0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #500 -: Май 08, 2009, 21:11:43 pm »
:):):)Джоко разказвача на приказки е много добър:):):)
Да продължава да разказва:)
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #501 -: Май 08, 2009, 21:47:33 pm »
Ееееех какви красоти, придружени от прекрасно разказче от един невероятен сладур...  ИСКАМЕ ОЩЕ, ИСКАМЕ ОЩЕ, ИСКАМЕ ОЩЕ все такива разказчета в картинки!!!
А ето и още една наша снимка на която се виждат и двете ми слънчица!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #502 -: Май 08, 2009, 21:51:31 pm »
Anizi, новият ви член на семейството е прекрасен:)))))))

Златииии, тези прекрасни сини очи:)))))моля следващия път с него във Варна:)
Ще ми го оставите докато си вършите работата:)))))))
« Последна редакция: Май 08, 2009, 21:54:39 pm от Lisko »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #503 -: Май 09, 2009, 00:56:50 am »
Готово бе, Петенце!Само не знам дали ще ме пуснат в автобуса с него :lol:, ама ще се примоля...Ще идвам другата седмица, ама сама!По-следващия път - обещавам, ще го взема :D

Ефирче -  :bighug:, още приказки от Джоко да ни разкажеш!То големи красоти, голямо нещо!

П.П.Благодаря на модератора за снимките.Извинявам се, че бяха толкова големи :oops: Качих ги набързо от друг компютър, мнооооого бавен и нямах нерви да ги оправям :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #504 -: Май 09, 2009, 12:29:37 pm »
Момичета ,благодаря ви за милите думи! :grouphug2:
Ще предам на разказвача. :wink:
Поздравете всички красиви опашатковци и ги нацелувайте по сладките муцунки, от нас.  :balk_104:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #505 -: Май 09, 2009, 15:55:51 pm »
Anizi миличка ми той е като някоя плюшена играчка,толкова е сладичък!
Аз скоро не съм ви показвала снимки ама Пухчо направи 10кг и ви обещавам скоро да ви го покажа :)
Станал е направо огромен!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #506 -: Май 09, 2009, 18:57:42 pm »
анизи, прекрасна е Шанел.  :biglove:

ефирче, Джоко бил цял поет.  :wink:

sixsens, невероятно е твоето куче.


Като вляза в тази тема и направо се разтапям. Прекрасни животинки си имате, момичета.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #507 -: Май 12, 2009, 01:52:43 am »
Ефирче :) Много красива приказка!
Чудесни кучета имате :) и аз се разтапям като ги гледам и ги искам всичките :)
Бих сложила снимка на котака Симба - за баланс;) но горкия толкова е опърпан, не е за фото сега.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #508 -: Май 13, 2009, 08:22:15 am »
Момичета, моята Мона е болна :(
Вчера цял ден стоя свито животното и си влачи краченцата. Нито яде,нито пия водичка.
Снощи я водихме на доктор, първо се съмняваше да не е от аналните жлезе ( събирало се някакъв секрет и жлезата трябвало да се стистне, за да изтече - въпреки че аз за първи път чух за това), ама като я стисна - нямаше секрети. Поопипа и коремчето и задните крачка, които били стегнати и каза, че ако не е претърпявала някакви травми може да е от бъбреците :(. Сложи и една инжекция някакъв спозмолитик ( ако така се пише)и каза, че ще я отпусне малко, но ако до днес няма подопрение пак да я водя. Даде ми една лакмусова лентичка, днес да я пушна под опашката й като пишка сутринта и да му я занеса веднага. Ако имало проблем с бъбреците, щяла да се оцвети по някакъв начин...било по-лесно от това да й вземаме кръв за ПКК.
Снощи като се прибрахме, беше вече малко по-добре хапна, но вода не искаше да пие. Аз с голям зор и изпразних няколко спринцовки в муцунката и май вдигна температура :( Цялото гореше, особено муцунката, и нослето и сухо, дишаше тежко :(. Заспа чак към 1 часа. Ама и днес не е добре  :( :( :( . Не е топла, но явно продължава да я боли, задните й крачка са съвсем схванати, направо куца :? Чакам да стене 8,30 и да я водя на лекар.
Много ми е притесненто, така ми е мъчно да я гледам с тази тъжна муцунка :(
Улях се в писане пак
« Последна редакция: Май 13, 2009, 08:32:54 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #509 -: Май 13, 2009, 09:40:18 am »
Радостче, стискам палци за кутрето! Дано доки бързичко да му помогне!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #510 -: Май 13, 2009, 09:54:48 am »
Ох, милата....представям си как се чувстваш  :bighug:. Много съжелявам, че не се е оправила веднага Монито, но с подходящото лечение (след като установят какво и е точно) тя че се оправи. Това с лакмуса май не знам какво тябва да е оцветяването ако иама проблем с бъбреците-значи ако е алкална средата лакмуса трябва да даде син цвят, а ако е кисела червен, но какво трябва да даде с урината нямам ни най-малка представа!  :ask:
На мен ми беше странно, че миличките ни животинки боледуват от същите болести като нас (моето имаше сърдечна недостатъчност) и лечението им се провежда с човешките лекарства, а не с някакви други! А по въпроса със жлезичката предишното си кученце много пъти съм го водила за изстискване на секрета така че за това не се притеснявай нормално е! Много силно ти стискам палци болестта на Мони да изчезне много бързо, не ти помогнах особенно май, но знай че съм тук до теб и много те подкрепям и мисля за вас! :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #511 -: Май 13, 2009, 10:06:59 am »
Анизи тази лакмусова лентичка е много странна - представлява пласмасова лентичка, на която има налепени 12 различни по цвят хартиени квадратчета. Така че предполагам доста неща трябва да покаже. Сега умувам как ще я мушна под опашката й така че да я напишка цялата 8O . Ох дано да се оправи бързо.
Много ви благодаря за милите думи.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #512 -: Май 13, 2009, 10:20:03 am »
Значи-да такива са лакмусите вече аз работя с такива-почти не използваме онези лентички хартиените вече. Дано успееш да я пъхнеш под опашлето и то в точния момент, че то май е важно! Ами много стискам палци за 8.30ч. Дано после да кажеш някакви хубави новинки! :goodluck:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #513 -: Май 13, 2009, 11:13:38 am »
Радост, защо доктора ви не и е взел кръв за кръвна картина???  8O По-точен метод за определяне на проблемите с бъбреците не знам да има. Ние имаме и немска овчарка, която е с бъбречна недостатъчност. Всеки месец отиваме за контролни изследвания. Мисля, че показателя, който се следи за бъбреците е Каротинин /дано да го пиша правилно/. Дано успееш с лентичката, но все пак си мисля, че това е нелогично.
А жлезата, докторите казват, че колкото по-късно се изстиска за първи път - толкова по-добре за кучето. Почнеш ли веднъж, през месец-два-три кучето прави възпаление, почва да вдига температура, да влачи задните крачета и като се изстиска жлезата, нещата се оправят.
Ще очаквам новини за Мона, дано да се оправи сладурчето!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #514 -: Май 13, 2009, 12:16:03 pm »
Хайде, Мона, оздравявай!
radosttinka , пиши как е минал прегледа днес.
Помоли доктора да й премери температурата и поискай и кръвни изследвания.
Няма как с един лакмус да постави диагноза.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #515 -: Май 13, 2009, 12:18:47 pm »
Радостинка, според мен докторът ти е подходил несериозно. Кучето явно не е добре, бъди по-настоятелна!
Стискам палци Мона да се оправи бързо!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #516 -: Май 13, 2009, 12:35:52 pm »
Tърся спешно морски свинчета,ако някой има нека да ни подари,имам 3 моми4ета и много ще ги зарадвате, ще платя куриерската услуга.Благодаря предварително!!!!Ако някой има желние нека да ми пише на skype:  btkicoeli или тук
« Последна редакция: Май 13, 2009, 13:13:17 pm от btkicoeli »
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #517 -: Май 13, 2009, 14:15:25 pm »
Радостр мила кажи 2 думички какво става, че се притеснявам!!!
ЕЕЕ със секунди те изпреварих! Радвам се че всичко е ок и като се прибелеш ще те посрещне набегом малката душичка! Да я намачкаш най-специално от мен!!!  :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Май 13, 2009, 14:20:25 pm от anizi »
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #518 -: Май 13, 2009, 14:16:47 pm »
Ох много работа днес, не мога да седна да пиша :wink:
Сутринта се разходихме, като се поразтъпка се движеше добре :D свърши си беличките без проблем :wink: Голям майтап бях с тоя лакмус - тъкмо клекна да пишка животното и аз го дигнах за опашката :lol: и мушнах лакмуса отдолу :lol: да съм сигурна ще ще  го напишка целия :lol:. Занесох го веднага при док, няма нищо обезпокоително по него. И той каза за ПКК, но искаше да види първо това ако има проблем тогава, че много трудно се вземало достатъчно кръв от малко кученце, и не иска без причина само да го мъчим. Днес нямаше Т. След като поговорихме с ветеринаря, решихме че може да е от силна преумора - в неделя го взехме с нас да бяга на стадиона, тя по принцип няма много движение и я разхождам набързо, но тогава направи 6 обиколки на стадиона и то бягайки по-бързо от нас 8O, и сега може да има мускулна треска  8O( при животните се получавала след 24 часа) И ще изчакаме и днес да видим дали ще се подобри, а аз така си мисля че ще стане, защото видя една котка на връщане и веднага дигна куйрука и тръгна да я гони :lol: . Даде ни едно хапче - обезболяващо, да го разделим на осем и да и даваме на 24 часа по едно парченце.
Тъкмо говорих с мъжа ми, до сега спала маймунката ама със ставането грабнала единия чехъл :lol: и вирнала куйрука :lol: Дано да ми се оправи душичката :wink:
Ама половин час го пиша тоя пост и май се улях накрая :oops: :lol:
Много ви благодаря момичета за милите думи.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #519 -: Май 13, 2009, 14:20:51 pm »
Браво Радост!!!  :lol: Много се радвам че Мона е по-добре!!! Уф, това с бъбреците беше много сериозно и съм много щастлива за теб, че душичката малка ще се оправи само с една мускулна треска хихихи! А ти другия път не я преуморявай толкова с това тичане и правете разгрявка преди това!  :wink: Цункай я по муцунката после от мен!