0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #900 -: Януари 06, 2009, 10:53:16 am »
Здравейте, докторе, радвам се да ви видя отново тук  :D :D :D

преди няколко месеца,ви писах за моето мъниче,накратко да ви припомня.......алекс е с АБКБ,силно изразен рефлукс и успорвана стеноза.(някои лекари бяха на мнение че има стеноза ,други че става въпрос само за рефлукс.......на снимката на УЗИ се вижда спазъм на пилора.....)

при антирефлуксно мляко,се получи обрив,диария,свиване от болки,и повърщане на фонтан
Фризопеп-сравнително добре го приема организма,но имаше зелени изпражнения и отказваше да го яде.....изяждаше по 30-40 мл и заспиваше гладна и изморена от рев
изписаха ни лечение с мотилиум,и да си останем на кърма и да сгъстяваме с ориз.брашно-реакция страхотно повърщане на фонтан,спадане на тегло
накрая пробвахме кърма сгъстена с малко Фризопеп за да се подсили детето и това за сега се оказа най-сполучлив вариант,детето си наддава
междувременно спряхме мотилиума,не видяхме голяма полза от това лекарство

от скороз апочнахме захранване с картофено пюре приготвено домашно с кърма(за да избегнем всякакви стабилизатори...),приема се добре,детето го харесва,стомахчето реагира добре,повърщанията малко понамаляха......имаме подобрение с около 30 %

та въпроса ми е следен.....мисля да пробвам и тиква,дали е добър избор????за плодовете зная че плодов сок дразни стомахчето,но въпроса ми е ,ако ябълката е печена,дали отново ще дразни стомахчето?и вие какво ще ми препоръчате като следваща храна?и какво ви е мнението за кисел?
благодаря ви предварително. :D
лек ден. :D



*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #901 -: Януари 06, 2009, 11:17:25 am »
Здравейте,докторе и Честита нова година
с пожелание за много здраве,любов и топлина!
Искам само да докладвам,след 9 дни мазане(приключи в четвъртък)с Фусидин и Дактарин положението е кажи речи същото.Отново имаме зачервени и сухи участъци.Първата снимка е когато започнахме мазането,а втората е състоянието в момента.
http://bgphoto.net/photos/34930/o633668365039531250.JPG
http://bgphoto.net/photos/34930/o633668364750625000.JPG
От четвъртък не е мазан с абсолютно нищо.
Слънчев ден!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #902 -: Януари 06, 2009, 12:59:09 pm »
Здравейте д-р Бърди!

От няколко дни малката трудно заспива вечер, върти главичка много, нервничи и започна да се буди през ноща /а си спеше от 21 до 8/. Вече имаме 6 хранения, преди първото беше към 8-8.30 и след това 11.30, а сега в 6, 9 и 12. От 4 дни дохранвам с Хумана и не давам допълнително вит. Д, та въпросът ми е според вас на какво може да се дължи това безпокойство? Дали е признак за някакъв проблем? Другото което ме притеснява са бели ивици на всички нокти на ръцете, които преди нямаше. И последен въпрос - необходимо ли е да се почистват срамните устни с лайка /така ни препоръча педиатърката/?

п.п.
забравих да питам откога се дава хумана 2?
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 13:05:20 pm от maia_st »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #903 -: Януари 06, 2009, 13:04:21 pm »
@fran

Не е същото-на първата снимка са активни червени полета, на втората са завяхващи полета. Не забърсвайте с лъжичката устата при хранене.

Ще е нужно в добавка да намажете с КС кремче-аз ползвам Целестодерм в база.
Това за 2-3 дена. Надявам се не стоим цял ден с биберон в устата... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #904 -: Януари 06, 2009, 15:43:38 pm »
Здравейте, д-р Бърди.
Ние вече сме почти на годинка и ни е време да се местим в другата тема,но това от утре :D
Бузките на децата доста изпръхват(предполагам това е от сухия въздух, на печка с твърдо гориво сме). Реших да ги мажа с А-дерма по съвет на фармацевт. Момиченцето ми не го понесе добре- и двете й бузки се покриха с червени петна. Измих веднага с вода, но кожата й се успокои едва след половин час. Същата реакция направи и към сиропа на д-р Тайс против кашлица, който бях подляла около устата, защото тя много се въртеше(преди 4 месеца).
Може би е алергична към някоя съставка...
Момченцето ми понесе кремчето добре.
Какъв крем бихте ми препоръчали за мазане на бузките?
Благодаря Ви.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #905 -: Януари 06, 2009, 22:58:49 pm »
@fran

Не е същото-на първата снимка са активни червени полета, на втората са завяхващи полета. Не забърсвайте с лъжичката устата при хранене.

Ще е нужно в добавка да намажете с КС кремче-аз ползвам Целестодерм в база.
Това за 2-3 дена. Надявам се не стоим цял ден с биберон в устата... .
Не,не ползва биберон никога не го е харесвал,но за сметка на това лапа всичко,което му попадне.
 "Целестодерм в база"-това малко ме затруднява,какво ще включва още?
Няма ли начин да избегнем КС крем?
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 23:09:59 pm от fran »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #906 -: Януари 07, 2009, 15:58:54 pm »
Здравейте Д-р Birdie, надявам се да отговорите на въпроса ми след като прочетете цялата история.
Става въпрос за дъщеря ми, която онзи ден стана на 9 месеца.До 6-тия месец е била изцяло на кърма.Два или три пъти за 6 месеца съм давала адаптирано мляко от притеснения, че кърмата не и достига.От втория месец изпражненията станаха по-воднисти, зелени и се появи слуз, която ту намаляваше, ту се увеличаваше, но винаги я имаше.В петия месец решихме да направим консултация с гастроентеролог-казаха Алергия към белтъка на кравето мляко и ме поставиха на диета - без мляко,млечни,телешко,кафе,какао и т.н.Направих диетата стриктно за 3 седмици и нещата се оправиха слузта изчезна, после започнах да се храня нормално с всичко(аз така прецених, а лекарката настоя да продължавам с диетата, може би сбърках???)и нямаше слуз, на 6 месеца захраних с оризова каша, постепенно после въведох зеленчукови пюрета, плодови, каши, месо като основно сме на кърма.Онзи ден реших да въведа и жълтък, с пресни домашни яйца, варени 15 минути, давах два дни в пюрето по трохички.В резултат на това в изпражненията беше пълно с едни тъмни нишки, като накъсани конци.Спрях жълтъка и изчезнаха.Междувременно с даването на жълтъка изпи и 150 мл. Адаптирано мляко, и преди съм давала по малко с каша, понякога съм пробвала да пие, защото искам до 1 година плавно да отбия, но никога не беше изпивала толкова много, слд като спрях жълтъка, спрях и млякото.Сега мляко пак давам от време на време да пие, нишки няма.Какво да правя за напред, да се подлагам ли на диета?Ако искам да давам и АМ, трябва ли да е специално за алергични деца като Фризопеп?Как и кога да захраня с млечни като сирене например?
Кога отново да опитам с жълтъка?
Предварително много благодаря и се извинявам за дългия пост.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #907 -: Януари 07, 2009, 18:00:06 pm »
Не мисля че това е изобщо "Алергия към белтъка на кравето мляко".Картината е друга, пък и за 3 седмици не се излекува (Направих диетата стриктно за 3 седмици и нещата се оправиха слузта изчезна, после започнах да се храня нормално с всичко).
Това са преходни диспепсии най-вече от флуктуации в количеството изпивано мляко.
Ако детето наддава добре, тези находки просто се игнорират. Стига да няма кръв в изпражненията... .

Може да дадете пак жълтък в същото количество след 2-3 дена. И така за 2-3 седмици.
Естетвено нормално АМ-но добро. Не Аптамил... Хумана, например.
За никакъв Фризопеп и реч не може да става на този етап.
След като стабилизирате АМ и го приема добре, може да дадете сирене. Овче, не краве.
Кравето сирене не е сирене, а соц. сурогат на сирене.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 18:02:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #908 -: Януари 07, 2009, 18:08:45 pm »
Здравейте д-р Бърди!

От няколко дни малката трудно заспива вечер, върти главичка много, нервничи и започна да се буди през ноща /а си спеше от 21 до 8/. Вече имаме 6 хранения, преди първото беше към 8-8.30 и след това 11.30, а сега в 6, 9 и 12. От 4 дни дохранвам с Хумана и не давам допълнително вит. Д, та въпросът ми е според вас на какво може да се дължи това безпокойство? Дали е признак за някакъв проблем? Другото което ме притеснява са бели ивици на всички нокти на ръцете, които преди нямаше. И последен въпрос - необходимо ли е да се почистват срамните устни с лайка /така ни препоръча педиатърката/?

п.п.
забравих да питам откога се дава хумана 2?
От 6м се дава Хумана 2. Понякога и от 5м.
В кои часове давате Хумана? и по колко?
Белите ивици не са проблем за тази възраст, макар че понякога се  свързва с недостиг на желязо.

Лайка не е нужна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #909 -: Януари 07, 2009, 18:09:26 pm »
Здравейте, д-р Бърди.
Ние вече сме почти на годинка и ни е време да се местим в другата тема,но това от утре :D
Бузките на децата доста изпръхват(предполагам това е от сухия въздух, на печка с твърдо гориво сме). Реших да ги мажа с А-дерма по съвет на фармацевт. Момиченцето ми не го понесе добре- и двете й бузки се покриха с червени петна. Измих веднага с вода, но кожата й се успокои едва след половин час. Същата реакция направи и към сиропа на д-р Тайс против кашлица, който бях подляла около устата, защото тя много се въртеше(преди 4 месеца).
Може би е алергична към някоя съставка...
Момченцето ми понесе кремчето добре.
Какъв крем бихте ми препоръчали за мазане на бузките?
Благодаря Ви.
Може да ползвате "Еуцерин".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #910 -: Януари 07, 2009, 20:09:02 pm »
Здравейте д-р Бърди!

От няколко дни малката трудно заспива вечер, върти главичка много, нервничи и започна да се буди през ноща /а си спеше от 21 до 8/. Вече имаме 6 хранения, преди първото беше към 8-8.30 и след това 11.30, а сега в 6, 9 и 12. От 4 дни дохранвам с Хумана и не давам допълнително вит. Д, та въпросът ми е според вас на какво може да се дължи това безпокойство? Дали е признак за някакъв проблем? Другото което ме притеснява са бели ивици на всички нокти на ръцете, които преди нямаше. И последен въпрос - необходимо ли е да се почистват срамните устни с лайка /така ни препоръча педиатърката/?

п.п.
забравих да питам откога се дава хумана 2?
От 6м се дава Хумана 2. Понякога и от 5м.
В кои часове давате Хумана? и по колко?
Белите ивици не са проблем за тази възраст, макар че понякога се  свързва с недостиг на желязо.

Лайка не е нужна.

Давам по 60мл Хумана след кърменето в 15, 18 и 21ч. Понякога и след обедното /като днес защото се храни в 7.30 сутринта и след това в 12/. Но продължава да се буди през ноща и заспива трудно вечер /снощи в 11.30ч/

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #911 -: Януари 07, 2009, 20:55:05 pm »
Последното хранене е в? Хумана? или?
Това в 21 последно хранене ли е? до колко сутрин? до 08-08.30?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #912 -: Януари 07, 2009, 21:00:37 pm »
Благодаря Ви Д-р Бърди.Надявам се да нямаме проблем за напред с храненето.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #913 -: Януари 07, 2009, 22:57:21 pm »
Последното хранене е в? Хумана? или?
Това в 21 последно хранене ли е? до колко сутрин? до 08-08.30?

Да, това в 21 ни е последното хранене. До снощи първо на гърда и след това с Хумана, а тази вечер изобщо не искаше от гърда и затова дадох 150 мл Хумана. Сутрин се храним различно между 6 и 8.30, по изключение няколко вечери имахме и нощни кърмения.

п.п.
изцедих към 80 мл кърма.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 23:52:42 pm от maia_st »

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #914 -: Януари 07, 2009, 23:39:23 pm »
Здравейте д-р Бърди, моля ви да кажете мнение.Предварително благодаря.

Здравейте д-р Бърди,

Честита Нова Година, здраве и успехи Ви желаем!

Моля Ви за съвет. Дъщеря ни е на 8 месеца и половина, от преди 4-5 дни забелязах, че в лявата страна на главата(малко под изпъкналата част ако мога така да го нарека), около три пръстанад ухото има леко вдлъбване, което до сега не го е имала. Не се удряла при опиване не боли. Заведохме я днес при нашият педиатър и той каза, че не е рахит, тъй като ако е рахит при натиск мястото ще увъгва леко и ще се връща, а каза че това е от нарастване на мозъка, за това се е получила тази вдлъбнатина.
Възможно ли е това моля Ви дайте ни съвет.
До сега дъщеря ние пила виамин Д само малко в края на пролетта.

Моля посъветвайте ни какво да правим и възможно ли е да е от това което ни казва доктора тази вдлъбнатина.

Благодаря предварително!
снимка в профил?
Това са снимкитеhttp://picasaweb.google.com/roman.iliev.mihaylov/WQLZVF#
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #915 -: Януари 07, 2009, 23:52:51 pm »
Последното хранене е в? Хумана? или?
Това в 21 последно хранене ли е? до колко сутрин? до 08-08.30?

Да, това в 21 ни е последното хранене. До снощи първо на гърда и след това с Хумана, а тази вечер изобщо не искаше от гърда и затова дадох 150 мл Хумана. Сутрин се храним различно между 6 и 8.30, по изключение няколко вечери имахме и нощни кърмения.

п.п.
изцедих към 80 мл.
Едва ли издържа толкова часове. Добре е да изместите последното хранене към 22-22.30...ако може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #916 -: Януари 07, 2009, 23:55:46 pm »
Ще опитаме така.
Благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #917 -: Януари 08, 2009, 00:00:30 am »
@flying
Имате пред вид сферичното образование, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #918 -: Януари 08, 2009, 10:56:09 am »
Здравейте, Докторе, пак съм аз за съжаление. Водихме дъщеря ми на консултация(5м и половина) и покрай меренето и тегленето споделих, че детето плаче и се събужда нощем, при условие, че до преди десетина дни си спеше нощно време, като изключим гостуването при баба и дядо, които й се отразиха доста ревливо и нервно. Прегледаха ушичките и казаха, че едното е зачервено, взеха й кръв - не обясниха защо, но изследванията, казаха, че са нормални и препоръчаха Отипакс капки за уши. Не намерихме нито тези, нито фуроталгин и отолгетон - от три месеца ги нямало!!! Обиколихме доста аптеки във Варна, но -  8O Аптекарите предлагат някакви за очи, които ставали и за уши, на което нямам особено доверие. А снощи детето плака около 40 мн, това не беше се случвало през нощта и да не може да се успокои. Вече не знам какво да правя. През деня е спокойна и освен мрънкането от време на време, няма такива истерични ревове, не знам как да си го обясня. Има две долни зъбчета, които почти са пробили, може и от тях да е, но пък всичко на куп... Педиатърката няма време за много отговори, естествено, защото все има МНОГО РАБОТА :( И пак идвам при вас, колкото и да си мисля, че би трябвало такива проблеми да ги решават тук!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #919 -: Януари 08, 2009, 11:34:12 am »
Редното в тази възраст е ако има отит да дадете АБ лечение.
Капки в тази възраст не е редно да се слагат-или казано иначе риска е много голям.
Особено ако не сте и правили "Превенар".
Направихте ли "Превенар"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.