0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #560 -: Май 20, 2009, 17:07:42 pm »
И моите котки винаги са се натъжавали като видят, че събирам багаж. И редовният номер е да се наместят в куфара.Представям си Бари, който е с добро сърце и мнооого по-емоционален от една средно статистическа котка :)
Ефирче, много се радвам, че Джоко вече е с добро настроение и дано няма стомашни проблеми повече, че кой ще разказва приказки :)
И да не пропусна - шампионите по плуване са супер :)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #561 -: Май 20, 2009, 22:48:17 pm »
Тюх начи, три пъти почвам да пиша и все нещо става...

Та значи, по домова книга

Ефи, мнооого се радвам за Джоко, едно холямо гуш с черни лапи за него :lol:

Лисунгере, това за кучетата и мъжете за съжаление е факт. Дарки колкото и да ме обича, и да си имаме наши си ритуали, и да търчи по "мамааааа", факт, че Ники като излезе на работа и страда... Ей го сега, Ники излезе, той легна до мен и тежко тежко въздиша... Хем знае, че аз му давам повече свобода за магарии, ама на, пак страда. Явно се чувстват най-добре когато са всички в къщи, аз поне така си го обяснявам.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #562 -: Май 20, 2009, 22:53:36 pm »
Мацки, миете ли зъбите на кучовците?
Хм, не съм пробвала досега.Все съм си мислела, че само на колитата им мият зъбите :oops:
Ама си представям какво чудо ще е моя Бруно ако тръгна да му мия зъбите :lol:Като знам какъв зор е докато му измия лапите след разходка :a_dog_01:Гоня го из цялата баня, а той ме гледа жално, сякаш е на инквизиция :lol:И като му поливам лапичките и той ги вдига, много е смешен, все едно танцува...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #563 -: Май 21, 2009, 00:34:16 am »
Предното ми куче като видеше сака и наставаша пълна трагедия-ако имаше как и в самия сак щеше да влезе. После не искаше да яде по една камара време....мъка мъка мъка..... :balk_145:
По въпроса със зъбите миех й ги от време на време ама тя беше кротушка....а сега бебе Шанел е в състояние да ме изяде цялата без да й мия зъбите, а ако и ги измия не знам......ама и аз съм чувала, че е хубаво точно заради зъбния камък! :brush:
« Последна редакция: Май 21, 2009, 00:52:56 am от anizi »
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #564 -: Май 21, 2009, 01:04:47 am »
А пък аз си мисля, че Рали и Lisko са две големи ревнивкииииии. :balk_70:

"В русия съм..." :balk_68:

***************************************************

Какво ще кажете за едно състезание по миене на зъбите на кучовци?
Която успее да измие всииииииичките зъби на любимеца си, получава.......дъвки "Орбит" за ослепителна усмивка!  :mrgreen: :goodluck:
« Последна редакция: Май 21, 2009, 01:12:48 am от Eфирче »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #565 -: Май 21, 2009, 03:29:37 am »
А пък аз си мисля, че Рали и Lisko са две големи ревнивкииииии. :balk_70:

"В русия съм..." :balk_68:

***************************************************

Какво ще кажете за едно състезание по миене на зъбите на кучовци?
Която успее да измие всииииииичките зъби на любимеца си, получава.......дъвки "Орбит" за ослепителна усмивка!  :mrgreen: :goodluck:
:jump12: :balk_47: :balk_47: :balk_47:
Ееееех, Ефирче, много ме разсмя посред нощ!Ама идеята не е лоша и аз предлагам състезанието да е отразено със снимков материал и клипчета :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #566 -: Май 21, 2009, 09:12:42 am »
А пък аз си мисля, че Рали и Lisko са две големи ревнивкииииии. :balk_70:

"В русия съм..." :balk_68:
Хих, дано наистина да си ви Русия, че заредих чифтето :balk_70:

Какво ще кажете за едно състезание по миене на зъбите на кучовци?
Която успее да измие всииииииичките зъби на любимеца си, получава.......дъвки "Орбит" за ослепителна усмивка!  :mrgreen: :goodluck:
Съгласна, ама ще снимаме клипчета, и ще ги подложим на вота на публиката :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #567 -: Май 21, 2009, 09:52:02 am »
А пък аз си мисля, че Рали и Lisko са две големи ревнивкииииии. :balk_70:

"В русия съм..." :balk_68:

***************************************************

И аз съм в Русия, и аз съм в Русия :o бягай другаде, близо съм:))))))))))


А за миенето на зъбите ще ви изненадам с клипче, как Бари мие моите:):):):)
« Последна редакция: Май 21, 2009, 11:26:44 am от Lisko »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #568 -: Май 21, 2009, 11:18:07 am »
Здравейте и от нас  :D Не сме влизали толкова отдавна и тук са станали много неща.
Lisko – винаги съм се възмущавала на такива хора, които стрелят животните, добре че Додо се е прибрал жив и здрав при теб – да ти прави белички и да скача на Бари на главата. А Бари – ще тъжи, но дано да му мине по-бързо и пак да си играете. Нашата Кари като види куфарите и тя стои настрани и гледа тъжно...
Рали – каква непринудена радост, каква красота, каква свобода  :lol:
Ефирче – нека твоят Джоко се оправи бързо и пак да ни разказва от онези хубави разходки  :wink:
Радостинка – повече да не те тревожи така Мона  :)
Chandra - твоят Арчи наистина е хубавец, как ще му откажеш  :)
Anizi – твоята Шанел е малко пухкаво меченце  :lol: много добре си направила като си я взела, да я гледаш с любов  :wink:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #569 -: Май 21, 2009, 12:00:12 pm »
Стоя си аз в Русия и си пея фалшиво "Ще избягам ли от теб", на балкона.... :lol:
Знаех си , че Рали и Лиско ще пратят  агент по петите ми , обаче шансът беше на моя страна :ywoohoo:.
Ето какво се случи:
http://vbox7.com/play:9b6717c3


А за миенето на зъбите ще ви изненадам с клипче, как Бари мие моите:):):):)

Е ,Лиско, ти ще грабнеш "Оскар" с това клипче , не е честно. :D
Ама нищо де, ще преглътна творческата завист, ако ме вземеш за клакьорка в клипчето. :cheerleader:

Рали,ти нали можеш да качваш хубави клипчета , питаш ли ме - нищо не разбирам от качване .:oops: :D

sixsens,чудесно предложение -участието да бъде документирано! :)
Както стана ясно аз ще участвам със снимки. :wink:
« Последна редакция: Май 21, 2009, 12:23:25 pm от Eфирче »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #570 -: Май 21, 2009, 16:06:55 pm »
Ще ме побъркате от смях!
Момичета,как се справяте с разресването на козината на кучетата?Моя Лъки много се скубе и искам да го сресвам за да опадва по-лесно излишната козина,а и става много по-пукав.Резултата след сресване е че целите ми ръце са нахапани и насинени.Просто не дава и това е.Незнам как да се оправя с него-някакви идеи?

ето и една снимчица,скоро не съм пускала
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #571 -: Май 21, 2009, 16:39:10 pm »
 Куч седи кротък като го реша, а Цанко го преследвам из цялата къща. Най-много ме дразни с това, че се прави, че не му харесва. Сега започна великото скубане, снощи направо му свалих една котка козина от гърба.
 Относно миенето на зъби...Понеже котьо е дърт /10-та година кара/, зъбите са му малко пожълтели. Споделих с мъжа, че ще му купя четка и паста, а той ми заяви, че ако ме види в поза "миеща зъбите на Цанко", барабар с четката, пастата и котката ще ни прати за съквартиранти на кучето в двора.  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #572 -: Май 21, 2009, 17:05:08 pm »
 :jump12: :jump12: :jump12:

Елфиии, направо си те представиииих... :D  в позата де, не като съквартирантка на кучо.... :wink:
Освен и ти да бягаш в Русия, ако случайно се престрашиш.... :wink:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #573 -: Май 21, 2009, 17:38:00 pm »
Аз реша Шанел с гребена на персиеца Блеко, защото козинката й е гъста и не става с друго-е не умира Шанел от кеф и все гледа да ми изгризе ръката ама ще свикне, а Блеко-той милия душа-и в ду...о му да бръкна няма против!!!
А да ви покажа какво ядем от 2 дни-не иска друго обаче за това умира! Направо съм си взела тревопасно!!!



ето хапваме за да не кажете че съм нагласила снимката



и накрая след обилно похапване


валко длъжко се получи ама вие ще ме извините, нали?! :oops:
« Последна редакция: Май 21, 2009, 17:43:24 pm от anizi »
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #574 -: Май 21, 2009, 17:42:43 pm »
pimi - Дракула се опъва, и се опитва да си яде четката, ама с леко перване през носа се сеща, че не трябва.

Та за твоя проблем - защо не пробваш с нашийник? Идеята ми е, да му сложиш нашийника, да го срешиш навсякъде където може, и най-накрая да го срешиш по шията? Така би трябвало да можеш да го удържиш, или някой да ти помага като го държи, а ти да решиш.
Другият вариант е със забранителна команда, при нас и НЕ-то върши работа.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #575 -: Май 21, 2009, 18:31:17 pm »
Момичета с прекрасни любимци,
Имам проблем с един пикльо в къщи - котенцето ми стана мъж наскоро...  :kittenyarn:
Докторът каза, че единственото решение е да го кастрираме, но аз не съм сигурна дали трябва да му кръцнеме  :male:  Той не маркира неща в къщи - направо се изпикава върху тях, а преди не правеше такива бели  osi_10  Моля ви дайте мнение за и против кастрирането  osi_1
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #576 -: Май 21, 2009, 18:51:52 pm »
 Кастрирах моя котарак, защото:
 1. Секретът , с който си маркира територията  мирише ужасно.
 2. В периода на разгонване не спах 3 последователни вечери от непрекъснат вой.
 3. Некастрираните домашни котараци ги влече "приключението" навън и идва момента, в който намират начин да изчезнат. Има вариант изобщо да не се върнат. Уви, аз съм го преживявала. Още си тъгувам за котаракът Сивчо.
  Ако се върнат пък , много често са пострадали физически  - справка Додо на Лисицата, на предните страници.

 И така, ние с Цанко, който е кастриран още на първото си разгонване, си живеем щастливи и спокойни вече 10-та година.
« Последна редакция: Май 21, 2009, 18:57:48 pm от Елфи »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #577 -: Май 21, 2009, 20:16:02 pm »
Наш Пухтър също е кастриран,причината беше че е изключително лош!Хапе,хвърля се-ужас голям.Много умувахме дали да го направим,но накрая се ришихме след като ухапа мъжа ми и той се ядоса и така,но да си призная голяма разлика в поведението му няма :wink: все си е така лошичък особено към хора които не му харесват!
Той пък не маркира територия и бяхме много учудени,но ветеринаря каза,че имало и такива котаци така,че поне с това проблем нямахме.
Искахме и поколение да има,но котаната която идва вкъщи хич не беше на това мнение и не можахме да му осигурим наследници за съжеление! :(

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #578 -: Май 21, 2009, 20:25:57 pm »
Додо също не маркира територия в апартамента, но като отидем на вилата се бие като за последно с другите котараци и го няма по 7-8 дни. Дори си мислех, че вече няма да го видим.За джазовото пеене нощем изобщо няма да си спомням:))))
В края на месеца ще го водя да го кастрират за да си стои в къщи и да не му смъкват кожата от бой:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #579 -: Май 21, 2009, 22:01:28 pm »
Здравейте момичета,
Хармони щом ти създава такива проблеми най-добре е да го кастрираш,операцията не е тежка за 15-20 минути работа,даже не се и зашива,а и Елфи е права osi_9
Аз утре ще кастрирам моята Сузи-писанката ми.Малко ми е притеснено,но знам че ще е за нейно добро.Дано да се възстанови бързо,това ме тревожи,че котките излизат по-бавно от упойка.
За миенето на зъбите не е лоша идея,но трябва да се свикнат от малки.
Като профилактика на зъбен камък може да си вземете Ветаквадент,слага се във водата и кучето или котето пият водата,освежава и дъхът.Но това има най-вече ефект ако се започне в ранна възраст на животинката.
 :bighug: