0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #840 -: Декември 23, 2008, 22:20:19 pm »
С голяма вероятност това е Атопичен Дерматит.
За начало Ви препоръчвам да мажете редовно след баня с А-Дерма Екзомега или Еуцерин (хидратантен крем).
След около 3-4 дена обаче ако няма ефект, може да се наложи КС крем. Но може и да не се наложи.
В такъв случай изписаният крем подходящ ли е (Locoid lipo cream+Lipobaze+vit A+още нещо,не го разчитам) и мога ли да го започна пак, при положение,че сам го спряла от 2дни?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #841 -: Декември 23, 2008, 22:27:50 pm »
Здравейте докторе :D
едното ни момиченце има зачервени петна от двете страни на бузките понягога и по слепоочията, всичко тръгна от суха кожа. Като прочетох по-нагоре доста сходни неща - значи педиатърката ни изписа Локоид липо крем и калциев глюконат защото била скланна към алергии. Нямаше ефект. Мажа с Стелатопиа на Мустела - грапавата кожа по краката се оправя, но по лицето не минава. Днес ходихме на кожен лекар, който каза, че това е вид лишей и ни изписа Advantan milk за 7 дни по веднъж мазане и след баня да мажа с Екзомега на А-дерма. Изпращам ви снимка, моля ви и за вашето мнение. Благодаря!

http://good-times.webshots.com/photo/2123162510104374715yoHfWK
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #842 -: Декември 23, 2008, 22:44:41 pm »
Това е инфектирана екзема, вероятно на база съществуващ АД.
Тези мъхести жилетчици, с които обличате са проблем-бузките се търкат в тях (вероятно).

Нужно е да намажете с комбинирано КС кремче, съдържащо и Фуцидин.
Без КС кремче бузките ще се разранят и ще започнат да секретират и да цапат дрешките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #843 -: Декември 23, 2008, 22:52:45 pm »
Нужно е да намажете с комбинирано КС кремче, съдържащо и Фуцидин.
Без КС кремче бузките ще се разранят и ще започнат да секретират и да цапат дрешките.

Какво имате предвид под комбинирано кремче?
Имам крем Фусидин само?!
А този Адвантан мляко също пише че е кортикостероиден крем- подходящ ли е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #844 -: Декември 23, 2008, 23:05:12 pm »
Комбинирано кремче->> КС препарат (Бетноват, например) в база + Фуцидин. Смесено като едно кремче.
Приготвя се по рецепта, изписана от педиатър.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #845 -: Декември 25, 2008, 13:30:40 pm »
Весела Коледа, докторе!
Да сте здрав и щастлив!

lb2f
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #846 -: Декември 25, 2008, 14:59:11 pm »

Честита Коледа,д-р Бърди!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #847 -: Декември 25, 2008, 15:44:16 pm »
Честита Коледа, д-р Бърди!
Най-искрени благопожелания за здраве и сили;за ползотворни дела;
за топлота и доброта – дарявани и получавани;
за дни на радост с усмивки и веселие;
за мигове на сбъднати мечти!
Бъдете здрав и щастлив!
Весели празници!
 tree2a
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #848 -: Декември 25, 2008, 17:58:45 pm »
Благодаря на всички за пожеланията!
Весели празници, много здраве и късмет!
По-малко болести.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #849 -: Декември 26, 2008, 10:08:47 am »
Здравейте, докторе и честита Коледа. Най-искрено ви желая от здраве да не се отървете.
Моят въпрос е следния - за последните 10 дена всички в къщи един след друг изкарахме грип, онзи ден вечерта и бебето започна да кашля. Дойде педиатър, прегледа я и каза, че дробчетата са чисти, ушите са добре, гърлото е добре, леко са зачервени ларигсът и дъгичките на сливиците. Предписа капки гаразон и виброцил 3 пъти по една в двете ноздри и сироп за подтискане на кашлицата Синекод. Капките ги давам, но за Синекод бяхте казали, че не е препоръчителен при малки деца, така че не го давам. Моля за вашето мнение за Синекода. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #850 -: Декември 29, 2008, 11:16:58 am »
Здравейте,д-р Бърди
днес е 6 ден от мазането с Фусидин и Дактарин.На 2-ия ден  бяха изчезнали петната,но на 4-ия ден отново се появи червено петно със ситни пъпчици върху него/грапави/.Сега пъпчиците ги няма,но остана червено петно/виж.2сн./.Да продължа ли мазането и с двата крема или само с Фусидина?И колко време?
Бях ви писала,че сина ми връща по малко мляко и спи доста неспокойно вечер.Определихте го като рефлукс и ми препорачахте да слагам оризова каша в млякото,6-ти ден откакто му давам,но продължава да връща.Днес върна два пъти и то след като пи вода,първия път няколко капки,втория около 1 ч.л. направо "изфръкна"от устата му.Възможно ли е да връща заради водата,това проблем ли е?

http://bgphoto.net/photos/34930/o633661431508191250.JPG
http://bgphoto.net/photos/34930/o633661432151941250.JPG

Благодаря Ви!
Слънчев ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #851 -: Декември 29, 2008, 12:16:39 pm »
Не се отварят снимките... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #852 -: Декември 29, 2008, 12:25:53 pm »
Здравейте, докторе и честита Коледа. Най-искрено ви желая от здраве да не се отървете.
Моят въпрос е следния - за последните 10 дена всички в къщи един след друг изкарахме грип, онзи ден вечерта и бебето започна да кашля. Дойде педиатър, прегледа я и каза, че дробчетата са чисти, ушите са добре, гърлото е добре, леко са зачервени ларигсът и дъгичките на сливиците. Предписа капки гаразон и виброцил 3 пъти по една в двете ноздри и сироп за подтискане на кашлицата Синекод. Капките ги давам, но за Синекод бяхте казали, че не е препоръчителен при малки деца, така че не го давам. Моля за вашето мнение за Синекода. Благодаря.
Не мога да дам мнение без преглед.
Избягвам Синекод по принцип.
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 14:53:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #854 -: Декември 29, 2008, 13:00:31 pm »
Докторе здравейте,
момченцето ми е на 6 месеца - изключително кърмено.От около две седмици ми се струва, че нещо с изпражненията му не е наред. Първо започна да има слуз, след това се промениха и станаха по-кафяви и воднисти без гранулки и днес вече са с доста големи бели гранули. Ходеше по един-два пъти на ден, а днес до момента са три.
Когато казах на педиатърката, че има слуз тя отговори, че щом ходи по веднъж на ден това не е проблем, проблем щяло да е ако ходи по 3-4 пъти и има слуз.
От тогава и дупето е подсечено, мажем с Дактакорт, но няма резултат. Не знам дали има връзка.
Може би трябва да направим посявка, но сега са само 2 работни дни и едва ли някой ще ни обърне внимание. Дали ще е проблем да чакаме до 05.01? Или може да е нещо сериозно?
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 14:29:38 pm от martinela08 »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #855 -: Декември 29, 2008, 13:02:52 pm »
Здравейте, докторе и честита Коледа. Най-искрено ви желая от здраве да не се отървете.
Моят въпрос е следния - за последните 10 дена всички в къщи един след друг изкарахме грип, онзи ден вечерта и бебето започна да кашля. Дойде педиатър, прегледа я и каза, че дробчетата са чисти, ушите са добре, гърлото е добре, леко са зачервени ларигсът и дъгичките на сливиците. Предписа капки гаразон и виброцил 3 пъти по една в двете ноздри и сироп за подтискане на кашлицата Синекод. Капките ги давам, но за Синекод бяхте казали, че не е препоръчителен при малки деца, така че не го давам. Моля за вашето мнение за Синекода. Благодаря.
Не мога да дам мнение без преглед.
Избягвам Синекод по принцип.
Благодаря Ви, докторе, тя е значително по-добре.
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 14:53:31 pm от Birdie »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
ВЪПРОС
« Отговор #856 -: Декември 29, 2008, 14:58:56 pm »
ИСКАМ ДА ПИТАМ ДОКТОР БЪРДИ ЭА МНЕНИЕ ОТНОСНО СИНЪТ МИ КОЙТО Е НА 12 НЕНАВЪРШЕНИ МЕСЕЦА.В МОМЕНТА НИ ИЭБИХА 2ВЕ ГОРНИ ЗЪБЧЕТА НО ВЕНЦИТЕ СА НИ ВЪЗПАЛЕНИ И ОТКАЭВАМЕ ДА СЕ ХРАНИМ.ХАПВА МНОГО МАЛКО РАЗДРАЗНИТЕЛЕН Е ПЛАЧЕ И ГО БОЛИ ДОСТА.ДАВАМ МУ ХАПЧЕТА ДЕНТАКИНД РАЗТВОРЕНИ ВЪВ ВОДА И МАЖА ВЕНЦИТЕ МУ СЪС МЕХЛЕМ ДЕНТИНОКС НО НЯМА КОЙ ЭНАЕ КАКЪВ ЕФЕКТ.ХАПВА ТЕЧНИ ПЮРЕТА И ПАСИРАНИ МАНДЖИ НО АКО МОЖЕ И ВИЕ ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ НЕЩО ЩЕ СЪМ ВИ МНОГО ПРИЗНАТЕЛНА.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #857 -: Декември 29, 2008, 15:04:26 pm »
Докторе здравейте,
момченцето ми е на 6 месеца - изключително кърмено.От около две седмици ми се струва, че нещо с изпражненията му не е наред. Първо започна да има слуз, след това се промениха и станаха по-кафяви и воднисти без гранулки и днес вече са с доста големи бели гранули. Ходеше по един-два пъти на ден, а днес до момента са три.
Когато казах на педиатърката, че има слуз тя отговори, че щом ходи по веднъж на ден това не е проблем, проблем щяло да е ако ходи по 3-4 пъти и има слуз.
От тогава и дупето е подсечено, мажем с Дактакорт, но няма резултат. Не знам дали има връзка.
Може би трябва да направим посявка, но сега са само 2 работни дни и едва ли някой ще ни обърне внимание. Дали ще е проблем да чакаме до 05.01? Или може да е нещо сериозно?
Вие консумирате ли ядки? овесени, фъстъци?
Зеле, праз? грах?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #858 -: Декември 29, 2008, 15:07:41 pm »
Не се отварят снимките... .
http://bgphoto.net/photos/34930/o633661519987253750.JPG
http://bgphoto.net/photos/34930/o633661520219285000.JPG
Виждам значително подобрение... продължете още 3 дена.
Не давайте вода за известно време-имате нужда от вода? претопляте, може би?
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 15:13:40 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #859 -: Декември 29, 2008, 15:25:28 pm »
Здравейте д-р Бърди! Първо ви пожелавам весели празници, здраве, късмет и все така да сте до нас в трудните моменти. Ето какво ни се случи на нас по празниците и бих ви молила за вашия коментар. Вечерта за бъдни вечер бяхме решили да изкараме при едните баба и дядо и така за няколко дена, а за Нова година при другите, но... Отидохме си на 24.12 на едното село, което е близо до Плевен и се започна един рев и отказ да лежат в легълцата там. Първо момчето нададе вой, а след това и момичето се усети, че не сме си у дома. Реших, че след храненето ще се успокоят нещата, но не, ревът си продължи. Така след няколко часа неспокойствие, взехме решение и се прибрахме в Плевен късно вечерта и картинката се промени коренно - децата се успокоиха и заспаха още в колата. Дали вече не разпознават стаята си и леглата си и колко ли време ще продължи  :balk_160: и какво ли бихме могли да направим за в бъдеще? Разбира се оставаме си за празниците у дома на спокойствие.