0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #640 -: Юни 01, 2009, 22:35:18 pm »
:)А , молим, изобщо не съм и си помислила, че си имала предвид да забогатявам:)
Вероятно съм сляла нещата докато мисля и така се е получило:)

Има много неща от прочетеното , което чувам за първи път. Факт е, че не чета много в лабровски форуми.
Ето например незнаех и за изследването за бруцелоза и ще се интересувам и ще питам и искам да има такова.

Наистина мислех, че си визирала мен затова и споделих, но не беше с лошо чувство а по-скоро да чуя още мнения. Аз наистина незнам много неща защото очаквам доктора му да се грижи добре за него:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #641 -: Юни 01, 2009, 22:52:22 pm »
Лис, бруцелозата е т.н. кучешки СПИН. Не мога да ти намеря онлайн читави линкове, обещавам да взема книжката от сссссскровището на ДРЗ (абе дано не забравя), да можеш да прочетеш. И на мен ми е бая сложна цялата тази материя, но си давам сметка, че има доста неща, които са важни при развъждането на тез разбойници четирилапи.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #642 -: Юни 02, 2009, 17:27:32 pm »
Извинете, че ще се намеся в темата за взимането на животинки от магазини. Аз също не съм привърженик на тази практика и абсолютно подкрепям мнението, че в някои случаи е много рисковано! Толкова много лъжат хората..., но в крайна сметка най-важното е да обичаш животното и то да е здраво. Нито родословието нито породата му имат значение, когато то е част от теб, от живота и ежедневието ти. В тази връзка да споделя нашия опит. От малки майка ми и баща ми винаги са ни позволявали да имаме животни и вкъщи е било меко казано на моменти - Зоо-кът. Никога не бяхме взимали обаче животно от магазин /като казвам животно имам предвид: кучета, котки, папагали, риби, хамстери, канарчета,костенурки/ Така преди три години минавайки покрай един такъв Зоо-магазин, видях моята малка палавница да седи самотна в една клетка на земята. Толкова ме грабна това същество още с първия поглед, че с милото просто не можахме да си тръгнем от магазина без нея, любов от пръв поглед  :lol: На въпроса към продавачката: "каква порода е?" отговора беше "среден дългокосмест пинчер" хахаха, не бях наясно по това време, че такава порода няма :lol: а тя изглеждаше така:
не ми пукаше обаче, защото исках да не се отделям от нея нито за миг.
След няколко седмици козинката и започна да се сменя и от бебешкия пух не остана и следа от черна стана руса
Оказа се напълно умешана, кой знае от какви породи. Но маймунката е най-сладкото нещо в живота ми.
И за да ви вазвеселя малко - ще ви покажа и как изглеждаше зимата, когато беше разгонена и ми цапаше всичко с кръв - нашето изобретение - бешеки гащи с тиранти :lol: и Рина с елече се глези на дивана
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #643 -: Юни 02, 2009, 17:34:52 pm »
Снимката с тирантите е уникална  :jump12:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #644 -: Юни 02, 2009, 18:31:04 pm »
Виксънчеее  :party: :jump12: mf_bounce8 :jump12: паднах със тирантите!!!! Невероятна късметлийка и Рина! :bighug:
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #645 -: Юни 02, 2009, 19:42:34 pm »
Е направо ме размаза с тази снимка на Рина :lol:
Супер сладурана osi_9

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #646 -: Юни 02, 2009, 20:06:23 pm »
Хи-хи, като заговорихме за породи , се сетих нещо смешно  :lol: :lol: :lol:

Трябваше ми около 1 месец да убедя комшията , че малкото черно куче вляво /на снимката/ не е пекинез  :lol: :lol: :lol:
Ама за такова са го продали на човека.




 Пък за нашия Дар да ви разказвам. Уж е от незнамсикакъв род каракачанки / до ъмнайсто коляно/, се оказа че има нещо от кавказките овчарки/ видно от кафевия цвят на козината, който се появи след смяната на бебешката /
 Развъдчикът ни е комшия  и едва ли ни е излъгал , защото пък ние сме му "рекламно лице" - един вид , отивайки при него, първо се вижда нашето куче, а целият град знае, че е от него.
 И сега дъртите кучкари почнали да се тюхкат що ни станало такова кучето...
Викам им , абе , това си е моето куче, бе! Най-хубаво си е!
 Не било чиста порода, много важно, няма да го водя по изложби.
Та такива ми ти работи...за породите и елитните развъдници  :wink:


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #647 -: Юни 02, 2009, 20:29:27 pm »
"Пекинеза" е от една неизвестна разновидност явно  :jump12: ама какво да направи човека като за такова са му го продали...... а Дар е мнооого сладък малък, пухкав мечо  :bighug:, а това с кафявото не го знаех, че е показател за кавказките овчарки :ask:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #648 -: Юни 02, 2009, 21:59:01 pm »
Ние Лъки го взехме от зоо-магазин.За пекинез ми го продадоха и такъв си излезе.
Етърва ми си купиха от зоомагазин пинчер-умря след няколко дена и им го замениха за друг,след много разправии разбира се.Едни познати пък стана една година се мъчим да им обясним че кучето им не е пекинез а е щи тсу.Е не вярват хората нали за пекинез са им го продали-даже и ветеринаря не можа да ги убеди :lol:
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #649 -: Юни 02, 2009, 23:17:54 pm »
Vickson ,страхотна актриса е твоята принцеса.
С тирантите е избрала образа на "горкото кученце".  :wink:


Модно дефиле с домашни любимци:  :D

още много подобни снимки от събитието:
http://www.vesti.bg/?tid=20&oid=12300&galid=26962


Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #650 -: Юни 04, 2009, 01:34:06 am »
Страхотни модели!  :a_dog_03:  :balk_47:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #651 -: Юни 04, 2009, 12:28:57 pm »
Благодаря ви, наистина е невероятна актриса - за Народния Театър направо  :lol:
Но преди три месеца я кастрирахме /направи голямо възпаление и се наложи по спешност - всъщност аз не исках, но трябваше да и спасим живота..../ та сега няма повече да си обуваме гащите - ще ми останат само спомените и снимките  :lol:
А дефилето е супер, направо има някои много добри попадения :wink:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #652 -: Юни 04, 2009, 17:26:42 pm »
Обещах и спазвам обещанието-вчера първа разходка / или по-точно първо лежане по тревата/ защото малко се налагаше да се влачим насам натам /не и се ходи-по-лесно е някой да те носи/.




Днес обаче ходи с неохота ама все пак и много бързо се ориентирахме защо точно се излиза и като свършим работа-бегом в къщи!!!
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 17:32:11 pm от anizi »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #653 -: Юни 04, 2009, 17:44:26 pm »
еха,големи кучовски сладури си имате!

anizi ,твоят бонбон е за намачкване направо.

Благодаря ви за мненията за нашият дриси.Дано като се върнем се променят нещата.То внимание не му липсва никак - наще даже на спалнята при тях му дават да спи и много го глезят,явно за нас му е мъчно.
За съжаления смяната на дома е факт и няма как да го променим,даже тепърва пак ще се местим,но няма как.
<br />
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #654 -: Юни 04, 2009, 18:10:58 pm »
anizi това пухче направо да го намачкаш, толкова е сладка твоята Шанел. Само като я погледнеш и си готова да и дадеш цялата обич на която си способна.Радвам се, че се реши и я взе. Дъщеря ми има котка , голяма чистница е, от малка не прави белички, но понеже ми скъса тапетите веднъж и се накарах и докато обърна гръб ми разрови саксията и се изпишка в нея.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #655 -: Юни 06, 2009, 11:57:06 am »
Аnizi страхотен пухчо си имаш  :P   Само за мачкане и гушкане е !
  Момичета знаете ли какви са симптомите на бременност при кучетата?Нашата Черешка нещо много странно се държи.Преди точно 2 седмици при нея имаше мъжки и от няколко дена започна да не се храни добре.Не яде гранулите,а само обира хляба.Една такава унила е .Обаче снощи много й е къркорил корема.Надявам се да е бременна,но ме притеснява,че май е болна.Ако продължава така и днес ще я водим на доктор.  :( Много се притеснявам да не й се случи нещо и да останем и без нея.Държи се странно,не е онази беладжийка от няколко дена  :? . Казаха ,че при кучетата се разбира дали има бременност към 40 ден.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #656 -: Юни 06, 2009, 16:53:39 pm »
anizi  ,Vickson ,влюбена съм във вашите сладурчета!Прекрасни,прекрасни!Пу!Пу!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #657 -: Юни 09, 2009, 17:26:55 pm »
Здравейте мили стопани на всички хубави пухчовци и глезанки :) Нас ни нямаше доста време из нета :) какви красоти сте качили тук да им се полюбувам :))
Не мога да пропусна любимците на Елфи, особено на общата снимка - личи си че са насила снимани и се сърдят един други му :))) Дар е станал много хубав особено с тези петънца на лапките :) А Цанко както е легнал на тези зебрени чаршафи - сякаш виждам Кари. С Елфи си имаме еднакви котки и чаршафи (хихихи) ето и доказателството  :lol:


harmony твоят сивушко е много пухкав и много хубав :)
Vickson твоите пък са с характер - едното си кръстосва лапите а другото се плези (хихиихи)и Рина е супер яка с тези гащи  :lol:
anizi твоята Шанел е станала още по-пухкава и хубава - принцеса :) особено в тревата ного й отива :)))
Lisko големи приключения имаш ти с Рижко и Додо и Бари - хич не ти е скучно :)
ЕЛиииии честито на твоята Пуфинка :) дай нови снимки от рожденния ден :)
Миси - дано твоята Миси се е задомила и намерила щастието навън, много съжалявам...
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #658 -: Юни 09, 2009, 21:53:59 pm »
Айде и аз да се намеся в темата, че отдавна не съм го правила. Сега е момента да ви се похваля, че моята Алекса стана мама /Е, поизпревари ме/.Направо не мога да им се нарадвам на малките дундьовци :D



P.S.Извинявам се много, че не мога да намаля размера на снимките!
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 22:01:18 pm от petia_l44 »
[/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #659 -: Юни 09, 2009, 22:31:09 pm »
Олеееее, Петя, големи са сладурчета, направо да ги мачкаш, мачкаш, мачкаш.... :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!