0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

графиката на ellliii26
« -: Септември 05, 2008, 10:56:46 am »
Здравейте и от мен! Бях си пуснала графиката от предишния месец в общата тема, но сега реших да си направя моя. Много съм зле в разчитането на графики. Иначе накратко за мен и това какво съм правила, за да Ви стане по-ясно: До ноември 2007 г. бях на противозачатъчни таблетки. От тогава правим опити за бебе, но все неуспешни. Правили сме спермограма - нормална, хормони-в норма, два месеца фоликуметрия - доки каза, че има овулация, правих и тестове, но нещо не мога да се справя с тях, та сега от миналия месец меря БТ - анално, всяка сутрин в 06.00 ч. Преди тази менструация пих 10 дни дуфастон и вит.Е, а от деня, в който ми дойде - ципрофлоксацин - 5 дни 2х1. Интересното е, че винаги съм била с М около 5 дни, доста обилна, а този месец, беше ден и половина, после два дни нямаше нищо, а на петия ден се появи много слабо бледорозово течение, което бързо отмина. Имам поликостозни яйчници, но според доки няма друга видима причина за незабременяване.
Стана много дълго, за което се извинявам. Благодаря предварително на всички, които ще следят графиката ми и ще ми помогнат в нейното разчитане. Целувки, желая на всички усмихнат ден.
*

    lawyer

Re: графиката на ellliii26
« Отговор #1 -: Септември 05, 2008, 11:50:16 am »
Здравей и дано съсвсем скоро да попълниш двете чертички на графиката, а защо не още този месец  :wink:
За да може да се каже нещо, графиката трябва да понапредне още. А ти защо си премала Ципрофлоксацин? Това е антибиотик, който ми беше изписан, когато направих бъбречна криза и беше заради възпаление на пикочните пътища... При теб има ли накакво възпаление в коремната област?
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #2 -: Септември 05, 2008, 12:27:08 pm »
 При последния преглед при доки, преди да започна приемането на дуфастон, се установи минимално увеличение на единия ми яйчник. Докторката каза, че имам незначително според нея възпаление на яйчника и ми предписа антибиотика. И понеже антибиотика и бебеправенето са несъвместими, го приемах по време на М. Само че, аз тези възпаления си ги правя от 15 годишна и вече незнам какво трябва да направя. Имам чувството, че точно те са причина да не става.  :(
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #3 -: Септември 05, 2008, 14:23:34 pm »
Здравей аз мисля че тези възпаления не са голям проблем и ще се излекуваш бързо, а и не вярвам да е заради тях това че още не си бременна, може би не сте уцелили момента досега незнам, ние ще помагаме и дано много скоро да се похвалиш.


Re: графиката на ellliii26
« Отговор #4 -: Септември 10, 2008, 07:11:38 am »
Здравейте, момичета! моля Ви да погледнете отново графиката ми. вече започвам да си мисля, че термометъра е развален. Показва все едни и същи стойности. Вчера имах леки болки, по-скоро нещо като придърпване в яйчниците, а днес бТ е по-ниска в сравнение с другите дни. Нищо не разбирам. :(
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #5 -: Септември 10, 2008, 08:37:11 am »
Здравейте, момичета! моля Ви да погледнете отново графиката ми. вече започвам да си мисля, че термометъра е развален. Показва все едни и същи стойности. Вчера имах леки болки, по-скоро нещо като придърпване в яйчниците, а днес бТ е по-ниска в сравнение с другите дни. Нищо не разбирам. :(

По принцип преди О. БТ може и да спадне-т.е. Може утре да ти е О. или в други ден,но ти се не се отчайвай :) засега мисля че графиката ти е добре..Изчакай няколко дни и тогава след като имаш повече стойности може да се даде някакъв коментар :) успех и дано скоро забравиш за БТ (поне 9 месеца ) :)
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #6 -: Септември 10, 2008, 09:14:49 am »
Изчакай още някой друг ден да има повече за коментар. Сърцата са добре, продължавайте така. Ако се съмнявваш в термометърра, вземи си друг.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #7 -: Септември 10, 2008, 09:28:57 am »
Мила, дали ползваш тестове за ОВ ?

За да разбереш точно кога ти настъпва ОВ. Само от БТ - може и да не можеш да разбереш. Пробвай с двете неща заедно, аз бях така този месец, очакваш ОВ  на една дата,но ми отчете положителен тест на друга дата.
Успех и  :crossfingers:
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #8 -: Септември 10, 2008, 20:04:24 pm »
Момичета, благодаря Ви за отговорите. Винаги сте много отзивчиви. Тестове не правя сега. Правих миналия месец, странното беше, че теста ми беше все отрицателен, а когато отидох при докторката си /тогава ме следеше през ден на видеозон/, ми каза, че О е минала вече, а теста не отчете. Така че незнам вече. Или аз не ги правя както трябва или теста нещо не е бил наред. Затова този месец не съм си купила. Ще пробвам само с БТ, ще си пия дуфастона пак и ще се надявам чудото да стане. :)
Лека вечер и успех на всички!
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #9 -: Септември 12, 2008, 07:22:36 am »
Добро утро на всички! Днес бТ ми се повиши на 37 градуса. моля Ви да погледнете - дали О предстои или вече е минала. Съвсем се обърках.
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #10 -: Септември 12, 2008, 09:06:14 am »
Трябват още стойности да може да се коментира графиката ти. По принцип колко ти е МЦ? Защо не пробваш и с тестове за О., така по-лесно ще се хване О.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #11 -: Септември 12, 2008, 09:50:09 am »
Миличка колко дни ти е цикъла по принцип. Погледнах ти графиката от миналия месец и тогава ову според мен е била на 18-19ден, можеби този месец пак ще е така, ако това е нормалната дължина на цикъла ти.
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #12 -: Септември 12, 2008, 09:59:05 am »
Рано е да се кажа .Но вие си действайте :crossfingers:
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #13 -: Септември 12, 2008, 14:03:46 pm »
Възможно е ОВ да е била на 11 ден ,но това ще се види по графиката след няколко дни. Успех.


Re: графиката на ellliii26
« Отговор #14 -: Септември 12, 2008, 19:50:21 pm »
Здравейте! Отново много, много благодаря за отзивчивостта. По принцип мц е на 31-32 дни, само по-миналия месец беше с 10 дневно закъснение, а последния беше изключително кратък, само ден и половина. От утре започвам да пия по предписание на докторката ми Дуфастон и вит.Е 10 дни. Надявам се, че след няколко дни, когато има повече стойности в графиката ми, отново ще Ви видя тук.
лека вечер и много целувки на всички! :)
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #15 -: Септември 13, 2008, 17:06:53 pm »
Ellii,
обърни внимание че дуфастона се пие след доказана О.,т.е. трябва да правиш тестове за О., да мериш БТ и така да се ориентираш кога да започнеш приема на дуфастона. Ако го започнеш по-рано, преди да е настъпила О. има опастност да я подтиснеш.

Овулацията е на различен ден през различните МЦ,затова не може да се каже че дуфастона се пие от 15ден например.

Пожелавам ти скорошен успех!  :)


Re: графиката на ellliii26
« Отговор #16 -: Септември 14, 2008, 15:37:00 pm »
Здравей, Raliuna! Изчела съм всичко за Дуфастона. Ходих на фоликуметрия и го пия така по предписание на докторката ми. Сега обаче като се замислям, миналия месец, пак по предписание, пих дуфастон, пак от 14 ден. Ако погледнеш графиката ми от миналия месец, много момичета казаха, че О е била на 18-19 ден. Ако подтиска О, при условие, че го започнах от 14 ден, мислиш ли, че миналия месец е имало овулация. Това ми е графиката от миналия месец - http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=67795

моля всички за мнение.Виждам, че denis се справя отлично в разчитането на графики, така, че моля те denis, погледни и кажи и ти.

благодаря на всички!
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #17 -: Септември 14, 2008, 15:44:41 pm »
Мила не се отваря старата графика


*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #18 -: Септември 14, 2008, 16:03:01 pm »
Re: графиката на ellliii26
« Отговор #19 -: Септември 14, 2008, 16:50:00 pm »
Ели, до колкото съм запозната Дуфастона се пие след доказана овулация,а не от "еди кой си ден". незнам дали е имало О. при предишната графика,з/то няма добре исразена двуфазност според мен.
Но нека денис каже наи-добре