0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #20 -: Септември 24, 2008, 22:29:27 pm »
Фреши, едва ли ще ти трябва помпа. Предполагам също така,
че лекар ще ти каже какви точно хапчета да вземеш за спиране.
Мисля, че има вариант преди да родиш да се вземат мерки.
Много съжалявам за това, мила, кофти ситуация, но все пак важното
е да сте здрави с бебето :D

Гери, браво за резултатите!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #21 -: Септември 25, 2008, 09:00:42 am »
Астуриана, добре дошла! Лека бременност!

Фреши, помпа не ти трябва, тя е за стимулация на кърмата. След раждането ще ти дадат 2 хапчета Достинекс и това ще е, предполагам де. Така правят най-често, а и Достинексът е по-силен. Аз моята я спирах с Бромокриптин, но той се приема по-продължително време и е с повече странични действия.

Аз вчера ходих на първа ФМ, всичко е наред с мушмороците.
  09.11.2007
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #22 -: Септември 25, 2008, 12:42:29 pm »
здравейте :Dдоста време не съм писала.искам да пожелая лека бременност на всички,но най много се зарадвах на жабче.миличка,много много се радвам за тб.лека бременност и се наслаждавай на всеки един момент.
толкова е хубаво да си бременна.дай боже да изживея отново някога този момент
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #23 -: Септември 25, 2008, 12:47:52 pm »

Аз вчера ходих на първа ФМ, всичко е наред с мушмороците.

Много, много се радвам, мила.  :D

Добре дошли на новите мами.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #24 -: Септември 25, 2008, 13:19:34 pm »
Аз вчера ходих на първа ФМ, всичко е наред с мушмороците.
Браво, Жабче !
Нека така продължава до края  :)
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #25 -: Септември 25, 2008, 14:14:25 pm »
Жабче, браво за ФМ :D

В книгите пише, че не е добра идея кърмата да се спира с хапчета, но да видим какво ще ми препоръчат. Отделно, заради заболяването не приемам никакви хапчета, даже витамини. Това са хормонални таблетки, нали? Струва ми се, че ще е по-добре по естествен път да ми спре кърмата, затова се чудя за помпа.
Благодаря ти, Бени!







*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #26 -: Септември 25, 2008, 14:30:06 pm »
Фреши ,да, хормонални таблетки са, за спадане нивото на Пролактина.
Не ти трябва помпа мила, ако имаш много кърма няма как да ти спре
по естествен път. С помпата би я стимулирала. Трябват лекарства за това.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #27 -: Септември 25, 2008, 14:33:13 pm »
Надинче, сигурно си права, миличка, ще питам някъде лекар. В книгата пише, че е добре да изцеждаш само по малко, за да намалиш напрежението (е това го пише за случай, че започнеш да отбиваш бебето де, не за моя) и също че в миналото се ползвали лекарства, но се доказало, че са неефективни и не знам си какво.
Благодаря ти, Бени!







Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #28 -: Септември 25, 2008, 15:52:02 pm »
Здравейте на всички !и аз се местя при вас.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #29 -: Септември 25, 2008, 19:03:33 pm »
Здравейте, днес бях на преглед. Всичко е наред и бебо е добре. След две седмици сме пак. Трябва да продължавам да си лежа и да си мисля за хубави работи. На всички новодошли честито и чакаме още попълнения.
Жабче много хубава новина.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #30 -: Септември 25, 2008, 19:12:33 pm »
За кърмата по принцип са отговорни два хормона пролактин и окситоцин. Пролактинът е за образуването на кърмата, а окситоцинът е отговорен за това кърмаъта да "слезе" надолу по каналчетата. Окситоцинът обаче служи за контрахирането на матката след раждането. Т.е. този хормон е част от възстановяването на матката. Може би затова се препоръчва да не се спира рязко веднага след раждането.
При нормалното раждане, при изгонването на плода матката се контрахира и се отделя окситоцин. При секцио, особено при планово, окситоцин се слага със система. Явно заради това и при секциото кърмата слиза по-късно. Тези които са кърмили знаят, че в началото когато започнеш да кърмиш/цедиш имаш чувството, че детето те изсмуква от петите чак. Болката е ужасна и това е именно от матката. При отделянето на окситоцин започва да се контрахира матката.
И така както съм започнала, окситоцин понякога слагат за да се отпушат каналчетата. Или поне така ще кажат сестрите. А те не са запушени. Когато недостига окситоцин кърмата не може да слезе. Затова като го сложат и изведнъж се "отпушват".
Имаше и още един хормон, който спира образуването на кърмата, когато гърдите са пълни, ама за него не знам много. Той започва да се отделя, за да се спре образуването на допълнително мляко. И не се отделя след изцеждане.

Фреши, аз общо взето това съм попрочитвала за кърмата. Ако може да ти послужи нещо... за да си обясниш действията на лекарите. А иначе няма какво да го мислишот сега, все едно ще направиш каквото ти кажат. Иначе по аптеките има и доста по-евтини помпи. Има едни като фуния с гумена топка отзад и едни като спринцова с фуния отпред. Виж дали имат такива в аптеката на МД и няма нужда да я купуваш предварително. Мъжът ти ще ти я донсе. Все едно до третия ден едва ли ще имаш кърма за да цедиш. А след това тази кърма ще я хвърляш, така че няма да има нужда да е стерилна помпата. То дори и да си я стерилизираш тя ще е стерилна максимум до първото цедене.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #31 -: Септември 25, 2008, 19:55:37 pm »
Фреши, зълва ми беше решила да не кърми :x, и за да не й се качва кърма, непосредствено преди раждането(беше секцио) й дадоха някакви таблетки и не е имала никакви проблеми.
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #32 -: Септември 25, 2008, 22:32:40 pm »
Здравейте на всички аз съм новачка в тази тема иначе съм писала тук-там, надявам се да ме приемете и искам да пожелая на всички бъдещи мами лека и безпроблемна бременност и прекрасни бебоци на финала.


Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #33 -: Септември 26, 2008, 11:37:46 am »
Благодаря ви за информацията, момичета :D

Тами, защо след секцио да слагат окситоцин? Аз мислих, че слагат само за да предизвикат или подпомогнат естествено раждане.
Благодаря ти, Бени!







*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #34 -: Септември 26, 2008, 11:52:42 am »
Слагането на окситоцин след секциото ми беше най-кошмарното изживяване!Тя операцията не ме болеше толкова,колкото след инджекцията,защото тогава се получават контракции,ако не се лъжа!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #35 -: Септември 26, 2008, 11:58:47 am »
Така е. Слагат окситоцин за да се свие матката.
 :welcome_1: на новите бременелки. А, на всички тук желая живи и здрави бебоци.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #36 -: Септември 26, 2008, 12:58:59 pm »
Винаги се слага окситоцин.
а това че кърмата на раждалите цекцио им слиза на амнастия ден не е съвсем вярно :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #37 -: Септември 26, 2008, 16:35:33 pm »
Абе Стефи, не си съвсем права. При мен дойде на 3тия ден, когато вече се бях отчаяла тотално.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #38 -: Септември 26, 2008, 16:46:15 pm »
Ами Гане, от къде си сигурна,че ако беше родила нормално пак нямаше да ти слезе на 3 ден :wink:
при мен слезе на първия, на момичето в стаята (секцио) също, а как течеше, можеше да нахрани 3 бебета :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #39 -: Септември 26, 2008, 16:57:21 pm »
Абе имаше с мен една жена дето роди естествено - при нея на 4тия час вече имаше,докато аз се мъчих до третия ден с компреси да я накарам да се появи. А пък как се бях подула, щях да се пръсна :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю