0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #880 -: Декември 31, 2008, 22:59:54 pm »
Здравейте докторе, най-напред искам да ви пожелая щастлива нова 2009г.!!!
Имам момченце на почти 5м.Изцяло на кърма е.Въпросът ми е следния- никога до сега не съм го усетила да суче с удоволствие.Като го сложа на гърдата започва едно пъшкане, охкане и след има няма 5 мин. започва да се дърпа назад и да се свива.Не е от бебетата, които се успокояват и заспиват докато сучат.Навсякъде пише,че за да се стимулира лактацията бебето трябва да се оставя да сучи колкото се може по-често....как да го направя, като то се дърпа , яде само когато иска, а по някога минават повече от 3ч. Имам достатъчно кърма благодарение на това, че след всяко кърмене се изцеждам с помпа.Първите два месеца наддаде по 1 кг.,а следващите два по 600 гр.Възможно ли е да го боли коремчето или просто не е лаком ?
Благодаря ви предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #881 -: Януари 04, 2009, 23:20:47 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Честита Коледа!
Бих искала да ви попитам, дъщеря ми е на два месеца и от две седмици е със силно зачервени срамни устни и гънчици на крачетата които се опират до слабините. Пробвах да я мажа с какво ли не но не минава. Даже при всяко миене я поливам с тетра която успокоява нещата, но таман мине и пак. Сменям памперса след всяко хранене, защото се изхожда повреме на кърмене. Незнам как, но винаги акото и отива напред в/у срамните устни, иначе дупенцето е абсолютно чисто.
Посъветвайте ме с какво да я мажа за да се оправи.
Благодаря Ви предварително и весело посрещане на Новата Година!
Ползвайте "Дактакорт" за 3-4 дена, 3 пъти дневно.
След отзвучаване, ползвайте защитен крем за под памперса редовно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #882 -: Януари 04, 2009, 23:24:40 pm »
Здравейте докторе, най-напред искам да ви пожелая щастлива нова 2009г.!!!
Имам момченце на почти 5м.Изцяло на кърма е.Въпросът ми е следния- никога до сега не съм го усетила да суче с удоволствие.Като го сложа на гърдата започва едно пъшкане, охкане и след има няма 5 мин. започва да се дърпа назад и да се свива.Не е от бебетата, които се успокояват и заспиват докато сучат.Навсякъде пише,че за да се стимулира лактацията бебето трябва да се оставя да сучи колкото се може по-често....как да го направя, като то се дърпа , яде само когато иска, а по някога минават повече от 3ч. Имам достатъчно кърма благодарение на това, че след всяко кърмене се изцеждам с помпа.Първите два месеца наддаде по 1 кг.,а следващите два по 600 гр.Възможно ли е да го боли коремчето или просто не е лаком ?
Благодаря ви предварително
Трябва да поразредите кърменията-дете на 5м е трудно да се храни 8 пъти дневно.
Някои деца на 5м възраст се хранят и 4 пъти дневно и си наддават много добре.
По-вероятно го карате да яде,когато не иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #883 -: Януари 05, 2009, 14:33:00 pm »
Благодаря ви за отговора !Ще започна да го кърмя по-рядко.Много искам да се допитам до вас и по един друг въпрос- от скоро синът ми получи нещо като запек.Като се има впредвид, че е само на кърма още не съм го захранила.Един ден не ака изобщо(преди го правеше по 4-и пъти най-малко на ден ), на следващият с много напъване успя, но акото беше доста гъсто сравнение с това което беше досега.Приличаше на нещо като по-рядко тесто.Обадих се на моята педиатърка , а тя ми се скара, че още не съм го захранила.Каза ми веднага да започна да давам сок от круша.Аз исках да изчакам да стане поне на 5.5 м. и тогава да захранвам.В сряда тази седмица навършваме 5м. Моля ви кажете в това ли е проблема наистина, че досег не съм захранила ?
Лека и успешна седмица !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #884 -: Януари 05, 2009, 15:05:48 pm »
Не, това НЕ е проблем. Не е и "запек", разбира се.
Още по-малко повод за "безумни" захранвания.
Кърмете детето-не давайте НИЩО друго. Освен АМ, в добавка, ако има нужда.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #885 -: Януари 05, 2009, 15:55:00 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Честита Нова Година, здраве и успехи Ви желаем!

Моля Ви за съвет. Дъщеря ни е на 8 месеца и половина, от преди 4-5 дни забелязах, че в лявата страна на главата(малко под изпъкналата част ако мога така да го нарека), около три пръстанад ухото има леко вдлъбване, което до сега не го е имала. Не се удряла при опиване не боли. Заведохме я днес при нашият педиатър и той каза, че не е рахит, тъй като ако е рахит при натиск мястото ще увъгва леко и ще се връща, а каза че това е от нарастване на мозъка, за това се е получила тази вдлъбнатина.
Възможно ли е това моля Ви дайте ни съвет.
До сега дъщеря ние пила виамин Д само малко в края на пролетта.

Моля посъветвайте ни какво да правим и възможно ли е да е от това което ни казва доктора тази вдлъбнатина.

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 16:09:28 pm от flying »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #886 -: Януари 05, 2009, 16:11:38 pm »
Здравейте докторе.Дъщеря ми е на 2 месеца и половина.Храним се смесено кърма и адаптирано мляко Аптамил,понеже кърмата ми не е толкова много-установихме го като си купихме кантар.Въпроса ми е при това положение кога да почна захранването.Знам че при изключително кърмените деца това започва от 6 месец,но ние доста се дохранваме.Другия ми въпрос е -наблюдавам че доста и се поти главичката,подържам по-високи температури 23-24 градуса и давам по една капка вит Д 3.Благодаря ви
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #887 -: Януари 05, 2009, 17:52:00 pm »
Честита нова година, Докторе! Да е светла и приказна въпреки тревогите и проблемите от време на време :P И сега да си поставя аз въпроса :wink: Дъщеря ми вече е на пет месеца и половина, от четвъртия месец е само на Хумана, а вече давам Хумана 2( повтарям биографията, извинявайте :wink: ) и не съм давала вит. Д откакто четох, че го има в достатъчно количество в АМ. Педиатърката държи да го давам, но аз както и други майки, лъжа, за съжаление. Детето се роди с малка фонтанела и това е още един факт, който ме кара да НЕ давам. От Коледа - сменихме обстановката за няколко дни, и от тогава е нервна, трудно заспива, буди се нощем и плаче... Едва ли е свързано с ходенето до друг град толкова дълго време и се чудя все пак може ли да е свързано с липса на вит.Д? А, опитват се да излязат две зъбчета долу, но все още не са пробили, възможно е да е и от това!? Ще се побъркам, не знам вече как да я приспивам и по колко спи...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #888 -: Януари 05, 2009, 18:05:03 pm »
Честита нова година, Докторе! Да е светла и приказна въпреки тревогите и проблемите от време на време :P И сега да си поставя аз въпроса :wink: Дъщеря ми вече е на пет месеца и половина, от четвъртия месец е само на Хумана, а вече давам Хумана 2( повтарям биографията, извинявайте :wink: ) и не съм давала вит. Д откакто четох, че го има в достатъчно количество в АМ. Педиатърката държи да го давам, но аз както и други майки, лъжа, за съжаление. Детето се роди с малка фонтанела и това е още един факт, който ме кара да НЕ давам. От Коледа - сменихме обстановката за няколко дни, и от тогава е нервна, трудно заспива, буди се нощем и плаче... Едва ли е свързано с ходенето до друг град толкова дълго време и се чудя все пак може ли да е свързано с липса на вит.Д? А, опитват се да излязат две зъбчета долу, но все още не са пробили, възможно е да е и от това!? Ще се побъркам, не знам вече как да я приспивам и по колко спи...
Увеличете АМ-оставете детето да изпива колкото иска.
Опитайте да сложите 1-2 мезурки бебешко оризово брашно в последното АМ вечер.
Не мисля да има връзка с ВитД описаното.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #889 -: Януари 05, 2009, 18:06:51 pm »
Здравейте докторе.Дъщеря ми е на 2 месеца и половина.Храним се смесено кърма и адаптирано мляко Аптамил,понеже кърмата ми не е толкова много-установихме го като си купихме кантар.Въпроса ми е при това положение кога да почна захранването.Знам че при изключително кърмените деца това започва от 6 месец,но ние доста се дохранваме.Другия ми въпрос е -наблюдавам че доста и се поти главичката,поддържам по-високи температури 23-24 градуса и давам по една капка вит Д 3.Благодаря ви
Описаното не променя срока на захранване.
Оставете температурата на 21-22 градуса.
Не навличайте излишно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #890 -: Януари 05, 2009, 18:07:45 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Честита Нова Година, здраве и успехи Ви желаем!

Моля Ви за съвет. Дъщеря ни е на 8 месеца и половина, от преди 4-5 дни забелязах, че в лявата страна на главата(малко под изпъкналата част ако мога така да го нарека), около три пръстанад ухото има леко вдлъбване, което до сега не го е имала. Не се удряла при опиване не боли. Заведохме я днес при нашият педиатър и той каза, че не е рахит, тъй като ако е рахит при натиск мястото ще увъгва леко и ще се връща, а каза че това е от нарастване на мозъка, за това се е получила тази вдлъбнатина.
Възможно ли е това моля Ви дайте ни съвет.
До сега дъщеря ние пила виамин Д само малко в края на пролетта.

Моля посъветвайте ни какво да правим и възможно ли е да е от това което ни казва доктора тази вдлъбнатина.

Благодаря предварително!
снимка в профил?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #891 -: Януари 05, 2009, 18:19:02 pm »
Благодаря. Започнах да я захранвам с ябълка както препоръчвате от четири дни и тя приема, но имаме проблем точно с АМ - в началото ядеше по 180, а сега за пет хранения яде понякога по-малко от 150. Не я насилвам и днес сме на четири пробни хранения. Може би не би трябвало да давам ябълката преди храненето, а я давам след обед...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #892 -: Януари 05, 2009, 19:45:29 pm »
По принцип е добре плодовете да давате за лека закуска в 16-17-18.
Пресен плод->>пасиран (пюре). Не варени, не "сокчета"!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #893 -: Януари 05, 2009, 20:09:04 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Честита Нова Година, здраве и успехи Ви желаем!

Моля Ви за съвет. Дъщеря ни е на 8 месеца и половина, от преди 4-5 дни забелязах, че в лявата страна на главата(малко под изпъкналата част ако мога така да го нарека), около три пръстанад ухото има леко вдлъбване, което до сега не го е имала. Не се удряла при опиване не боли. Заведохме я днес при нашият педиатър и той каза, че не е рахит, тъй като ако е рахит при натиск мястото ще увъгва леко и ще се връща, а каза че това е от нарастване на мозъка, за това се е получила тази вдлъбнатина.
Възможно ли е това моля Ви дайте ни съвет.
До сега дъщеря ние пила виамин Д само малко в края на пролетта.

Моля посъветвайте ни какво да правим и възможно ли е да е от това което ни казва доктора тази вдлъбнатина.

Благодаря предварително!
снимка в профил?
Това са снимкитеhttp://picasaweb.google.com/roman.iliev.mihaylov/WQLZVF#
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 20:13:18 pm от flying »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #894 -: Януари 05, 2009, 20:10:09 pm »
Здравейте Д-р Бърди!
Пиша Ви по повод 3 проблема със сина ми,който е на 9м и19дни.Като начало откакто се е родил той не е бил гладен.Никога не огладнява,дори след нощна пауза от 12 до 17 часа е все така сит.Храним се трудно,но наддава добре.Първо отказа да суче/имах кърма достатъчно/,след това а.м.Наложи се да се захранваме много рано.В момента хр.ни режим е следния:8,30ч.-попара или каша /ок 150гр/,евентуално пасирани плодове за десерт/ок 20-30гр./,към 13ч.месно или зел.пюре,жълтък,плод,към 17ч.каша или йогурт с плодове,към 22ч-а.м./Лактана био 2-200мл/.
След 6м. се установи анемия НВ 105,еритроцитни показатели също ниски.Започнахме лечение с Малтофер сироп по 5мл сутрин +Апетон сироп по 2,5мл сутрин.последните изследвания НВ121,ер.показатели в норма,процентни съотношения-ниски и по съвет на педиатъра в момента допиваме Малтофера.Междувременно от 4м. започна да вдига Т до ок 37,3 не всеки ден/мерена е в покой,без да е затоплен,не е претоплен,няма данни за възп.процес отстрана на ГДП/.Лекарите-5на брой ни посъветваха "просто да не я мерим ".При преглед от детски нефролог се установи лека дилатация на дясното бърб.легенче.Няколко месеца правихме урокултури,като последните показват наличието на Протеус мирабилис с микробно число над 10на 5-та.Започнахме лечение на 17.12.08г. с Панцеф сироп по 5мл в 17,30ч.7дни,а след това по 2 мл.вечер профилактично до свършване.Свърша утре.На 7-я ден трябваше да направим урокултура на се случи 24.12.и не успяхме.В следващите работни дни 29 и 30 не успяхме да го изпишкаме в шишето,и така ще се мъчим на 05.01.09г.На 07.01.09 сме на контр.преглед при нефролога.Тя настоява за хоспитализация и микционна цистография.Дилатацията била лека,но "да се застраховаме все пак".Третият проблем е твърде лесното повръщане при детето-при по-упорит плач,при по-груби частици в храната/зъби още нямаме/,ако му дойде много храната ,въпреки че не превишавам 190-200гр на порция,ако не иска да яде/имам чувството че понякога повръща нарочно/.В момента тежи 10кг,76см.Изключително развито физически и умствено дете е,много жизнен и подвижен,според педиатъра изпреварва в тези отношения връстниците си с ок.2 месеца.Няма минута,в която да е неподвижен,ходи, лази, катери се,бърбори,плаче,смее се.Естествено и вечер не спи-пие вода и пак заспива и така до сутринта изпива ок.200 до 400мл вода.Няма вид на болно дете ,свеж е
жизнен,не е блед или със сивкав цвят.Медицински грамогна съм,все пак това работя/акушерка съм/.Въпросите ми са :Каква може да бъде причината за повръщането при толкова голямо дете?Възможно ли да е, както ми каза педиатъра поради "нервността на детето",повишена чувствителност на нервус вагус и т.н. неща,които не ми вършат работа.Наложителна ли е хоспитализацията/м.януари,грип,българска държавна болница без отопление/,след като,до колкото ми е известно микц.цистография не изисква предварителна подготовка от предния ден на пациента?Наложително ли е изследването въобще,при леката степен на дилатация и асимптомната бактериурия?И въобще песимист или оптимист да съм?Честно казано ми писна от безхаберие,бездушност и дезорганизация в бълг.здравеопазване.Благодаря Ви предварително и се извинявам за дългото писание.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #895 -: Януари 05, 2009, 20:42:18 pm »
"Каква може да бъде причината за повръщането при толкова голямо дете?"
->Много причини. Рефлукс, най-често. Инфекция-също. Все пак детето има уроинфекция и от това е била и температурата И Анемията. Ето защо:
*На "сляпо" Малтофер не се дава
*Съветът ->>"Лекарите-5на брой ни посъветваха "просто да не я мерим " "-издава краен наивитет. Факта че не можем да установим причината не е повод да бъдем наивни.

"Наложително ли е изследването въобще,при леката степен на дилатация и асимптомната бактериурия?"
->Да, наложително е. Може да има висока степен на рефлукс и/или други анатомични аномалии. Асимптоматичната бактериурия НЕ е критерии за да се прави, или не.

Защо да не сте оптимистка?
Просто от наивност са пропуснали уроинфекция. Случва се. Ако има рефлукс над 2 степен, ще дадете химеопрофилактика за 3-4 месеца (колкото и това да е сега МНОГО дискутабилен подход!)
Не е проблем да мислиш, но да не можеш да я докажеш. Проблем е да не мислиш и да говориш глупости ("просто да не я мерим ").

"Възможно ли да е, както ми каза педиатъра поради "нервността на детето",повишена чувствителност на нервус вагус и т.н. неща,които не ми вършат работа."
->Това са наивни неща.

Въпросът не е в "дезорганизацията". Ако видите колко са "организирани" гърците, ще припаднете на място. Въпросите са в ниска квалификация, простете за откровеността.
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 20:47:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #896 -: Януари 05, 2009, 21:29:05 pm »
Благодаря за бъзрия отговор.Вие смятате ,че всичко има връзка?Анемията е установена септември,а бъбречната инфекция -ноември началото,а темп-та е от юли/вече няма-нормална е/.Между тях мога да видя връзка,но с повръщането не знам.Не се случва всеки ден и не е от раждането.Като по-малък е "връщал",но не и цялото количество.Малтоферът бе изписан наистина на сляпо,без съответните изследвания/като серумно желязо например/.Но така или иначе даде  задоволителен резултат.Микц.цистография ще я направим,но необходима ли е хоспитализация ден по-рано,и няма ли по-щадящ метод за провеждане за детето.Обясниха ми ,че за де мърда ще му затиснат крайниците с торбички с пясък.А и трябва и да не плаче.Не зная как ще стане тая магия въобще.Нещо повече може ли да ми кажете за химеопрофилактиката ,до коя степен може да се прилага?Какво представлява операцията при тежките степени на ВУР?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #897 -: Януари 05, 2009, 23:22:13 pm »
Има уроинфекции,които с месеци остават неопознати. И имат дискретни симптоми.
От само себе си, температура с неизяснен произход е повод за супрапубична пункция при бебета (заедно с пакет други изследвания). НИКАКВИ обяснения за не мерене на температурата с цел успокояване, не могат да се приемат. НИКАКВИ!
Едно дете с анемия на малка възраст изисква подробно уточняване-ако не е недоносено с ниски железни депа,наддава добре, по принцип анемия не би трябвало да има (макар че около 6 м се описват преходни състояния, физиологични по същество). Естествено че Малтофер ще коригира нещата-анемията при инфекции е "консумативна" така или иначе. Но желязото "насърчава" инфекцията. Така че, подхода пак е грешка.
Детето може да повръща по редица причини. Рефлукса е най-честата.

Не мога да кажа за кистео-уретрографията-тук става бързо и без хоспитализация.
При ВУР над 2-3 степен се дава профилактика.
Профилактиката е спорен въпрос и повечето днес са "против". Дава се около 10% от обичайната дневна доза-вечер. Ползва се Цеклор или Бисептол. По-добре второто.


Всяко необяснимо състояние при бебета като:
*не наддаване на тегло
*тежки и нелечими подсичания
*безпокойство вечер (необяснимо)
*температура без ясен фокус на инфекция
*ЖДефицитни анемии
са повод за незабавни посявки на урина.

НЕ се дава желязо "на сляпо", защото:
*може да се касае за таласемично носителство-даването на желязо е АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗАНО.
*може да се касае за инфекция -уроинфекция, отит, костни инфекции, пневмония

НЕ се говори за "анемия" само по нисък хемоглобин, и то взет от "пръстче". Прави се "плочка" (натривка от периферна кръв) задължително
Изследва се цялостно кръвна картина (СБС), желязо, феритин, ЖСКапацитет.
След това по формули се определя вероятността за ЖДАнемия<--->Таласемични синдроми.
Ако формулите показват Таласемия се прави електрофореза на Хемоглобин.

« Последна редакция: Януари 05, 2009, 23:38:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #898 -: Януари 06, 2009, 09:16:19 am »
По принцип е добре плодовете да давате за лека закуска в 16-17-18.
Пресен плод->>пасиран (пюре). Не варени, не "сокчета"!
По това време давам ябълката и - да, спазвам препоръката ви за пресен плод:) Хубав ден!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #899 -: Януари 06, 2009, 10:34:42 am »
Благодаря Ви!Абсолютно съм съгласна с Вас.Съжалявам само,че позволих "светила" да подтиснат майчината и професионалната ми интуиция.Последните изследвания са от 12.12.08г.:WBC 11,2G/L , Lym% 76%,Mid% 6,8%,Grn% 17,2%,
RBC 4,95 T/L,HGB 121 g/L,HCT 0,386 L/L,MCV 78 fL,MCH 24,5 pg,MCHC 314 g/L,RDW 12,3%
PLt 400G/L,PCT 2,9 mL/L,MPV 7,1 fL,PDW 45,9%
СУЕ /Панч/-6 мм.
Утре сме на контролна ехография,и ще определим датата за изследването.Ще получим и последната урокултура от 05.01.09г. -два дни след последната доза Панцеф.Ще искам да се назначат по-подробни изследвания относно анемията.Нямаме фамилна обремененост откъм таласемия майор и откъм други подобни.НО ИМАМЕ такава откъм бъбр.заболявания -аз съм с хрон.пиелонефрит от 8мес.възраст,баба от моята страна с атрофия на единия бъбрек в детска възраст,аз бях с ЖД анемия-лекувана съм с Центрум и Малтофер инж./НВ беше 69/,три месеца .Но по време на бременността бях добре по отношение на кр.картина.Проблеми имах само с бъбр-те-бях Първа степен на  прееклампсия с много големи отоци,1+ белтък и стойности на РР 140/90  / Преди това бях хипотоничка/.
Още веднъж Ви благодаря!Ще пиша пак!/Имаме новина днес ни излязоха две зъбчета наведнъж/