0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #80 -: Септември 24, 2008, 12:09:42 pm »
Аз знам,че и трилистника е отровен и не давам на Пухчо да се навърта около него ама и забелязвам,че той сам го отбягва.

*

    Роси

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #81 -: Септември 24, 2008, 15:18:18 pm »
В никакъв случай не давайте хапчета или инжекции. Имам Пинчер на 4 год. който направи още при първото разгонване проблем подуха и се млечните жлези. След консултация с """ лекар""" той ни препоръча инжекции на всеки 6 м. и когато решим да е заплодим да спрем. Да обаче сега тя е с бучка, която за съжеление не се знае точно каква е, в петък ни престои операция и дано всичко да мине добре, затова недейте, по добре кастрация отколкото всичките тези боклуци.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #82 -: Септември 24, 2008, 15:39:04 pm »
Ооох, имам притеснения аз!
Цанко повърна вчера 4 пъти, днес вече 3  :(
Направо не знам какво да правя. Не е типично това за него.
Първо мислех, че се е налапал с някоя топка косми /нали ми е чистник и все се ближе/, но уви, няма косми в повърнатото.
Мисля да му спра храната /Дарлинг-консерва/ и да му купя суха храна, за да проверя дали проблемът е оттам.
Много се надявам д-р Рич да се включи със съвет.
Ако и утре продължаваме така, ще трябва да го водя на лекар, ама то тук в тая джунгла...
Молба към момичетата в района на Ямбол-ако имате координати на добър ветеринарен лекар, моля , пишете! Много съм притеснена!
Въпреки че неповръща косми възможно е да има в стомаха и затова да повръща, трябва да му се даде малцова паста /периодично - даваш ли му?/. Дай повече информация - игрив ли е, яде ли, вода пие ли, ходели по малка и голяма нужда и какво изхожда. Давай му кисело мляко засега.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #83 -: Септември 24, 2008, 15:44:43 pm »
В никакъв случай не давайте хапчета или инжекции. Имам Пинчер на 4 год. който направи още при първото разгонване проблем подуха и се млечните жлези. След консултация с """ лекар""" той ни препоръча инжекции на всеки 6 м. и когато решим да е заплодим да спрем. Да обаче сега тя е с бучка, която за съжеление не се знае точно каква е, в петък ни престои операция и дано всичко да мине добре, затова недейте, по добре кастрация отколкото всичките тези боклуци.
Таблетки или инжекции не трябва да се дават на куче на възраст под 1 год., защото често се подуват жлезите, това се отняся и за женските котки. Операцията е лека и няма от какво да се притесняваш.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #84 -: Септември 24, 2008, 16:20:17 pm »
Ние проблема с космите го решаваме като му носим трева или му сеем жито в една саксия Пухтър си я познава,пасе си и ако има косми ги повръща.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #85 -: Септември 24, 2008, 16:20:58 pm »

ето го моето диваненце-Лъки
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #86 -: Септември 24, 2008, 16:34:01 pm »
Въпреки че неповръща косми възможно е да има в стомаха и затова да повръща, трябва да му се даде малцова паста /периодично - даваш ли му?/. Дай повече информация - игрив ли е, яде ли, вода пие ли, ходели по малка и голяма нужда и какво изхожда. Давай му кисело мляко засега.
Ми за тази малцовата паста разбрах едва днес, ама я няма в наличност тук. Утре ще ходя в Бургас, ако можеш да ми напишеш точно как се казва, моля, та да я купя.
 Иначе няма как да разбера дали е унил, защото той по принцип е мнооого мързелив котарак - по цял ден спи. Един, два пъти на ден подскочи след някоя муха, и това е  :D
 Пие вода, давам му и глюкоза засега.
 Видях, че е пишал, друго от вчера няма./освен ако някой не е почистил , без да видя/
Вчера го държах гладен, днес му дадох малко гранулки, ама не прояви особен интерес.
 Днес не е повръщал, дано да е добре вече.
Ще му дам кисело мляко.
Много благодаря за съветите!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #87 -: Септември 24, 2008, 17:05:58 pm »

ето го моето диваненце-Лъки
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #88 -: Септември 24, 2008, 20:58:18 pm »
благодаря оси,аз колко се мъчих да я побликувам по-голяма и нищо не се получи
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #89 -: Септември 25, 2008, 09:09:01 am »
pimi какво кукленско кученце си имате :) като играчка е :) Обича ли да го мачкате и тараничкате?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #90 -: Септември 25, 2008, 11:09:32 am »

Вижте какво цветенце си имаме  :lol:

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #91 -: Септември 25, 2008, 11:11:37 am »
 Ау, какво прекрасно цвете! Обаче е от тези, дето мразят да ги поливаш  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #92 -: Септември 25, 2008, 13:23:50 pm »
Eli  :) цветенцето е уникат  :lol:
ама й е много удобно на писанка там  :lol:
Ние имаме една стара саксия на терасата още от тези желязните, Кари умира от кеф да се "посажда" там, но й изрови пръстта и сега е със ситен филц  :lol: :lol: и комшиите си пеят "Каманите падат, падат от небето...." :lol: :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #93 -: Септември 25, 2008, 14:45:02 pm »
Ели страхотно ви е цветенцето!
Нашия много обича като разпъна чадър да застане от долу и седи ли седи,обаче не дава да го снимам там само да се доближа и той изкача,като се махна пак влиза отдолу! :a_cat_05:,а иначе обича да го снимат!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #94 -: Септември 25, 2008, 15:00:19 pm »
В къщи на единия винаги му се спи а другия само се чуди какви бели да прави:)


снощи Бари зави Додо с ухо:)


а шишарките са ни любимата играчка...стават за дъвчене, за хвърляне...:)


Ели, и ние искаме ческа от това цвете :wink:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #95 -: Септември 25, 2008, 15:10:51 pm »
Лиско винаги като ги видя твоите сладури и ми става едно хубаво-харесва ми тази идилия!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #96 -: Септември 25, 2008, 15:22:23 pm »
Лиско винаги като ги видя твоите сладури и ми става едно хубаво-харесва ми тази идилия!

:)приготви се за малко дебело лабрадорче тогава:)
Бари като стане татко, ще ви подарим:) :wink:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #97 -: Септември 25, 2008, 15:29:42 pm »
Lisko много ми харесват твоите любимци Бари и Додо - винаги заедно спинкат и се гушкат :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #98 -: Септември 25, 2008, 15:34:20 pm »
:)))те заедно правят всичко:)...почти де
като се карам на Додо, бари изчезва в другия край на къщата...да не би той да отнесе каране също:)
като се карам на Додо, той отива и се навира под корема на кучето:)))))ама все едно къртица се мушка в дупката си...в един момент само опашката му старчи до носа на Бари:)

Благодатя Титка:)
« Последна редакция: Септември 25, 2008, 15:41:17 pm от Lisko »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #99 -: Септември 25, 2008, 15:37:26 pm »
pimi какво кукленско кученце си имате :) като играчка е :) Обича ли да го мачкате и тараничкате?

играчка е то ама от тези дето не дават да си играеш с тях.при мен долу горе стои ама щерката много го тормози и хич не и дава да го гушка.ама то и аз да съм няма да и се оставя то не е гушкана а тормоз