0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #120 -: Септември 13, 2008, 09:34:23 am »
докторе, успях със снимките, бихте ли ги погледнали?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=284625&pid=7567762
Повече на претопляне е този обрив... но има значение как изглежда и на други места.
Някои инфектирани обриви изглеждат по същият начин.

благодаря за бързия отговор. днес е трети ден, в който третирам с фусидин, почти няма пъпки по главата. по челото, обаче, си стоят, което ме навеждана мисълта, че са друг вид. въпроса ми е следния - вреди ли, ако са от друг характер, мазането с фусидин, трябва ли да спрада ги третирам, поне до понеделник, до срещата с педиатъра? благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #121 -: Септември 13, 2008, 10:29:08 am »
Здравейте д-р Бърди.Писах ви преди известно време за проблем с акането.Сменихме млякото,но нямаше резултат.След като тази седмица Ники не се изходи 5дни,ни изпратиха в Пирогов.След направения преглед,ренгенова снимка и изследване с вкарване на възух в дебелото черво, заключението е
от снимкат:Няма св. газ.Стомаха е дилатиран с много течност на широко ниво.Единична дилатиранаот газ ит.гривна бримка и последната дума не я разчитам.
От вкаравнето на въздуха заключението е:Въведеният per rectumвъздух изпълни изцяло колона,без да оформи глава на /не мога да разчета/,но не премина в тънки черва.Значително удължена сигма.
Снощи след прегледа, при който използваха и термометър в дупето,та след това детето се изходи.Изпражненията бяха кашести.Дадоха ни свещички бизакодил,да поставяме 1/3 свещичка дневно,дуфалак и да помагаме с термометър.
Бих искала ако може да изкажете и вашето мнение,адекватно ли е това лечение?Ако детето не се изходи до понеделник искат да ни приемат за клизма.Какво мислите вие?Какви биха били последиците от тази диагноза?Как се решава този проблем?
Кое е патологичното от тези изследвания?
Диагнозата е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #122 -: Септември 13, 2008, 10:30:22 am »
докторе, успях със снимките, бихте ли ги погледнали?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=284625&pid=7567762
Повече на претопляне е този обрив... но има значение как изглежда и на други места.
Някои инфектирани обриви изглеждат по същият начин.

благодаря за бързия отговор. днес е трети ден, в който третирам с фусидин, почти няма пъпки по главата. по челото, обаче, си стоят, което ме навеждана мисълта, че са друг вид. въпроса ми е следния - вреди ли, ако са от друг характер, мазането с фусидин, трябва ли да спрада ги третирам, поне до понеделник, до срещата с педиатъра? благодаря!
Не вреди да мажете с Фуцидин.
Дали това е правилният подход, обаче?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #123 -: Септември 13, 2008, 15:15:44 pm »
Здравейте пак, докторе! Писах ви скоро, но исакам да ви задам още един въпрос - след като бяхме давали Дуфалак, дъщеря ни, на месец и 20 дни, се изака на следващия ден като акото беше кафеникаво, а не жълто като бъркани яйца, а кашесто. Отдадох го на  препарата. На следващия ден не ака, а днес сутринта видях, че е акала малко, но отново е с такъв цвят и консистенция, не мирише различно. Когато ви писах предния път вече бях дала по препоръка на педиатърката Нутрилон(което е основното АМ) и лъжичка Фризо. Може би е от него!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #124 -: Септември 13, 2008, 15:50:54 pm »
Здравейте д-р Бърди.Писах ви преди известно време за проблем с акането.Сменихме млякото,но нямаше резултат.След като тази седмица Ники не се изходи 5дни,ни изпратиха в Пирогов.След направения преглед,ренгенова снимка и изследване с вкарване на възух в дебелото черво, заключението е
от снимкат:Няма св. газ.Стомаха е дилатиран с много течност на широко ниво.Единична дилатиранаот газ ит.гривна бримка и последната дума не я разчитам.
От вкаравнето на въздуха заключението е:Въведеният per rectumвъздух изпълни изцяло колона,без да оформи глава на /не мога да разчета/,но не премина в тънки черва.Значително удължена сигма.
Снощи след прегледа, при който използваха и термометър в дупето,та след това детето се изходи.Изпражненията бяха кашести.Дадоха ни свещички бизакодил,да поставяме 1/3 свещичка дневно,дуфалак и да помагаме с термометър.
Бих искала ако може да изкажете и вашето мнение,адекватно ли е това лечение?Ако детето не се изходи до понеделник искат да ни приемат за клизма.Какво мислите вие?Какви биха били последиците от тази диагноза?Как се решава този проблем?
Кое е патологичното от тези изследвания?
Диагнозата е?
Кое е патологичното - незная.
Диагноза-дебелото черво е удължено и нагънато,според това което ни обясни доктора и затова изхождането е трудно.Иначе няма нещо друго което да е по-конкретно казано.
Мен ме притеснява,да не привикне детето да се изхожда с чужда помощ.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #125 -: Септември 13, 2008, 17:48:04 pm »
Докторе, с риск да се повторя, но може ли все пак да коментирате цвета на акото - нормалния и евентуално този, който се получи при нас - с кафяв цвят?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #126 -: Септември 13, 2008, 22:41:52 pm »
"Фризо" Фризовом, ли имате пред вид?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #127 -: Септември 13, 2008, 22:43:07 pm »
Здравейте д-р Бърди.Писах ви преди известно време за проблем с акането.Сменихме млякото,но нямаше резултат.След като тази седмица Ники не се изходи 5дни,ни изпратиха в Пирогов.След направения преглед,ренгенова снимка и изследване с вкарване на възух в дебелото черво, заключението е
от снимкат:Няма св. газ.Стомаха е дилатиран с много течност на широко ниво.Единична дилатиранаот газ ит.гривна бримка и последната дума не я разчитам.
От вкаравнето на въздуха заключението е:Въведеният per rectumвъздух изпълни изцяло колона,без да оформи глава на /не мога да разчета/,но не премина в тънки черва.Значително удължена сигма.
Снощи след прегледа, при който използваха и термометър в дупето,та след това детето се изходи.Изпражненията бяха кашести.Дадоха ни свещички бизакодил,да поставяме 1/3 свещичка дневно,дуфалак и да помагаме с термометър.
Бих искала ако може да изкажете и вашето мнение,адекватно ли е това лечение?Ако детето не се изходи до понеделник искат да ни приемат за клизма.Какво мислите вие?Какви биха били последиците от тази диагноза?Как се решава този проблем?
Кое е патологичното от тези изследвания?
Диагнозата е?
Кое е патологичното - незная.
Диагноза-дебелото черво е удължено и нагънато,според това което ни обясни доктора и затова изхождането е трудно.Иначе няма нещо друго което да е по-конкретно казано.
Мен ме притеснява,да не привикне детето да се изхожда с чужда помощ.
Моля, припомнете какво,колко и на колко часа хапва детето... .

"Диагноза-дебелото черво е удължено и нагънато,според това което ни обясни доктора и затова изхождането е трудно."
->Това е несериозно изобщо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #128 -: Септември 14, 2008, 08:52:41 am »
Кое е патологичното от тези изследвания?
Диагнозата е?

Моля, припомнете какво,колко и на колко часа хапва детето... .

"Диагноза-дебелото черво е удължено и нагънато,според това което ни обясни доктора и затова изхождането е трудно."
->Това е несериозно изобщо.

Детето се храни 5 пъти, с Аптамил комфорт,изяжда по 140гр.,а вечер по 170.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #129 -: Септември 14, 2008, 13:11:30 pm »
Препоръчвам Ви да смените с Хумана 1, да оставяте да изяжда колкото иска (стига да не повръща). Ако осигурите достатъчно (като количество) хранене би трябвало нещата да се нормализират.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #130 -: Септември 14, 2008, 15:21:41 pm »
    Здравейте д-р Бърди!
 Синът ми е на масец и шеснадесет дни от няколко дни имаме проблем с яденето - като дойде време за хапване изпада в истерии (писъци,рев...) ,все още е само на кърма като се събуди го взимам започва да суче но много трудно - нервничи постоянно докато започне след това се "нахвърля" много бързо за 10 минути ,даве се пак нервничи ...и след това започва рев не иска повече да яде , а като му дам вода имам чусво че може да изпие цялото шише 8O
 Няколко пъти съм се цедила и му давах от шише но след това не имало такъв проблем,през нощта вече не се храним пробужда се за малко и му давам малко вода и залагалката и заспива, вчера се изцедих да видя помислих че може пък да не му стига кърмата но се оказа че не е така  яде някъде около 150,170 мл. преди си хапваше на 3 часа а от както започна този рев преди ядене се буди на два часа и половина дори на два !
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 16:46:49 pm от Виктория »
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #131 -: Септември 14, 2008, 16:09:19 pm »
"Фризо" Фризовом, ли имате пред вид?
Извинявайте, не съм влизала тук известно време... Да, Фризовом. И днес все още не е акала, пръцка, мъчи се, плаче, но няма нищо още. Все още не сме взели Хумана 1, както ни препоръчахте, защото сме двете и не сме излизали навън. Но това за акото много ме тревожи, а гледам да се храня с по-течни и разхлабващи храни, плодове и зеленчуци...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #132 -: Септември 15, 2008, 09:11:34 am »
Здравейте пак, докторе! Искам да ви попитам и с какво Хумана е по-добро от другите адаптирани млека, които се предлагат на пазара? Аз контактувам и с един пенсиониран доктор- педиатър, но не съм го питала за млеката още. Много е добър също и го търсят майките още, въпреки че е на около 80 години. Поздрави и хубава седмица!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #133 -: Септември 15, 2008, 13:09:26 pm »
    Здравейте д-р Бърди!
 Синът ми е на масец и шеснадесет дни от няколко дни имаме проблем с яденето - като дойде време за хапване изпада в истерии (писъци,рев...) ,все още е само на кърма като се събуди го взимам започва да суче но много трудно - нервничи постоянно докато започне след това се "нахвърля" много бързо за 10 минути ,даве се пак нервничи ...и след това започва рев не иска повече да яде , а като му дам вода имам чусво че може да изпие цялото шише 8O
 Няколко пъти съм се цедила и му давах от шише но след това не имало такъв проблем,през нощта вече не се храним пробужда се за малко и му давам малко вода и залагалката и заспива, вчера се изцедих да видя помислих че може пък да не му стига кърмата но се оказа че не е така  яде някъде около 150,170 мл. преди си хапваше на 3 часа а от както започна този рев преди ядене се буди на два часа и половина дори на два !
Благодаря предварително!
НЕ давайте вода! ИЗОБЩО!
Спазвайте правилни техники на кърмене с дълбоко поставяне на гърдата в устата.
Убедете се че във всички хранения кърмата е достатъчна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #134 -: Септември 15, 2008, 13:10:24 pm »
Здравейте пак, докторе! Искам да ви попитам и с какво Хумана е по-добро от другите адаптирани млека, които се предлагат на пазара? Аз контактувам и с един пенсиониран доктор- педиатър, но не съм го питала за млеката още. Много е добър също и го търсят майките още, въпреки че е на около 80 години. Поздрави и хубава седмица!
Състава на мазнините е такъв, че не предизвиква запек.
Освен това е класа по-качествено АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #135 -: Септември 15, 2008, 14:44:00 pm »
Здравейте

Дъщеря ми е на 1 год и 3 месеца  кашля  все едно й е пресъхнало гърлото или нещо я дави по - често сутрин и вечер  а през нощта  кашлянето преминава в оригване и вече напоследък  повръща на фонтан преди да яде
така е от 2-3месеца като имаше дни  и седмици без кашляне и повръщане но напоследък кашля доста често и повръща почти всяка нощ от 1 седмица

преслушвана е  д-ра  каза рефлукс  и даде мотилиум и  лансопрол

Според вас това кашляне от рефлукс ли е  при положение че  до 1 г. не е повръщала никога а сега само нощем поведнъж повръща  и то след кашляне

вие какъв съвет бихте ми дали 

в момента е на хумана  и го сгъстявам с оризова каша

хумана АР ми казаха че не се внася в бг


Предварително благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #136 -: Септември 15, 2008, 14:51:06 pm »
Да, може да е рефлукс.
Спрете всякакво кисело мляко! От всякакъв вид!
Лечението е силно, макар и типично.
Аз бих спрял изцяло киселото мляко и бих дал за 1-3 дена Метоклопрамид (Церукал).

Обикновено се оправят нещата бързо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #137 -: Септември 15, 2008, 15:00:01 pm »
аз досега не съм давала кисело мляко
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #138 -: Септември 15, 2008, 15:00:47 pm »
аз досега не съм давала кисело мляко само АМ
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #139 -: Септември 15, 2008, 15:30:36 pm »
Тогава е добре да направите посявки на носен и фарингеален секрет, да огледате за други причини за ставащото.
Разбира се не само рефлукс може да причини подробни оплаквания... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.