0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #920 -: Януари 08, 2009, 11:39:52 am »
Не сме правили, казаха в към осми месец. А АБ как да давам като не са ми изписали? Вие можете ли да препоръчате, въпреки че не знаем какво точно има... Зачервено ушенце не знам какво точно значи.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #921 -: Януари 08, 2009, 13:10:35 pm »
Здравейте отново!Пак пиша по повод нашия проблем.Урината е добра-няма изолиран растеж на патогенни микроорганизми.Нефрологът каза ,че дилатацията след АБ лечение търпи обратно развитие т.е."нещата в момента са съвсем дискретни".засега не е необходима да се прави МЦГ.Препоръча баня на пениса с дръпнат препуциум със смрадлика ,поради зачервяване на външ.отвор на пик.канал.Да допием и да вземем още една опаковка Имунобор уро /червена боровинка/.Контролни урини всеки месец и преглед м.март.Детето е видимо здраво,жизнено,няма висока Т.Въпросът ми е трябва ли да изчакаме тези месеци за да видим как вървят нещата или да настояваме за изследването.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #922 -: Януари 08, 2009, 14:13:00 pm »
Здравейте, д-р Birdie!
Много моля за съвет, защото съм много объркана, даже вече отчаяна.
Бебенцето ми е почти на два месеца, а неспирно плаче с пълна сила. Не мога да разбера какво става вече. Горкото в последните денонощия може би има по не повече от 4-5 часа сън и то неспокоен - пъшкайки, охкайки, въртейки се или на ръце. От началото на втория месец сме само на кърма - често повръща напоследък и то фонтани /според педиатърката е от преяждане/, след хранене не може да заспи по два часа /говоря за цялото денонощие/, а вече направо взе да минава към другото хранене без изобщо да успее да мигне :(. Първия месец бяхме на цедена кърма и малко АМ - беше качила 1200гр. Сега обаче ми се струва поотслабнала, според кантара вкъщи е качила за 3 седмици само около 200гр :( За коликите пиеше Лефакс около месец, след това Колийф, сега минахме на Инфаколик, но явно нищо не помага. Според вас това поведение възможно ли е да се дължи на коликите? А и какви са тия колики през цялото денонощие?
Няма дори 5 минути след хранене, когато да не плаче :( Смятах, че е още гладна и й давах да суче. Вследствие започва да повръща, което значи, че не остава гладна и този плач не би следвало да е от глад...  :(
Направо не знам какво да си мисля, педиатърката не ни взима много насериозно, а на мен ми се къса сърцето и редя сълзи заедно с нея без да мога нищо да направя.
Предварително благодаря за мнението и съветите ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #923 -: Януари 08, 2009, 14:32:10 pm »
"Първия месец бяхме на цедена кърма и малко АМ - беше качила 1200гр."
->Тогава повръщаше ли?

Кърмата е много рядка, водниста?
Поставяте ли детето в столче за кола след хранене?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #924 -: Януари 08, 2009, 14:40:27 pm »
Първия месец почти не повръщаше, оставях я в леглото дори и без да я оригна и не е имало проблем. Започна да повръща, когато започна да суче нормално - беше на около 30 дни.

Първата кърма е водниста. След това е леко жълтеникава и според мен гъста и маслена. В контейнерите оставя доста каймак след като престои в хладилник. Не знам дали това е достатъчен показател обаче.

Детето поставям в столче за кола след хранене и там повръща още повече, тъй като ми се струва, че се свива стомахчето, въпреки че съм поставила одеалце под дупето за да намаля дъгата на кошницата. Тя повръща дори като я изправя да се оригне, а често след повръщане плаче - като я сложа на гърдата пак започва да яде...Ако пък я храня по-често /на около час и половина-два/ дори и да не яде толкова много повръща пресечено мляко.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #925 -: Януари 08, 2009, 14:58:28 pm »
Това вероятно е тежък рефлукс, но е добре да направите УЗ на коремче за да се изключи пилорна стеноза.
Ако няма такава, би следвало да опитате да изваждате 10 ина мл и тогава да поставяте на гърдата. Ако и това не помогне ще е нужно ДОБРО антирефлуксно АМ-Хумана АР, например и да се спре кърменето.

Имам често такива деца-разбира се се изключва всичко друго като причина за повръщането. Но без спиране на кърменето и антирефлуксно АМ, повръщането не спира. Каквото и да се прави.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #926 -: Януари 08, 2009, 15:05:46 pm »
Много благодаря за съветите д-р Бърди. Ще настоя за консултация с гастроентеролог. Към такъв специалист ли трябва да се обърна за установяване, ако наистина има такъв проблем?
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #927 -: Януари 08, 2009, 15:21:15 pm »
Докторе, извинявайте, но не разбрах каква е връзката между капките за уши и Превенар? Детето е в нормална кондиция през деня, не е нервна, не си пипа ушето, само нощем я хващат рогатите :?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #928 -: Януари 08, 2009, 18:21:48 pm »
Не може технически да се пише във форума днес!
Всички отговори-вечерта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #929 -: Януари 08, 2009, 23:10:45 pm »
Докторе, извинявайте, но не разбрах каква е връзката между капките за уши и Превенар? Детето е в нормална кондиция през деня, не е нервна, не си пипа ушето, само нощем я хващат рогатите :?
"Рогатите"? хе хе хе хе
Капките са ако се прецени че е реактивно тъпанчево зачервяване.
"Превенар" е ваксина срещу рецидивиращите отити (а и за редица други заболявания).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #930 -: Януари 08, 2009, 23:11:27 pm »
Много благодаря за съветите д-р Бърди. Ще настоя за консултация с гастроентеролог. Към такъв специалист ли трябва да се обърна за установяване, ако наистина има такъв проблем?
Педиатър. Добър педиатър.
+ Рентгенолог за УЗ изследването.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #931 -: Януари 09, 2009, 08:12:41 am »
Извинявам се за безпокойтвото д-р Бърди,писах ви преди 2 дни по повод захранване... на малката Александра, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg519812#msg519812коята е с АБКБ и силен РЕФЛУКС и по мнение на някои лекари стеноза,
но не получих отговор вероятно поради това, че не сте го видяли. Ще се радвам и очаквам вашето мнение което безкрайно ценя.Благодаря ви предварително
                                       чест и почитания Ади и Алекс :D
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #932 -: Януари 09, 2009, 10:04:03 am »
Добро утро от  слънчева и снежна Варна! Докторе, а правилно ли са ми казали, че в осми месец е добре да сложим първата ваксина Превенар? Най-вероятно Ребека ще тръгне на ясла от септември и ще трябва да вземем превантивни мерки? И искам да попитам за вашето мнение за разходките на сняг - добре екипирана, в количката, до нула градуса ли е добре или по-топло би трябвало да е? Излизахме от време на време и не е имало проблеми освен евентуално този с ушите, но явно ще търсим друг УНГ, че тая в поликлиниката по-добре да си пие кафето с колежките :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #933 -: Януари 09, 2009, 10:50:11 am »
Извинявам се за безпокойтвото д-р Бърди,писах ви преди 2 дни по повод захранване... на малката Александра, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg519812#msg519812коята е с АБКБ и силен РЕФЛУКС и по мнение на някои лекари стеноза,
но не получих отговор вероятно поради това, че не сте го видяли. Ще се радвам и очаквам вашето мнение което безкрайно ценя.Благодаря ви предварително
                                       чест и почитания Ади и Алекс :D

Може да дадете печена ябълка.
Аз не съм привърженик на тиквата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #934 -: Януари 09, 2009, 10:51:53 am »
Добро утро от  слънчева и снежна Варна! Докторе, а правилно ли са ми казали, че в осми месец е добре да сложим първата ваксина Превенар? Най-вероятно Ребека ще тръгне на ясла от септември и ще трябва да вземем превантивни мерки? И искам да попитам за вашето мнение за разходките на сняг - добре екипирана, в количката, до нула градуса ли е добре или по-топло би трябвало да е? Излизахме от време на време и не е имало проблеми освен евентуално този с ушите, но явно ще търсим друг УНГ, че тая в поликлиниката по-добре да си пие кафето с колежките :wink:
Превенар се започва от вторият месец. По принцип.
Разбира се че може да я извеждате и при "минус" температури.
Отита няма нищо общо с това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #935 -: Януари 09, 2009, 11:15:00 am »
Здравейте,докторе
аз пак да докладвам за нашето мазане.След като не успях да се справя с КС крем-Целестодерм в база,заведох детето отново на кожен.Заключението беше че това е АД,изписа Локоид Липокрем да мажем 7 дни по веднъж на ден,само с него,а след това с мед.козметика Uriage.В сряда го намазах веднъж,вчера сутринта се наложи да излезнем за половин час,беше доста студено,когато се прибрахме бузките му се зачервиха до кръв,до вечерта червенината не изчезна,след като го намазах отново с Локоида  се успокои.
http://bgphoto.net/photos/34930/o633668365039531250.JPG
http://bgphoto.net/photos/34930/o633668349233125000.JPG
http://bgphoto.net/photos/34930/o633670919717812500.JPG
http://bgphoto.net/photos/34930/o633670920743593750.JPG
1.сн.началото на мазане с Фусидин и Дактарин, 2.сн.края на мазането с Фусидин и Дактарин, 3.и 4.сн.състоянието в момента.
Извинявам се ако ви досаждам,но вече 5 месеца не можем да се справим с проблема,доста съм объркана и отчаяна,просто искам да знам дали вървим в правилната посока на лечение?!
Ако това е наистина АД,защо се проявява само там,възможно ли е?Кожната така и неуспя да ми отговори.Аз лиЧно се съмнявам в тази диагноза,но няма да коментирам.
Благодаря за отделеното време!
СлънЧев ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #936 -: Януари 09, 2009, 11:56:18 am »
Двете екземни петна около устата са си инфектирани екземи.
Това по бузките си е лек Атопичен Дерматит.

Без добър КС препарат няма да имате траен ефект.
Около устата инфекцията е овладяна и сега идва ред на КС препарат.
Ако бяхте сложили КС направо върху инфектираните екземи-никакъв резултат.

Дали двете екземи около устата са част от проявата на АД?
Без зачервените бузки-трудно да се каже. Освен ако няма заедно сухота на кожата по бузките, пък и макар и без видимо зачервяване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #937 -: Януари 09, 2009, 11:59:33 am »
Благодаря, ще се възползваме от слънцето за разходки :P Хубав ден!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #938 -: Януари 09, 2009, 13:22:41 pm »
Д-р Бърди бих искала да попитам: сина ми е на 30 дни, днес забелязах че докато спи поема няколко пъти въздух все едно не може да диша и се събужда а след това преглъща като че ли има нещо на гърлото. Аз от два дни съм със зачервено гърло (пих студена вода и се подредих) дали съм го заразила или простудила, или просто бебетата понякога правят така. Изцяло сме на кърма, вода не давам и приемаме капки Саб симплекс. Да направя ли чай от лайка и да му давам след хранене по няколко лъжички. :oops:
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #939 -: Януари 09, 2009, 13:27:44 pm »
Двете екземни петна около устата са си инфектирани екземи.
Това по бузките си е лек Атопичен Дерматит.

Без добър КС препарат няма да имате траен ефект.
Около устата инфекцията е овладяна и сега идва ред на КС препарат.
Ако бяхте сложили КС направо върху инфектираните екземи-никакъв резултат.

Дали двете екземи около устата са част от проявата на АД?
Без зачервените бузки-трудно да се каже. Освен ако няма заедно сухота на кожата по бузките, пък и макар и без видимо зачервяване.
Да,кожата му е суха още от раждането,но никога не се е зачервявала или лющи.Единствено тези петна и когато вдига температура му се зачервява едната бузка,но не винаги.
КС крем категорично отказаха да ми изпишат.Явно ще я караме с Локоида.
Жалко че сте толкова далеч,наистина много жалко.
Имате ли наблюдение върху козметиката Uriage-цинк и мед.Френска е и сравнително нова поне на българския пазар?
Благодаря!