0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #440 -: Октомври 07, 2008, 12:09:32 pm »
За окото е добре да ползвате "Тобрекс".
И стерилни компресчета с физиологичен разтвор за почистване.
Плюс-щателна хигиена на ръцете на детето.
Ако храните с АМ, и детето изпива над 400-500 мл, повече Вит.Д НЕ е нужен-съдържа се в изпитото АМ. АМ се обогатява с Вит Д задължително.
Ще взема Тобрекс, а с кръгообразните масажи във вътрешния ъгъл на оченцето и тези по протежението на нослето да продължавам ли? Правя ги 3-5 пъти на ден.
Не е на АМ, кърмим се сутрин и вечер и нощем. През останалото време яде обичайната за нейната възраст храна. Така че предполагам 1 капка вит Д е добре, но до кога?
Благодаря Ви докторе за отделеното време!
Напоследък се приема, че масажите са без ефект.
Да, 1 капка е добре-давате? Деавит? или? колко единици има в една капка?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #441 -: Октомври 07, 2008, 12:12:34 pm »
Здравейте отново, докторе!
Не знам какво щях да правя без вас.Давали сте ми такива ценни съвети :).
Въпросът ми е за коликите.От около 10-тина дни,почти никакви колики,свие се от време на време, но без плач.Спрях капките, от една седмица не пие нищо.Обаче от 2 дни кошмарът се завърна.Изкарване на газове,силен плач и постоянно мрънкане.На 3 месеца ставаме днес :lol:.Това на коликите ли се дължи?Беше се подсекъл и доста трудно минава, вече е по-слаба червенината,но я има.От една седмица го мажа с Клоран против подсичане.Има ли нещо по ефикасно?
Благодаря ви!
Здравейте,докторе!
Препоръчахте ми Дактакорт и аз го мажа 4 поредни вечери ,само веднъж. Обаче подсеченото нещо не минава.Може ли да го ползвам по-често?През деня мажа с Клоран против подсичане.
Снимка?
Може би имаме уроинфекция?
Сега спинка, после ще го снимам и ще ви пратя снимка.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #442 -: Октомври 07, 2008, 12:47:44 pm »
Давам Вигантол (1 мл от разтвора (= около 30 капки) съдържа 0,5 мг cholecalciferol еквивалент на 20 000 IU витамин Д3) по 1 капка сутрин на гладно от няколко дни, през лятото го бях спряла на своя глава  :oops:
Отново Ви благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #443 -: Октомври 07, 2008, 13:19:55 pm »
30 капки= 20.000 Е
1капка=666 Е.
Дневно нужна норма Вит.Д = 200-400Е.
1 капка=напълно достатъчна.
АМ по стандарт би трябвало (и съдържа) да съдържа 40Е/100ккал (258 Е/литър АМ), като максимално за някои фирми Вит Д може да е 666Е/литър АМ. В ЕС има, доколкото знам, изискване за абсолютно минимално съдържание на 400Е/литър АМ. По този начин, дете изпиващо минимум 500 мл АМ дневно, приема нужното му количество Вит Д от минимум 200 Е дневно. Следователно, никакви допълнителни количества Вит Д в този случай НЕ СЕ дават.

Изключително кърмените деца имат НУЖДА от задължително допълване на нуждите от Вит.Д поради факта, че кърмата съдържа около 25Е/литър, което е малко. Но пак в рамките на 200-400 Е дневно.

ВНИМАНИЕ! Предозирането на Вит Д е с тежки бъбречни,костни и системно-метаболитни последици, като например трайно повишени кръвни калциеви нива, водещо до бъбречно-каменна болест, бъбречни дисфункции по отношение метаболитните бъбречни функции.

Запек, повишена нервност при бебета МОЖЕ да са симптоми на хипервитаминоза Д, А НЕ НА РАХИТ, както често го интерпретират, и повишават (погрешно) дозите на Вит.Д!
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 13:30:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #444 -: Октомври 07, 2008, 15:09:33 pm »
Здравейте отново, докторе!
Не знам какво щях да правя без вас.Давали сте ми такива ценни съвети :).
Въпросът ми е за коликите.От около 10-тина дни,почти никакви колики,свие се от време на време, но без плач.Спрях капките, от една седмица не пие нищо.Обаче от 2 дни кошмарът се завърна.Изкарване на газове,силен плач и постоянно мрънкане.На 3 месеца ставаме днес :lol:.Това на коликите ли се дължи?Беше се подсекъл и доста трудно минава, вече е по-слаба червенината,но я има.От една седмица го мажа с Клоран против подсичане.Има ли нещо по ефикасно?
Благодаря ви!
Здравейте,докторе!
Препоръчахте ми Дактакорт и аз го мажа 4 поредни вечери ,само веднъж. Обаче подсеченото нещо не минава.Може ли да го ползвам по-често?През деня мажа с Клоран против подсичане.
Снимка?
Може би имаме уроинфекция?
Сега спинка, после ще го снимам и ще ви пратя снимка.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #445 -: Октомври 07, 2008, 15:10:55 pm »
Здравейте отново, докторе!
Не знам какво щях да правя без вас.Давали сте ми такива ценни съвети :).
Въпросът ми е за коликите.От около 10-тина дни,почти никакви колики,свие се от време на време, но без плач.Спрях капките, от една седмица не пие нищо.Обаче от 2 дни кошмарът се завърна.Изкарване на газове,силен плач и постоянно мрънкане.На 3 месеца ставаме днес :lol:.Това на коликите ли се дължи?Беше се подсекъл и доста трудно минава, вече е по-слаба червенината,но я има.От една седмица го мажа с Клоран против подсичане.Има ли нещо по ефикасно?
Благодаря ви!
Здравейте,докторе!
Препоръчахте ми Дактакорт и аз го мажа 4 поредни вечери ,само веднъж. Обаче подсеченото нещо не минава.Може ли да го ползвам по-често?През деня мажа с Клоран против подсичане.
Снимка?
Може би имаме уроинфекция?
Сега спинка, после ще го снимам и ще ви пратя снимка.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #446 -: Октомври 07, 2008, 15:13:59 pm »
Извинявайте за повторенията.Сега ми направи впечатление докъто го снимам ,като му е открито дупето по- дълго,червенината почти изчезна.Имам още снимки,ако трябва.
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #447 -: Октомври 07, 2008, 16:49:18 pm »
Значи ефект-има.  :wink: :D
Мажете 2-3-4 пъти дневно.
След изчезване, поддържайте с редовна употреба на крем за под памперса-"Пенатен", или Судокрем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #448 -: Октомври 07, 2008, 17:05:27 pm »
Много ви благодаря!Приятна вечер!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #449 -: Октомври 08, 2008, 07:47:34 am »
Здравейте, доктор Бърди. Отново съм аз с ревящото бебе, което имаше е.коли в урината. Последната доза антибиотик беше в понеделник сутрин - общ курс на лечение 10 дена. Утре ще пускам първата контролна посявка след края на антибиотика, но от три дена малката е доста неспокойна нощем, като тази нощ се будеше на 20-тина минути ревяща. Храних два пъти през нощта, като втория път изпи доста малко, т.е. не мисля, че е гладна. Като я гушнеш се успокоява, заспива и отново след 20-30 минути се буди с рев. На венеца се виждат 6 зъба, които са близо до избиване. Възможно ли е да се буди от зъбите или отново да търсим други причини? Само да напомня, че преди да започнем лечението на колите в урината беше силно зачервена във вагиналната област - сега това зачервяване липсва.
Нека да излезе посявката... .
Посявката е положителна - над 10 на 5-та, с микробиология - единствено реагират на бисептол. Детето отказва да се храни по друго време, освен нощем и не яде друго освен АМ. Отслабнала е 400 грама и се притеснявам евентуално да не направи анемия. Отделно от събота е и с хрема. Според педиатърката ни първо трябва да се направи изследване с контрастно вещество за да се провери за рефлукс, преди да продължаваме лечението. Предполагам, че това е ретроградна цисто-уретрография, която и Вие препоръчахте. Напомням, че е правена ехография на отделителната система, като всичко е в норма. Моля за Вашето мнение и ако може да напишете, какво представлява това изследване, имам предвид прави ли се рентгенова снимка както при възрастните. Благодаря Ви предварително.
Може би ще е разумно да проведете венозно лечение с АБ... в болнични условия?
Изследването се прави с катетеризация на пикочния мехур и последователни снимки при уриниране.
Здравейте, докторе, извинявам се за дългия цитат, но не намирам друг начин да напомня нашата история. Вчера бяхме на педиатър-нефролог. Отново направи ехограф на бъбреците и каза, че детето няма проблеми там. Констатира зачервяване във вагиналната област и предположи, че резултатите от последната урина са в следствие замърсяване на урината точно с бактерии от тази област, понеже там в момента били в голяма концентрация. Препоръча 10 дена промивки с калиев перманганат 2 пъти дневно за по 10-15 минути, след което взимане на нова контролна урина с посявка, както и обикновена урина в друга лаборатория. Обясни, че за неяденето трябва да се търсят други причини.
Иначе освен отказа да се храни, ситната е доста по-добре от преди, когато изпадаше в истерия, дори започна да заспива сама, без помощ. От 3 дена нощем става само за хранене - 2 пъти на нощ. Моля за Вашето мнение.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #450 -: Октомври 08, 2008, 10:00:48 am »
Само по ефографското изследване не може да се каже дали детето има рефлукс,или не.
Практика е при първи епизод на уроинфекция, и възраст под 12м, да се прави стандартно цистео-уретрография.
Оценката на резултатите от посявката е сложна, и се базира на всички налични обстоятелства. Може да е от подсичане, но е нужно да се отчете всичко заедно.

"...Обясни, че за неяденето трябва да се търсят други причини."
->Не е нужно, щом има налична (и свързани с нея), напълно обясняваща го.

Ако внимателната оценка на всички данни са в защита на това, че посявката е замърсена, да, можете да направите седящи бани и да вземете пак посявки.

Можете ли да намерите пчелен восък-топка,колкото дланта Ви? или плочка восък от тези, които слагат в рамките на пчелен кошер? Питам за да Ви дам едно добро правено средство продтив УПОРИТИ подсичания... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #451 -: Октомври 08, 2008, 11:34:58 am »
Благодаря Ви за мнението. За съжаление в момента, освен да правя седящи бани и да чакам, както и да се моля, май друго не ми остава  :(.
Можете ли да намерите пчелен восък-топка,колкото дланта Ви? или плочка восък от тези, които слагат в рамките на пчелен кошер? Питам за да Ви дам едно добро правено средство продтив УПОРИТИ подсичания... .
Да, мога да намеря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #452 -: Октомври 08, 2008, 11:57:41 am »
Вземате 100 гр зехтин (добър).
Вземате стъклен съд, малък, с дебели стени, и широко отворен отгоре.
Поставяте в джезве (чисто, никелирано) зехтина и затопляте.
Щом като стане горещ зехтина, ПОСТЕПЕННО разтопявате восъка в него, разбърквайки непрекъснато, така че да се получи гъста хомогенна смес. Количеството восък е толкова, колкото да се получи гъста хомогенна смес, способна да се втвърди.
Бързо изливате готовата смес (преди да се е втвърдила) в стъкления съд.
Получава се крем, както козметичен крем.
Когато НЕ мажете с Дактакорт, ползвате този крем и мажете с него, както бихте ползвали Пенатен, или Судокрем. След като изчезнат зачервяванията ползвате само тази смес за поддържане на кожата ПОД ПАМПЕРСА. НЕ мажем цялата кожа с кремчето!!
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 11:59:38 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #453 -: Октомври 08, 2008, 17:34:29 pm »
Д-р Бърди, моля за помощ! Синът ни е на 8 месеца и от няколко нощи се буди през 2,5-3 часа с рев. РЕжимът ни на хранене е следният:
8.00- около 200 гр. АМ;
12-12.30- зел. или месно пюре + настърган плод за десерт;
16.30- плодово пюре+ АМ /йогурт, десерт с извара/;
20.00-20.30- мл. каша "Лека нощ" несладка;
22.00-22.30- АМ около 100гр.

В момента тежи около 10 кг,висок е 73 см. Когато се разплаче през нощта, се събужда. Аз го вземам на ръце, люшкам го малко и заспива. Не иска биберон, когато се разплаче. Иначе заспива сам. Къде бъркам? Или го боли нещо? Има ли начин да разбера?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #454 -: Октомври 08, 2008, 19:57:22 pm »
д-р Бърди, до каква възраст трябва да слагаме бебенцата да  спят на една страна? моята дъщеричка е на месец и 8 дена и от известно време ми е невъзможно да я оставя да спи на една страна, непрекъснато се обръща по гръб.
благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #455 -: Октомври 08, 2008, 20:06:42 pm »
Не се слагат децата да спят на една страна!Освен 20ина минути след хранене и оригване, и то на дясната им страна, и то до около 1-1.5 месец възраст.
Слагат се да спят по гръб.
Поставянето на страна, води до изкривяване на главичката (или е главна причина за това). Което после се приема за "рахит". ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #456 -: Октомври 08, 2008, 20:08:48 pm »
Д-р Бърди, моля за помощ! Синът ни е на 8 месеца и от няколко нощи се буди през 2,5-3 часа с рев. РЕжимът ни на хранене е следният:
8.00- около 200 гр. АМ;
12-12.30- зел. или месно пюре + настърган плод за десерт;
16.30- плодово пюре+ АМ /йогурт, десерт с извара/;
20.00-20.30- мл. каша "Лека нощ" несладка;
22.00-22.30- АМ около 100гр.

В момента тежи около 10 кг,висок е 73 см. Когато се разплаче през нощта, се събужда. Аз го вземам на ръце, люшкам го малко и заспива. Не иска биберон, когато се разплаче. Иначе заспива сам. Къде бъркам? Или го боли нещо? Има ли начин да разбера?
"...йогурт, десерт с извара"
->>Не са много подходящи тези неща. Какъв е този "йогурт"-детско плодово кисело мляко? или?
Вземето го да спи при Вас. Свиква се, но е все пак някакво решение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #457 -: Октомври 08, 2008, 20:56:57 pm »
Това са бебешки десерти в бурканче на HIPP.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #458 -: Октомври 08, 2008, 21:19:41 pm »
Вземате 100 гр зехтин (добър).
Вземате стъклен съд, малък, с дебели стени, и широко отворен отгоре.
Поставяте в джезве (чисто, никелирано) зехтина и затопляте.
Щом като стане горещ зехтина, ПОСТЕПЕННО разтопявате восъка в него, разбърквайки непрекъснато, така че да се получи гъста хомогенна смес. Количеството восък е толкова, колкото да се получи гъста хомогенна смес, способна да се втвърди.
Бързо изливате готовата смес (преди да се е втвърдила) в стъкления съд.
Получава се крем, както козметичен крем.
Когато НЕ мажете с Дактакорт, ползвате този крем и мажете с него, както бихте ползвали Пенатен, или Судокрем. След като изчезнат зачервяванията ползвате само тази смес за поддържане на кожата ПОД ПАМПЕРСА. НЕ мажем цялата кожа с кремчето!!
Благодаря Ви, докторе.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #459 -: Октомври 10, 2008, 12:47:00 pm »
Д-р Бърди, след дълго отсъствие ето ме отново. По незнайни причини не можех да влезя в сайта дълго време. Ето сега, отново имам проблем и питане. :)
Малкия ми син е на 9 месеца. От 3 дена е с хрема. Започна с течащо носле като "чешмичка", на другия ден се сгъстиха като ластик, от вчера са бледо зелени. Киха и покашля. Педиатъра каза, че има заден гноен секрет и да капя капки Тобрекс. Аз обаче все още се чудя, нали не било хубаво на малки бебета да се капят силни капки. Промивам нослето с физ. р-р и почиствам с помпичка, но това не помага много, хърка даста силно нослето му. В момента избиват горните 2 зъбчета, може и други да са на път но не виждам. Много се лигави. Денем е много спокоен а нощем, се буди с писък и рев доста често. Забелязвам от вчера и лош дъх в устата му. Предната нощ и по предната вдигаше инцидентно Т до 37,7. Втория път я свали сам.
Посъветвайте ме какво да правя. Дали да взема капките или да изчакам? Ако имате друго предложение...
Предварително Ви благодаря.  :)