0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1140 -: Януари 22, 2009, 14:07:44 pm »
Вчера му дадох малко за първи път. Не съм сигурна на какво се дължеш, но след следобедният сън (заспа след банана и кърменето) заплака (доста плака) и го избиха червени петна по челото, които минаха след 1/2 час. Успях да го успокоя с Панадол. Помислих че плачът се дължи на зъбките, а червенината на плача.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1141 -: Януари 22, 2009, 14:08:33 pm »
Ако педиатърът Ви не намира проблемни находки, аз лично малко се притеснявам от процедурата по анестезията и ендоскопското изследване.
Много благодаря за всички съвети, беше ценно за мен. Понякога, за да направим УЖ добро за децата и за най-вече за наше успокоение ги тормозим без да целим това :-) Както казва моя педиатър: "Не се вглеждай с лупа, не търси котката, защото ще я намериш! Остави детето на мира!"
Това беше по повод, че бях решила да изследвам всяка дупчица на Диана и установиха 330 бактерии. Естествено, замърсени проби бяха. После ги нямаше.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1142 -: Януари 22, 2009, 15:07:39 pm »
Вчера му дадох малко за първи път. Не съм сигурна на какво се дължеш, но след следобедният сън (заспа след банана и кърменето) заплака (доста плака) и го избиха червени петна по челото, които минаха след 1/2 час. Успях да го успокоя с Панадол. Помислих че плачът се дължи на зъбките, а червенината на плача.


Човек като си поплаче не изглежда ли зачервен и подпухнал?
Защо непременно да е "алергия"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1143 -: Януари 22, 2009, 15:11:21 pm »
Ако педиатърът Ви не намира проблемни находки, аз лично малко се притеснявам от процедурата по анестезията и ендоскопското изследване.
Много благодаря за всички съвети, беше ценно за мен. Понякога, за да направим УЖ добро за децата и за най-вече за наше успокоение ги тормозим без да целим това :-) Както казва моя педиатър: "Не се вглеждай с лупа, не търси котката, защото ще я намериш! Остави детето на мира!"
Това беше по повод, че бях решила да изследвам всяка дупчица на Диана и установиха 330 бактерии. Естествено, замърсени проби бяха. После ги нямаше.
Не мога да се съглася с мотото.
Нужна е достоверна,актуална убеждаваща в правотата си информация.
От това майката да "не се вглежда" проблема няма да изчезне.
Нужен е професионализъм,точна преценка, убедителни аргументи.
Понякога и успокоение-но на база знания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1144 -: Януари 22, 2009, 15:45:46 pm »
Здравейте отново д-р Бърди!
Пиша ви понеже имаме проблем четох някъде тук че друга мама се оплаква за подсечена гушка и ние имаме същия проблем доста често и винаги мажа със Судокрем и минава но сега от два дни е много зачервено мажа но не минава преди като го намажа на следващия или по следващия ден всичко е изчезнало сега не е мръднало имам даже чувство че става повече с какво бихте препоръчали да мажа ? Ако има нужда мога да  снимам мястото!
Благодаря предварително и лек денн ви желая!
Намажете с Дактарин/Фуцидин-много тънък слой, два пъти от едното,два от другото.
Посменно. За два дена. Пишете.

"Кенакомб", "Вердал" има ли в Бг?

Благодаря ви ! Ще взема и ще мажа ще ви пиша непременно а за Кенакомб и за Вердал ще проверя дали има не съм ги чувала до сега! :?
Здравейте д-р Бърди!
Обещах да пиша- още вчера го намазах така както ми писахте и вечерта след като го изкъпах пак го намазах тази сутрин определено се вижда че се изчиства подсеченото и не е зачервено както беше  :wink: Много ви благодаря за съвета  :wink: жив и здрав да сте!
 А що се однася до "Кенакомб" и "Вердал" попитах в аптеката но ме изгледаха много странно и въпросително  8O не са и чували но имам позната аптекарка и ще питам нея!
Още веднъж благодаря!
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1145 -: Януари 22, 2009, 16:23:44 pm »
Вчера му дадох малко за първи път. Не съм сигурна на какво се дължеш, но след следобедният сън (заспа след банана и кърменето) заплака (доста плака) и го избиха червени петна по челото, които минаха след 1/2 час. Успях да го успокоя с Панадол. Помислих че плачът се дължи на зъбките, а червенината на плача.


Човек като си поплаче не изглежда ли зачервен и подпухнал?
Защо непременно да е "алергия"?

Благодаря, и аз така си помислих.

Мога ли да Ви попитам кой е следващият плод?

Благодаря отново.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1146 -: Януари 22, 2009, 21:57:04 pm »
Здравейте д-р Бърди!
От 10 дни синът ми има пъпчици по гърба, които са в кръг и на моменти, стават по-дребни, на моменти по-едри и се зачервяват, като първо бяха отляво, а сега постепенно се изместват в дясно.Ходихме миналата седмица на консултация и педиатърката не можа да каже от какво са,(отрече да са от храна и претопляне) каза да ги мажа с крем бочко, да обаче понякога хващат коричка, и след това отново набъбват.
 Възможно ли е да са от претопляне, защото по принцип като спи много се поти?От претопляне са му излизали по гърдичките, но бяха по-дребни, и за 3-4 дни отшумяваха.
Възможно ли е да са от храната,  по-точно от кисела, защото пюретата ги сменям, макар и само на гърба да има?
Много ще съм ви  благодарна, ако ме посъветвате как да ги излекувам.
Лека вечер!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1147 -: Януари 23, 2009, 06:50:33 am »

)

Здравейте д-р Бърди. :D
Ще докладвам за резултата......обрива започна да завяхва,има още доста по вратлето и бузките,но започна да избледнява.За сега мажем само с  А-ДЕРМА ЕКСОМЕГА.
Започнах захранване с ориз.каша,1ден-1 лъжичка,2 ден -2 лъжички,4ден -4 лъжички,
резултат -алекс въобще не харесва ориз.каша,плюе кашата.....,и започна обилно повърщане на фонтан,и също започна да повърща една лигава консистенция,като някаква слуз,спрях и оризова каша,също така и изпражненията позеленяха и се сгъстиха към запек........сега 2 дена пак е само на кърма ,само обедно менъо е картофено пюре +малко кърма.От вчера започнаха да намалят повърщанията и алекс започна да се стабилизира.
Докторе,и друг път се е случвало да повърща тази лигава слуз,и тогава са много чести и обилни повърщанията,на какво може да се дължи тази слуз?
сега ще починем няколко дена с захранване,докато се поуспокои стомахчето.След това с какво да продължим? 8Oкакво е мнението ви за банан?
Имам още един въпрос.....алекс все още е на 6 хранения,защото яде по-малко.
6.00-110 мл кърма +1мензурка фризопеп
9.00-115 мл кърма+1мензурка фризопеп
12.30-100 мл картофено пюре,20 мл кърма
15.00 -115 мл кърма
20.30-115 мл кърма+1мензурка фризопеп
проблем ли са тези 6 хранения?Алекс има апетит,и ще изяде повече от 115 мл,но ако изяде повече започва отново да повърща всичко на фонтан.
Благодаря докторе,жив и здрав да сте.
                             чест и почитания Ади и Алекс

Вижте, не може детето да повръща от това, което описвате. Има проблем,който не е установен и не е лекуван:

*или детето има тежък рефлукс и се нуждае от медикаментозно лечение
*или има АБКМ и се нуждае от пълно спиране на кърменето и преминаване на специално мляко (Алфаре, например)
*или се нуждае пак от пълно спиране на кърменето и добро антирефлуксно мляко като единствено хранене. Има деца,които без спиране изцяло на кърменето НЕ спират да повръщат. За съжаление, това е истината. Защо е така (защо повръщат толкова от кърма)? никой не знае.
*дали има пилорна стеноза, зависи от УЗ изследването, макар че на тази възраст е по-малко вероятно. Няма диагнози "спазми на пилора" и подобни нонсенси... .

Тоест, нищо не е уточнено и работим "на сляпо". А така не може!
Банан-а много няма да помогне.
Здравейте д-р Бирдие.
Пиша ви с малко закъснение,пореди проблеми с нета.
Първо,искам да ви благодаря,за бърз отговор.
Алекс е вече добре,от в чера нямаме повърщане на фонтан,обрива избледнява.
детето има поставена следната диагноза-АБКМ+тежък рефлукс,който по мое мнение започна да се израства малко по малко.Преди време ни изписаха мотилиум,но нямнаше голям ефект,и го спряхме.
По въпроса за кърменето,преди време пробвахме 2 седмици без кърмене,беше на Фризопеп,който упорито отказваше да пие,изпиваше по 50 мл и започваше рев и заспиваше гладна,Но отново имаше повърщане на фонтан.
Алфаре също пробвахме,категорично отказва да го пие.Дори и 10 мл не е изпила.Пробвахме и антирефлуксно мляко,получи се диярия,обрив,много силно повърщане на фонтан.....
Аз пазя строга диета ,без нищо млечно,телешко,соево,ядки ,подправки.........
Но определено трябва да кажа,че отъ както прояде картофчето,незная дали е съвпадение,но повърщанията много се разредиха.
Докторе,искам да захраня Алекс,но незная кои храни са подходящи при тази нейна диагноза.
Моля за съвет.Благодаря докторе.
                       чест и почитания Ади и Алекс


*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1148 -: Януари 23, 2009, 10:26:58 am »
Вчера му дадох малко за първи път. Не съм сигурна на какво се дължеш, но след следобедният сън (заспа след банана и кърменето) заплака (доста плака) и го избиха червени петна по челото, които минаха след 1/2 час. Успях да го успокоя с Панадол. Помислих че плачът се дължи на зъбките, а червенината на плача.


Човек като си поплаче не изглежда ли зачервен и подпухнал?
Защо непременно да е "алергия"?

Благодаря, и аз така си помислих.

Мога ли да Ви попитам кой е следващият плод?

Благодаря отново.

Асичка,
виж тая схема http://www.zachatie.org/images/zahranvane/Zahranvane.pdf - д-р Бърди я е преглеждал и одобрява  :)

Също и в този подфорум http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&board=27.0 - много коментари и обсъждани варианти.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1149 -: Януари 23, 2009, 10:52:26 am »
@adi

Кои храни имате пред вид след картофчето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1150 -: Януари 23, 2009, 11:32:07 am »
@adi

Кои храни имате пред вид след картофчето?
Д-р Бърди,благодаря за вниманието.
Чудя се......не искам да измъчвам детето......(морков,ориз,брашно,ябълка -тези не ги понесе),евентуално бабан(ако е банан,чудя се дали да купя готово пюре ,или да направя.....в кое ще има по-малко химия?имам в предвид ,че детето може да направи алергия към препарата с който е пръскан плода а не към самия плод),или нещо на царевична онова,елда........Каша от грис?
Моля за съвет докторе.Благодаря ви предварително.
                                           
                                         чест и почитания Ади и Алекс
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1151 -: Януари 23, 2009, 12:42:07 pm »
Здравейте д-р Бърди!
От 10 дни синът ми има пъпчици по гърба, които са в кръг и на моменти, стават по-дребни, на моменти по-едри и се зачервяват, като първо бяха отляво, а сега постепенно се изместват в дясно.Ходихме миналата седмица на консултация и педиатърката не можа да каже от какво са,(отрече да са от храна и претопляне) каза да ги мажа с крем бочко, да обаче понякога хващат коричка, и след това отново набъбват.
 Възможно ли е да са от претопляне, защото по принцип като спи много се поти?От претопляне са му излизали по гърдичките, но бяха по-дребни, и за 3-4 дни отшумяваха.
Възможно ли е да са от храната,  по-точно от кисела, защото пюретата ги сменям, макар и само на гърба да има?
Много ще съм ви  благодарна, ако ме посъветвате как да ги излекувам.
Лека вечер!
Снимки? биха били от полза... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1152 -: Януари 23, 2009, 12:48:37 pm »
@adi

Кои храни имате пред вид след картофчето?
Д-р Бърди,благодаря за вниманието.
Чудя се......не искам да измъчвам детето......(морков,ориз,брашно,ябълка -тези не ги понесе),евентуално бабан(ако е банан,чудя се дали да купя готово пюре ,или да направя.....в кое ще има по-малко химия?имам в предвид ,че детето може да направи алергия към препарата с който е пръскан плода а не към самия плод),или нещо на царевична онова,елда........Каша от грис?
Моля за съвет докторе.Благодаря ви предварително.
                                          
                                         чест и почитания Ади и Алекс
Може да добавите малко морков към картофеното пюре.
Може да ползвате готови пюрета-Нестле са добри, Гербер също.

Може да вземете бебешка каша ориз+банан.
Може да предлагате след обяд и тези каши на Нестле:
*ориз с рожкови
*ориз с три плода
Може да давате малки количества от тях, добавяйки 1-2 ч.л. плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1153 -: Януари 23, 2009, 15:39:39 pm »
Здравейте д-р Бърди,
При проби от носен и гърлен секрет ни откриха стафилокок в носа и клебсиела пневмония в гърлото. Налага ли се антибиотично лечение?

[/url]
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1154 -: Януари 23, 2009, 16:53:16 pm »
Здравейте доктор Birdie. Бях Ви писала по повод запушения нос на синчето ми и Много изследвания (МБ) с различни диагнози и АБ.Последно направихме МБ в Туб диспансер  и потвърдиха SERRАTIА LIQUEFACIENS . Мнението на Микробиоложката е ,че бактериите са в малко количество и не е желателно да провеждаме антибиотично лечение(така препоръча и УНГ). Неонаталага смята ,че като има находка трябва да се лекува. Инфекцията е само в нослето и не слиза надолу, започна да преглъща секрета по-успешно. Последната утайка беше 2 мм, той расте и наддава много добре. Необходимо ли е антибиотично лечение или да чакаме да се пребори сам. Може ли да хронифицира и как да го предпазя? Имам въпрос и за захранването на недоносено дете- Кога да започне . Синът ми се роди в 30Г.с. Сега е на 4м и 13 дни. Благодаря за отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1155 -: Януари 23, 2009, 17:05:37 pm »
@ЕVIQ
Да. За Клебсиела-та. За стафилокока може и локално лечение.
Направете си всички изследвания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1156 -: Януари 23, 2009, 17:40:55 pm »
Здравейте Доктор Бърди,

Започнах да захранвам детенцето си преди около 10 дни с пилешко месо,видимо му харесва защото си отваря устата и чака за още,но се наблюдава следното: когато му дам готово купено пюре зеленчуци с пилешко той си го хапва и няма проблем,когато обаче аз му прибавя към зеленчуците по 2-3 чаени лъжички готово пилешко пюре той си го хапва,но накрая на яденето винаги го повръща и така стомахчето му остава празно. На какво се дължи това според вас и какво бих могла да направя?

И още нещо, мога ли да дам жълтък с колко да започна?

Благодаря ви предварително Докторе.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1157 -: Януари 23, 2009, 17:41:53 pm »
Д-р Бърди моля ви за консултаця,
синът ми е на почти 9 месеца и за първи път е болен :(
Накратко преди 5 дни забелязах разхлабване на стомахчето - воднисто зеленикаво изхождане. Веднага звъннах на педиатърката - тя посъветва да давам два пъти на ден Ентерол и да спра плодовите храни.
На 3и ден вдигна температура, при 38.5 дадох една доза Панадол. Температурата беше цяла нощ около 37,5-37,7 (мерено под мишницата), не съм давала повече Панадол. Сутринта отидохме при педиатъра - след прегледа- зачервено гърло, пробиващ преден зъб - вероятна вирусна инфекция. Изписа  Суметролим 2 пъти по 3.5 мл, вит. Ц и да продължим с Ентерола.

Днес 3ти ден от лечението разтройството се влоши, стана по-често и по-воднисто. Няма температура. Утре ще нося проба от акото за микробиология. Моля ви за някакви насоки!

За какво даваме антибиотика? Суметролим е антибиотик... .

Предполагам за стомашното разтройство :?
*направете посявки
*АБ в случая само влошава диарията. Затова и тя се влошава (ако няма чревна инфекция).
*НЕ правете никакви диети. Може да дадете Хидрасек САМО.

Това мисля по въпроса. Давайте вода (ако пие) или течности,които пие. Не сокчета.
Може ако намерите добър разтвор за орална рехидратация да го ползвате също.

Благодаря ви д-р Бърди,
Ще ви пиша за резултата от посявката. Мога ли да спра антибиотика след като е пириеман 3 дни или да завършим 5 дневния курс? Бебето е на кърма и почти не пие вода. От утре ще се върнем към обичайното си хранене. Дано даде резултат!
Ако посявките са (-) не виждам смисъл от антибиотик. За диарията.
Даването на орален антибиотик при бебета е изключително отговорно решение на база на баланс "нужда"<--->"полза,преимущества,недостатъци".
Кърмете си детето, просто.

Здравейте д-р Бърди,
Ето развитието на нещата при нас: спрях антибиотика, ентерола и диетата и дадох хидрасек, направихме и посявка, но резултата ще излезе в понеделник. Разтройството спря буквално за ден и половина! Днес имаше само две изхождания, като последното е с нормална консистенция. Благодаря ви още веднъж!!!



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1158 -: Януари 23, 2009, 17:47:42 pm »
Чудесно. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1159 -: Януари 23, 2009, 17:58:01 pm »
Благодаря д-р Бърди,
Имаме пусната ПКК, урина- всичко е наред. Проба от изпражнение за ротавирус и аденовирус- отрицателни. Нужно ли е още нещо да изследваме?

[/url]