0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #60 -: Септември 15, 2008, 14:59:35 pm »
titkata, белите домашни котараци обикновено са кастрирани , тъй че не мъчи животинката, ами си осигурете спокойствие - и за вас и за Кари. Щото да не го кастрираш, но и да не му осигуряваш партньор, не е по-малко лошо за животинчето.



*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #61 -: Септември 15, 2008, 15:05:53 pm »
:) Жекова, а защо всички бели домашни са кастриранииии, или няма смисъл да питам, самата дума домашен ми говори защо, неведнъж сте споделяли.
Спирам хапчетата, оставям я да почива и  ще мислим през това време.
Благодаря ви много, да знаете, че без вас не можем :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #62 -: Септември 16, 2008, 11:13:05 am »
Титката, а защо търсиш бял домашен котарак! Не може ли някой шарен. Я виж тук какви сладури има независимо какъв цвят са! Помисли по-добре!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #63 -: Септември 16, 2008, 22:41:29 pm »
Ралииии, влюбих се!Невероятни снимки, невеоятни.Гледах ги сто пъти вече.Браво.ЗАвиждам на такова щастие.
Аз съм на един хвърлей от морето, ама моят голям бял мъж го водихме на гроздобер, но ще не съм качила снимките на компа- да видите как се яде грозде!Изумява ме тоя пес.Ние г храним като цар, той ми яде грозде.И лешници си свалял т дървото в двора на село каза свекъра.То се наложило да ги ооберат -хихихи-накарал ги ,щото свекъра се притеснил че няма да му останат за уискито.
Поздрави на всички муцунки зачатски
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #64 -: Септември 17, 2008, 17:23:53 pm »
Хайде днес ето и снимки
Тук чака за печени крилца

Като свършиха отиде да си вземе десерт
директно от чукана.Единия ден си открадна и от вече набраното в кофите :x
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #65 -: Септември 18, 2008, 20:23:53 pm »
svetal4y браво на твоя хубавец, знае че от кофите е по-лесно  :lol: :lol:

Ето  ни и нас - аз я търся, а мацата къде се скрила и ми се кипри

 :lol: :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #66 -: Септември 18, 2008, 21:03:00 pm »
Titkata,ми ти виш каква помагачка имаш.Може да е искала да сложи дрехите за пране :D

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #67 -: Септември 19, 2008, 11:49:39 am »
Рали Рали :) много хубаво си прекарвате заедно вие плувците :)

НаскоМими - харесва ми вашата идилия - пу пу много ми харесват такива задружни животинки :) особено куче-коте

Имам въпрос към д-р Рич, а и към другите които знает нещо:
Давам на Кари хапчета против разгонване "Ноновулин" на листовката пише "за прекратяване на разгонването последователно 8 дни по 1/2 таблетка", но Кари е една такава странна. Имам чувството че е отвеяна. Яде си, спи си но походката й се "сейка" така да се каже. Тези хапчета да не й навредят нещо? Да спра ли да й ги давам, вече 5 дни я мъча, да не направя някоя беля?!
не съм влизал в сайта затова с малко закъснение пиша-в таблетките има и успокояваща съставка затова е така отвеяна, всички са така. За да се избегнат страничните ефекти давай около 4-5 дена таблетките, т.е. докато спре 8 дена е много.А относно страничните  има такива но се наблюдават рядко също както за жените таблетките са с много стра нични ефекти но масово се използват.пък то като погледнеш и в листовката на аспирина има също стран.ефекти.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #68 -: Септември 19, 2008, 13:25:33 pm »
Ама как позира тая писанка..Сладуранка. Да ти е жива и здрава
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #69 -: Септември 19, 2008, 16:21:54 pm »
Д-р rich  благодаря ти много :) из се изплаших като прочетох и й ги спрях, давала съм й 4-5 дни, но едно временно с това започна да си хапва повече и направи един тумбак - а то е било заради смяната на времето май  :lol: :lol: Много е смешна, като върви и корема й се люшка  :lol: :lol: :lol:

svetal4y много рядко позира, крие се обикновено и щракам 10 пози докато я хвана накипрена, то са примамвания, мяукания, дрънкания от моя страна  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #70 -: Септември 21, 2008, 13:38:45 pm »
                     :D :D :D Вижте ми муцунката колко е "чиста"! :wink:
             

             П.П.Да припомня...нашата Ванеса...само на 9 годинки.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #71 -: Септември 22, 2008, 12:12:58 pm »
Barakuda много сте сладки!
А ето ни и нас-

вищте как сладко спим!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #72 -: Септември 22, 2008, 13:26:02 pm »
Ето и нашите домашни любимци

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #73 -: Септември 23, 2008, 07:30:24 am »
Ха привет и от бандата на Ша... опс Дарко   :lol:

Снощи геройски се завърнахме от Комщица, с нов снимков материал, уморени и... абе не много сигурно, че щастливи от прибирането  :lol:

Там тичахме на воля


Дебнехме откъде може да се покаже животно


Като уважаващ себе си лаб наджапахме в първата попаднала ни локва:


И подкокоросахме и батко да влезе в нея:


Ако не бяхме по поля и гори, търчахме из двора на къщата и тормозихме Мъни:


А сега като се прибрахме, лежим тъжно и спим в нашия си ъгъл...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #74 -: Септември 23, 2008, 08:23:08 am »
Рали
страхотен снимков репортаж :) вижда се колко са щастливи  :D
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #75 -: Септември 23, 2008, 08:46:53 am »
 Ооох, имам притеснения аз!
Цанко повърна вчера 4 пъти, днес вече 3  :(
Направо не знам какво да правя. Не е типично това за него.
Първо мислех, че се е налапал с някоя топка косми /нали ми е чистник и все се ближе/, но уви, няма косми в повърнатото.
Мисля да му спра храната /Дарлинг-консерва/ и да му купя суха храна, за да проверя дали проблемът е оттам.
Много се надявам д-р Рич да се включи със съвет.
Ако и утре продължаваме така, ще трябва да го водя на лекар, ама то тук в тая джунгла...
Молба към момичетата в района на Ямбол-ако имате координати на добър ветеринарен лекар, моля , пишете! Много съм притеснена!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #76 -: Септември 23, 2008, 09:50:48 am »
Ехх, Рали:)
наистина прекрасни снимки:))))
Аз все се шегувам, че и за животните трябва да измислят метод "Бонсай":):):)
Като гледам бандата ви ми е ясно, че ще се преборя и за черна лабрадорска радост в нашето семейство,опс...в нашата зоологическа градина:)
страхотен е:)
А за последната снимка...аз на тази поза и викам охлюв (дано го написах правилно :oops:)

Жекова, и Додо преди 4 дни повърна и аз веднага го проверих дали е игрив:)не се повтори, но вчера като го водих да му слагат ваксина питах доктора и той ми каза, че най вероятно е нещо от храната.Сега е пак на гранули защото от консервите постоянно има разтройство.Дано при вас не е сериозно също.

Момичета аз да ви питам...от коя "тоялетна" за котки сте най-доволни?Нашият котарак нали повечето време беше навънка и сега пак наново започваме с експериментите.Силиконовата съм я пробвала веднъж миналата година и нямам спомен дали лесно се почиства, но май тя не миришеше?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #77 -: Септември 23, 2008, 11:01:02 am »
Жекова притесних се за Цанко - може да е от промяната на времето. Едно познато коте така миналата година изкара настинка като хората - с повръщане и температура. Повикай млад ветиринарен лекар или някой който ще те разбере (с наблюдение съм, че по-възрастните не вземат толкова лично проблемите с котките). Миличкият, дано се оправи бързо. Ще чакам новини.

Lisko аз съм доволна от силиконовата, но има различни видове, от които една не абсорбира миризмите. Дават ги за месец, но ние едвам изкарваме 3 седмици с нея - зависи колко отделя котето.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #78 -: Септември 23, 2008, 11:33:28 am »
Жеки, милият Цанко....дано не е нищо опасно. Но котките са издържливи и знам че ще се оправи. Не случайно казват, че имат 7 живота.


Аз много отдавна се каня да препиша нещо важно за котките от книгата на

Алберт Пинтер - "КОТКАТА":

Полезно е да се знае, кои от растенията, често отглеждани в жилищата, са сериозна заплаха за котките. Защото при котките, които живеят в домашни условия, инстинктивната способност да различават опасните растения е доста притъпена.

Списък на растенията, които са много опасни за котките:

-змийско грозде/arum malucatum;
-рододендрон/rhododendron;
-ботурче (циклама)/cyklamen;
-жълта акация (салкъм)/cylisus laburnum;
-татул/datura stramonium;
-хортензия/hydrangea;
-хвойна (смрика)/juniperus sabina;
-глушица/lolium temuleutum;
-имел/viscum album;
-съсънка/pulsatilla;
-момина сълза/convallaria majalis;
-черно кучешко грозде/salanum nigrum;
-вълча ягода (бясно дърво)/daphne;
-напръстник (бесен бурен)/digitalis purpurea;
-кала/zautedesckia;
-нарцис/narcissus papyraceus;
-мразовец (кърпи кожух)/colchicum;
-олеандър/nerium oleander;
-самакитка (аконит)/aconitum napellus;
-жасмин/philadelphus;
-иглика/primula;
-лютиче/ranumculis acer;
-старо биле/atropa belladona;
-равнец/fritillaria imperalis;
-дицентра (диклитра)/dicentra spectabilis;
-ралица/delphinium;
-вранско око/raris quadrifolia.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #79 -: Септември 24, 2008, 10:49:09 am »
Osiana  много благодаря за растенията. Майка има много цветя и когато Кари е там внимаваме да не ходи по тях  :lol: казваше че драцена-та е отровна и не дава Кари да си играе с листата  :lol:

Жекова как е Цанко?

Мимка няма ли да пуснеш някоя нова снимка на твоята кукла Теди? :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.