0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1060 -: Януари 17, 2009, 16:12:44 pm »
С какво храните детето?
Педиатърът Ви е на мнение?
Мисля да го питам в понеделник, надявам се, че не е спешно, видимо няма сърбеж или подобно. Детето е само на адаптирано мляко не е сменяно откакто е роден-вече 3 месеца.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1061 -: Януари 17, 2009, 17:00:13 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеричката ми е на 2 месеца и половина и от една седмица е със силно подсечена гушка. Има доста гънчици и понеже е хубаво пухкава и там се подсича. Мажа я със Есципиал и Липобаза и пудря някой път да се подсушава, но уви. Зачервяването намалява но не изчезва напълно. С какво мога да опитам да я мажа за да успеем да го оправим напълно?
Благодаря Ви предварително!
Судокрем... на тънък слой.
  Имаме често такъв проблем мазах една седмица със Судокрем и всичко изчезна и сега когато леко се зачерви мажа много съм доволна!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1062 -: Януари 17, 2009, 17:28:01 pm »
С какво храните детето?
Педиатърът Ви е на мнение?
Мисля да го питам в понеделник, надявам се, че не е спешно, видимо няма сърбеж или подобно. Детето е само на адаптирано мляко не е сменяно откакто е роден-вече 3 месеца.
Бих искал да прегледам в случая, за да дам отговор.
Тези синкави петна са обезпокоителни... моля да "докладвате" на педиатъра си.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1063 -: Януари 17, 2009, 18:13:13 pm »
С какво храните детето?
Педиатърът Ви е на мнение?
Мисля да го питам в понеделник, надявам се, че не е спешно, видимо няма сърбеж или подобно. Детето е само на адаптирано мляко не е сменяно откакто е роден-вече 3 месеца.
Бих искал да прегледам в случая, за да дам отговор.
Тези синкави петна са обезпокоителни... моля да "докладвате" на педиатъра си.
Благодаря, ще говоря с педиатъра.Сега пък сините петна изчезнаха...
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1064 -: Януари 18, 2009, 11:39:40 am »
Здравейте д-р Бърди!
От скоро съм майка и вече съм ужасно притеснена. Бебенцето ми е на 8 дни. Роди се със спешно секцио след изтичане на водите ми в края на 38 г. с. Всичко мина перфектно, но аз се разболях от грип още на втория ден от раждането. Когато ми дадоха бебенцето трябваше да я кърмя. Бях разтревожена да не и предам вируса, че дори беше придружен с едно-две редки изхождания, имайки предвид факта,че нищо не съм яла и цяла бременност страдах от запек. Ту я кърмих, ту не, защото все се намираше доктор , който да ми даде едно или друго мнение. Сега е с ужасни колики и от снощи повръща всичко, което хапне.Опасявам се също, че и кърмата ми не стига и се налага да комбинираме хранене с фризолак. за коликите и даваме по три капки ентерокид половин час преди хранене. Изхожданията и са около 4-5 на ден придружени с много газове.
Вчера, я водихме на уж една от най-добрите педиатърки в града и уж няма проблеми, като остана нерешен въпроса с храненето, по нейни думи. Иска в сряда да се видим, за да разбере как върви наддаването.
Въпросите ми към вас са:
1. Пречи ли кърменето при гореспоменатите обстоятелства? Да продължавам ли да комбинирам храненията и има ли схема за това?
2. Възможно ли е да съм и предала вируса и сега да страда от него?-
3. Има ли причина да се притеснявам от това повръщане?
Благодаря Ви предварително!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1065 -: Януари 18, 2009, 11:50:47 am »
1.Не. Дали да давате добавка зависи от това, дали кърмата е достатъчна.
2.Развитието във времето ще даде отговор.
3.Зависи как ще се развият нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1066 -: Януари 18, 2009, 12:26:41 pm »
привет,
ще се опитам да обясня едно по едно,че при нас питанки много.
Синът ми е на 4 месеца,роден е секцио 4.500кг,преносен се води.Имал е "гъста"кръв/простете за термина,незапомнх медицинският/беше ми обяснено по простичко-обратното на анемия.Това е наложило източването на определено количество кръв.От там жълтеница и 2 дни "на солариум".От първият ден е на АМ.До 40 ден добре,ядеше НАН сензитив,нямаше колики,т.с.болки и реване нямаше,но акаше зелено и отвреме на време слуз.Педиатърката каза-няма проблем.След около 40 ден започнаха обривите по лицето.Кожен лекар каза -себореен дерматит.Категорично отрече алергия.Мазане два пъти дневно с приготвин крем от адвантан ,ланолин,вазелин и вит.А.След 5 дни всичко се оправи.Обаче,през това време смених и млякото.Акото стана жълто,нормално.Но след десетина дни обрива се върна с пълна сила.Отивам при алерголог-рече и отсече-Фризопеп.Добре 1 месец сме на Фризопеп.Пак ака зелено с доста повече слуз и мирише силно,редичко беше..Изхождаше се 2-3 пъти на ден.След даста четене по интернет решавам,че ще пробвам нормално мляко.От 10 дена е на Хумана1.5 пъти по 150 или 180мл.И почнах да захранвам с ябълково пюре.Появи се обрив околу ануса,имаше и бели връхчета,после преминаха в дребни червени пъпчици,като подсечено.Маа със судокрем и се оправя.Лицито атакувам с КС приготвено кремче.
Незнам дали не си обърках детето.Не повярвах ,че е алеркия,на своя глава смених млякото и почнох захранването рано.В мамента е 8 кг. и 70см.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1067 -: Януари 18, 2009, 15:43:27 pm »
Дани възможно ли е Ели да не харесва фризолака и затова  да повръща.Тея така и дадох Хумана и не и хареса ,та започнахме с Аптамил .Най-точния начин да проверяваш дали се храни достатъчно с кърма е като я теглиш или като се цедиш и така и го даваш.Коя е най-добрата докторка ако не е тайна
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1068 -: Януари 18, 2009, 19:22:02 pm »
Здравайте Докторе  :D
Може ли консултация относно храненето? Теди и Жорко са на почти осем месеца.
Пиша примерен режим на хранене:
7:00 - 8:00 - около 60-80 мл мляко (не искат повече);
11:00 - 12:00 - зеленчуково пюре (понякога с месо или жълтък);
15:00 - 16:00 - каша с плодово пюре;
19:00 - 20:00 - 210 мл мляко;
24:00-1:00 - 210 мл мляко; (Жорко напоследък се отказа от това хапване, а Теди понякога хапва още веднъж през нощта.)
Имам два въпроса:
1. Да въвеждам ли закуска, при тази липса на апетит сутрин;
2. Колко често да давам месо? (въвела съм пуешко, пилешко и заек)

lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1069 -: Януари 18, 2009, 23:23:39 pm »
привет,
ще се опитам да обясня едно по едно,че при нас питанки много.
Синът ми е на 4 месеца,роден е секцио 4.500кг,преносен се води.Имал е "гъста"кръв/простете за термина,незапомнх медицинският/беше ми обяснено по простичко-обратното на анемия.Това е наложило източването на определено количество кръв.От там жълтеница и 2 дни "на солариум".От първият ден е на АМ.До 40 ден добре,ядеше НАН сензитив,нямаше колики,т.с.болки и реване нямаше,но акаше зелено и отвреме на време слуз.Педиатърката каза-няма проблем.След около 40 ден започнаха обривите по лицето.Кожен лекар каза -себореен дерматит.Категорично отрече алергия.Мазане два пъти дневно с приготвин крем от адвантан ,ланолин,вазелин и вит.А.След 5 дни всичко се оправи.Обаче,през това време смених и млякото.Акото стана жълто,нормално.Но след десетина дни обрива се върна с пълна сила.Отивам при алерголог-рече и отсече-Фризопеп.Добре 1 месец сме на Фризопеп.Пак ака зелено с доста повече слуз и мирише силно,редичко беше..Изхождаше се 2-3 пъти на ден.След даста четене по интернет решавам,че ще пробвам нормално мляко.От 10 дена е на Хумана1.5 пъти по 150 или 180мл.И почнах да захранвам с ябълково пюре.Появи се обрив околу ануса,имаше и бели връхчета,после преминаха в дребни червени пъпчици,като подсечено.Маа със судокрем и се оправя.Лицето атакувам с КС приготвено кремче.
Незнам дали не си обърках детето.Не повярвах ,че е алеркия,на своя глава смених млякото и почнох захранването рано.В момента е 8 кг. и 70см.

Може да оставите само на Хумана за още около месец, месец и половина.
АД не е алергично заболяване в болшинството от случаите.
Смяната с Фризопеп е напълно неоправдана в случая.

След като лицето се поправи, продължете с А-Дерма екзомега (или друг добър само един хидратантен крем).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1070 -: Януари 18, 2009, 23:28:00 pm »
Дани възможно ли е Ели да не харесва фризолака и затова  да повръща.Тея така и дадох Хумана и не и хареса ,та започнахме с Аптамил .Най-точния начин да проверяваш дали се храни достатъчно с кърма е като я теглиш или като се цедиш и така и го даваш.Коя е най-добрата докторка ако не е тайна
Не, това не е най-точният начин. А най-бързият начин да се отбиете.
Колкото по-късно се дават течности с биберон, толкова по-добре.
Това не важи за биберон-залъгалка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1071 -: Януари 18, 2009, 23:29:50 pm »
Здравайте Докторе  :D
Може ли консултация относно храненето? Теди и Жорко са на почти осем месеца.
Пиша примерен режим на хранене:
7:00 - 8:00 - около 60-80 мл мляко (не искат повече);
11:00 - 12:00 - зеленчуково пюре (понякога с месо или жълтък);
15:00 - 16:00 - каша с плодово пюре;
19:00 - 20:00 - 210 мл мляко;
24:00-1:00 - 210 мл мляко; (Жорко напоследък се отказа от това хапване, а Теди понякога хапва още веднъж през нощта.)
Имам два въпроса:
1. Да въвеждам ли закуска, при тази липса на апетит сутрин;
2. Колко често да давам месо? (въвела съм пуешко, пилешко и заек)
1.Не
2.3-4 пъти седмично. Няма "стандарти" за това, обаче.

Храненето е добро-надявам се наддават добре на тегло.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1072 -: Януари 19, 2009, 00:01:45 am »
Да, добре наддават  :D
По вашата схема захранвам, децата изглежгат добре и доволни   :D

Благодаря Ви  :D

lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1073 -: Януари 19, 2009, 01:28:54 am »
Чудесно.Радвам се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1074 -: Януари 19, 2009, 06:58:23 am »
Благодаря Докторе,
ще задържа пюретата.То мойто дете няма на наяждане.В момента сме на следният график
6.00ч.-180мл.
9.30ч.-150мл.-когато давам пюре млякото е 120мл.
13.00ч.-150мл.
16.30ч.-150мл
20.00ч.-180мл.
Едвам издържа 3.5ч.между храненията и почти винаги плаче за още мляко когато свърши да яде.Страхувам се да му давам повече,да не стане съперник на  Котоошу в сумото.
Кога и каква реакция бих могла да очаквам,ако все пак вземе ,че се окаже алергия?От 10 дни както сме на Хумана,АД се е повъзбудил,но нищо по-различно.И когато пиеше Фризопеп пак имаше прояви на АД.
Благодаря Ви.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1075 -: Януари 19, 2009, 09:24:21 am »
С какво храните детето?
Педиатърът Ви е на мнение?
Мисля да го питам в понеделник, надявам се, че не е спешно, видимо няма сърбеж или подобно. Детето е само на адаптирано мляко не е сменяно откакто е роден-вече 3 месеца.
Бих искал да прегледам в случая, за да дам отговор.
Тези синкави петна са обезпокоителни... моля да "докладвате" на педиатъра си.
Благодаря, ще говоря с педиатъра.Сега пък сините петна изчезнаха...
Вече е късно за лекар, още вечерта изчезна почти всичко, първо се изчисти лицето, но позавяхнаха и на гърба. Много мислих и съм почти сигурна, че е от бодито с което беше, защото след преобличането се подобри (така се получи, че стоя с това боди близо 24 часа  :oops: Бодито вероятно е с никелови тик-так копченца (от двете страни на врата) , а също така е с оранжев кант по раменцата, въобще ме съмнява, въпреки че на етикета пише 100% памук.Просто исках да докладвам...
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1076 -: Януари 19, 2009, 10:03:59 am »
Здравейте докторе, преди време Ви бях писала, че Диана /6мес./ диша с глас понякога, най-вече когато заспива. Днес успях да я снимам: http://www.youtube.com/watch?v=qI10wPemNnc. Според Вас това проблем ли е или тя нарочно го прави? Според нашата лекарка го прави нарочно. Гърдичките са чисти, тя го прави от месец и нещо, няма симптоми да е болна.

И още един въпрос... Тя от първия си месец е на Фризо ХА по препоръка на педиатъра, без никакви симптоми или съмнения за алергия, понася го добре, но не е ли време вече да го сменя? В момента се храни така:
8:00 - 200мл.АМ
10:30 - 200мл. АМ /рядко издържа повече от 2 часа и половина/
13:00 - 150гр. зеленчуково пюре /само/, трябва ли да добавям АМ?
16:30 - 150гр. бананова каша Хумана /само 2 лъжици/ + 1 цяло плодово пюре /банан или ябълка/
20:00 - 200мл.АМ
Така добре ли е? Та... да го сменя ли АМ според Вас и с какво?
Предварително благодаря за отговора.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 10:24:44 am от antonia1978 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1077 -: Януари 19, 2009, 12:38:08 pm »
Благодаря Докторе,
ще задържа пюретата.То мойто дете няма на наяждане.В момента сме на следният график
6.00ч.-180мл.
9.30ч.-150мл.-когато давам пюре млякото е 120мл.
13.00ч.-150мл.
16.30ч.-150мл
20.00ч.-180мл.
Едвам издържа 3.5ч.между храненията и почти винаги плаче за още мляко когато свърши да яде.Страхувам се да му давам повече,да не стане съперник на  Котоошу в сумото.
Кога и каква реакция бих могла да очаквам,ако все пак вземе ,че се окаже алергия?От 10 дни както сме на Хумана,АД се е повъзбудил,но нищо по-различно.И когато пиеше Фризопеп пак имаше прояви на АД.
Благодаря Ви.

Оставете детето на свободни количества АМ ако не повръща.
Това ще поразреди храненията. С 40-60мл повече мляко може да отпадне едно хранене-напр това в 09.30.

Простете, какви пюрета в 09.30 даваме??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1078 -: Януари 19, 2009, 12:48:58 pm »
 Давам купено пюре ябълка на хип,приготвих му веднъж от прясна ябълка,но не го хареса.Пробвах и круша и определено я хареса
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1079 -: Януари 19, 2009, 12:51:28 pm »
Здравейте докторе, преди време Ви бях писала, че Диана /6мес./ диша с глас понякога, най-вече когато заспива. Днес успях да я снимам: http://www.youtube.com/watch?v=qI10wPemNnc. Според Вас това проблем ли е или тя нарочно го прави? Според нашата лекарка го прави нарочно. Гърдичките са чисти, тя го прави от месец и нещо, няма симптоми да е болна.

И още един въпрос... Тя от първия си месец е на Фризо ХА по препоръка на педиатъра, без никакви симптоми или съмнения за алергия, понася го добре, но не е ли време вече да го сменя? В момента се храни така:
8:00 - 200мл.АМ
10:30 - 200мл. АМ /рядко издържа повече от 2 часа и половина/
13:00 - 150гр. зеленчуково пюре /само/, трябва ли да добавям АМ?
16:30 - 150гр. бананова каша Хумана /само 2 лъжици/ + 1 цяло плодово пюре /банан или ябълка/
20:00 - 200мл.АМ
Така добре ли е? Та... да го сменя ли АМ според Вас и с какво?
Предварително благодаря за отговора.
Повече подробности? Как се появиха тези звуци?
Това прилича на ларингит/инсипраторен стридор.
Данни за задавяне,посиняване,аспирация?
Нужно е уточняване в тази насока с посявки на носен и фарингеален секрет.
Храненето е добро-може да смените с Хумана АМ.
В 10.30 защо не дадете 220-230-250мл?
Не е нужно да добавяте АМ в зеленчуковото пюре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.