0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #420 -: Октомври 06, 2008, 10:26:55 am »
Да, нормално е.
Запушените слъзни каналчета се отварят сами в около 95% от случаите към 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #421 -: Октомври 06, 2008, 11:26:26 am »
Д-р Бърди, а ако не се отпушат сами как се процедира тогава?
Дъщеря ми е на 9 месеца и е със запушено каналче на дясното оченце.Аз на няколко пъти до сега отлагам процедурата по сондирането му с надежда че ще се отпуши. Правя й масаж по няколко пъти на ден и ако секрета не е безцветен капя капки Окацин докато се избистри. Вече е доста по-добре, но не е напълно отпушено и лекарката, която я наблюдава каза че е крайно време за сондаж. Трябвало да стане възможно най-бързо, защото колкото по-голямо ставало детето толкова по-твърдо ставало мястото, което се пробива и било по-трудно за изпълнение.
Сега в сряда сме на преглед и евентуално за насрочване на дата за сондажа. На мен изобщо не ми се иска да си подлагам детето на тази манипулация и ако има друг начин предпочитам да стане по него! Още повече, че чета че рецидивите след такава манипулация били обичайно явление.
Вие какво ще ме посъветвате?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #422 -: Октомври 06, 2008, 11:59:12 am »
Здравейте, доктор Бърди. Отново съм аз с ревящото бебе, което имаше е.коли в урината. Последната доза антибиотик беше в понеделник сутрин - общ курс на лечение 10 дена. Утре ще пускам първата контролна посявка след края на антибиотика, но от три дена малката е доста неспокойна нощем, като тази нощ се будеше на 20-тина минути ревяща. Храних два пъти през нощта, като втория път изпи доста малко, т.е. не мисля, че е гладна. Като я гушнеш се успокоява, заспива и отново след 20-30 минути се буди с рев. На венеца се виждат 6 зъба, които са близо до избиване. Възможно ли е да се буди от зъбите или отново да търсим други причини? Само да напомня, че преди да започнем лечението на колите в урината беше силно зачервена във вагиналната област - сега това зачервяване липсва.
Нека да излезе посявката... .
Посявката е положителна - над 10 на 5-та, с микробиология - единствено реагират на бисептол. Детето отказва да се храни по друго време, освен нощем и не яде друго освен АМ. Отслабнала е 400 грама и се притеснявам евентуално да не направи анемия. Отделно от събота е и с хрема. Според педиатърката ни първо трябва да се направи изследване с контрастно вещество за да се провери за рефлукс, преди да продължаваме лечението. Предполагам, че това е ретроградна цисто-уретрография, която и Вие препоръчахте. Напомням, че е правена ехография на отделителната система, като всичко е в норма. Моля за Вашето мнение и ако може да напишете, какво представлява това изследване, имам предвид прави ли се рентгенова снимка както при възрастните. Благодаря Ви предварително.
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 13:48:56 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #423 -: Октомври 06, 2008, 12:52:08 pm »
Здравейте Д-р Бърди,детето от 3-4 дни е със сополи и леко прокашля.няма температура,няма разстройство.Как да се преборя със сополите?слагам стеримар но продължават обилно.капки?или?Помагайте както винаги
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #424 -: Октомври 06, 2008, 14:19:28 pm »
Д-р Бърди,
след прегледа в петък, докторът каза че синът ни е съвсем здрав и нямаме повод за притеснение!
Имам въпрос относно захранването - досега от зеленчуците съм дала картоф, морков, тиквичка. Иска ми се малко да разнообразя, но се чудя какво друго е подходящо на тази възраст? Педиатърката ни каза пащърнак, но нито съм го виждала този зеленчук, нито знам по кое време се продава. В момента има карфиол, тиква, броколи, но не знам дали не е рано да ги въведа. Не сме имали проблеми с въвеждането нито на плодовете, нито на зеленчуците. Както в предния си пост писах, се радваме на голям апетит :D.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #425 -: Октомври 06, 2008, 15:38:50 pm »
Д-р Бърди, а ако не се отпушат сами как се процедира тогава?
Дъщеря ми е на 9 месеца и е със запушено каналче на дясното оченце.Аз на няколко пъти до сега отлагам процедурата по сондирането му с надежда че ще се отпуши. Правя й масаж по няколко пъти на ден и ако секрета не е безцветен капя капки Окацин докато се избистри. Вече е доста по-добре, но не е напълно отпушено и лекарката, която я наблюдава каза че е крайно време за сондаж. Трябвало да стане възможно най-бързо, защото колкото по-голямо ставало детето толкова по-твърдо ставало мястото, което се пробива и било по-трудно за изпълнение.
Сега в сряда сме на преглед и евентуално за насрочване на дата за сондажа. На мен изобщо не ми се иска да си подлагам детето на тази манипулация и ако има друг начин предпочитам да стане по него! Още повече, че чета че рецидивите след такава манипулация били обичайно явление.
Вие какво ще ме посъветвате?
Да изчакате.
Не е практика да се сондират каналчета преди 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #426 -: Октомври 06, 2008, 15:54:36 pm »
Здравейте, доктор Бърди. Отново съм аз с ревящото бебе, което имаше е.коли в урината. Последната доза антибиотик беше в понеделник сутрин - общ курс на лечение 10 дена. Утре ще пускам първата контролна посявка след края на антибиотика, но от три дена малката е доста неспокойна нощем, като тази нощ се будеше на 20-тина минути ревяща. Храних два пъти през нощта, като втория път изпи доста малко, т.е. не мисля, че е гладна. Като я гушнеш се успокоява, заспива и отново след 20-30 минути се буди с рев. На венеца се виждат 6 зъба, които са близо до избиване. Възможно ли е да се буди от зъбите или отново да търсим други причини? Само да напомня, че преди да започнем лечението на колите в урината беше силно зачервена във вагиналната област - сега това зачервяване липсва.
Нека да излезе посявката... .
Посявката е положителна - над 10 на 5-та, с микробиология - единствено реагират на бисептол. Детето отказва да се храни по друго време, освен нощем и не яде друго освен АМ. Отслабнала е 400 грама и се притеснявам евентуално да не направи анемия. Отделно от събота е и с хрема. Според педиатърката ни първо трябва да се направи изследване с контрастно вещество за да се провери за рефлукс, преди да продължаваме лечението. Предполагам, че това е ретроградна цисто-уретрография, която и Вие препоръчахте. Напомням, че е правена ехография на отделителната система, като всичко е в норма. Моля за Вашето мнение и ако може да напишете, какво представлява това изследване, имам предвид прави ли се рентгенова снимка както при възрастните. Благодаря Ви предварително.
Може би ще е разумно да проведете венозно лечение с АБ... в болнични условия?
Изследването се прави с катетеризация на пикочния мехур и последователни снимки при уриниране.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #427 -: Октомври 06, 2008, 15:55:57 pm »
Здравейте Д-р Бърди,детето от 3-4 дни е със сополи и леко прокашля.няма температура,няма разстройство.Как да се преборя със сополите?слагам стеримар но продължават обилно.капки?или?Помагайте както винаги
Не минава за един ден. 7-10 дни са нужни.
Освн ако няма (+) посявки от носен секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #428 -: Октомври 06, 2008, 15:59:04 pm »
Д-р Бърди,
след прегледа в петък, докторът каза че синът ни е съвсем здрав и нямаме повод за притеснение!
Имам въпрос относно захранването - досега от зеленчуците съм дала картоф, морков, тиквичка. Иска ми се малко да разнообразя, но се чудя какво друго е подходящо на тази възраст? Педиатърката ни каза пащърнак, но нито съм го виждала този зеленчук, нито знам по кое време се продава. В момента има карфиол, тиква, броколи, но не знам дали не е рано да ги въведа. Не сме имали проблеми с въвеждането нито на плодовете, нито на зеленчуците. Както в предния си пост писах, се радваме на голям апетит :D.
Спанак,броколи,артишок... какви други зеленчуци намирате сега, в този сезон?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #429 -: Октомври 06, 2008, 19:16:25 pm »
Д-р Бърди,
след прегледа в петък, докторът каза че синът ни е съвсем здрав и нямаме повод за притеснение!
Имам въпрос относно захранването - досега от зеленчуците съм дала картоф, морков, тиквичка. Иска ми се малко да разнообразя, но се чудя какво друго е подходящо на тази възраст? Педиатърката ни каза пащърнак, но нито съм го виждала този зеленчук, нито знам по кое време се продава. В момента има карфиол, тиква, броколи, но не знам дали не е рано да ги въведа. Не сме имали проблеми с въвеждането нито на плодовете, нито на зеленчуците. Както в предния си пост писах, се радваме на голям апетит :D.
Спанак,броколи,артишок... какви други зеленчуци намирате сега, в този сезон?
т.е мога да давам вече спанак и броколи, или?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #430 -: Октомври 06, 2008, 19:17:16 pm »
Да. Умерено в началото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #431 -: Октомври 07, 2008, 10:02:45 am »
   Здравейте Д-р Бърди, искам да ви задам няколко въпроса:
1.При направено изследване на носен секрет на сина ми откриха St.aureus. Проведохме лечение с Бактробан за 10 дни х 2 пъти дневно, 10 дни почивка и отново 10 дни с Бактробан. При контролата обаче отново се изолираха St.aureus. Казаха ни отново Бактробан за 10 дни. Дали това ще помогне?  :(
2.При повишен мускулен тонус какво може да се направи? Достатъчен ли е само лекия масаж, който правя след баня?
3.Забелязах, че синът ми, когато е буден си държи главичката предимно в едната посока /на дясно/, а когато се опитам да го стимулирам да се обърне на другата страна не се задържа дълго и сякаш не може да я завърти в позиция успоредна на рамото. Иначе през нощта заспива и на ляво и само тогава е напълно завъртяна. Обърнах внимание на педиатъра за този факт, но той не каза нищо. Това проблем ли е?

   

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #432 -: Октомври 07, 2008, 10:10:24 am »
1.Повторете в друга лаборатория.
2.Не е проблем това,стига да няма тортиколис.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #433 -: Октомври 07, 2008, 10:29:33 am »
Благодаря Ви докторе!
Ще настоявам за отлагане на сондирането с още 2-3 месеца. Ще пиша отново утре след прегледа.
А притеснителен ли е факта, че голямата фонтанела на дъщеря ми се затвори на 6 месеца? Може ли това да доведе до някакви проблеми? (Освен по-малка глава - както се изрази педиатърката)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #434 -: Октомври 07, 2008, 10:57:37 am »
Ако главичката нараства нормално, факта на затворената фонтанела нищо не значи. И НЕ Е белег на рахит!!!
Дори и след 12м възраст се сондира по много редки причини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #435 -: Октомври 07, 2008, 11:14:18 am »
Ако главичката нараства нормално, факта на затворената фонтанела нищо не значи. И НЕ Е белег на рахит!!!
Дори и след 12м възраст се сондира по много редки причини.
Как предварително си знаете какво е казала лекарката за рахита  :D И това за n- на брой капки витамин Д, които аз не давам (давам само 1 след прочетеното тук!
Главичката нараства с по 1, най-много 2 см на месец. Това добре ли е?
А ако не се сондира какво става с оченцето и с това често сълзене и възпаление? Отшумяват с времето или просто по 2 пъти в месеца трябва да капя капки?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #436 -: Октомври 07, 2008, 11:16:53 am »
За окото е добре да ползвате "Тобрекс".
И стерилни компресчета с физиологичен разтвор за почистване.
Плюс-щателна хигиена на ръцете на детето.
Ако храните с АМ, и детето изпива над 400-500 мл, повече Вит.Д НЕ е нужен-съдържа се в изпитото АМ. АМ се обогатява с Вит Д задължително.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #437 -: Октомври 07, 2008, 11:35:03 am »
Здравейте отново, докторе!
Не знам какво щях да правя без вас.Давали сте ми такива ценни съвети :).
Въпросът ми е за коликите.От около 10-тина дни,почти никакви колики,свие се от време на време, но без плач.Спрях капките, от една седмица не пие нищо.Обаче от 2 дни кошмарът се завърна.Изкарване на газове,силен плач и постоянно мрънкане.На 3 месеца ставаме днес :lol:.Това на коликите ли се дължи?Беше се подсекъл и доста трудно минава, вече е по-слаба червенината,но я има.От една седмица го мажа с Клоран против подсичане.Има ли нещо по ефикасно?
Благодаря ви!
Здравейте,докторе!
Препоръчахте ми Дактакорт и аз го мажа 4 поредни вечери ,само веднъж. Обаче подсеченото нещо не минава.Може ли да го ползвам по-често?През деня мажа с Клоран против подсичане.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #438 -: Октомври 07, 2008, 11:45:51 am »
За окото е добре да ползвате "Тобрекс".
И стерилни компресчета с физиологичен разтвор за почистване.
Плюс-щателна хигиена на ръцете на детето.
Ако храните с АМ, и детето изпива над 400-500 мл, повече Вит.Д НЕ е нужен-съдържа се в изпитото АМ. АМ се обогатява с Вит Д задължително.
Ще взема Тобрекс, а с кръгообразните масажи във вътрешния ъгъл на оченцето и тези по протежението на нослето да продължавам ли? Правя ги 3-5 пъти на ден.
Не е на АМ, кърмим се сутрин и вечер и нощем. През останалото време яде обичайната за нейната възраст храна. Така че предполагам 1 капка вит Д е добре, но до кога?
Благодаря Ви докторе за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #439 -: Октомври 07, 2008, 12:08:04 pm »
Здравейте отново, докторе!
Не знам какво щях да правя без вас.Давали сте ми такива ценни съвети :).
Въпросът ми е за коликите.От около 10-тина дни,почти никакви колики,свие се от време на време, но без плач.Спрях капките, от една седмица не пие нищо.Обаче от 2 дни кошмарът се завърна.Изкарване на газове,силен плач и постоянно мрънкане.На 3 месеца ставаме днес :lol:.Това на коликите ли се дължи?Беше се подсекъл и доста трудно минава, вече е по-слаба червенината,но я има.От една седмица го мажа с Клоран против подсичане.Има ли нещо по ефикасно?
Благодаря ви!
Здравейте,докторе!
Препоръчахте ми Дактакорт и аз го мажа 4 поредни вечери ,само веднъж. Обаче подсеченото нещо не минава.Може ли да го ползвам по-често?През деня мажа с Клоран против подсичане.
Снимка?
Може би имаме уроинфекция?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.