0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1020 -: Януари 14, 2009, 13:08:45 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Имам нужда от съвет.
Моят Алекс от 3 дни не е акал. Вече 2 дни давам пюрета от круши и сини сливи, а също така и Дуфалак. Отказва хранения и е много неспокоен. Понякога се напъва да ака, но започва да го боли коремчето и плаче, а резултат никакъв.
Какво друго бих могла да дам, за да се изходи?

Багодаря Ви предварително!

П.П. Забравих да уточня, че бебето ми е на почти 7 месеца.
Прегледайте детето.
Ако няма нещо обезпокоително, оставете го на спокойствие за още ден,два.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1021 -: Януари 14, 2009, 13:11:45 pm »
Д-р Бърди , здравейте!

Имам въпрос за Prevenar . На синът ми му сложиха две дози и предстои 3-та на 12м.(годинка прави на 25.02).Живеем в Белгия и ни се полага безплатно тук ,като е в 3 приема само,така че това трябва да е последен.Втората доза му я сложиха на 8.07 и се чудя дали неможе 3-тата в началото на февруари - на 11м.,защото  тогава ще сме в БГ вече (окончателно се прибираме) и освен че трябва да я плащам,а е доста пари,ще трябва да търся кой да я бие ,пък и педиатър нямаме.Колко време трябва да е минало от последният прием и възможно ли е така да ни я бият по-рано.
Аз естествено ще питам и педиатъра тук,но искам вашето мнение дали изобщо е добре за детето,това избързване от 20-тина дни.
Приятен ден!

Два месеца е в случая минималният интервал между последната и настоящата доза.
Ако са минали-направете дозата, за която се безпокоите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1022 -: Януари 14, 2009, 13:32:34 pm »
оо минали са 6м даже,много благодаря!
<br />
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1023 -: Януари 14, 2009, 14:23:38 pm »
Здравейте докторе,
ние сменихме личната лекарка и новата каза, че сме изпуснали сроковете за поставяне на Превенара. Щяла да бъде достатъчна една доза след навършване на годинка. Това така ли е или може и сега да поставим 1 или 2 дози? Предварително ви благодаря.
Няма такова нещо "изпуснат срок".
Ако поставяте първата доза Превенар във възрастта 12-24м, и нямате предшестваща поставена доза (нито една, или само една), ще са Ви нужни две дози през минимум 2 месеца поставени.

В момента сме на 6м и половина това значи ли, че можем да сложим на 7,9 и 11 месеца или трябва друга схема?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1024 -: Януари 14, 2009, 14:29:34 pm »
Ползвайте схемата 7,9 и трета доза 12-15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1025 -: Януари 14, 2009, 15:47:26 pm »
Благодаря ви много, докторе.
Имам още един проблем. Въпреки че бях решила да захранвам по вашата схема по настояване на педиатърката от понеделник започнах с картоф. Иначе детето щяло да свикне само на сладко и после няма да иска да суче и да яде зеленчукови пюрета. Вече три дни се борим, но детето само премята пюрето из устата и го плюе. Всичко завършва с голям рев. Да продължавам ли да упорствам или да сменя с нещо друго и как точно да стане?
Вода да започвам да давам от сега ли? Изворната на Девин трябва ли да се преварява?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1026 -: Януари 14, 2009, 16:37:27 pm »
Извинявам се за безпокойтвото д-р Бърди,писах ви преди 2 дни по повод захранване... на малката Александра, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg519812#msg519812коята е с АБКБ и силен РЕФЛУКС и по мнение на някои лекари стеноза,
но не получих отговор вероятно поради това, че не сте го видяли. Ще се радвам и очаквам вашето мнение което безкрайно ценя.Благодаря ви предварително
                                       чест и почитания Ади и Алекс :D

Може да дадете печена ябълка.
Аз не съм привърженик на тиквата.
Докторе,много ви благодаря за отговора,още утре ще започнем захранване с ябълка,и след 3-4 дена ще докладвам какво е положението.Искренно се надявам,стомахчето на алекс да приеме тази храна.
                                       :D
Здравейте д-р Бърди!
докладвам за развитието на нещата,започнахме захранване с печена ябълка.........
1 ден 1 1/2 лъжички
2 ден 3 лъжички
3 ден 6 лъжички,след това алекс започна да повърща обилно на фонтан и доста се влоши
аз временно преустанових приема на ябълка ,след което 2 дена много повърщаше и днес ден 3 повърщанията намалят,започна да се стабилизира,но незная дали обилно повърщане е от самия рефлукс или от ябълка,да продължавам ли с ябълката?
само обедното ми менъо е заместено с картофено пюре,за сега това е единствена хран освен кърма която стомахчето на алекс приема добре.какво ще ме посъветвате д-р Бърди?
как да продължим захранвнето?
междувременно алекс има някакво обривче по бузките,но не съм сигурна дали е от храна,от повърщанията или от обилно слюнкоотделяне,малката тези дни също много си чеше венците и е нерна и плаче.
Докторе,предварително ви благодаря за отговора.
                                           чест и почитания Ади и Алекс
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1027 -: Януари 14, 2009, 21:41:45 pm »
Здравейте отнова д-р Бърди.На вашият отговор,който ми дадохте по повод моето питане,неможах да разбера каква е точно причината да ни се появяват лишеите от мазнините?А можете ли да ми кажете с какво да се хранимим,за да избегнем проявата им или поне да има някакъв ефект траен?При полежение,че не съм и давала повечето храни,които са и нужни в момента.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1028 -: Януари 15, 2009, 09:05:50 am »

Прегледайте детето.
Ако няма нещо обезпокоително, оставете го на спокойствие за още ден,два.

Благодаря Ви докторе!
Днес имахме малък успех , надявам се, че ще се оправят нещата.
Хубав ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1029 -: Януари 15, 2009, 11:14:22 am »
Благодаря ви много, докторе.
Имам още един проблем. Въпреки че бях решила да захранвам по вашата схема по настояване на педиатърката от понеделник започнах с картоф. Иначе детето щяло да свикне само на сладко и после няма да иска да суче и да яде зеленчукови пюрета. Вече три дни се борим, но детето само премята пюрето из устата и го плюе. Всичко завършва с голям рев. Да продължавам ли да упорствам или да сменя с нещо друго и как точно да стане?
Вода да започвам да давам от сега ли? Изворната на Девин трябва ли да се преварява?
Опитайте с плодове.
Вода? ако иска... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1030 -: Януари 15, 2009, 11:17:21 am »
Извинявам се за безпокойтвото д-р Бърди,писах ви преди 2 дни по повод захранване... на малката Александра, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg519812#msg519812коята е с АБКБ и силен РЕФЛУКС и по мнение на някои лекари стеноза,
но не получих отговор вероятно поради това, че не сте го видяли. Ще се радвам и очаквам вашето мнение което безкрайно ценя.Благодаря ви предварително
                                       чест и почитания Ади и Алекс :D

Може да дадете печена ябълка.
Аз не съм привърженик на тиквата.
Докторе,много ви благодаря за отговора,още утре ще започнем захранване с ябълка,и след 3-4 дена ще докладвам какво е положението.Искренно се надявам,стомахчето на алекс да приеме тази храна.
                                       :D
Здравейте д-р Бърди!
докладвам за развитието на нещата,започнахме захранване с печена ябълка.........
1 ден 1 1/2 лъжички
2 ден 3 лъжички
3 ден 6 лъжички,след това алекс започна да повърща обилно на фонтан и доста се влоши
аз временно преустанових приема на ябълка ,след което 2 дена много повърщаше и днес ден 3 повърщанията намалят,започна да се стабилизира,но не зная дали обилно повърщане е от самия рефлукс или от ябълка,да продължавам ли с ябълката?
само обедното ми меню е заместено с картофено пюре,за сега това е единствена храна освен кърма която стомахчето на алекс приема добре.какво ще ме посъветвате д-р Бърди?
как да продължим захранването?
междувременно алекс има някакво обривче по бузките,но не съм сигурна дали е от храна,от повръщанията или от обилно слюнкоотделяне,малката тези дни също много си чеше венците и е нервна и плаче.
Докторе,предварително ви благодаря за отговора.
                                           чест и почитания Ади и Алекс
Ако ябълката ви е излязла много водниста а не пюре, може да повръща. Сгъстете с оризово брашно, или направете оризово брашно с АМ в по-гъста консистенция вместо плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1031 -: Януари 15, 2009, 16:51:21 pm »


Ако ябълката ви е излязла много водниста а не пюре, може да повръща. Сгъстете с оризово брашно, или направете оризово брашно с АМ в по-гъста консистенция вместо плод.
Докторе,много благодаря за отговора.П=рето от ябълка беше гъстичко.В 4 месец пробвахме да сгъстяваме кърма с ориз.брашно заради рефлукса,уж да намакят повърщанията на фонтан,но за жалост се получи обратен ефект.Повърщаше много обилно и спадна на тегло.Стомаха реагира много зле на ориз.брашно.От тогава мина повече от месец.Ще пробваме отново с ориз.брашно,но се чудя как да го направя........дали да пробвам само с брашното като кашичка или абълка и ориз.брашно?Алекс за сега все още не е израстнала рефлукс,но започна да разрежда повърщанията.
Д-р Бърди,и какво е мнението ви за обривчето по бузките?пратих ви снимки на лични.
Благодаря докторе,жив и здрав да сте.

  чест и почитания Ади и Алекс :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1032 -: Януари 15, 2009, 20:59:23 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Дъщеря ми е на два месеца и спи много малко. Много е раздразнителна и през деня почти не мигва, въпреки че й се спи. Заспива за не повече от 15 минути и се буди. Нощем спи по около 6 часа и горе-долу това е съня й за цялото денонощие. Първия месец качи 1230гр, а втория 700гр. Възможно ли е, въпреки че наддава добре, да не достига кърмата и да остава гладна, и това да е причината да е така нервна?
Предварително благодаря за отговора Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1033 -: Януари 15, 2009, 23:19:05 pm »


Ако ябълката ви е излязла много водниста а не пюре, може да повръща. Сгъстете с оризово брашно, или направете оризово брашно с АМ в по-гъста консистенция вместо плод.
Докторе,много благодаря за отговора.П=рето от ябълка беше гъстичко.В 4 месец пробвахме да сгъстяваме кърма с ориз.брашно заради рефлукса,уж да намакят повърщанията на фонтан,но за жалост се получи обратен ефект.Повърщаше много обилно и спадна на тегло.Стомаха реагира много зле на ориз.брашно.От тогава мина повече от месец.Ще пробваме отново с ориз.брашно,но се чудя как да го направя........дали да пробвам само с брашното като кашичка или абълка и ориз.брашно?Алекс за сега все още не е израстнала рефлукс,но започна да разрежда повърщанията.
Д-р Бърди,и какво е мнението ви за обривчето по бузките?пратих ви снимки на лични.
Благодаря докторе,жив и здрав да сте.

  чест и почитания Ади и Алекс :D
Направете гъста каша с оризово брашно без плод.
Пишете след два дена.
Може да намажете обрива с Фусикорт за два,три дена. Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1034 -: Януари 15, 2009, 23:19:27 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Дъщеря ми е на два месеца и спи много малко. Много е раздразнителна и през деня почти не мигва, въпреки че й се спи. Заспива за не повече от 15 минути и се буди. Нощем спи по около 6 часа и горе-долу това е съня й за цялото денонощие. Първия месец качи 1230гр, а втория 700гр. Възможно ли е, въпреки че наддава добре, да не достига кърмата и да остава гладна, и това да е причината да е така нервна?
Предварително благодаря за отговора Ви!
Да, възможно е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1035 -: Януари 16, 2009, 01:20:01 am »
д-ре, бих искал мнението ви по повод лечението на дъщеричката ми (4м и половина). от понеделник е с кашлица, която бих определила като мокра (имам чувството, че има секрет, който я дразни), и никакви други симптоми на болест. има настроение, апетит, даже повишен, няма температура (меря ректално - около 37.4). според педиатърката има зачервено гърло и секрет в носоглътката. изписа стеримар и капки за нослето мукосептонекс, вит ц и калций. на своя глава започнах да давам и осцилококцинум. кашлицата понамаля, но не изчезна, а днес чух хрипове, които тя определи пак в носоглътката, твърди, че дробовете са чисти. притеснява ме, че кашлянето не се промени, освен че намаля. лекуваме симптома, това коректно ли е?  какви други мерки бих могла да взема? благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1036 -: Януари 16, 2009, 01:27:09 am »
Да дадете само АЦЦ кидс бих Ви препоръчал. Без всичкото друго останало.
Ако има инфекция-да дадете АБ ще е нужно, разбира се.
« Последна редакция: Януари 16, 2009, 15:06:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1037 -: Януари 16, 2009, 01:56:03 am »
благодаря ви! бях останала с впечатление, че ацц кидс е за деца над 2г, явно съм се объркала; още сутринта ще й дам. а какво е АБ  :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1038 -: Януари 16, 2009, 02:17:41 am »
антибиотик
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1039 -: Януари 16, 2009, 02:22:43 am »
благодаря ви, лека вечер!