0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #620 -: Май 31, 2009, 15:40:51 pm »
z22, да ти кажа за моя калпазанин: Като беше малък още, веднъж се изака в едно кошче, с което го взехме от магазина - беше му легло. Но бяхме преместили същия ден леглото на друго място в стаята. След това го махнах изцяло и не е правил така повече. После му купихме пластмасова чанта/къща, дето да го носиш навън когато се наложи, с дунапренено дюшече. След два дни беше подгизнало от пикане. Махнах го и него - нямаше повече бели. Щом преместя нещо отива и го бута - няколко пъти ми чупи саксии, щото там на прозореца е негова територия и аз вече не слагам  :D Не ми разрешава да променям интериора много - сърди се и прави бели. По едно време напикаваше неща - мислех да го кастрирам, но мъжът ми не даде и сега му сменя изцяло тоалетната много често (за да спаси мъжествеността му  :lol:), от тогава няма проблеми и с това  :ywoohoo: Мисля, че твоето коте не обича промените хич, затова прави напук.
Миси, съжалявам, че още не се прибира твоята маца,  :balk_144: може би е направила семейство...
Lisko котешкото приключение много ми хареса   :D, имаш талант за такива истории в картинки!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #621 -: Юни 01, 2009, 10:54:04 am »
Лиско, много ми хареса твоята история :D много те бива, пък и документираш със снимки всичко - мислила ли си да пишеш детски приказки?  :lol: Рижкото е много сладък :wink:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #622 -: Юни 01, 2009, 11:12:49 am »
Нашата Пуфа днес става на 3 годинки  :D
Скромна почерпка и в животинската темичка  :)



Лис, котешкото приключение ми хареса  :D Много е сладък Рижко  :D
Ама Додо верно един такъв ревнив поглед е отправил  :lol:

Аз все забравям да ви покажа снимка на моите рижковци на село  :oops: - 4 броя оранжеви фъстъчета, общо 5 с майката  :lol:
Вчера като говорих с нашите, казаха, че вече са прогледнали  :D Нямам търпение да отида и да ги намачкам  :)

П.П. Лис, листата и на твойта драцена не са оцелели  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #623 -: Юни 01, 2009, 11:40:21 am »
Ели,честити 3 годинки на Пуфа!
Някой да има познат с мъжки пикинез?
Радостинче,аз имам мъжки пекинез.Ти нали си от Варна или греша?Можем да направим нещо по въпроса и без това искам да го пусна на женски че белким се поукроти малко!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #624 -: Юни 01, 2009, 11:40:56 am »
Оле,Лис,при теб е весело с толкова зверове!:lol:
И моята котанка се научи да прескача при комшиите,но отскоро си взеха куч-мопс,та за сега си реших проблема. :)Освен някой ден да ги намеря на кълбо,или сгушени като 1ви приятели! :D
Ели,и тук да ти честитя,да е дива и луда още дълго време Пуфа! :wink:
Миси,онази вечер даже разказвах и на мъжу за твоята писанка,и си викаме дано да се върне,щот нашето го намерихме в ранни зори на 5ет.,а то било изгонено пак от 5ет,но от др.вход.Не се отчайвай може да се върне! :)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #625 -: Юни 01, 2009, 12:44:14 pm »
Ели,честити 3 годинки на Пуфа!
Някой да има познат с мъжки пикинез?
Радостинче,аз имам мъжки пекинез.Ти нали си от Варна или греша?Можем да направим нещо по въпроса и без това искам да го пусна на женски че белким се поукроти малко!
Пими, съжалявам, че ще те разочаровам, но пускането на женска няма да го укроти, а само ще ти създаде допълнителни проблеми.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #626 -: Юни 01, 2009, 13:07:48 pm »
Ели,честити 3 годинки на Пуфа!
Някой да има познат с мъжки пикинез?
Радостинче,аз имам мъжки пекинез.Ти нали си от Варна или греша?Можем да направим нещо по въпроса и без това искам да го пусна на женски че белким се поукроти малко!
Пими, съжалявам, че ще те разочаровам, но пускането на женска няма да го укроти, а само ще ти създаде допълнителни проблеми.
Защо бе рали?Какви допълнителни проблеми ще ми създаде?Най-много да почне постоянно да иска женска и да ми клеца из къщи :lol:
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #627 -: Юни 01, 2009, 14:04:55 pm »
Ами то малко ли е? И не само в къщи, ами и на улицата, особено ако не го разхождаш на повод. А пък за кучетата изоообщо не е задължително да води полов живот, все пак в природата само Алфа животните го водят и се възпроизвеждат  :lol:
Та така - аз моят разбойник ако мога и ще го кастрирам (ама Ники не дава), но на женска хич и не смятам да го пускам - ще си кара както и до сега - ей му леглото, да му се доказва  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #628 -: Юни 01, 2009, 14:40:45 pm »
Бари е пускан на женска и честно казано не съм забелязала след това някаква промяна в нагона му:)
И преди да го пуснем да прави лудории понякога се опитваше да качи разни кучета и улични и домашни, някои от които и мъжки:))))))))

Сега чакам да ми се обадят и се надявам скоро пак да е татко:)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #629 -: Юни 01, 2009, 14:55:49 pm »
Цитат
понякога се опитваше да качи разни кучета и улични и домашни, някои от които и мъжки:))))))))
Ей, това направо ме съсипа от смях ... Ха-ха-ха, Лиско добре, че си ти, защото днес ми е ужасно криво. Но това (както и разкажчето в картинки) ме накара да се забавлявам. Аз съм хвърлила око на едно коте, дето се продава в един Зоо магазин, но май още не съм се навила да го взема, за да ми препикава и да се скуби :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #630 -: Юни 01, 2009, 15:10:53 pm »
мацките с котаци,имам нужда от съвет.

Котките са големи чистници,пишкането из къщата най-вероятно го прави на инат. Те са злопаметни, за разлика от кучетата. Има някаква причина.
Цанко го е правил два-три пъти този номер - съвсем умишлено се изпика в на мъжа ми обувките. /беше го замерял с чехли, защото дъвчеше нолината/
За ваната - нашият Цанко си върши работите в банята/до сифона/. Проблеми нямаме до момента, в който не забравя някой леген там. Веднага е намърдан вътре  и ... затова легени там не се оставят. Предполагам това е обяснението за ваната. Обичат да си вършат работата на скрито. :lol:
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #631 -: Юни 01, 2009, 15:34:20 pm »
Аз съм хвърлила око на едно коте, дето се продава в един Зоо магазин, но май още не съм се навила да го взема, за да ми препикава и да се скуби :)
И аз заведох мъжът в един зоо магазин с тайната идея да му покажа там един йоркширски териер, да види колко е сладък и да го прилъжа да го купиме. Но си тръгнах с британски котарак, изненадващо купен на мига от мъжът. :kittenyarn: Така че, garga, отидете и ги погледайте малко, пък не му мисли толкоз! Аз не взех кучето, защото не ми дадоха да го гушна (било без ваксина) и аз не го почувствах като мое.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #632 -: Юни 01, 2009, 15:38:17 pm »
 :lol: :lol: :lol: Лис, пак ме разсмя  :lol: :lol: :lol:

z22, точно май си е от недоволство и инат. Животинчетата и те по свой си начин изразяват, когато са недоволни от нещо
Ние Пуфа сме я лишавали доста пъти от присъствието си, тя по друг начин си изразява недоволството - сваля пердетата в кухнята, или събира пътеките на една купчина  :lol: Коронният й номер :lol: Но слава Богу, не ми е правила бели с ходенето до тоалетна.
Е, само веднъж се беше изходила в една от саксиите, ама то щото имахме гости с детенце и аз я бях затворила, без да се усетя, че й затварям пътя до тоалетната й  :oops: :lol:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #633 -: Юни 01, 2009, 17:16:00 pm »
понякога се опитваше да качи разни кучета и улични и домашни, някои от които и мъжки:))))))))
Олееее, да се успокоя тогава :oops:Моя Бруно още е малък, за да го пускаме на женска, но като го съберем с други кучета да играят, познайте.....не подбира.... :oops:Едвам го удържаме :lol:Абе те не че и хорските кучовци много подбират, ама....като се подкарат и кой когото свари налазва :lol:Абе ужас някакъв.Ние даже си имаме и снаха :lol:В съседния блок ина една женска, много красива, обаче последно време собствениците й като го видят как скача на мъжките кучовци и се бъзикат доста :lol:Викат - "Ааааа, ще връщаме пръстена, не стига че при други женски ходи ами и обратни наклоности вади :lol:"

Лисе, добре че сподели!Голям дерт ми е това :lol: :lol: :lol:, ама явно е нормално....или не.... :(
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #634 -: Юни 01, 2009, 17:52:34 pm »
А да сте чували за доминантно поведение, и утвърждаване на позицията в кучешката глутница?

За купуването на животни от зоомагазин не искам да коментирам, защото ще се самобанна. Просто прочетете този пост http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=19063 и помислете. НЕ Е! за хора със слаби сърца, аз специално се скъсах да плача.
И да, сигурно има хора, които са случили със здраво куче от зоомагазин, но наистина, на никого не пожелавам точно неговото да не е. Знам какво е болно животно, и как живота му си отива от парвовироза (слава богу, прескочихме трапа...), но това, което преживях... дано никумо не се случва.
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 17:54:56 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #635 -: Юни 01, 2009, 18:16:59 pm »
Дааа Рали и аз четох това просто потресаващо направо плаках особенно с линка към оригиналния текст. Не мога да си представя, че хората могат да причиняват това първо на други хора и второ на тези животинки......... 8O :( :? нямам думи
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #636 -: Юни 01, 2009, 21:07:28 pm »
За животинки от зоо магазините само мога да кажа че е цяло чудо ако оцелеят,внасят ги от чужбина по 100-150,особено кучета,уж ваксинирани и с възраст неотговаряща на физическото им съсътояние.Ако вземате животинче от зоо магазин първо изчакайте две седмици и след това се радвайте и се разберете с продавачите за този период.
Ако знаете какви хора идват при мен,направо съм потресена.Днес дойде една жена,която има 8 котки в апартамента си и дойде с молба да и ги ефтаназирам-убия,защото не можела повече да ги гледа,направо изтръпнах.За щастие се споразумяхме да ги пускам из близките села,щото ако ги пуснела около блока щяло да и е мъчно,абсурдна история.За съжаление не е единствената :(
Сузи-писанката все още е така приказлива и приятелят ми полудява,но вината си е моя аз и говоря,а тя ми отвръща с мяукане :a_cat_04:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #637 -: Юни 01, 2009, 21:29:43 pm »
Да Рали, тъжна история.
Аз ако исках да развъждам кученца за бизнес щяхме да си вземем женски лабрадор:)Умишлено избрахме да е мъжки.
При предното пускане на женска ми се обади доктора на Бари от ветеринарната клиника за да ми каже, че ако искаме има подходяща приятелка за него. Тогава той беше по-малък и аз се интересувах доста дали няма да попречи на развитието му, дали другото куче е здраво. Тогава дори не вземахме кученце защото нямаше на кого да го подарим. А вече има поне 4 човека на които сме обещали малки живи подаръци:):):)
Моето виждане за морал при развъждането на кучета може би е различно, може и да не е правилно, но ако трябва да съм откровена, не съм мислила, че правя нещо неморално и нередно:) Когато ние купувахме Бари искахме единствено да е здрав, да са му поставени необходимите за възраста ваксини. Пак честно, не сме се интересували и не сме отдавали значение на родословие. Казах ни единствено, че се внасят от Словения (дано не бъркам държавата-може да беше и Полша). Оттам нататък се надявах и молех всичко да е наред. Не беше лесно, защото досега не бях гледала куче в къши, но да чукам на дървената си глава не сме имали големи здравословни проблеми. Имало е страх и опасност, че ще го изгубим но е било наша човешка грешка и невнимание.
Пак казвам, може би за мнозина не бих била права , че разсъждавам така.
Дано наистина по-малко животни страдат и боледуват а аз се надявам, че доктора ни знае какво прави когато ни препоръчва женски кучета за Бари:)
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 21:39:23 pm от Lisko »
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #638 -: Юни 01, 2009, 22:04:38 pm »
Лиско,неморални са тези които третират животинките като стока.Това са най-вече вносителите от Словения най-често,докато бг развъдниците са за предпочитане.
Не е лошо да изкараш някой лев от домашния си любимец, особено в тези времена,стига да го правиш с грижа и внимание и най-вече с  желание да намериш най-подходящия дом за малките душички :)

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #639 -: Юни 01, 2009, 22:15:49 pm »
Лис, с тази статия не визирах теб, а купуването на животинка от зоомагазин. Да не говорим, че пък изобщо и не ми е минавала през акъла мисълта, че искаш да забогатееш от развъждане - това не ми е ясно как можа изобщо да си го помислиш.

А колкото до лабовете - знаеш, Дарки също не е родословен, баща му и майка му са, но и двамата са снимани за ТБД. Истината е, че след като го взех, и като попрочетох достатъчно за родословия, развъдници, кучила и прочие - ако щеш ми вярвай, изтръпнах - баща му е от развъдник, в чието потомство има доста прояви на тазобедрена дисплазия, включае и Д степен, която е най-сериозната и може да доведе до окуцяване на кучето. Та по тоз повод, мойто черно добитъче ще го водя на снимка след шест месеца, за да съм спокойна, или ако има нещо, да знам как да си го лекувам.
В този ред на мисли, за мен родословието не е важно (няма да ходя по изложби, никога не съм си го мислила), но за лабровците е задължително за съжаление, защото ти дава сигурност (доколкото гените могат да дадат сигурност разбира се), че кучето е здраво. В края на краищата ние искаме домашния ни любимец да е здрав, да се радва пълноценно на живота, да е щастлив, за да се радваме взаимно на щастливи години заедно.
И за да приключа за развъждането (че мога мнооого да се разпростра по въпроса) - важното е майката и бащата (от която и да било порода) да имат нужните изследвания (най-вече за бруцелоза), и да сте сигурни, че кучовците ще отидат при добри стопани, и че няма да увеличат популацията на уличните кучета. Другото - дано всичко при мама да мине както трябва, да има лека бременност и леко раждане.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!