0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #460 -: Октомври 10, 2008, 12:58:17 pm »
Това е естественият ход на един вирусен ринит.
Не е практика да се капят капки за това.
Зъбките НЯМАТ нищо общо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #461 -: Октомври 10, 2008, 22:20:09 pm »
Здравейте отново докторе,
от няколко дни забелязвам че по главичката на Габи се появяват малки люспички, кожичката е като напукана, прилича ми на пърхот. Реших, че може да е от измиващото гелче /ползваме продуктите на Мустела/ и вече 3 дни мия главичката само с вода, но няма промяна. Според вас дали е от козметиката и какво мога да направя за да се оправи?
И да питам, против колики какво лекарство препоръчвате? Ползвали сме инфакол, а в момента саб-симплекс, но от 2 дни вечер плаче много, изпада в истерии и не спира докато не се умори.
И последно питане - на 15-ти ще слагаме пентаксима, а превенара около седмица след това, като между двете ваксини педиатърката препоръча да давам капки фенистил, необходимо ли е това според вас?

Много благодаря за помоща!
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 22:27:09 pm от maia_st »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #462 -: Октомври 10, 2008, 22:35:57 pm »
Това по главичката вероятно е себореен дерматит. Може да ползвате Мустела Стелакер.
Детето може би е гладно, а не са "колики" това.
Фенистил? не, не е нужно. Изобщо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #463 -: Октомври 11, 2008, 02:00:16 am »
Докторе благодаря ви за отговорите много ни помагате. От няколко дни забелязвам че дъщеря ми хърка но не винаги, на какво според вас може да се дължи? дали е от положението в което спи защото докато е в леглото няма проблем ,но да кажем в кошчето за кола или в люлката хърка.  Попчиствам и носа  с капки за отпушване и после с помпичка. И също исках да ви попитам колко трябва да изяжда мляко на едно хранене в момента е 6,300кг и е на 2 месеца и половина. Благодаря ви много
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #464 -: Октомври 11, 2008, 09:31:09 am »
Добро утро докторе
Налага ми се тази вечер да отсъствам, а все още кърмя. Купила съм Хумана 2 и въпроса ми е грешка ли ще е ако дам 200 мл АМ или трябва постепенно няколко дена да давам по малко докато достигна необходимото количество. Досега е яла АМ едиствено в болницата и една седмица когато беше на 2 месеца.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #465 -: Октомври 11, 2008, 09:43:19 am »
Това по главичката вероятно е себореен дерматит. Може да ползвате Мустела Стелакер.
Детето може би е гладно, а не са "колики" това.
Фенистил? не, не е нужно. Изобщо.
Аз също се притеснявах дали и стига кърмата, затова вечер размразявам и давам от шише, а аз се изцеждам, снощи изпи 120мл и затова мислех, че не плаче от глад.
Благодаря Ви!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #466 -: Октомври 11, 2008, 10:18:06 am »
Докторе благодаря ви за отговорите много ни помагате. От няколко дни забелязвам че дъщеря ми хърка но не винаги, на какво според вас може да се дължи? дали е от положението в което спи защото докато е в леглото няма проблем ,но да кажем в кошчето за кола или в люлката хърка.  Попчиствам и носа  с капки за отпушване и после с помпичка. И също исках да ви попитам колко трябва да изяжда мляко на едно хранене в момента е 6,300кг и е на 2 месеца и половина. Благодаря ви много
Посявка на носен секрет?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #467 -: Октомври 11, 2008, 10:18:44 am »
Добро утро докторе
Налага ми се тази вечер да отсъствам, а все още кърмя. Купила съм Хумана 2 и въпроса ми е грешка ли ще е ако дам 200 мл АМ или трябва постепенно няколко дена да давам по малко докато достигна необходимото количество. Досега е яла АМ едиствено в болницата и една седмица когато беше на 2 месеца.
Давате направо толкова,колкото яде.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #468 -: Октомври 11, 2008, 10:20:13 am »
Това по главичката вероятно е себореен дерматит. Може да ползвате Мустела Стелакер.
Детето може би е гладно, а не са "колики" това.
Фенистил? не, не е нужно. Изобщо.
Аз също се притеснявах дали и стига кърмата, затова вечер размразявам и давам от шише, а аз се изцеждам, снощи изпи 120мл и затова мислех, че не плаче от глад.
Благодаря Ви!
Ами ако иска 200мл?
Това,което давате с биберон,опитайте да го дадете с биберони на НУК.
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 10:21:46 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #469 -: Октомври 11, 2008, 11:30:59 am »
И моето бебе е със силна хрема. Според педиатъра реакция от ваксината. Хремата се появи само 4-5 дни след поставяне на втория пентаксим. След първия имаше реакция която много време превъзмогвахме (зелени акита, разстройство, обезводняване, лактозна непоносимост.

Въпросите ми са 2:

1. Предписаха ни карголови капки (или нешо от сорта), да ги слагам ли? За момента капя само физиологичен разтвор и кърма, но сополите са много обилни и се стичат в гърлото му - закашля се.
2.Педиатъра се страхува от реакция и не иска да слага 3тия пентаксим, смята да останем с 2та и да направи реимунизция след 1 година или вместо 3ти пентаксим да сложи инфаринкс. Какво мислите?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #470 -: Октомври 11, 2008, 11:42:19 am »
1.Не. Може би е нужен АБ вместо капки. Посявки на носен и гърлен (фарингеален) секрет може би ще са нужни.
2.Уточенете състоянието, дайте АБ, ако има нужда. Ваксинацията-после. Страх? от какво?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #471 -: Октомври 11, 2008, 11:47:22 am »
Благодаря докторе   :flower:
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #472 -: Октомври 11, 2008, 11:54:10 am »
Здравейте, докторе.
Обещах да дам отчет за нощните ни перипети.
Да припомня: 7.5 м., захранен с плодове и зеленчуци, мляко - кърма от мама. :D Буди се с писъци през 1-1.5 ч., заспива след 10 мин., след като пръцне. Явно ни мъчи коремче. :(
Опитах по ваш съвет да оставя само ябълка и банан от плодовете. Няма ефект. Кърма имам и изключвам глад. Ака поне веднъж дневно.
Вчера дадох през нощта две лъжички Инфакол. След тях спа около 4 часа. Хапна в 5.00 и заспа веднага. Преди това имаше серия през половин-един час от 23.00 - 2.00 ч. :?
Някакви съвети? Или да го приема като период на привикване към новата храна?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #473 -: Октомври 11, 2008, 12:38:47 pm »
Изваждайте по малко (10 ина мл) кърма преди да започнете да го кърмите.
Ако има газове причината може да е или че е много лаком и поглъща въздух, или че не поставяте гърдата дълбоко в устата, или че някой от плодовете му пречат (много сладки). Или че преяжда, и от това има толкова газове.
Или в основното ядене някои от храните му предизвикват газове-лук, например, домати, някои бобови храни.

Овесени ядки не даваме... нито овесени извари, нито елда, нито натурални царевични продукти. Не даваме бурканчета на ХИПП с "извара"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #474 -: Октомври 11, 2008, 13:07:43 pm »
Овесени ядки, както и други ядки дори аз не си позволявам. Лук, домати, бобови не съм въвела. Бурканчета не давам.
Заподозряла съм зеленчуците, защото, когато бяхме само на плодове, нямаше подобни фиести.
Търпение... :D
Слънчев и усмихнат ден от нас.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #475 -: Октомври 11, 2008, 13:21:20 pm »
Да-броколи например, или спанак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #476 -: Октомври 11, 2008, 13:37:59 pm »
Това по главичката вероятно е себореен дерматит. Може да ползвате Мустела Стелакер.
Детето може би е гладно, а не са "колики" това.
Фенистил? не, не е нужно. Изобщо.
Аз също се притеснявах дали и стига кърмата, затова вечер размразявам и давам от шише, а аз се изцеждам, снощи изпи 120мл/аз иначе изцедих 160/ и затова мислех, че не плаче от глад.
Благодаря Ви!
Ами ако иска 200мл?
Това,което давате с биберон,опитайте да го дадете с биберони на НУК.

Мислех, че правилото е такова - щом е на 2 месеца -120мл, но довечера ще пробвам с повече кърма, ще взема и биберон на НУК. Сега сме с авент и си пие добре, тя от раждането си има много добър сукателен рефлекс и без значение дали е на гърдата или с биберон си суче дабре. Но сега се замислям дали не се дължи на това, че напоследък доста разреди храненията, понякога прави големи паузи 5-6 часа между храненията. Вчера например сме с 5 хранения в 6, 9.30, 14.30 /като аз я събудих/, 17.30 и 20.30, следващото вече беше тази сутрин в 4.30, след това в 9.30 и сега в 13ч. Да се опитам ли да и правя режим някакъв или да я оставя така?
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 13:39:52 pm от maia_st »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #477 -: Октомври 11, 2008, 13:48:51 pm »
Оставете детето само да си регулира храненията.
Давайте КОЛКОТО иска, стига да не повръща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #478 -: Октомври 11, 2008, 14:16:17 pm »
Благодаря Ви !

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #479 -: Октомври 11, 2008, 17:10:07 pm »
Здравейте, докторе! Дъщеря ми е на два месеца и половина и от началото на втория по предписание от педиатърката, даваме по две капки витамин Д. Когато се роди, в болницата казаха, че имала малка фонтанела. Не ми е много ясно какво точно значи, но трябва ли да се дават по-малко количество капки, за да не се затвори прекалено бързо, след като е по-малко от обикновеното. Казаха, че не е някакъв проблем, но като не ми е много ясно :wink: Да допълня, че на смесено хранене. Поздрави и приятни събота и неделя!
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 17:30:23 pm от chapla »
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор