0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #820 -: Декември 22, 2008, 19:59:34 pm »
Това е екзема инфектирана със Стафилокок и/или Стрептокок.Понякога там има и гъбички.
Нужен е Фуцидин+Дактарин. Без тях не е възможен траен резултат.
В предния си пост пропуснах да отбележа,че палчето,което си смуче от време на време също е зачервено и грапаво на пипане,има ли някаква връзка?
Откъде биха могли да се появят тези Стафилококи или Стрептококи?Нужни ли са изследания и какви?Как да процедираме с лечението?
Ако е удобно малко повече информация да ми дадете?
Простете невежеството ми! :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #821 -: Декември 22, 2008, 20:13:29 pm »
Целият спектър детски екземи са склонни към инфектиране.
Просто лекувайте с Фуцидин/Дактарин за около 5-6 дена.
Рядко правим изследвания за обикновени екземи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #822 -: Декември 22, 2008, 21:40:49 pm »
Докторе,
ако позволите, да попитам за жълтъка.
Знам, че трябава около 7,5 месеца да се въведе.
1. С какво количество да започна?
2. Колко често да давам?

Предварително благодаря!

lb2f
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #823 -: Декември 22, 2008, 21:48:18 pm »
1/4 на всеки 3-4 дена. Така 3 пъти.
После половинка-2-3 дена на всеки 3-4 дена.
После цял.

Приблизителна схема... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #824 -: Декември 22, 2008, 22:15:44 pm »
Целият спектър детски екземи са склонни към инфектиране.
Просто лекувайте с Фуцидин/Дактарин за около 5-6 дена.
Рядко правим изследвания за обикновени екземи.
Мажа и с двете Фусидин + Дактарин или само с едно от двете?!
Два пъти дневно добре ли е?!
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #825 -: Декември 22, 2008, 22:27:33 pm »
Двете, посменно, малко количество, с втриване.
Редувайте-два пъти от едното, два пъти от другото.
3-4 часа едно от друго.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #826 -: Декември 22, 2008, 23:33:24 pm »
Двете, посменно, малко количество, с втриване.
Редувайте-два пъти от едното, два пъти от другото.
3-4 часа едно от друго.
Докторе с риск да стана нахална ще потърся вашето мнение за още две неща:
1.Сина ми е захранен в края на 5 началото на 6 месец,оттогава до сега започна да се храни през 2 -2 часа и полвина,5-6 пъти.От тогава започна да връща мляко,което варира от края на едното хранене до началото на другото,като количество от няколко капки до една супена лъжица.Имало е дни ,ж които го усещам как му се "качва"в устата гълта го и започва да хълца.Спи доста неспокойно вечер свива се на топка,присвива крачета,което на мен ми напомня за колики.
Според педиатъра няма му нищо на детето,"връща",защото много се въртял!Вие какво мислите?
2.От 20 ден е на Вигантол по 2 капки(вкл. и лятото),по време на хранене главата много му се потеше без значение дали е топло или студено времето.Педиатъра ткатегорично отрече да има рахит,поисках второ мнение.Според което намалихме капките на една,видими белези на рахит няма,направихме изследвания и те са:
фосфор-2.01 mmol/L
калций-2.05 mmol/L
алкална фосфотаза-158 U/L
Стойностите са леко завишени и препоръча масажи.Изследванията са правени преди два месеца според вас трябва ли да ги повторим?Сега главата му се поти но по рядко.
Ако е от значение Борис се роди секцио 3750кг 51см,сега на 9 месеца е 9500кг и 76см,обиколката на главата му е 45,5.
Докторе много Ви блгодаря за търпението и отделеното време!
*

    AleksAAA

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #827 -: Декември 23, 2008, 08:16:23 am »
Докторе,
нормално ли е да се отлага за пореден път хепатитната ваксина на бебе на 2 месеца и 11дни, заради наличието на стрептокок пиогенис в гърлото-без изявена клинична картина.Преди три седмици детето е пило Цефзил заради стафилококи в гърлото-при кашлица и сополки.Педиатъра настоява отново лечение с антибиотик, а майката иска да му се сложи ваксината и предполага, че стрептокока само като наличие не е проблем за ваксината.
Вие какво ще кажете?Благодаря...
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #828 -: Декември 23, 2008, 09:55:44 am »
Не се прави перфорация току-така. Лекува се с добър антибиотик и се следи. Обикновено децата се поправят само с Антибиотик. НИКОГА не ми се е случвало тук да правя перфорации...децата се оправят с добро АБ лечение и навременна диагноза.

1"вид"? какво е това?
2 НЕ, на тази възраст.
4 Веднага

От лайка, полза никаква.

1. "вид"? какво е това?
  външния отит?
03.  острият среден отит?
04.  хроничният гноен среден отит?
05.  серозният среден отит?
06.  адхезивният среден отит?

Искам също да добавя, че синът ми продалжава да си върти главичката както преди перфорацията. Беше ни направено преглед няколко пъти след перфорацията и всичко е добре, според док. На последния преглед ни беше изписано"Зиртек" за 15 дена и "Ехинацея Форте" за 10 дена.
Аугоментина не е ли добър антибьотик?
Ние никога не сме давали антибьотик преди перфорацията. Перефорация ни ссе наложи защото започна да излиза гнои от ухото. И диагноза не ни сложиха на време а и да са ни сложили личната прецини че не е нужно антибьотик.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #829 -: Декември 23, 2008, 10:19:05 am »
Двете, посменно, малко количество, с втриване.
Редувайте-два пъти от едното, два пъти от другото.
3-4 часа едно от друго.
Докторе с риск да стана нахална ще потърся вашето мнение за още две неща:
1.Сина ми е захранен в края на 5 началото на 6 месец,оттогава до сега започна да се храни през 2 -2 часа и полвина,5-6 пъти.От тогава започна да връща мляко,което варира от края на едното хранене до началото на другото,като количество от няколко капки до една супена лъжица.Имало е дни ,ж които го усещам как му се "качва"в устата гълта го и започва да хълца.Спи доста неспокойно вечер свива се на топка,присвива крачета,което на мен ми напомня за колики.
Според педиатъра няма му нищо на детето,"връща",защото много се въртял!Вие какво мислите?
2.От 20 ден е на Вигантол по 2 капки(вкл. и лятото),по време на хранене главата много му се потеше без значение дали е топло или студено времето.Педиатъра ткатегорично отрече да има рахит,поисках второ мнение.Според което намалихме капките на една,видими белези на рахит няма,направихме изследвания и те са:
фосфор-2.01 mmol/L
калций-2.05 mmol/L
алкална фосфотаза-158 U/L
Стойностите са леко завишени и препоръча масажи.Изследванията са правени преди два месеца според вас трябва ли да ги повторим?Сега главата му се поти но по рядко.
Ако е от значение Борис се роди секцио 3750кг 51см,сега на 9 месеца е 9500кг и 76см,обиколката на главата му е 45,5.
Докторе много Ви блгодаря за търпението и отделеното време!
1.Това си е рефлукс. Не става въпрос за "връщане" само. Може да сгъстите млякото с оризово брашно (детско, "каша ориз")-1,2 мезурки, добавени към готовото вече АМ. Рефлукса обяснява и другите описани от Вас симптоми. НЕ са "колики".
2.Масажи? За какво? 1 капка е добре. Защо да ги повтаряте?
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 10:31:25 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #830 -: Декември 23, 2008, 10:24:48 am »
Не се прави перфорация току-така. Лекува се с добър антибиотик и се следи. Обикновено децата се поправят само с Антибиотик. НИКОГА не ми се е случвало тук да правя перфорации...децата се оправят с добро АБ лечение и навременна диагноза.

1"вид"? какво е това?
2 НЕ, на тази възраст.
4 Веднага

От лайка, полза никаква.

1. "вид"? какво е това?
  външния отит?
03.  острият среден отит?
04.  хроничният гноен среден отит?
05.  серозният среден отит?
06.  адхезивният среден отит?

Искам също да добавя, че синът ми продалжава да си върти главичката както преди перфорацията. Беше ни направено преглед няколко пъти след перфорацията и всичко е добре, според док. На последния преглед ни беше изписано"Зиртек" за 15 дена и "Ехинацея Форте" за 10 дена.
Аугоментина не е ли добър антибьотик?
Ние никога не сме давали антибьотик преди перфорацията. Перефорация ни ссе наложи защото започна да излиза гнои от ухото. И диагноза не ни сложиха на време а и да са ни сложили личната прецини че не е нужно антибиотик.

Остър среден отит, ако говорим в стриктни термини.
Има перфорация-вероятно не чува с това ухо. Затова си и завърта главата.
Ехинацея-без полза. 8O
Щом като започне да излиза "гной" значи е настъпила СПОНТАННА перфорация. Какво има да се "перфорира" още? Дава се антибиотик. И това е. Не се пипа "още".

Срам за тези, които НЕ преглеждат ушите на децата в рамките на прегледа!
Срам за тези, които поради това не знаят дали има отит, или няма!
Не ходете "на безплатното". Намерете си свястен педиатър, пък и бил той високо платен. Можеше да се даде навреме АБ ( не че винаги това предпазва от перфорация!) и нещата да са адекватни.
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 10:26:21 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    AleksAAA

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #831 -: Декември 23, 2008, 11:01:27 am »
Докторе, може ли да отговорите и на моя въпрос по-нагоре, може би сте го пропуснали.
Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #832 -: Декември 23, 2008, 11:58:58 am »
Докторе,
нормално ли е да се отлага за пореден път хепатитната ваксина на бебе на 2 месеца и 11дни, заради наличието на стрептокок пиогенис в гърлото-без изявена клинична картина.Преди три седмици детето е пило Цефзил заради стафилококи в гърлото-при кашлица и сополки.Педиатъра настоява отново лечение с антибиотик, а майката иска да му се сложи ваксината и предполага, че стрептокока само като наличие не е проблем за ваксината.
Вие какво ще кажете?Благодаря...
Не е редно да поставяте ваксини при наличен Стрептокок.
Не е противопоказано, но не е редно.
Ако имате доверие на лабораторията и резултатите и.
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 13:34:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #833 -: Декември 23, 2008, 13:02:04 pm »
Здравейте д-р Birdie! Имам син на 8мес. От няколко месеца започна силно да се изчервява по бузките и ушите(това съвпадна с периода на захранване- 5м.)В началото беше по-нарядко, но напоследак доста се задалбочи.Получава се винаги при смяна на обстановката,при по-силна емоция,задалжително вечер преди лягане или...просто без причина(кожата е силно зачервена и гореща,единствено и само по лицето и ушите).Водих го на дерматолог- извода беше-"чувствителна кожа",а назначеното лечение- крем,който се приготвя и съдържа КС(Locoid lipo cream,Lipobaze и още нещо-не мога да го разчета)След 3дни третиране с това кремче-резултат 0.("чувствителна кожа" лекува ли се с КС???)Та въпросът ми е какво е това- АД , хранителна алергия или...???Свързано ли е с никненето на забите(няма нито един все оше)? Моля Ви за съвет,ще съм безкрайно благодарна!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #834 -: Декември 23, 2008, 13:35:17 pm »
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #835 -: Декември 23, 2008, 17:39:58 pm »
Двете, посменно, малко количество, с втриване.
Редувайте-два пъти от едното, два пъти от другото.
3-4 часа едно от друго.
Докторе с риск да стана нахална ще потърся вашето мнение за още две неща:
1.Сина ми е захранен в края на 5 началото на 6 месец,оттогава до сега започна да се храни през 2 -2 часа и полвина,5-6 пъти.От тогава започна да връща мляко,което варира от края на едното хранене до началото на другото,като количество от няколко капки до една супена лъжица.Имало е дни ,ж които го усещам как му се "качва"в устата гълта го и започва да хълца.Спи доста неспокойно вечер свива се на топка,присвива крачета,което на мен ми напомня за колики.
Според педиатъра няма му нищо на детето,"връща",защото много се въртял!Вие какво мислите?
2.От 20 ден е на Вигантол по 2 капки(вкл. и лятото),по време на хранене главата много му се потеше без значение дали е топло или студено времето.Педиатъра ткатегорично отрече да има рахит,поисках второ мнение.Според което намалихме капките на една,видими белези на рахит няма,направихме изследвания и те са:
фосфор-2.01 mmol/L
калций-2.05 mmol/L
алкална фосфотаза-158 U/L
Стойностите са леко завишени и препоръча масажи.Изследванията са правени преди два месеца според вас трябва ли да ги повторим?Сега главата му се поти но по рядко.
Ако е от значение Борис се роди секцио 3750кг 51см,сега на 9 месеца е 9500кг и 76см,обиколката на главата му е 45,5.
Докторе много Ви блгодаря за търпението и отделеното време!
1.Това си е рефлукс. Не става въпрос за "връщане" само. Може да сгъстите млякото с оризово брашно (детско, "каша ориз")-1,2 мезурки, добавени към готовото вече АМ. Рефлукса обяснява и другите описани от Вас симптоми. НЕ са "колики".
2.Масажи? За какво? 1 капка е добре. Защо да ги повтаряте?
Здравейте,
цитирам ви думите на педиатъра:"Стойностите от изследванията са леко завишени,т.е.има лека форма на рахит,правете 4 пъти дневно масажи впродължение на месец,ще се отрази добре."
Много рядко по време на хранене продължава да му се поти главата,затова ви питам дали да ги повторим?
Весели празници!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #836 -: Декември 23, 2008, 17:48:46 pm »
Оставете детето на спокойствие при тези дадености.
Полза от масажи-никаква, в конкретният случай.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #837 -: Декември 23, 2008, 18:42:35 pm »
Здравейте д-р Birdie! Имам син на 8мес. От няколко месеца започна силно да се изчервява по бузките и ушите(това съвпадна с периода на захранване- 5м.)В началото беше по-нарядко, но напоследак доста се задалбочи.Получава се винаги при смяна на обстановката,при по-силна емоция,задалжително вечер преди лягане или...просто без причина(кожата е силно зачервена и гореща,единствено и само по лицето и ушите).Водих го на дерматолог- извода беше-"чувствителна кожа",а назначеното лечение- крем,който се приготвя и съдържа КС(Locoid lipo cream,Lipobaze и още нещо-не мога да го разчета)След 3дни третиране с това кремче-резултат 0.("чувствителна кожа" лекува ли се с КС???)Та въпросът ми е какво е това- АД , хранителна алергия или...???Свързано ли е с никненето на забите(няма нито един все оше)? Моля Ви за съвет,ще съм безкрайно благодарна!!!
Снимки?
Почти не съм го снимала в това състояние.Дано добиете някаква представа от тази. http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/43e4c88d558a4b73e464bb2f809e92db/sl371675
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #838 -: Декември 23, 2008, 19:59:37 pm »
С голяма вероятност това е Атопичен Дерматит.
За начало Ви препоръчвам да мажете редовно след баня с А-Дерма Екзомега или Еуцерин (хидратантен крем).
След около 3-4 дена обаче ако няма ефект, може да се наложи КС крем. Но може и да не се наложи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #839 -: Декември 23, 2008, 20:40:06 pm »
Оставете детето на спокойствие при тези дадености.
Полза от масажи-никаква, в конкретният случай.
Много Ви благодаря!
Весели празници!