0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #420 -: Април 13, 2009, 12:55:02 pm »
Дааааа растем е дебелеем  :lol: научи се всяка вечер да й даваме риба и ако се забавим - мяукане до небесата :)
Аз не виждах разлика докато не прегледах снимките :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #421 -: Април 13, 2009, 13:22:33 pm »
Кари е голяма бяла сладуранка! Да ти е жива и здрава!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #422 -: Април 13, 2009, 13:44:35 pm »
anizi ,съжалявам за тежката загуба.  :(

Момичета,радвате ме със сладките си любимци!  :D

Ето отново черната ми котка Чернишевска и постриганата като магаре глезотийка Ванеса:wink:

           
 
           
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #423 -: Април 13, 2009, 17:53:13 pm »
Хехеее, как се припича чернушката. Навява ми спомени от детството за любимата бабина къща и за най-добрата черна котка на света...

titkata, ами доста време ми отнема чистенето всеки ден. Добре че и Дани много ми помага  :wink: Нагушкай я малката - голяма Каринка от мен.
         Equally Destructive
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #424 -: Април 13, 2009, 19:18:54 pm »
  Момичета,помагайте!Имам въпрос.Как успявате да давате хапче за глисти на любимците си?За мен това е огромен проблем от години.Постоянно се мъча да излъжа булонката ни,ама тя винаги усеща миризмата на хапчето.Стривам го на прах и го слагам в апетитно месо или пастет,но уви...хапва малко и това е.Изобщо голямо мъчение е да го "консумира" цялото.Вие какви техники прилагате?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #425 -: Април 13, 2009, 19:25:18 pm »
  Момичета,помагайте!Имам въпрос.Как успявате да давате хапче за глисти на любимците си?За мен това е огромен проблем от години.Постоянно се мъча да излъжа булонката ни,ама тя винаги усеща миризмата на хапчето.Стривам го на прах и го слагам в апетитно месо или пастет,но уви...хапва малко и това е.Изобщо голямо мъчение е да го "консумира" цялото.Вие какви техники прилагате?
Ами аз се научих да давам като ветеринаря,защото кучо като беше малък той ги даваше,а сега се справям сама.Отварям устата и слагам хапчето в самото гърло-затварям и той директно го преглъща.Вече дори като ме види и сам ляга :D

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #426 -: Април 13, 2009, 23:42:01 pm »
Anizi, много съжалявам за кученцето ти, разбирам те много добре, животинките ни са част от живота ни. :(

А Baracudка, Симба е един дръглив в момента котарак, който с едно миниатюрно хапченце, може да изяде цял свински бут и да му остане хапче за още един бут, изяжда месото и му остава хапчето :) Та и аз имам същия проблем.

Иначе са ви чудесни животинките - истински сладури са всички  :bighug:

Да споделя, че от ветеринарната клиника ме посъветваха да му слагам Фронтлайн на 25 дена - заради кърлежите, аз по принцип му слагам на около месец - особено лятото, но въпреки това му се качват гадините. А когато му ги махаме се превръща в саблезъб тигър. Ето го - маскиран на дивана

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #428 -: Април 14, 2009, 10:17:09 am »
Баракуда, Симба благодаря ви за съчувствието! Още не мога да го преглътна това, още повече, че тя днес трябваше да има рожден ден! :balk_145:
Баракуда, аз и давах всички хапчета с бонбон- никакъв проблем, иначе беше голям тормоз-в устата на сила, в храната-не ядеше..... само сладко-по малко не е чак толкова вредно!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #429 -: Април 14, 2009, 10:57:41 am »
  Момичета,много благодаря за съветите!Днес рано сутринта,след втори успешен опит успях да "натикам" хапчето в капризната "устичка" на моята Ванеса.Сега друг е проблема,че не можем да търпим да сме гладни.  :wink: От сега е скимтене и трагедии да й давам да яде,ама ще търпи до обяд.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #430 -: Април 14, 2009, 11:20:23 am »
Инструкции за даване на хапче на котка   :lol: :lol: :lol:

Оооо, Елфи, смях се със сълзи  :bighug: Абсолютна истина е :)
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #432 -: Април 14, 2009, 13:00:57 pm »
  Момичета,много благодаря за съветите!Днес рано сутринта,след втори успешен опит успях да "натикам" хапчето в капризната "устичка" на моята Ванеса.Сега друг е проблема,че не можем да търпим да сме гладни.  :wink: От сега е скимтене и трагедии да й давам да яде,ама ще търпи до обяд.
Абе Бари, какво й даваш като хапче? Че Дарки с дронтала няма никакви проблеми - ако в 6 сутринта му го дам, към 8 вече може да папа  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #433 -: Април 14, 2009, 13:07:21 pm »
   Рали, давам "Prazimec" или "Cestal".Сменям ги през четири месеца.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #434 -: Април 14, 2009, 13:11:18 pm »
Бари, пробвай с Дронтал - 1 хап / 5 кг, при това е ароматизиран, и Дарки си го изяждам сам от шепата ми  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #435 -: Април 14, 2009, 13:27:07 pm »
Бари, пробвай с Дронтал - 1 хап / 5 кг, при това е ароматизиран, и Дарки си го изяжда сам от шепата ми  :lol: :lol: :lol:

  :D :D :D Така ме разсмя,Рали!Значи за моята хубавица ще й трябват две хапчета.Иначе,сериозно,записах си го и след четири месеца ще го "опитаме". :wink: Благодаря ти! :hug2:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #436 -: Април 15, 2009, 12:08:56 pm »
Елфи супер инструкции :) Аз след няколко неуспешни опита да излъжа мацката с най-хубавата храна на света й намерих цаката - сядам на земята, взимам мацка в скута си, държа я здраво, мъча се да й отворя устата която толкова силно стиска и като я отворя бам хапчето в гърлото и после я държа малко да видя че го гълта и така :) иначе спасение няма  :lol: :lol: :lol:

Simba верно твоят симба се е маскирал :) направо може да седне някой отгоре му  :wink:

baracuda много сте подстригали Ванеса, не й ли е студено така, не прави ли ззззззззззз :) а черната мацка - направо да й завидиш, на припек :)

В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #437 -: Април 15, 2009, 12:29:39 pm »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #438 -: Април 17, 2009, 11:20:30 am »
  Ох,нашата глезотийка Ванеса я нападна една дакелка и я ухапа по дупето,както си се разхождахме.За щастие се отърва със две дупчици,които доктора веднага проми и третира със антибиотичен крем.Също й боцна и един антибиотик.Абе,геройче ми е тя,при условие,че е толкова страхлива.Сега е добре,бяга и е щастлива,дори няма и спомен от случката. :wink:

П.П.Рали,питах доктора за "Дронтал" и той ми каза,че имало по-големи хапчета за 10 кг.за кучета,а тези за 5 кг.били за котки.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #439 -: Април 17, 2009, 11:24:58 am »
Момичета, споделете какъв препарат ползвате за външно обезпаразитяване и под каква форма?
От кой сте доволни и от кой не?
Казаха ми ,че освен капки всеки месец, имало и някакви инжекции който били с тримесечен период на действие.