0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #680 -: Юни 16, 2009, 13:06:00 pm »
harmony, писан чудесно пасва на интериора  :lol: Освен че е голям сладур , де...
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #681 -: Юни 16, 2009, 15:50:07 pm »
Момичета аз пак съм с глупавите въпроси :oops: :lol: ама....
Къде във Варна да си заведа кученцето да ми го подстрижат. Аз втора година пробвам сама, ама ако знаете какъв е резултата :lol: :lol: :lol:, та искам някой да оправи страхотната фризура, която й направих :D
А, и колко ще ми струва?

Аз бих питала същото - само че за София - ако някой има инфо и може да сподели - ще сме много благодарни  :lol:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #682 -: Юни 16, 2009, 18:09:55 pm »
Хармони, чудесен аксесоар за кухня си си взела много пасва на сивия плот според мен, ама можеш да го слагаш на жълтото така повече ще се откроява :jump12:!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #683 -: Юни 16, 2009, 19:40:20 pm »
Момичета аз пак съм с глупавите въпроси :oops: :lol: ама....
Къде във Варна да си заведа кученцето да ми го подстрижат. Аз втора година пробвам сама, ама ако знаете какъв е резултата :lol: :lol: :lol:, та искам някой да оправи страхотната фризура, която й направих :D
А, и колко ще ми струва?

Аз бих питала същото - само че за София - ако някой има инфо и може да сподели - ще сме много благодарни  :lol:
Момичета питали ли сте във ветеринарните кабинети,където водите кученцата си,ако те не подстригват със сигурност ще знаят къде се предлагат такива услуги. :)
Радостинка  само не ходи при д-р Петков,така ме посъветваха да ти кажа :)
Успех в начинанието :a_dog_01:
Хармони как твоя писанчо не яде цветята ти,изглеждат страхотно,а и той също,много пасва на кухнята ти :)
Моята Сузи си има трева и пак ми гризе детелинките и палмите,та сега всичко е нависоко.
 :bighug:

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #684 -: Юни 16, 2009, 22:05:05 pm »
Малвинка благодаря :D Утре ще отида да питам нашия док, дали подстригва кучета, тъкмо да ни подейства хубаво Фронтлайна, че имаме някоя и друга бълха и ме е срам да я водя бъхлива на ветеринар :oops: :oops: :oops:, пък камоли да я подстригва.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #685 -: Юни 17, 2009, 21:23:28 pm »
Vickson, на бул. Хр. Ботев до 2ра градска болница в посока към гарата има салон за кучета. Дано да работи все още, в него продават и храна за дом. любимци.  Дано и да подстригват хубаво, нямам лични впечатления т.е. изпробвани върху нашето куче, само го бях набелязала като обект.
« Последна редакция: Юни 17, 2009, 21:25:14 pm от shanoar »
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #686 -: Юни 17, 2009, 21:58:01 pm »
За софийска подстрижка и фризьор знам на Околовръсното шосе големия зоомагазин на южната дъга. Моят котарак е от там и там ходиме на ветеринар; за салона нямам инфо дали е добър, само питахме колко струва къпане на котка  :a_cat_06: (струва 15лв)
anizi той в изправено положение ни демонстрира контрасти: сиво и жълто; подредено и разхвърляно;  :kittenyarn: т.н.   :jump12:
malvina82 от цветята котьо яде само най-ценните  :D, както и някои кактуси, които имат стърчещи части. Освен това се договорихме къде да няма саксии, за да има място за котки (котьо счупи няколко кашпи и саксии, чрез избутване от перваза, за да ми демонстрира позициите, които иска да завземе и аз спрях да слагам цветя там)  :lol: А от два дни изпробвам спрей за отблъскване  :balk_163:
garga, елфи, благодаря ви за милите думи! Кухненския интериор е първи, а приликата с котьо е случайна  :balk_111:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #687 -: Юни 18, 2009, 14:39:17 pm »
          Привет от нас!Ето какво талибанче си имаме в къщи .  :D

   
 
                                        
   
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #688 -: Юни 18, 2009, 15:30:59 pm »
Лелее какви сладури сте наредили тук  :D
Аз си бях на село но пак не снимах четирите рижави котета с рижата им майка  :oops:, но този път нямах фотоапарат  :? Вече вървят нормално, не като разкрачени жабчета  :), играят, закачат се едно с друго, много са сладки  :)

И да копна за "екшъна" с Пуфа, за който писах в една друга тема  :wink:

Та бях си на село. Пуфа беше с мен. Бях я пуснала малко на разходка, защото като сме там направо пощурява да излиза навън  :lol:
Та аз съм отвън на чешмата, мия домати и краставици за салата. По едно време чувам шупур шупур някакво стъргане, някакъв шум от покрива на къщата. С ужас поглеждам нагоре и какво да видя - Пуфа с лапички се хванала за улука на къщата и виси надолу с двата крака  :lol:  И аз мятам доматите и викам "Пуфиии, чакай"  :lol: :lol: :lol: и хуквам към двора, мятам се на една стълба, качвам се на плочата на гаража, оттам върху един навес и оттам върху покрива на къщата, за да провеждам спасителната операция  :lol:  И задъхана стигам до покрива и онова лудото сиво животно ми се блещи с големите си очи насреща  :lol: Естествено, няма да ме чака я   :lol:  И нааай-спокойно се излегна на слънце  :? :lol:   
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #689 -: Юни 18, 2009, 15:39:01 pm »
baracuda , страхотно е талибанчето!
Чудя са само, ще да има и друга кръв в потеклото му, с тези сини очи. :D
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #690 -: Юни 18, 2009, 18:15:14 pm »
baracuda това ткалибанче е голям сладур!  :D
Ели-катерачката можем да ти казваме  :jump12: с тези екстремни изживявания.......
Ето и Шанел да видите колко сме големи!

« Последна редакция: Юни 18, 2009, 18:19:09 pm от anizi »
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #691 -: Юни 18, 2009, 23:56:15 pm »
anizi Шанел е направо фотомодел  :a_dog_03:
Бари, страшно е сладурест твоят талибан   :D
Ели, тя Пуфата само те е бъзикала май  :wink:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #692 -: Юни 22, 2009, 13:24:48 pm »
harmony harmony  сивушко е уникален :) и си личи че той командва в кухнята  :lol: :lol: :lol:
baracuda много е игриво твоето "талибанче" няма ли си име вече? :)))
Ели Ели не спираш да ме радваш и ти и твоята Пуфинка-алпинистка :)))
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #693 -: Юли 05, 2009, 11:31:14 am »
     :D Талибанчето е кръстено и се казва Миси,а неговата всеотдайна майка е Ити.

  

  Не че се оплаквам,но палавата Миси ми е овършала градините(изпочупи ми доста цветенца и храсти,ама здраве да е  :wink:)...много е игрива.Горкото ми кученце е в шок от акробатичните й изпълнения. :lol:
 
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #694 -: Юли 13, 2009, 11:51:38 am »
Много са красиви всичките ви любимци, 12 години имах немска овчарка, а сега имаме котарак. Знам, че всички имате или чакате бебета /като мен/ и искам да ви попитам: Как съжителстват новородено и коте? За токсоплазмозата разбрах, изследвах се, котаракът е изцяло домашен и явно няма и той. Един път беше излязъл сам на стълбите и умря от страх, докато не го прибрах.Живеем в много малко жилище, не можем да си позволим дори отделна стая на бебето, но не си представям да се разделя с него по никакъв начин, мъжът ми също. Кастриран е, режем му редовно ноктите и сменяме пясъка по 3 пъти седмично и всичко му се измива с Доместос, за космите е ясно - чистене и това е. Интересува ме какво друго мога да очаквам, като донесем бебчето вкъщи? Благодаря ви предварително за времето, което ще ми отделите!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #695 -: Юли 13, 2009, 18:16:16 pm »
 EmsSs, прочети тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9989.0;all, има полезна информация по въпроса.

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #696 -: Юли 13, 2009, 18:57:11 pm »
Аз май май отдавна не съм показвала моя разбойник... Ето ни на в комплект...


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #697 -: Юли 13, 2009, 23:53:58 pm »
Рали имаш си невероятен красавец :D
Емссс и аз имам котка,с която няма да се разделя като се появи бебо.Но определено мисля да не прекарват много време в една стая първите няколко месеца,макар че Сузи спи буквално на главата ми и ще е тежко за нея да спи другаде :lol:
Сменяй хапчетата за паразити на писанчо и ги давай на 2 месеца.Вземи му някакви добавки намаляващи скубането и задължително му преглеждай козината за ранички или окапване на козината(гъбички и краста).
Мисля че отглеждането на бебе и котка не е несъвместимо стига да се отделя внимание за здравословното състояние и хигиената на котката.
 :bighug:

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #698 -: Юли 14, 2009, 13:30:15 pm »
То ако бяхме в по-голямо жилище изобщо нямаше да се тревожа, ами ние живеем в една малка кутийка, която си има и предмиства де - за 2 часа може 5 пъти да я изчистиш от косми :D Давам му с морски минерали чак добавки /за мен може пари да няма, но за него има/ и пак му пада козинката. Какви таблетки за обезпаразитяване ще ми препоръчате? А за външни паразити /въпреки, че живее вкъщи/ какво е най-удобно да му сложа  - пудра, капки или кашка? Питам ви от вашия опит, защото ветеринарят ще гледа да ми пробута нещо, а така ще знам какво да искам. Какви ваксини слагате на котките? Аз с кучетата съм наясно, но с котките..Бебето ще се появи след 4 месеца и трябва дотогава всичко да съм оправила, което съм пропуснала. Може да питам много и да ви се струва смешно, но за мен котето е детенце също.Благодаря ви
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #699 -: Юли 14, 2009, 19:23:51 pm »
Емс препоръчвам ти хапчета-цестал-1 таблетка е за 4 кг котка и е около 2лв,дронтал също са много добри но са вече към 4-5лв.А за външно обезпаразитяване фронлайн за котки е най-доброто средство,около 12-14лв,преди 8 месеца сложих на Сузи и нямам забележка и до сега:D
Ваксините са за котешки болести-панлевкопения,калици вирус,котешки грип-трикат,а форкат и хламидия(не е като човешката) и бяс,добре е да се сложат особено ако котката излиза навън,струва към 15-20лв и се прави двукратно през месец и след това всяка година.
А за козината питай за петнил или адодерм-30-50ст таблетата.Аз давам вита-бон витамини по-евтини са 6-7лв 30 таблети и засега съм много доволна от тях.
Надявам се че съм ти помогнала. :)
 :bighug: