0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1080 -: Януари 19, 2009, 12:53:37 pm »
Давам купено пюре ябълка на хип,приготвих му веднъж от прясна ябълка,но не го хареса.Пробвах и круша и определено я хареса
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1081 -: Януари 19, 2009, 13:02:27 pm »
Само неразбрах,да продължавам да давам пюрета или да ги спра.Ще увелича млякото.И кога да започвам да давам каши?Не е повръщал досега.
Благодаря Ви
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1082 -: Януари 19, 2009, 16:08:09 pm »
Здравейте, Доктор Бърди!

Моето бебенце за няколко дни си промени коренно поведението от лошо към много по-лошо. Вече не мога да си обясня този истеричен плач след баня, при преобличане особено, след това не може да започне да се храни, не мога да я укротя с часове...а най-накрая, когато започне да се храни заспива на втората глътка и отказва ядене :( Спи 10 минути, буди се, но не иска да яде, а отново плаче. Според мен това не са колики, тъй като не се свива и не се държи така, както беше, когато имаше. Ще съм Ви благодарна, ако можете да ми помогнете с отговори на тези въпроси:

1. Приблизително колко милилитра кърма трябва да изяжда дъщеря ми на едно хранене? На два месеца и една седмица е, храни се шест пъти дневно.

2. Възможно ли е да има връзка между ваксината Пентаксим и последвала раздразнителност, непрестанен плач, липса на апетит /а доскоро беше огромен/, отказва да суче, а вече дори и да се храни и от шише...

3. Каква би могла да е причината да спи само на фона на работещ сушоар :? В момента, в който го спра и се ококорва :?

Благодаря!
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 16:44:56 pm от elma »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1083 -: Януари 19, 2009, 17:08:25 pm »
Здравейте докторе, преди време Ви бях писала, че Диана /6мес./ диша с глас понякога, най-вече когато заспива. Днес успях да я снимам: http://www.youtube.com/watch?v=qI10wPemNnc. Според Вас това проблем ли е или тя нарочно го прави? Според нашата лекарка го прави нарочно. Гърдичките са чисти, тя го прави от месец и нещо, няма симптоми да е болна.

И още един въпрос... Тя от първия си месец е на Фризо ХА по препоръка на педиатъра, без никакви симптоми или съмнения за алергия, понася го добре, но не е ли време вече да го сменя? В момента се храни така:
8:00 - 200мл.АМ
10:30 - 200мл. АМ /рядко издържа повече от 2 часа и половина/
13:00 - 150гр. зеленчуково пюре /само/, трябва ли да добавям АМ?
16:30 - 150гр. бананова каша Хумана /само 2 лъжици/ + 1 цяло плодово пюре /банан или ябълка/
20:00 - 200мл.АМ
Така добре ли е? Та... да го сменя ли АМ според Вас и с какво?
Предварително благодаря за отговора.
Повече подробности? Как се появиха тези звуци?
Това прилича на ларингит/инсипраторен стридор.
Данни за задавяне,посиняване,аспирация?
Нужно е уточняване в тази насока с посявки на носен и фарингеален секрет.
Храненето е добро-може да смените с Хумана АМ.
В 10.30 защо не дадете 220-230-250мл?
Не е нужно да добавяте АМ в зеленчуковото пюре.
Звуците се появиха спонтанно, без да се е задавяла или поне аз не съм разбрала, а сме нон-стоп заедно :-) Имаше физиологично шумче на сърцето, което при последния преглед видяха, че се е затворило. Гласовото дишане се появи около 4-тия месец. Аз прочетох някакви ужасии в интернет за инспираторния стридор /риск от задушаване и т.н./... С какво мога да я лекувам евентуално или то само ще отмине? Наистина ли мислите, че е това?
Ако е ларингит, не трябва ли да има червено гърло, пресипналост. Тя няма нито едното... Реве с пълна сила :-)
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 17:10:56 pm от antonia1978 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1084 -: Януари 19, 2009, 17:44:23 pm »
Това е инспираторен стридор (ларингомалация?). "а...а...ъъъъъъ (при което се чува стридор и съвпада с вдишването!)
Инспираторният стридор по правило е екстраторакален (ларингс,нос,фарингс,ларингомалация,проблеми с гласните връзки)
Но може да се дължи на кардиологични по тип проблеми.
Нужно е просто вървейки по тази диагноза да уточните-причините са доста.
Няма абсолютна връзка с пресипналост, червено гърло. Може да имате например трахеомалация, която изобщо не е свързана с гласа.

Други Причини:
*Ларингеални аномалии
*Трахеални такива
*Бронхиални
*Инфекциозни-ретрофарингеален абсцес, например
*Ларингеална травма
*Чуждо тяло

УТОЧНЕТЕ, вземете второ мнение, ако трябва.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 17:59:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1085 -: Януари 19, 2009, 17:46:52 pm »
Здравейте, Доктор Бърди!

Моето бебенце за няколко дни си промени коренно поведението от лошо към много по-лошо. Вече не мога да си обясня този истеричен плач след баня, при преобличане особено, след това не може да започне да се храни, не мога да я укротя с часове...а най-накрая, когато започне да се храни заспива на втората глътка и отказва ядене :( Спи 10 минути, буди се, но не иска да яде, а отново плаче. Според мен това не са колики, тъй като не се свива и не се държи така, както беше, когато имаше. Ще съм Ви благодарна, ако можете да ми помогнете с отговори на тези въпроси:

1. Приблизително колко милилитра кърма трябва да изяжда дъщеря ми на едно хранене? На два месеца и една седмица е, храни се шест пъти дневно.

2. Възможно ли е да има връзка между ваксината Пентаксим и последвала раздразнителност, непрестанен плач, липса на апетит /а доскоро беше огромен/, отказва да суче, а вече дори и да се храни и от шише...

3. Каква би могла да е причината да спи само на фона на работещ сушоар :? В момента, в който го спра и се ококорва :?

Благодаря!
Оставете (опитайте) с 5 или 4 хранения. Може би просто иска да се храни на 6 часа?
Ваксините нямат нищо общо.
Огледайте за отит, уроинфекция, хронично запушен нос.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1086 -: Януари 19, 2009, 22:52:35 pm »
Благодаря, Докторе!
Тя така или иначе сама си прави 5, вместо 6 хранения, поне последните два дни беше така. Аз режим не мога да установя, тъй като плача наистина е неукротим /а и е доста гласовита :D/, когато е гладна. По-скоро ме притеснява защо плаче по същия начин, а след това отказва да се храни. Вероятно причината за плача е друга.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1087 -: Януари 19, 2009, 23:24:13 pm »
Обсъдете тези вероятни причини, за които Ви писах.
Ползвайте активно биберон-залъгалка-много помага някои деца да са спокойни през денонощието. А това подобрява и храненето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1088 -: Януари 20, 2009, 02:14:49 am »
Дани възможно ли е Ели да не харесва фризолака и затова  да повръща.Тея така и дадох Хумана и не и хареса ,та започнахме с Аптамил .Най-точния начин да проверяваш дали се храни достатъчно с кърма е като я теглиш или като се цедиш и така и го даваш.Коя е най-добрата докторка ако не е тайна

Не зная дали и харесва. Когато смеся храните на един прием, кърма и адаптирано, едното задължително не го иска. Повръщането почти спря. Забелязах, че понякога връща от напъване да се изходи. Вчера беше само на адаптирано и днес цял ден е с едно единствено изхождане, вечерта, и то вероятно защото отново я кърмих. Мъча си така детето, защото кърмата ми е непостоянна, ту имам, ту нямам. Цедя се и така и давам, понякога изцеждам около 60-70 мл. а друг път две-три капки.
А докторката я зная най-вече от теб, Ели- Бурмова.

Едно въпросче
Пъпчето ни падна и след второто третиране със спирт и топоцин, на памперса имаше малко засъхнала кръв. Нормално ли е това?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 02:17:15 am от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1089 -: Януари 20, 2009, 09:12:10 am »
Здравейте докторе,
наскоро ви писах по повод повръщане на дъщеря ми, сменихме Фризолака с Аптамил АР, давам го вече 2-3 дни и днес тя има страхотен запек.....какво да правя...струва ми се че не може да остане на същото мляко?
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1090 -: Януари 20, 2009, 09:27:15 am »
Защо да има запек?
Какво разбирате под "запек"?
Повръщанията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1091 -: Януари 20, 2009, 09:27:43 am »
Дани възможно ли е Ели да не харесва фризолака и затова  да повръща.Тея така и дадох Хумана и не и хареса ,та започнахме с Аптамил .Най-точния начин да проверяваш дали се храни достатъчно с кърма е като я теглиш или като се цедиш и така и го даваш.Коя е най-добрата докторка ако не е тайна

Не зная дали и харесва. Когато смеся храните на един прием, кърма и адаптирано, едното задължително не го иска. Повръщането почти спря. Забелязах, че понякога връща от напъване да се изходи. Вчера беше само на адаптирано и днес цял ден е с едно единствено изхождане, вечерта, и то вероятно защото отново я кърмих. Мъча си така детето, защото кърмата ми е непостоянна, ту имам, ту нямам. Цедя се и така и давам, понякога изцеждам около 60-70 мл. а друг път две-три капки.
А докторката я зная най-вече от теб, Ели- Бурмова.

Едно въпросче
Пъпчето ни падна и след второто третиране със спирт и топоцин, на памперса имаше малко засъхнала кръв. Нормално ли е това?
Благодаря предварително!
Да, нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1092 -: Януари 20, 2009, 10:30:27 am »
Цитат
Защо да има запек?
Какво разбирате под "запек"?
Повръщанията?

Повръщанията спряха !
Днес се опита да ходи по голяма нужда,много плака и успя съвсем малко - изпражненията са на топчета и твърди, с малко кръв върху тях.
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 14:11:46 pm от Birdie »
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1093 -: Януари 20, 2009, 11:08:07 am »
Здравейте, д-р Бърди.  Моля, приемете благодарността ми за вниманието, което ни отделяте и спокойствието, което носят съветите Ви.

Дъщеря ми след седмица ще навърши 4 месеца. До преди 10-ина дни се хранеше по 7 пъти на денонощие, но от около толкова време започна много да я измъчва никненето на зъбки (мое заключение, на фона на -- много лигички, всичко се слага в устата, като успее и уцели да си почеше венците я боли и започва да плаче силно, по-трудно заспива и Та-даааа!! сякаш се появи едно миниатюрно боцкащо връхче на кучешки!! зъб).  Та, от тогава си наруши и съня и вече се храни твърдо на 3 часа, без пропуск.  Кърмено бебе е.  Разбирам и осъзнавам, че за тази възраст 8 хранения (и седем също, ама...  :oops:) са доста, но как да ги намаля?  Не приема шише (опитвала съм с вода и чай), ако опитам да я залъжа с биберон залъгалка освирепява и го смуче силно, а като го изпусне се разплаква истерично - явно е, че си е гладна.  Дали не и стига кърмата?  Денем суче по 10-15 мин. и след това пуска гърдата и започва да се смее и играе, а вечер - по 20-25 мин.  На 3 месеца и половина беше 6,320 кг -- не е дебела.  Не ми пречи да я кърмя по 8 пъти на денонощие, но се питам до кога ще е така?  До захранване ли?

Следящата педиатърка от 2 месеца ми се кара, че не съм започнала да давам сокче, та не мога да запитам нея за такъв съвет.  Моля, помогнете!
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1094 -: Януари 20, 2009, 11:18:23 am »
Здравейте, Докторе! Опитвам да захраня дъщеря си, на почти шест месеца, след опита с ябълката, с оризова каша, която смесвам с Хумана 2, но вече втора седмица сме на една лъжица - стиска устата и толкова :wink: Мисля си дали да смеся с пасирана ябълка оризовата каша или да пробвам с безмлечната ябълкова на Хумана?
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 11:28:23 am от chapla »
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1095 -: Януари 20, 2009, 14:12:14 pm »
Цитат
Защо да има запек?
Какво разбирате под "запек"?
Повръщанията?

Цитат
Повръщанията спряха !
Днес се опита да ходи по голяма нужда,много плака и успя съвсем малко - изпражненията са на топчета и твърди, с малко кръв върху тях.


Моля за малко търпение-давайте колкото АМ детето иска (стига да не повръща).
Детето ще се адаптира към новото АМ, надявам се.
Запека се дължи на субстанциите, предотвратяващи повръщането.Затова Хуман АР тук е без конкуренция-но няма го това АМ в Бг... .
Ако не стане това, ще ви дам една схема да смесвате Фризовом с нормално АМ.

« Последна редакция: Януари 20, 2009, 14:16:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1096 -: Януари 20, 2009, 20:44:02 pm »
Здравейте Доктор Birdie,
Днес бях на консултацция и случайно ми попадна брошура за крем ЕЛИДЕЛ.Пише,че лекува атопичен дерматит и не е кортикостероид.Не пишеше дали може да се ползва от деца.Попитах педиатърката дали е подходящ за нас,тя каза,че неработи с него,не е запозната с действието му.В интернет както винаги има достатъчно мнения-за и -против.
Дали е подходящ за деца под 1 годинки.
Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1097 -: Януари 20, 2009, 21:20:59 pm »
Здравейте, д-р Бърди.  Моля, приемете благодарността ми за вниманието, което ни отделяте и спокойствието, което носят съветите Ви.

Дъщеря ми след седмица ще навърши 4 месеца. До преди 10-ина дни се хранеше по 7 пъти на денонощие, но от около толкова време започна много да я измъчва никненето на зъбки (мое заключение, на фона на -- много лигички, всичко се слага в устата, като успее и уцели да си почеше венците я боли и започва да плаче силно, по-трудно заспива и Та-даааа!! сякаш се появи едно миниатюрно боцкащо връхче на кучешки!! зъб).  Та, от тогава си наруши и съня и вече се храни твърдо на 3 часа, без пропуск.  Кърмено бебе е.  Разбирам и осъзнавам, че за тази възраст 8 хранения (и седем също, ама...  :oops:) са доста, но как да ги намаля?  Не приема шише (опитвала съм с вода и чай), ако опитам да я залъжа с биберон залъгалка освирепява и го смуче силно, а като го изпусне се разплаква истерично - явно е, че си е гладна.  Дали не и стига кърмата?  Денем суче по 10-15 мин. и след това пуска гърдата и започва да се смее и играе, а вечер - по 20-25 мин.  На 3 месеца и половина беше 6,320 кг -- не е дебела.  Не ми пречи да я кърмя по 8 пъти на денонощие, но се питам до кога ще е така?  До захранване ли?

Следящата педиатърка от 2 месеца ми се кара, че не съм започнала да давам сокче, та не мога да запитам нея за такъв съвет.  Моля, помогнете!
Няма нещо за помощ.
Просто си я кърмете. Ако наддава добре, всяко даване на АМ без нужда само ще компрометира кърменето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1098 -: Януари 20, 2009, 21:21:50 pm »
Здравейте Доктор Birdie,
Днес бях на консултацция и случайно ми попадна брошура за крем ЕЛИДЕЛ.Пише,че лекува атопичен дерматит и не е кортикостероид.Не пишеше дали може да се ползва от деца.Попитах педиатърката дали е подходящ за нас,тя каза,че неработи с него,не е запозната с действието му.В интернет както винаги има достатъчно мнения-за и -против.
Дали е подходящ за деца под 1 годинки.
Благодаря
Тук в Гърция тези препарати се забраниха от самите фирми производителки под 2г възраст.
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 21:28:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1099 -: Януари 20, 2009, 21:23:40 pm »
Здравейте, Докторе! Опитвам да захраня дъщеря си, на почти шест месеца, след опита с ябълката, с оризова каша, която смесвам с Хумана 2, но вече втора седмица сме на една лъжица - стиска устата и толкова :wink: Мисля си дали да смеся с пасирана ябълка оризовата каша или да пробвам с безмлечната ябълкова на Хумана?
Да, опитайте каша (няма значение "млечна", "безмлечна"-те с АМ се приготвят).
Може да потърсете каша ванилия (например) и да сложите 1 мезурка+оризово брашно+плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.