0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #960 -: Януари 10, 2009, 22:55:35 pm »
@МиленаМ
Педиатърът Ви на какво мнение е?
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 16:10:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #961 -: Януари 11, 2009, 08:44:31 am »
Ако въпроса се отнася за мен, педиатъра ми твърди, че не е проблем, казва, че състоянието не е спешно и дори не изисква преглед специално за това. Да си изчакам деня за ваксина /20.01./ и тогава ще я прегледа. Извиках частен лекар, но той ще дойде в понеделник, разчитах и на Вашето мнение.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #962 -: Януари 11, 2009, 12:07:35 pm »
Д-р Бърди,

Имам въпрос относно ваксината Пентаксим.
Фармацевтите ми казаха, че не трябва да стои повече от 1 час на по-висока температура!
Вчера съм я забравила на стайна температура около 20 градуса за около 5 часа :balk_133:......, след което веднага я сложих в хладилника....може ли да бъде поставена или трябва да закупим друга?
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #963 -: Януари 11, 2009, 15:47:38 pm »
Здравейте Докторе,аз съм фармацевт и ми се налага да почна работа ,понеже работя със Здравна каса и няма кой да ме замества.Дъщеря ми е на 3 месеца и е малко на кърма и много на аптамил.Въпроса ми е какво мога да и давам за имунната система ,понеже ще съм контактна с болни и се притеснявам да не я заразя.Тук един доктор препоръчва прополисов разтвор ,но за поголеми деца.На този етап и давам едиствено Biogaia-хем за стомахчето,хем за имунната система.Препоръчаъте ми
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #964 -: Януари 11, 2009, 16:53:35 pm »
@МиленаМ
Педиатърът Ви на какво мнение е?
Здравейте докторе,
Педиатърът ни е на мнение да изчакаме с жълтъка за след 1 година. Относно месото освен с заешко да пробвам и с пуешко и то от готово пюре. И ако и от него има реакция да забравим месото за след 1-2 месеца. Друго месо не препоръчва. За глутен каза към 8-ми месец да пробвам да дам трохи от препечен заводски хляб в пюрето или кашата и да наблюдавам за реакция. 
Аз съм малко объркана от тези препоръки, затова се допитвам до вас. Напрактика се получава една безместна и безяйчна диета освен безмлечната за неопределено време. Децата са и анемични и едвам закрепихме желязото с алтернативни средства (ако се наложи не е проблем да продължим, те за сега ги понасят добре). 
Въпросът ми към вас може би по-скоро е относно вашият опит с храненето на алергични деца и какви препоръки давате. Ако искате да споделите разбира се.
Благодаря!

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #965 -: Януари 12, 2009, 08:23:37 am »
Във връзка с въпроса на Eliq, може ли да се дава на 6-мес. бебе коластрата /ColAktiv/ на Аквасорс?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #966 -: Януари 12, 2009, 10:38:18 am »
Здравейте д-р Бърди, бях ви писала но явно сте пропуснали поста ми. Бебчето ми е на 35 дни и след посещение при педиатъра се установи че аз съм го заразила (аз съм със зачервено гърло и хрема) че и той е с леко зачервено гърло и хрема и ни изписа спрей Тетрисал 3х1 и Пулмекс маз сутрин и вечер. Въпросът ми е колко време да продължа лечението и мога ли и през другото време да му капя в нослето физиологичен р-р. Изцяло е на кърма и не давам никаква вода. :( Моля Ви за коментар и съвет.
Хубав ден Ви желая и по малко болни
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #967 -: Януари 12, 2009, 10:53:27 am »
@flying
Имате пред вид сферичното образование, или?

Ами не то не е изпъкнало, а е леко вдлъбнато.
Да ви кажа какво забелязах....от около седмица започнах да давам вит. Д и детето започна да заспива спокойно, преди това от около 2 седмици беше започнала много трудно вечер да заспива да върти глава да се сърди да се поти през това време забелязах и тази вдлъбнатина, сега както я сложа и малко след това заспива. Това вдлъбнатото не се вижда на снимки. Мислите ли че може да е начален стадии за рахит. Аз исках да нарпавим изследвания, но никои не иска да вземе кръв от вената на детето за момента.
Може ли ако е разхит да умекват черепните шевове, защото като гледах разни снимки в интернет ми се струва, че  е точно в тази обаст, както ви казах педиатъра каза че това е он нарастването на мозъка тази вдлъбнатина, то ако е така няма ли главите на всички хора да са такива, друг е въпроса, че аз имам същото нещо от същата страна, но преди бебето не го е имално не съм го напипвала....вообще объркана съм много.
Дайте съвет моля Ви.

Хубав ден!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #968 -: Януари 12, 2009, 13:37:37 pm »
Здравейте, Докторе!
Оново се обръщам към Вас за съвет. Габи се е одрала вътре в оченцето /с нокът най-вероятно/ и сега е червено. Ходихме сутрината на очен лекар, изписаха и TobraDex 4 по 1 капка. Но в листовката пише, че не е изследвана безопасността и ефективността на лекарството за деца под 1 год. Вие какво мислите да слагаме ли капките?

http://picasaweb.google.com/maiastancheva/5#5290382702865626610
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 14:31:17 pm от maia_st »

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #969 -: Януари 12, 2009, 16:54:58 pm »
Здравейте, докторе. Имам няколко въпроса към вас.

  Казаха ми, че има някаква нова ваксина synagis, която била специално за недоносени. В момента се лицензирала в България. Знаете ли нещо за нея?
  За нощното хранене - все още ядем денонощно на 3 часа. Трябва ли аз да му го спирам или да чакам той сам да се откаже? Ако той не се събуди за някое хранене, да го будя ли? Иначе е като часовник, сам се буди и си иска да яде нощно време.
  Ние сме на смесено хранене от както е захранен в болницата. Аз нямам много кърма, но горе-долу 3 хранения са  кърма, останалото на АМ. Все още няма промяна в начина му на ядене, но от два дни има промяна в изпражненията му. Не са така кашкави и по сладникави на мирис, а са твърди и с по-кисел мирис. Преди доста омазваше памперса, а сега е само барабонка и определено доста се мъчи преди да я изкара. На какво може да се дължи това? Възможно ли е да е нещо свързано с моето хранене?
  И последно от снощи  от едното му оченце изтича лепкава слуз, сълзи,  събира гурелче и му се залепва понякога клепача. Казаха ми да го мажа с тампонче напоено с отвара от лайка. Редно ли е да го правя или да отидем на лекар?
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 16:58:28 pm от Mary »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #970 -: Януари 12, 2009, 16:57:49 pm »
Здравейте Докторе!
от вчера имаме суполи не спим спокойно капя от тези кафевите така изписа личната
нямаме хрипове но се закашля явно от хремата какво бихте препоръчали
Отново ви пиша сега имаме и още един проблем не знам дали има място за притеснение но на едното оченце на малкия има зачервено вътре в окото като кървясало но е само малко петънце за първи път ни се случва и не знам дали има място за тревога моля пишете ми тъй като педиатърката ни е на някакви курсове и нямаме връзка с нея! :?
 А за хремата като че ли е по добре няма суполи като му чистя нослето с помпичката не излиза нищо вече но се закашля от време на време продължавам да давам сироп ФЛУДИТЕК по половин лъжичка дневно това ни изписаха с капките за нос и нищо друго а и житамин Ц по половин ампулка.
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #971 -: Януари 12, 2009, 22:19:22 pm »
Здравейте Докторе,аз съм фармацевт и ми се налага да почна работа ,понеже работя със Здравна каса и няма кой да ме замества.Дъщеря ми е на 3 месеца и е малко на кърма и много на аптамил.Въпроса ми е какво мога да и давам за имунната система ,понеже ще съм контактна с болни и се притеснявам да не я заразя.Тук един доктор препоръчва прополисов разтвор ,но за поголеми деца.На този етап и давам едиствено Biogaia-хем за стомахчето,хем за имунната система.Препоръчаъте ми
Не е нужно да давате нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #972 -: Януари 12, 2009, 22:28:11 pm »
@МиленаМ
Педиатърът Ви на какво мнение е?
Здравейте докторе,
Педиатърът ни е на мнение да изчакаме с жълтъка за след 1 година. Относно месото освен с заешко да пробвам и с пуешко и то от готово пюре. И ако и от него има реакция да забравим месото за след 1-2 месеца. Друго месо не препоръчва. За глутен каза към 8-ми месец да пробвам да дам трохи от препечен заводски хляб в пюрето или кашата и да наблюдавам за реакция. 
Аз съм малко объркана от тези препоръки, затова се допитвам до вас. Напрактика се получава една безместна и безяйчна диета освен безмлечната за неопределено време. Децата са и анемични и едвам закрепихме желязото с алтернативни средства (ако се наложи не е проблем да продължим, те за сега ги понасят добре). 
Въпросът ми към вас може би по-скоро е относно вашият опит с храненето на алергични деца и какви препоръки давате. Ако искате да споделите разбира се.
Благодаря!
По начина по който поставят диагноза АБКМ в Бг е много трудно да разберете дали детето наистина има проблем, или няма.
От друга страна, ако храните с бурканчета възможността за реакция независимо от наличието или липсата на АБКМ е огромна. Освен това, налична АБКМ не значи задължително и реакция към жълтък, пилешко месо.

Бих Ви препоръчал да въвеждате зеленчуците постепенно, след което да опитате с 5-10 грама домашно сварено пилешко месо като първо месо. Пуешко, заешко? от бурканчета? това не е нито пуек, нито заек, вероятно... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #973 -: Януари 12, 2009, 22:29:29 pm »
Здравейте, Докторе!
Оново се обръщам към Вас за съвет. Габи се е одрала вътре в оченцето /с нокът най-вероятно/ и сега е червено. Ходихме сутрината на очен лекар, изписаха и TobraDex 4 по 1 капка. Но в листовката пише, че не е изследвана безопасността и ефективността на лекарството за деца под 1 год. Вие какво мислите да слагаме ли капките?

http://picasaweb.google.com/maiastancheva/5#5290382702865626610
Може да сложите Тобрадекс-това е 0.3% Тобрамицин?
Жилетчицата е красива, но обективно е преувеличение.
Толкова ли е студено?

Много сладко бебе.
Тези боди-та със страничното закопчаване са много удобни-голям съм им фен.
Таткото е много щастлив, както се вижда ясно.
Късмет желая... .
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 22:42:00 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #974 -: Януари 12, 2009, 22:34:57 pm »
Здравейте, докторе. Имам няколко въпроса към вас.

  Казаха ми, че има някаква нова ваксина synagis, която била специално за недоносени. В момента се лицензирала в България. Знаете ли нещо за нея?
  За нощното хранене - все още ядем денонощно на 3 часа. Трябва ли аз да му го спирам или да чакам той сам да се откаже? Ако той не се събуди за някое хранене, да го будя ли? Иначе е като часовник, сам се буди и си иска да яде нощно време.
  Ние сме на смесено хранене от както е захранен в болницата. Аз нямам много кърма, но горе-долу 3 хранения са  кърма, останалото на АМ. Все още няма промяна в начина му на ядене, но от два дни има промяна в изпражненията му. Не са така кашкави и по сладникави на мирис, а са твърди и с по-кисел мирис. Преди доста омазваше памперса, а сега е само барабонка и определено доста се мъчи преди да я изкара. На какво може да се дължи това? Възможно ли е да е нещо свързано с моето хранене?
  И последно от снощи  от едното му оченце изтича лепкава слуз, сълзи,  събира гурелче и му се залепва понякога клепача. Казаха ми да го мажа с тампонче напоено с отвара от лайка. Редно ли е да го правя или да отидем на лекар?
"Синагис" е моноклонално антитяло за профилактика срещу РСВ (респираторно-синцитиален вирус)инфекция. Колко недоносено е детето?
Оставете детето само да определи дали иска нощно хранене, или не иска. Ако не иска, и наддава добре на тегло, не давайте нощно хранене и не будете.
Давайте достатъчно АМ. Не прегрявайте.

За окото-ползвайте очни капки Тобрамицин за ден,два.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #975 -: Януари 12, 2009, 22:36:30 pm »
Здравейте Докторе!
от вчера имаме суполи не спим спокойно капя от тези кафевите така изписа личната
нямаме хрипове но се закашля явно от хремата какво бихте препоръчали
Отново ви пиша сега имаме и още един проблем не знам дали има място за притеснение но на едното оченце на малкия има зачервено вътре в окото като кървясало но е само малко петънце за първи път ни се случва и не знам дали има място за тревога моля пишете ми тъй като педиатърката ни е на някакви курсове и нямаме връзка с нея! :?
 А за хремата като че ли е по добре няма суполи като му чистя нослето с помпичката не излиза нищо вече но се закашля от време на време продължавам да давам сироп ФЛУДИТЕК по половин лъжичка дневно това ни изписаха с капките за нос и нищо друго а и житамин Ц по половин ампулка.
Благодаря ви предварително!
Тези конюнктивити са симптом, в рамките на заболяването.
Преценява се дали има и инфекция, за да се предпишат капки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #976 -: Януари 13, 2009, 09:17:36 am »
Здравейте, Докторе!
Оново се обръщам към Вас за съвет. Габи се е одрала вътре в оченцето /с нокът най-вероятно/ и сега е червено. Ходихме сутрината на очен лекар, изписаха и TobraDex 4 по 1 капка. Но в листовката пише, че не е изследвана безопасността и ефективността на лекарството за деца под 1 год. Вие какво мислите да слагаме ли капките?

http://picasaweb.google.com/maiastancheva/5#5290382702865626610
Може да сложите Тобрадекс-това е 0.3% Тобрамицин?
Жилетчицата е красива, но обективно е преувеличение.
Толкова ли е студено?

Много сладко бебе.
Тези боди-та със страничното закопчаване са много удобни-голям съм им фен.
Таткото е много щастлив, както се вижда ясно.
Късмет желая... .

Пише тобрамицин 3 mg/ml и дексаметазон 1 mg/ml.
Студеничко е тези дни, съобщиха -16, но това на вън де, вкъщи около 20, махам жилетката, макар да е много проветрива :)
Благодаря Ви за помоща и милите думи!
Жив и здрав да сте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #977 -: Януари 13, 2009, 11:05:22 am »
Потърсете обикновен Тобрамицин, без КС препарат вътре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #978 -: Януари 13, 2009, 11:11:25 am »
Ще потърся. Благодаря още веднъж!

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #979 -: Януари 13, 2009, 12:53:50 pm »
Здравейте докторе, дъщеря ми е на 6 месеца и от месец вдишва шумно понякога, не като като хъркане, а с глас. Няма признаци да е болна, не кашля, няма температура, изобщо изглежда здрава, но понякога /не винаги/ диша  с глас, все едно се затруднява. Проблем ли е това?
Напомням за себе си :-)