ми каза да пия но шпа ако имам подобни оплаквания, ще го питам пак като се видим на 11.11. В понеделник съм на ЖК при д-р Ташков и ще го питам и него.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #267 -: Октомври 28, 2008, 11:43:57 am »
Жабче, и мен много рано ме хванаха болките. Аз още средата на 4тия получих контракции и от началото на 5тия вече бях болнични да пазя леглото, защото не ме държеше кръста. А на работа по цял ден седях, но едва издържах. Както ти е казала Каси е нормално. Най-добре почвай магнезия, защото нататък по-тежко ще ти става.
Малинка, Елма, не се притеснявайте за коремчетата и вашия ръст. Бебетата ще са перфектни  :D И да се родят по-малки те после си наваксват с връстниците. На мен в патологията преди да родя ми казваха Барбарон - имах огромен корем, а съм 165. Бебетата ни се родиха на 2рия ден от 9тия месец и бяха по 2850 и 3050гр; 50см. Доки дори се учуди как изкарах толкова големи бебета. На втория месец вече бяха колкото бебета родени на термин - наваксаха бързо. Така че не се притеснявайте, всичко ще е наред и ще гушнете най-сладките бебета.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #268 -: Октомври 28, 2008, 12:49:55 pm »
Мими, благодаря за успоението, отново :D :D :D
Жабче, при мен тези втвърдявания на корема, тежест, подуване и болка почнаха много-много рано. Още някъде около 8-9г.с. Оттогава до края на седми лунарен месец постоянно бях на но шпа и магнерот. Втвърдяването май разбрах кога се появяваше най-често - ако се опитам да стоя продължително сгъната, също както казваш и ти - ако прекалиш с движението и натоварването. Когато това се случваше се връзвах за леглото за около 4-5 дни и нещата се оправяха. Давай по-кротичко, почивай повече и не се претоварвай. Всичко ще е наред!
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #269 -: Октомври 28, 2008, 15:11:42 pm »
mimi26, Благодаря, надявам се всичко да бъде наред, както и да родя нормално хич не ми се иска да ме режат. Но и докторката ме успокои че за ръста и килограмите които съм спокойно мога да родя бебе до 4,5кг. А че бебетата ще са прекрасни това е ясно  :D


*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #270 -: Октомври 28, 2008, 16:41:33 pm »
Жабче, аз в твоите седмици още нямах такива болки, а и магнезия го почнах някъде след 20 седмица и то 2х1 не заради втвърдяване на корема, а поради това че много ми се схващаха прасците. След това минах на 3х1 и досега съм на тази схема. Но предполагам, че всичко е много индивидуално. Аз много рано - към 20-та седмица излязох в болнични и си почивам повече (не чистя в нас, готвя само като ми е кеф и се чувствам добре, ползвам по-често миялната машина). На мен почна да ми става тежичко преди 2 седмици, на килограми съм +12, вече почти не излизам, а ако изляза гледам да е за малко или гледам да се разхождам близо до място където мога да седна. Момичетата с близнаци, вие до последно ли усещахте къде е едното бебе и къде другото? Аз вече усещам само движения и не мога да определя от кое бебе са. Това ме шашка. И да се похваля - вече имам дата за секцио 01.12, тогава ще съм в 37с. и 3 дни. Стискайте палци да издържа до тогава.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #271 -: Октомври 28, 2008, 16:42:50 pm »
Жабче и при мен се получава това втвърдяване на корема. При прегледа лекарката ми изписа за една седмица магнерич с но шпа, а после само магнерич, тъй като видя че плацентата се е отделила малко настрани в матката и смята, че това се е получило от контракции. Каза ми че не е толкова притеснително щом нямам кървене и да си пия магнезия - можело да се наложи до края да съм на магнезий.
Желая ти късмет!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #272 -: Октомври 28, 2008, 18:23:28 pm »
и аз от 4 месец съм с контракции, нищо не пия, че си чакам сега контролата за микоплазма, д-р Даскалов каза че може и от нея да е, въпреки че силно ме съмнява, защото все пак по цял ден на крак, зареждам стока, а после и след Стефания си ми идва доста, живи и здрави надявам се всичко да приключи добре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #273 -: Октомври 28, 2008, 21:28:12 pm »
На мен Сигридов ми разреши магнерота след 13 г.с., каза, че преди това не се усвоявал добре от организма. и след това ми спря но-шпа-то, каза, че от него омеквала шийката. Иначе и аз съм с котракции още от 4 месец и много ме беше страх да не си напрвя някое разлепване на плацентата, та си го пиеш чинно 3х2 на ден. Щом влязох в 35г.с и 5 дни, док ми каза да го спра, за да не си спирам раждането. Но най-интересното е, че откакто го спрях, имам много по-малко контракции, отколкото преди, когато го пиех редовно  8O и това ако не е психосоматика, здраве му кажи  :D
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #274 -: Октомври 29, 2008, 12:13:15 pm »
Здравейте и от мен.
Ако може да ме приемете при вас, ще се радвам.
Бременна съм 7 г.с, засега видяхме само точката. :D
Другата седмица съм на преглед да чуем дай боже сърчице.Дано всичко е ок.
В момента съм на дуфастон, но шпа и прегнил инжекции.
Желая на всички леко и безпроблемно бременеене до финала. :bighug:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #275 -: Октомври 29, 2008, 13:28:31 pm »
Bubichka, добре дошла в тази вълнуваща тема!
Лека и безпроблемна бременност ти желая и здраво бебче на финала! :D

Момичета, от болницата, където ще раждам ми казаха да си взема 3 специални лепенки за след секцио. В аптеката обаче ме попитаха колко дишащи и колко непромокаеми искам. Казах, че не знам и в крайна сметка ми дадоха 2 дишащи и 1 непромокаема. Да знаете случайно какви и по колко точно трябва да взема, че утре пак ще ходя до аптеката и евентуално ще мога да ги сменя, ако се налага?
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #276 -: Октомври 29, 2008, 14:00:36 pm »
assya, моите бяха разположени в ляво и дясно и може би затова знаех кой ме рита.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #277 -: Октомври 29, 2008, 15:34:19 pm »
Bubichka, добре дошла в тази вълнуваща тема!
Лека и безпроблемна бременност ти желая и здраво бебче на финала! :D

Момичета, от болницата, където ще раждам ми казаха да си взема 3 специални лепенки за след секцио. В аптеката обаче ме попитаха колко дишащи и колко непромокаеми искам. Казах, че не знам и в крайна сметка ми дадоха 2 дишащи и 1 непромокаема. Да знаете случайно какви и по колко точно трябва да взема, че утре пак ще ходя до аптеката и евентуално ще мога да ги сменя, ако се налага?
Моят разрез след коремна операция беше 10см.На мен ми трябваше след изписването само 1 лепенка,която беше непромокаема и след 1 седмица вече я махнах и се къпех свободно.Обаче през това време умрях от сърбежи-хем се водят хипоалергенни.Незнам дали съм била полезна... :)

*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #278 -: Октомври 29, 2008, 15:40:44 pm »
Елма, в Токуда слагаха само силиконови лепенки, за да можем да се къпем още на следващия ден след секциото. Трябва да има поне 12-15 см. марлена част!
Леко и безпроблемно и здраво Човече. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #279 -: Октомври 29, 2008, 17:10:12 pm »
елма, и аз бях взела две дишащи и една за къпане. Ще ти трябват, така че хубаво е да ги имаш. Едната я смени Стаменов на третия ден, другата като ми махна конците на 7-ия ден сутринта. То малко ти остана, кажи къде ще раждаш, реши ли.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!