0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #940 -: Януари 09, 2009, 13:34:24 pm »
Здравейте доктор Бърди! Синът ми се роди преждевременно в 34 г.с. 47с. и 2 650 кг.Вече е на 5 м. и тежи 6 300 гр. и е висок 64 см.Вчера бяхме на консултация- педиатърката ми каза, че е доста под нормата и да започна да го захранвам.Последния месец е качил 500 гр.( според нея това е много малко.. )Кърмата му стига- пробвала съм след ядене да му дам АМ и той отказва. Моля ви кажете си вашето мнение, наистина ли сме под нормата? Благодаря ви
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #941 -: Януари 09, 2009, 13:54:51 pm »
Извинявам се за безпокойтвото д-р Бърди,писах ви преди 2 дни по повод захранване... на малката Александра, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg519812#msg519812коята е с АБКБ и силен РЕФЛУКС и по мнение на някои лекари стеноза,
но не получих отговор вероятно поради това, че не сте го видяли. Ще се радвам и очаквам вашето мнение което безкрайно ценя.Благодаря ви предварително
                                       чест и почитания Ади и Алекс :D

Може да дадете печена ябълка.
Аз не съм привърженик на тиквата.
Докторе,много ви благодаря за отговора,още утре ще започнем захранване с ябълка,и след 3-4 дена ще докладвам какво е положението.Искренно се надявам,стомахчето на алекс да приеме тази храна.
                                       чест и почитания Ади и Алекс :D
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #942 -: Януари 09, 2009, 14:07:00 pm »
Здравейте доктор Бърди! Синът ми се роди преждевременно в 34 г.с. 47с. и 2 650 кг.Вече е на 5 м. и тежи 6 300 гр. и е висок 64 см.Вчера бяхме на консултация- педиатърката ми каза, че е доста под нормата и да започна да го захранвам.Последния месец е качил 500 гр.( според нея това е много малко.. )Кърмата му стига- пробвала съм след ядене да му дам АМ и той отказва. Моля ви кажете си вашето мнение, наистина ли сме под нормата? Благодаря ви

Извинявай, че се намесвам, дъщеря ми е на пет месеца и половина  и е 6400, около 600 гр за последния месец и това си е в нормата, не разбирам защо ти е казала така педиатърката. Докторът ще каже, разбира се, но се изненадвам.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #943 -: Януари 09, 2009, 14:25:17 pm »
Здравейте, докторе!

Преди два дни навършихме 6 месеца и същият ден се захранихме. Дадох печена ябълка. Бебето я прие отлично, за това си позволих да започнем с 4 лъжички. Вчера се пробвах да му дам сурова ябълка. Исках да видя коя ще приеме по-добре. Обелих я, настъргах я и след това я пасирах. Не беше много очарован, но не се и дърпаше. Снощи плачеше и се дереше докато пръцкаше и акаше. Акото му беше пълно с нещо подобно на стърготини (видимо от ябълката). Имаше и слуз. Днес съм решила категорично да изпека ябълката. Въпросът ми е следващия плод круша ли да бъде или да прескоча и да дам банан (при крушата също има такива частици, а банана е мек).
Какви плодове мога сега да давам преди да преминем на оризова каша?
Изключително кърмено бебе е. Последният месец е наддал 900гр. Има хемоглобин 122.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #944 -: Януари 09, 2009, 15:11:57 pm »
@fran

Моля, само един хидратантен крем! (А-Дерма екзомега или Еуцерин).
Ако може да намерите шампоан на Авеено с трици, за баня,ще е добра добавка.
НИКАКВИ препарати с уреа и/или цинк върху сухата кожа!!!
Ще се отворят рани... .

Без КС крем бузките прогресивно МОЖЕ да се влошат, да започнат да сълзят и да се отворят рани.
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 15:24:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #945 -: Януари 09, 2009, 15:17:22 pm »
Здравейте, докторе!

Преди два дни навършихме 6 месеца и същият ден се захранихме. Дадох печена ябълка. Бебето я прие отлично, за това си позволих да започнем с 4 лъжички. Вчера се пробвах да му дам сурова ябълка. Исках да видя коя ще приеме по-добре. Обелих я, настъргах я и след това я пасирах. Не беше много очарован, но не се и дърпаше. Снощи плачеше и се дереше докато пръцкаше и акаше. Акото му беше пълно с нещо подобно на стърготини (видимо от ябълката). Имаше и слуз. Днес съм решила категорично да изпека ябълката. Въпросът ми е следващия плод круша ли да бъде или да прескоча и да дам банан (при крушата също има такива частици, а банана е мек).
Какви плодове мога сега да давам преди да преминем на оризова каша?
Изключително кърмено бебе е. Последният месец е наддал 900гр. Има хемоглобин 122.
Въпросът е във финото пасиране на ябълката. Описаното  е преходно-едва ли има проблем от прясно настърганата ябълка.
Може да добавите круша или оризово брашно към печената ябълка. По желание.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #946 -: Януари 09, 2009, 15:23:45 pm »
Здравейте доктор Бърди! Синът ми се роди преждевременно в 34 г.с. 47с. и 2 650 кг.Вече е на 5 м. и тежи 6 300 гр. и е висок 64 см.Вчера бяхме на консултация- педиатърката ми каза, че е доста под нормата и да започна да го захранвам.Последния месец е качил 500 гр.( според нея това е много малко.. )Кърмата му стига- пробвала съм след ядене да му дам АМ и той отказва. Моля ви кажете си вашето мнение, наистина ли сме под нормата? Благодаря ви
Детето е с почти идеално телесно тегло.
Ако го сметнем по коригираната му възраст-изобщо не е под нормата!

Допусната е груба грешка, защото теглото на детето НЕ е изчислено по коригираната му възраст, отчитайки недоносеността.
Това е особено неприятно събитие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #947 -: Януари 09, 2009, 15:27:45 pm »
Днес ще пробвам с печена ябълка, а от утре ще добавя и круша. Старая се максимално да е пасирана.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #948 -: Януари 09, 2009, 16:29:25 pm »
@fran

Моля, само един хидратантен крем! (А-Дерма екзомега или Еуцерин).
Ако може да намерите шампоан на Авеено с трици, за баня,ще е добра добавка.
НИКАКВИ препарати с уреа и/или цинк върху сухата кожа!!!
Ще се отворят рани... .

Без КС крем бузките прогресивно МОЖЕ да се влошат, да започнат да сълзят и да се отворят рани.
Докторе много сте прав,аз самата стигнах до този извод,че кремове съдържащи цинк му влияят много зле.Но кожната каза че не е възможно и много настояваше за тази козметика.Определено няма да я ползвам.
Локоида значи няма да помогне?А Адвантан?
За КС крем изглежда че пак ще ходим на кожен.Ако познавате такъв в София,моля да ми препоръчате.
И пак казвам много жалко че сте толкова далеч,много жалко че нашата държавица не успява да задържи хора и лекари като вас!Аман от докторчета,които те гледат с блуждаещ поглед и се чудят какво да кажат,усмихват се тъпо и лекуват нахалос,само и само да не подронят авторитета си..........
Ще ме прощавате за грубия тон ама много се ядосах.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #949 -: Януари 09, 2009, 18:23:48 pm »
Препаратите с цинк/уреа допълнително изсушават атопичната кожа, усилват сърбежа, предполагат към отваряне на рани.
Само хидратантен крем се ползва. + КС крем, без който активната екзема НЕ може да се затвори.
Много малко на брой фирми произвеждат наистина качествена детска козметика.
Еуцерин, Авеене (НЕ Авено) и А-Дерма са едни от малкото.
http://www.aveeno.com/baby/index.jsp#/product-by-need/lotions-and-creams/daily-moisture-lotion

http://www.eucerinus.com/products/baby_aqua.html

Моля потърсете тези продукти, пък и било извън Бг.
Ако имате контакти с Гърция,или можете да пътувате, DermAtopia на фирмата InterMed е чудесен хидратантен крем:
http://www.intermed.com.gr/intermed/intro.html
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #950 -: Януари 09, 2009, 19:09:23 pm »
Здравейте Доктор Бърди,

Имам въпрос относно захранването с каша. Моето момченце е на 7м и половина, захранен е с оризова каша от 6-ти месец, след това с плод ябълка,круша,банан,слива.
Ние живеем в Канада и тук системата им на захранване малко ме обърква относно кашите. Тук се продават основно няколко вида каши на няколко фирми и всички каши са разделени по етапно. За започване на захранване тук препоръчват захранване с оризова, овесена или ечемичена каша. Тук ги водят като каши етап 1-ви, 2-ри етап са същите каши смесени с плод, а от 7-ми месец препоръчват и пшеничена каша. Тук няма каша от елда и рожкови,само тези три вида зърнени. Значи объркана съм защото само оризовата е безглутенова каша а всички останали са със глутен. Детенцето ми е захранено само с оризова, но бих искала да го разнообразя с друг вид каша, все още не съм дала овесената и ечемичената които също препоръчват за начало на захранването. Какво е вашето мнение Д-р Бърди?

И последно въпросче от известно време захранвам и със зеленчук, не ги приема с охота, харесва само сладкия картоф, мога ли като го видя че неприема даден зеленчук да го пробвам с нов зеленчук или да изчакам този период от 5 дни със започнатия въпреки че не го приема и му се повдига от него?

Благодаря ви предварително и се извинявам за дългия постинг.
Лек ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #951 -: Януари 09, 2009, 19:32:39 pm »
За cereals ли говорим?
Можете след оризовата каша да въведете плод в 16-17-18 и с него да минете обучението за лъжичката. Можете също да добавите оризова каша към плода.

Чак след 2-3 седмици можете да дадете зеленчук в 12-13-14. Може да дадете морков, картофче, тиквичка. За начало... . Може да предложите друг зеленчук, разбира се.

Нито елда,нито рожкови има в Европа от кашите като първи каши.
Поне на мен не ми е известно.

Смисъла да се захранва първо с плод е сладкия му вкус. Натурално сладкия му вкус.
Това помага да се възбуди интерес на детето. Много по-голям от този, ако започваме с картоф, например. Естествено това НЕ Е постулат-доста деца почват с картоф/морков също така лесно. Но процентът им е по-малък от този с плодовете.
Освен това плодовете способстват за развитие на подходяща чревна флора в много по-голяма степен от тази, ако почвате с картоф. Моркова също благоприятства развитието на "добра" чревна флора, но понякога запича.

От тези мисли следва, че за периода на започване на хранене с лъжичка би трябвало да подберем плод-пюре, пресен, настърган. Не "сокчета".
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 19:36:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #952 -: Януари 09, 2009, 19:48:28 pm »
Да точно cereals. Само тези видове се продават като от тях само оризовия е безглутенов, всичко друго е с глутен и овеса и ечемика се препоръчва за първо захранване също, а пшеницата от 7-ми месец.

Аз съм захранила с плод след оризовата каша с ябълка,круша,банан и слива и доста добре борави с лъжичката. Сега пробвам със зеленчуци, моркова не го харесва извърта глава и му се повдига,картофа също, единствено сладкия картоф харесва. Мислеь си за броколи. Незнам какво да му предложа за обяд вече защото нещо не харесва зеленчуците до момента които съм му предложила. Той по принцип става късно късно се храни горе доло така:
8ч- кърма
11ч- каша, или плод с каша или само плод
15ч- зеленчуково пюре
18:30- каша или плод
след това само се кърмим.

за грамаж варира между 100-150г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #953 -: Януари 09, 2009, 20:18:59 pm »
Може да дадете броколи- 2-3 ч.л. за начало.
Опитайте да приготвите картофа с АМ и съвсем мъничко сол+ 1.ч.л зехтин.

Наддава добре на тегло?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #954 -: Януари 09, 2009, 20:37:05 pm »
На тегло наддава много добре, вече е над 8кг.

Благодаря за съвета докторе.
Само неразбрах мога ли да му дам от тези овесени и ечемичени каши които се предлагат тук за от 6 месеца, така неречените cereals.
Благодаря ви още веднъж.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #955 -: Януари 09, 2009, 21:02:46 pm »
Аз не бих дал. Избягвам глутен преди 11-12 месец.
А и има толкова натурални храни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #956 -: Януари 09, 2009, 21:13:16 pm »
Здравейте докторе, дъщеря ми е на 6 месеца и от месец вдишва шумно понякога, не като като хъркане, а с глас. Няма признаци да е болна, не кашля, няма температура, изобщо изглежда здрава, но понякога /не винаги/ диша  с глас, все едно се затруднява. Проблем ли е това?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #957 -: Януари 09, 2009, 22:55:20 pm »
Здравейте Докторе!
от вчера имаме суполи не спим спокойно капя от тези кафевите така изписа личната
нямаме хрипове но се закашля явно от хремата какво бихте препоръчали
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #958 -: Януари 10, 2009, 09:08:01 am »
Само да добавя, малко по-нагоре Ви писах, че е преслушвана от педиатър, нищо не се чува, освен физиологично шумче на сърцето, за което кардиолога казва, че ще се затвори от само себе си и не е проблем.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #959 -: Януари 10, 2009, 22:31:01 pm »
Здравейте Докторе,

Бихте ли ми дали съвет относно храненето на моите близнаци. Само за сведение да ви кажа, че едното е алергично към белтъка на кравето мляко и пие Фризопеп. Те са захранени и двамата на 5 навършени месеца с оризова каша, после с ябълка, круша, банан, картоф, морков. От скоро сме въвели царевична каша, броколи, пъщърнак. Предимно им давам домашни пюрета и каши. На 6 месеца и 7 дни пробвахме с няколко лъжици готово пюре заешко с моркови и при двамата имаше реакция на другия ден - изринаха се по лицата и 1-2 пъпки по гърдичките. От тогава минаха 7 дни и не съм правила нов опит за даване на месо и се чудя относно:
- дали да пробвам да им дам пуйка
- освен пуйка и заек, с кое друго месо мога да захраня алергично дете
- жълтъка за кога да го отложим
- глутен кога да въведем, не че толкова бързам с него, просто питам за да си знам.
Благодаря ви предварително!