0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #40 -: Септември 10, 2008, 12:52:52 pm »
Пробвах да кача снимки от снима.бг но нещо не стана.
ето линка където има някалко снимки на Марсел
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=283758
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #41 -: Септември 10, 2008, 13:01:00 pm »
Tанче,Светълчи много съжелявам,ужасно е това!
А Марсел,Карина,Елза,Пуфа,Дони,Бари-страхотни са,сигурно изпускам някого и се извинявам.Но всички са уникални!
А ето ни и нас в целия ни блясък

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #42 -: Септември 10, 2008, 13:03:10 pm »
Една "къпана" снимка и от нас :D


и една морска
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #43 -: Септември 10, 2008, 13:06:24 pm »
titkata и вие ли обичате да спите в саковете :D.Пухчо като ги види и той бърза да влиза вътре,и тая прозявка на Кари-като на тигърче,страхотна е!
Ефирче и вие сте много сладки!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #44 -: Септември 10, 2008, 13:49:25 pm »
hriska аз затова писах "вътрешна митница"  :lol: никой сак не може да излезе и да влезе у дома без да е помирисала и разгледала какво има :)

Ефирче много малки снимчиците, нищо не виждам :)

gotina_2007 твоят Марсел има много невинна физиономийка, пупу
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #45 -: Септември 10, 2008, 14:02:00 pm »
titkata като постна голяма снимка нищо не излиза. Не знам къде бъркам или размерът е доста голям ?!
hriska , а снимката на твоята мацонка не може ли да се завърти на 90 градуса? :)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #46 -: Септември 14, 2008, 17:58:06 pm »
Хех, хайде и малко снимки от нас :lol:


Пътуваме към морето в пълно съгласие и любов :lol:


Героите са уморени (ама временно) :wink:


Ей че кееефф :lol: :lol:


Дръж вълната!


Синхронно плуване :lol:


Дръж Ралииии :lol: :lol: :lol:


На това му се вика щастие :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #47 -: Септември 14, 2008, 18:03:37 pm »
:):):)
Ралииии, страхотни са:)))))))))))
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #48 -: Септември 14, 2008, 18:36:58 pm »
Рали,наистина сте много сладки! :D

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #49 -: Септември 14, 2008, 20:31:04 pm »
Леле,Ралиии!Страхотни снимки! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #50 -: Септември 14, 2008, 23:45:22 pm »
Рали :bighug:, страхотени сте!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #51 -: Септември 14, 2008, 23:50:22 pm »
Рали,много са сладки ,и какво разбирателство цари м/у тях :wink:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #52 -: Септември 15, 2008, 07:00:59 am »
Здравейте, момичета!
Страхотни снимки, страхотни и истински верни приятели!
Ако позволите и от мен малко идилия! :D :D :D
Ето и моята бяла Роза  :D
Пък котки имам колкото си щеш, че ги обожавам, но една си ми е Мишинка  :wink:
Хубав и усмихнат ден от мен, момичета!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #53 -: Септември 15, 2008, 10:06:46 am »
Рали, страхотни снимки. :D А, кой е този по-големия красавец?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #54 -: Септември 15, 2008, 10:42:47 am »
Оси, по-големия е на нашите разбойника - Мансур (галено Мъни), на 9 години  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #55 -: Септември 15, 2008, 10:51:01 am »
Рали Рали :) много хубаво си прекарвате заедно вие плувците :)

НаскоМими - харесва ми вашата идилия - пу пу много ми харесват такива задружни животинки :) особено куче-коте

Имам въпрос към д-р Рич, а и към другите които знает нещо:
Давам на Кари хапчета против разгонване "Ноновулин" на листовката пише "за прекратяване на разгонването последователно 8 дни по 1/2 таблетка", но Кари е една такава странна. Имам чувството че е отвеяна. Яде си, спи си но походката й се "сейка" така да се каже. Тези хапчета да не й навредят нещо? Да спра ли да й ги давам, вече 5 дни я мъча, да не направя някоя беля?!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #56 -: Септември 15, 2008, 11:49:00 am »
Давам на Кари хапчета против разгонване "Ноновулин" на листовката пише "за прекратяване на разгонването последователно 8 дни по 1/2 таблетка", но Кари е една такава странна. Имам чувството че е отвеяна. Яде си, спи си но походката й се "сейка" така да се каже. Тези хапчета да не й навредят нещо? Да спра ли да й ги давам, вече 5 дни я мъча, да не направя някоя беля?!

Тити, аз също давах на Пуфа от тези хапчета. Имаше същото държание като твоята Кари. Не искаше и да яде.
Четох из форумите за тези хапчета много лоши отзиви. И казах, че ще търпя животинчето ако ще и 20 дни, но няма да дам повече тия гадории. :x
Имаше публикувани постове от момичета, на които котетата бяха починали  :(

Ето, прочети това:

ХАПЧЕТА ПРОТИВ РАЗГОНВАНЕ – НИМА САМ ПОЖЕЛАХ ?
От няколко години на българският фармацевтичен пазар се продават хормонални ветеринарно – медицински препарати на таблетки създадени за употреба при нашите домашни любимци – кучета и котки. Най-разпространените са”Нонестрон “ и “Ноновулин”, съдържащи мегестрол ацетат. Тъй като през последните години този медикамент намира широка употреба ( а по наше мнение тя е и безконтролна ) от собствениците на домашни любимци и поради оскъдното описание на страничните действия в приложените към продуктите листовки, ние намираме за необходимо да сведем до знанието на хората, които обичат своите четириноги приятели степента на риск, която се крие в употребата на Нонестрон и Ноновулин.
Системната употреба на мегестрол ацетат ( това е активното вещество на тези медикаменти ) неминуемо води след себе си до някой от следните странични ефекти:
> Пиометра – хронично цистозно – гнойно възпаление на матката
> Ендометрит – възпаление на маточната лигавица
> Повишен апетит – често не се забелязва от собствениците
> Летаргия
> Преходна хипергликемия – повишаване на стойностите на кръвната захар
> Захарен диабет
> Асперматогенеза – спира образуването на сперматозоиди
> Хиперплазия ( нарастване ) на млечните жлези – и при мъжките животни
> Аденокарцинома – злокачествен тумор на млечните жлези (и при мъжките животни)
> Алопеция ( опадване на козината), себорея и кожна атрофия
> Нарушение в дейността на надбъбречните жлези
> Промени в поведението
Противопоказанията за използването на препарата са следните:
> Мегестрол ацетат е противопоказан при бременни животни или при животни със заболявания на матката, захарен диабет или тумори на млечните жлези.
> Препоръчително е да не се използва при кучета преди първият естрален цикъл ( първо разгонване ) или при кучета с ненормално циклиране.
> Не бива да се използва за повече от две последователни третирания.
Пишем всичко това защото станичните ефекти на активното вещество са изключително често срещани – един или няколко от тях се явяват във висок % от случаите след неговата употреба..За последните две години при нас са зачестили случаите на хронично гнойно възпаление на матката и тумори на млечните жлези при кучета и котки. Тревога будят и зачестилите случаи на захарен диабет (за нашата клиника те са 3 за последните 8 месеца ). Лечението на захарният диабет след овладяване на острият стадий може както при хората да премине на доживотно поддържане с инсулин. Лечението на пиометрата и туморите на млечните жлези е хирургично и се явява животоспасяващо. В разговор със стопаните на заболели животни в около 90% от случаите установяваме, че те на един по-ранен или късен етап от живота им са третирали своите любимци с мегестрол ацетат. Добавете и факта , че в САЩ мегестрол ацетатът не е лицензиран за употреба при котки. Безконтролното предлагане на мегестрол ацетат ( можете да го откриете в почти всеки зоомагазин или магазин за храна за домашни любимци съпроводен с единственото упътване от страна на продавачите – “ Това са хапчета против разгонване”), както и ниската му цена го правят широко използван.
Имайки в предвид гореизложеното ние считаме, че производителите трябва да изложат в листовката на препарата ВСИЧКИ потенциални странични ефекти и противопоказания за неговата употреба. Производителят трябва да знае, че добрата производствена практика включва информиране на клиента за възможните странични ефекти на лекарството.Това позволява лесно откриване на ранни признаци на възможни заболявания причинени от хормоналният препарат. Считаме, че Вие, собствениците на домашни любимци сами можете да прецените ползата и вредата от т. нар. “хапчета против разгонване”, а ние като ветеринарни лекари Ви съветваме , когато решите да използвате подобен препарат да се консултирате с нас , поне докато производителят сметне за необходимо да Ви запознае с всички действия на медикамента.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #57 -: Септември 15, 2008, 14:11:09 pm »
Ели мерси много, сега ми е гадно  :(, няма да й ги давам...ще питам докторката какво да правим с нея.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #58 -: Септември 15, 2008, 14:30:16 pm »
Ели мерси много, сега ми е гадно  :(, няма да й ги давам...ще питам докторката какво да правим с нея.
Ами Титката то общо взето има два варианта:
- или решаваш, че живот и здраве искаш да имаш бебета от нея, и не й даваш хапчета, и й търпиш разгонванията
- или кастрация.

Знам, че втория вариант звучи много шашкащо и драстично, но е много по-добре за животинката (а и за вас)...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #59 -: Септември 15, 2008, 14:53:44 pm »
Ралииии търсим бял домашен котарак - ама няма, все улични. Не че Кари не я взех от улицата, но се грижим за нея като човеченценце :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.