0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #140 -: Октомври 14, 2008, 11:27:08 am »
Лискооо :) Бари е много щастлив и игрив :)  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #141 -: Октомври 15, 2008, 22:38:30 pm »
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам за дългия пост.
Имам нужда от съвет, имаме си ние с милото една мъжка булонка, която е много дива, но все пак е възпитана и не е правила досега кой знае какви сериозни бели, но отскоро си имаме и нова съседка, която пък има мъжка овчарка. Че животинките си "говорят" през входната врата или през терасата не е толкова страшно, но нашия почна да препикава вратата отвътре от към коридора, а никога досега не го е правил. Моя вече почна да се вбесява, защото сме и новодомци и сме си направили апартаментчето с много любов и лишения, и е решил да го кастрираме нашия "мъж", склонна съм да се съглася, но не съм сигурна, че ще решим проблема.
Моля ви, кажете ще се успокои ли моето животинче като го кастрираме, че да се успокои и голямото животинче, че иначе ще го екстрадир на село, а там малкия ще подивее.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #142 -: Октомври 16, 2008, 12:58:48 pm »
Jojo,доколкото знам кастрирането и припикаването нямат нищо общо.А и за това,че ще стане по-кротък също не се знае,ние имаме котарак и е много див,принудихме се да го кастрираме като мислехме,че ще се поокроти но уви.Същата луда глава си е!
Потърсете някакво решение,защото е много неприятно да се разделите с кученцето.Милото понякога ми намеква,че ако някога имаме бебе ще трябва да се разделим,но аз и дума не давам да се каже!

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #143 -: Октомври 17, 2008, 11:56:17 am »
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам за дългия пост.
Имам нужда от съвет, имаме си ние с милото една мъжка булонка, която е много дива, но все пак е възпитана и не е правила досега кой знае какви сериозни бели, но отскоро си имаме и нова съседка, която пък има мъжка овчарка. Че животинките си "говорят" през входната врата или през терасата не е толкова страшно, но нашия почна да препикава вратата отвътре от към коридора, а никога досега не го е правил. Моя вече почна да се вбесява, защото сме и новодомци и сме си направили апартаментчето с много любов и лишения, и е решил да го кастрираме нашия "мъж", склонна съм да се съглася, но не съм сигурна, че ще решим проблема.
Моля ви, кажете ще се успокои ли моето животинче като го кастрираме, че да се успокои и голямото животинче, че иначе ще го екстрадир на село, а там малкия ще подивее.

Това което се случва е поведенческа реакция , кученцето чувства застрашена територията си и затова я маркира.
Кастрацията няма да помогне.
Според мен сближаване със съседа от който идва заплахата е по-добрия вариант.
Мисля , че ако се опознаят , тази заплаха ще изчезне и то няма да реагира така.
Въпреки всичко , не съм специалист , най-добре е да попиташ и в dog.bg , за компетентен отговор.
Успех и дано му се размине каторжничеството на мъничето! :D
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #144 -: Октомври 17, 2008, 19:21:00 pm »
Това което се случва е поведенческа реакция , кученцето чувства застрашена територията си и затова я маркира.
Кастрацията няма да помогне.
Да дам отчет, и ветеринаря ни каза същото, даде ни един спрей, с който три поредни дни да пръскаме мястото където маркира. Снощи напръсках, даже много, чак на мен ми замириса, но и днес ми дойде и изостреното обоняние е обяснимо. Но малкия пак си я маркира вратата, съответно седя наказан на тъмно в банята. Ще продължа да пръскам и ще видя съседката да се опознаят зверчетата, че нашия ще е губещ, ако продължава с това поведение,моя много му е набрал и няма да мога да го спася. Ето го и моя хубавец, тук е много рошав, обикновено не го оставяме с толкова дълга козинка, яе не мога да го среша.



« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 19:28:08 pm от Jojo »


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #145 -: Октомври 19, 2008, 21:06:08 pm »
 Актуална снимка на Цаню, който скоро ще яде бой, защото се опитва да ми унищожи нолината  :lol: :lol: :lol:

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #146 -: Октомври 20, 2008, 08:35:26 am »
Jojo много сладко кученце имаш, като плюшена играчка е :)) Дано се справите с проблема с маркирането :)

Жековаааа отново се убедих, че Цанко и Кари са една порода  :lol: :lol: :lol: Същата стойка, същото пухкаво коремче :))) и интерес към нолини  :lol: :lol: :lol:
Точи ли си ноктите на това на стената?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #147 -: Октомври 20, 2008, 09:19:41 am »
Актуална снимка на Цаню, който скоро ще яде бой, защото се опитва да ми унищожи нолината  :lol: :lol: :lol:
Айде сега , нолината ще мислим ... :D
Я какъв фотомодел си имаш , а пък и в тази "молитвена" поза ,по-скоро е за награда. :D

Jojo ,спрейчето най-вероятно е ензимен препарат за неутрализиране на миризмата. Само той ще е недостатъчен. Покажи на красавеца , че не е правилно това. Хвани го на местопрестъплението , кажи му рязко "НЕ" и го отведи там където обикновено пишка. Няма да стане от първия път , но ако си упорита и възнаграждаваш пишкането на правилното място ще се справите.
Затваряне в банята , си е тежко наказание , а и той "знае " ли защо го търпи? :(
За да се справиш , трябва търпение и наблюдаване изкъсо.
Няколко срещи с "вражеския обект" ,също ще уталожат заплахата.
Стискам палци да се справите!
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #148 -: Октомври 20, 2008, 10:25:30 am »
Актуална снимка на Цаню, който скоро ще яде бой, защото се опитва да ми унищожи нолината  :lol: :lol: :lol:

Жеки, пиши я бегАла нолината  :lol: :lol: :lol: Мнооого обичат да си похапват палмички и палмоподобни тез мяукащи разбойници :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #149 -: Октомври 20, 2008, 10:34:51 am »
Точи ли си ноктите на това на стената?
Мдаа, Цанко е примерен котарак / като изключим любовта към палмите  :lol: /, точи си ноктите само там. Даже си има сутрешен ритуал - става и там се протяга за събуждане  :D, след това започва точенето на ноктите.Това драскало е ново, да видите старото... Но...понеже на котка много не може да се има доверие, не забравяме да му изрязваме големите нокти. Голяма борба пада  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #150 -: Октомври 20, 2008, 11:11:00 am »
Нашата мацка си точи ноктите на постелките на пода (пред банята и входната врата имаме постелки не знам каква е материята, ама е много сбито и й харесва явно) и на един облякан с промазан плат дунапрен. Ако я изпусна в спалнята докато сменям спалното бельо може да се токне и на матрака, ама много малки шансове има  :lol: :lol: :lol: Като ходи на гости у майкини се точи на кухненското им диванче  :lol: :lol: :lol:
Ще взема да пробвам една такава чесалка, дали ще прояви интерес към нея  :lol: :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #151 -: Октомври 20, 2008, 15:16:48 pm »
Птица лабрадор - Много ми харесва Бари  :D
Моята нолина е качена на високо, да не я докопат, трева не пасат, но на нея й хвърлиха око веднага.
А ето малко котешки неволи ;)
Снощи този звяр се прибра с подут корем и видимо доволен от живота, ама много издут беше, първо се замислих направо на лекар да го водя, но той се търкаля с кеф, а няма как да е бременен ;) Предполагам че на някой съсед му липсва нещо, дано само не е било живо  :oops: А винаги излиза на разходка нахранен.

Ето го:

*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #152 -: Октомври 20, 2008, 16:27:35 pm »
Лелее, какъв дебелунчо, с кеф да го мачкаш! Как се казва?


"Виж, хванах мишка":

« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 16:35:05 pm от Жекова »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #153 -: Октомври 20, 2008, 16:31:52 pm »
Казва се Симба, аз се кръстих на него  :D
Още не е направил зимната грива, но вече почти се е заформил за зимата :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #154 -: Октомври 20, 2008, 20:49:07 pm »
Леле,страхотни са тия котараци.Да ги намачкате и от мен.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #155 -: Октомври 20, 2008, 21:19:34 pm »
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам за дългия пост.
Имам нужда от съвет, имаме си ние с милото една мъжка булонка, която е много дива, но все пак е възпитана и не е правила досега кой знае какви сериозни бели, но отскоро си имаме и нова съседка, която пък има мъжка овчарка. Че животинките си "говорят" през входната врата или през терасата не е толкова страшно, но нашия почна да препикава вратата отвътре от към коридора, а никога досега не го е правил. Моя вече почна да се вбесява, защото сме и новодомци и сме си направили апартаментчето с много любов и лишения, и е решил да го кастрираме нашия "мъж", склонна съм да се съглася, но не съм сигурна, че ще решим проблема.
Моля ви, кажете ще се успокои ли моето животинче като го кастрираме, че да се успокои и голямото животинче, че иначе ще го екстрадир на село, а там малкия ще подивее.
небързай с кастрацията, започни да му даваш хапчета против разгонване ако от тях спре значи и от кастрацията ще има полза, в противен случай неможе да се даде гаранция че ще има резултат
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #156 -: Октомври 21, 2008, 08:37:25 am »
Симбаааа :) рижавия Симба е много хубав - харесвам го за зет  :wink: Такива охранени и пухкави харесвам :)
Аз и Цанко харесвам за зет, имат обща страст към мишките с Кари, ама късно е  :lol: :lol: :lol:
Жекова сега Цанко докато подуши всичко ще има да прави котешки каваци  :lol: :lol: :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #157 -: Октомври 21, 2008, 12:35:19 pm »
Симбаааа :) рижавия Симба е много хубав - харесвам го за зет  :wink: Такива охранени и пухкави харесвам :)
За снежно-бялата Кари - супер.  :D А той едва ли има претенции - мацка да е ;)
На мен и Цанко ми харесва, абе много са хубави животинките на всички :) Преди по покрива идваше у нас един чисто бял котарак и като си играех с него, никога не извади нокти, все едно беше без нокти това животинче, а от моите често съм надраскана и за съжаление матрака и дивана не можах да опазя, като си точат ноктите по матрака, все едно пуканки се пукат ;)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #158 -: Октомври 21, 2008, 15:07:10 pm »

а от моите често съм надраскана и за съжаление матрака и дивана не можах да опазя, като си точат ноктите по матрака, все едно пуканки се пукат ;)
[/quote]
И у дома е така,преди около година сложих покривало на дивана ама вече на нищо не прилича,а ръцете и краката ни за нищо ги няма.Тая сутрин ме събуди Пухчо като рови през юргана да ми хапе краката :D

Re: Домашните любимци на Зачатие-продължението
« Отговор #159 -: Октомври 21, 2008, 15:45:50 pm »
Айде малко снимки от мен, да видите коооолко е порастнал дзвера :lol:




Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!