0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #480 -: Октомври 11, 2008, 18:10:51 pm »
Здравейте, докторе! Не знам защо поставяте извара в кавички- не искам да се заяждам, но се почувствах иронизирана. Всъщност с изварата са на друга фирма, също толкова добра и са предназначени за тази възраст. А и нали извара се препоръчва за захранване с краве мляко? Лека вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #481 -: Октомври 11, 2008, 19:18:23 pm »
@chapla
Колко АМ дневно изпива?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #482 -: Октомври 11, 2008, 19:20:27 pm »
Здравейте, докторе! Не знам защо поставяте извара в кавички- не искам да се заяждам, но се почувствах иронизирана. Всъщност с изварата са на друга фирма, също толкова добра и са предназначени за тази възраст. А и нали извара се препоръчва за захранване с краве мляко? Лека вечер!
Според Вас извара (натурална) колко дена издържа без да се разваля? в бурканче...
Може ли да се пастьоризира изварата?
С кавичките изках да подчертая "не физиологичността" на съставката :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #483 -: Октомври 11, 2008, 20:31:13 pm »
И моето бебе е със силна хрема. Според педиатъра реакция от ваксината. Хремата се появи само 4-5 дни след поставяне на втория пентаксим. След първия имаше реакция която много време превъзмогвахме (зелени акита, разстройство, обезводняване, лактозна непоносимост.

Въпросите ми са 2:

1. Предписаха ни карголови капки (или нешо от сорта), да ги слагам ли? За момента капя само физиологичен разтвор и кърма, но сополите са много обилни и се стичат в гърлото му - закашля се.
2.Педиатъра се страхува от реакция и не иска да слага 3тия пентаксим, смята да останем с 2та и да направи реимунизция след 1 година или вместо 3ти пентаксим да сложи инфаринкс. Какво мислите?
--------------------------------------------------------------------------------
1.Не. Може би е нужен АБ вместо капки. Посявки на носен и гърлен (фарингеален) секрет може би ще са нужни.
Едва сега видях отговора ви и лабораториите вече не работят до понеделник. Има ли нещо друго което можем да направим до понеделник. Днес детето продължава с хремата която някак си...станаха по редки сополките. Странно е че до като сме навън не смърка, като се приберем и започват да текат. Мисля си да не е някаква алергия.Казвате да дадем АБ ако има нужда - но нали гърдичките му са чисти - това не е ли просто една хрема която ще си мине сама?!
2.Уточенете състоянието, дайте АБ, ако има нужда. Ваксинацията-после.
ОК Страх? от какво?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #484 -: Октомври 11, 2008, 22:51:12 pm »
Здравейте докторе!
От известно време забелязах, че ръчичките и ходилата на сина са постоянновлажни, на какво може да се дължи, свързано ли е със някакво заболяване?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #485 -: Октомври 11, 2008, 23:03:02 pm »
Често срещано нормално състояние.
НЕ Е белег на рахит, нито повод да се дават токсично високи дози Вит.Д.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #486 -: Октомври 11, 2008, 23:32:31 pm »
Здравейте, докторе!
Дъщеря ми е на 5 месеца и половина и сме и сложили и трите дози пентаксим- 2,3,4 месец. Предстои да и сложим и превенар. Каква схема препоръчвате в пред вид възрастта?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #487 -: Октомври 11, 2008, 23:44:36 pm »
6,8,10 и трета доза-12-15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #488 -: Октомври 12, 2008, 08:28:18 am »
Добро утро, Докторе! Ребека изпива за денонощие между 240-360 млгр АМ.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #489 -: Октомври 12, 2008, 10:53:42 am »
1капка Вит Д =666Е е достатъчна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #490 -: Октомври 12, 2008, 11:01:39 am »
Здравейте докторе явно не сте видели поста ми.

И моето бебе е със силна хрема. Според педиатъра реакция от ваксината. Хремата се появи само 4-5 дни след поставяне на втория пентаксим. След първия имаше реакция която много време превъзмогвахме (зелени акита, разстройство, обезводняване, лактозна непоносимост.

Въпросите ми са 2:

1. Предписаха ни карголови капки (или нешо от сорта), да ги слагам ли? За момента капя само физиологичен разтвор и кърма, но сополите са много обилни и се стичат в гърлото му - закашля се.
2.Педиатъра се страхува от реакция и не иска да слага 3тия пентаксим, смята да останем с 2та и да направи реимунизция след 1 година или вместо 3ти пентаксим да сложи инфаринкс. Какво мислите?
--------------------------------------------------------------------------------
1.Не. Може би е нужен АБ вместо капки. Посявки на носен и гърлен (фарингеален) секрет може би ще са нужни.
Едва сега видях отговора ви и лабораториите вече не работят до понеделник. Има ли нещо друго което можем да направим до понеделник. Днес детето продължава с хремата която някак си...станаха по редки сополките. Странно е че до като сме навън не смърка, като се приберем и започват да текат. Мисля си да не е някаква алергия.Казвате да дадем АБ ако има нужда - но нали гърдичките му са чисти - това не е ли просто една хрема която ще си мине сама?!2.Уточенете състоянието, дайте АБ, ако има нужда. Ваксинацията-после.
ОК Страх? от какво?


През нощта нослето му хъркаше и се закашля 4-5 пъти. Днес започнах да капя разтвор от лайка с малко сода. Кашлянето обаче се увеличава и нослето видимо потече. Какво да направя до понеделник? Няма температура и е весел.
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 11:05:58 am от Nivear »
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #491 -: Октомври 12, 2008, 14:50:26 pm »
Днес й дадох една капка, предположих, че така ще стане :wink:  А бих искала за още нещо да се консултирам с вас. Миналата седмица ходихме при педиатърката, че детето, особено при вечерното ядене след къпане, от известно време плачеше и трудно се хранеше, в смисъл, с изчакване, ходим из стаята, абе нервна работа, което естествено ме притесняваше. Мислех си дали не е кърмаческа стачка, въпреки че аз се цедя и тя яде от биберон от раждането си, за съжаление. Докторката сметна, че може да е от уши, въпреки че детето в останалото време е добре и само понякога на някое друго хранене малко заплакваше, но нощното хранене минаваше спокойно винаги. Та направихме преглед за уши и гърло, но нямаше проблем, само малко сополки, за които ни изписаха Риномер за впръскване. Впръскваме и намаляха, като те не са били толкова обилни и не са й пречили да диша докато суче. Имаше проблем с акането, та от месец някъде яде Фризовом. Вие ми бяхте препоръчал Хумана, но не намерих и продължих с тази храна. Сега обаче, от няколко дни Ребека яде повече и започна да ака по веднъж на ден, а преди по веднъж на 3-4 дни. Иска ми се да сменя тази храна, а не се разтваря лесно и редовно остават топчета, но педиатърката ни посъветва да изчакаме да минат сополките.(Май станах доста обстоятелствена, но не знам как накратко да обясня :wink:) Вие какво бихте ни посъветвали, да изчакаме или да я сменя? Благодаря ви за вниманието и търпението, бъдете здрав! :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #492 -: Октомври 12, 2008, 15:07:03 pm »
"дали не е кърмаческа стачка"
->Няма такъв термин изобщо. Нито състояние такова.

Иначе това,което описвате е голяма каша (Фризовом за запек,който няма,  "предполагаем отит" от който детето е неспокойно, НО само вечер, и то без други симптоми и т.н.).Проблема е от Фризовом-а, от който едва ли имате нужда.

Не къпете преди хранене-някои деца се изнервят много от банята преди хранене.
Направете посявка на носен и фарингеален секрет.
Смяната на храната няма връзка с хремата.
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 15:13:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #493 -: Октомври 12, 2008, 19:20:09 pm »
Т.е., мога да сменя храната докато направим посявката? А що се отнася до банята - на нея много й харесва да се къпе!? И в началото нямаше такъв проблем с храната след баня, а сега... Приятна вечер!
« Последна редакция: Октомври 12, 2008, 19:24:21 pm от chapla »
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #494 -: Октомври 12, 2008, 19:30:58 pm »
Да,можете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #495 -: Октомври 12, 2008, 21:02:13 pm »
Добър вечер докторе
През последната седмица в изпражненията на детето имаше страшно много черни нишки. Предположих, че са кръв, но не съм сигурна. На какво могат да се дължат и какво да предприема? Единствената нова храна е жълтък.
Купих Хумана за вечерното хранене и на упътването пише, че се дава 2 хранения на ден. Това задържително ли е или препоръчително?
Благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #496 -: Октомври 12, 2008, 21:08:47 pm »
Не мога да интерпретирам находките в изпражненията. Ако смятате че може да са кръв, направете изследвания... .

"2 хранения"
->Не го разбрах това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #497 -: Октомври 12, 2008, 22:07:12 pm »
Дали ще може и на мен да отговорите? Ако не няма нищо, ама поне да зная.

Здравейте докторе явно не сте видели поста ми.

И моето бебе е със силна хрема. Според педиатъра реакция от ваксината. Хремата се появи само 4-5 дни след поставяне на втория пентаксим. След първия имаше реакция която много време превъзмогвахме (зелени акита, разстройство, обезводняване, лактозна непоносимост.

Въпросите ми са 2:

1. Предписаха ни карголови капки (или нешо от сорта), да ги слагам ли? За момента капя само физиологичен разтвор и кърма, но сополите са много обилни и се стичат в гърлото му - закашля се.
2.Педиатъра се страхува от реакция и не иска да слага 3тия пентаксим, смята да останем с 2та и да направи реимунизция след 1 година или вместо 3ти пентаксим да сложи инфаринкс. Какво мислите?
--------------------------------------------------------------------------------
1.Не. Може би е нужен АБ вместо капки. Посявки на носен и гърлен (фарингеален) секрет може би ще са нужни.
Едва сега видях отговора ви и лабораториите вече не работят до понеделник. Има ли нещо друго което можем да направим до понеделник. Днес детето продължава с хремата която някак си...станаха по редки сополките. Странно е че до като сме навън не смърка, като се приберем и започват да текат. Мисля си да не е някаква алергия.Казвате да дадем АБ ако има нужда - но нали гърдичките му са чисти - това не е ли просто една хрема която ще си мине сама?!2.Уточенете състоянието, дайте АБ, ако има нужда. Ваксинацията-после.
ОК Страх? от какво?


През нощта нослето му хъркаше и се закашля 4-5 пъти. Днес започнах да капя разтвор от лайка с малко сода. Кашлянето обаче се увеличава и нослето видимо потече. Какво да направя до понеделник? Няма температура и е весел.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #498 -: Октомври 12, 2008, 22:16:04 pm »
Може ли да редактирате поста си така, че да разбера къде е въпросът Ви, кой от всичките Ви въпроси е последен, да извадите моите коментари... .
Затова не отговорих... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #499 -: Октомври 13, 2008, 14:37:50 pm »
Здравейте, докторе! Бих искала да Ви попитам две неща свързани с храненето:
1. Въвела съм пилешко, пуешко и заешко месо. Да продължавам ли с телешко и след това свинско или да въведа жълтъка и след това да продължа с телешко и свинско?
2. Приблизително по колко грама плод е допустимо да изяжда дете на възраст 9-10 месеца? (Питам, защото винаги като види плодове иска да яде и се притеснявам да не прекаляваме.)

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.