0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1160 -: Януари 23, 2009, 18:19:12 pm »
Здравейте Доктор Бърди,

Започнах да захранвам детенцето си преди около 10 дни с пилешко месо,видимо му харесва защото си отваря устата и чака за още,но се наблюдава следното: когато му дам готово купено пюре зеленчуци с пилешко той си го хапва и няма проблем,когато обаче аз му прибавя към зеленчуците по 2-3 чаени лъжички готово пилешко пюре той си го хапва,но накрая на яденето винаги го повръща и така стомахчето му остава празно. На какво се дължи това според вас и какво бих могла да направя?

И още нещо, мога ли да дам жълтък с колко да започна?

Благодаря ви предварително Докторе.
Хомогенизирането на храната играе роля, пасирането на отделните зеленчуци.
Може да ползвате бурканчета, ако са от добра фирма (понякога децата ги хапват по-добре.И колкото и да не ги харесвам като избор).

Жълтък-на около 6.5-7м около месец-1.5 след началото на захранването.
По 1/4 за начало, през два,три дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1161 -: Януари 23, 2009, 18:20:38 pm »
Благодаря д-р Бърди,
Имаме пусната ПКК, урина- всичко е наред. Проба от изпражнение за ротавирус и аденовирус- отрицателни. Нужно ли е още нещо да изследваме?
Лекувайте Клебсиелата системно, Стафилокок-локално.
Ако вярвате на лабораторията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1162 -: Януари 23, 2009, 18:44:04 pm »
Благодаря ви за бързия отговор докторе.

Ако аз приготвям зеленчуците винаги ги пасирам много финно, но няма значение дали му ги давам от бурканче или аз ги приготвям, прибавя ли 2-3 ч.лъжички пилешко и се повръща накрая дори и да е изядено с апетит и това ме притеснява да не би стомахчето му нещо да не го понася.
По принцип колко е нормалната доза месо което едно 8 месечно бебе трябва да изяжда на ядене?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1163 -: Януари 23, 2009, 18:50:04 pm »
Здравейте д-р Бърди!
От 10 дни синът ми има пъпчици по гърба, които са в кръг и на моменти, стават по-дребни, на моменти по-едри и се зачервяват, като първо бяха отляво, а сега постепенно се изместват в дясно.Ходихме миналата седмица на консултация и педиатърката не можа да каже от какво са,(отрече да са от храна и претопляне) каза да ги мажа с крем бочко, да обаче понякога хващат коричка, и след това отново набъбват.
 Възможно ли е да са от претопляне, защото по принцип като спи много се поти?От претопляне са му излизали по гърдичките, но бяха по-дребни, и за 3-4 дни отшумяваха.
Възможно ли е да са от храната,  по-точно от кисела, защото пюретата ги сменям, макар и само на гърба да има?
Много ще съм ви  благодарна, ако ме посъветвате как да ги излекувам.
Лека вечер!
Снимки? биха били от полза... .
ще ги снимам и ще ви изпратя
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1164 -: Януари 23, 2009, 19:01:05 pm »
Благодаря ви за бързия отговор докторе.

Ако аз приготвям зеленчуците винаги ги пасирам много финно, но няма значение дали му ги давам от бурканче или аз ги приготвям, прибавя ли 2-3 ч.лъжички пилешко и се повръща накрая дори и да е изядено с апетит и това ме притеснява да не би стомахчето му нещо да не го понася.
По принцип колко е нормалната доза месо което едно 8 месечно бебе трябва да изяжда на ядене?
Какво пилешко му давате? бяло, или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1165 -: Януари 23, 2009, 19:07:16 pm »
пилешко бяло месце, готово от бурканче на най добрата фирма която се ползва тук в Канада.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1166 -: Януари 23, 2009, 19:52:26 pm »
Моля, сварете сами бяло пилешко, пасирайте много добре.
Дайте за начало 1/2 ч.л.
Пишете... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1167 -: Януари 23, 2009, 20:09:51 pm »
Благодаря ви Доктор Бърди,
Още утре ще купя и сваря бяло месце от пилешки гърдички и ще пиша резултата.
Лека вечер.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1168 -: Януари 24, 2009, 10:25:31 am »
Здравейте доктор Birdie. Бях Ви писала по повод запушения нос на синчето ми и Много изследвания (МБ) с различни диагнози и АБ.Последно направихме МБ в Туб диспансер  и потвърдиха SERRАTIА LIQUEFACIENS . Мнението на Микробиоложката е ,че бактериите са в малко количество и не е желателно да провеждаме антибиотично лечение(така препоръча и УНГ). Неонаталага смята ,че като има находка трябва да се лекува. Инфекцията е само в нослето и не слиза надолу, започна да преглъща секрета по-успешно. Последната утайка беше 2 мм, той расте и наддава много добре. Необходимо ли е антибиотично лечение или да чакаме да се пребори сам. Може ли да хронифицира и как да го предпазя? Имам въпрос и за захранването на недоносено дете- Кога да започне . Синът ми се роди в 30Г.с. Сега е на 4м и 13 дни. Благодаря за отговора
Здравейте доктор Birdie. Може би не сте забелязяли поста ми . Ще ви бъда благодарна за мнението Ви . Благодаря Ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1169 -: Януари 24, 2009, 10:49:48 am »
На кои АБ по антибиограма е чувствителен изолирания щам?
Може да започнете захранване на 5.5-6месец.
Трябва всички в близък контакт с детето да си направите посявки.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1170 -: Януари 24, 2009, 20:39:54 pm »
Здравейте доктор Birdie. Бях Ви писала по повод запушения нос на синчето ми и Много изследвания (МБ) с различни диагнози и АБ.Последно направихме МБ в Туб диспансер  и потвърдиха SERRАTIА LIQUEFACIENS . Мнението на Микробиоложката е ,че бактериите са в малко количество и не е желателно да провеждаме антибиотично лечение(така препоръча и УНГ). Неонаталага смята ,че като има находка трябва да се лекува. Инфекцията е само в нослето и не слиза надолу, започна да преглъща секрета по-успешно. Последната утайка беше 2 мм, той расте и наддава много добре. Необходимо ли е антибиотично лечение или да чакаме да се пребори сам. Може ли да хронифицира и как да го предпазя? Имам въпрос и за захранването на недоносено дете- Кога да започне . Синът ми се роди в 30Г.с. Сега е на 4м и 13 дни. Благодаря за отговора
Здравейте доктор Birdie. Може би не сте забелязяли поста ми . Ще ви бъда благодарна за мнението Ви . Благодаря Ви
Инфекцията е вътреболнична. Беше интубиран 12 дни след раждането. Забелязах проблема с нолето в Дом майка и дете , където беше за отглеждане до 2,500 кг.Изолира се SERRАTIА LIQUEFACIENS . Лекуваха го с Ampicilyn правиха инхалации. На около 2м започна сериозно да се запушва и започнахме с посявки .   По савет на неонатолога направихме МБ-SERRАTIА MАRCESCENS NB!!! ЩАМЪТ ПРОДУЦИРА ШИРОКОСПЕКТЪРНИ БЕТА-ЛАКТАМАЗИ /ESBL. Tazocin Ciprofloxacin Tetracyclin са антибиот , които можем да приложим. , но бебо е малък и не са подходящи. Направихме МБ в 3-те МБ в нашия Град и... стана страшно . ХЕИ- няма патология, Др. Лаб-SERRАTIА LIQUEFACIENS и Еnterobacter. Съответно по-вече чувствителни антиб. Неонат избра 2-Fortum и Amikacyn- 10 дни.Инжекционното приложение не доведе до резултат.Контролната МБ показа  E. COLI NB!!! ЩАМЪТ ПРОДУЦИРА ШИРОКОСПЕКТЪРНИ БЕТА-ЛАКТАМАЗИ /ESBL и АБ-Tazocin Ciprofloxacin (19.12.08). Отказахме понататъшно лечение с антиб.Ходихме на УНГ- само промивки с NaCl, Sterimar, и лайка.Проблемът е в Бета-лактамазите - много ограничаватизбора на АБ. Последната АБ от15.01-SERRАTIА LIQUEFACIENS  -Ceftazidime ,Ciprofloxacin ,Imipeneme ,Amikacin , gentamycin ,Biseptol,ceftibuten. Не знам дали да продължаваме с лечението (антибиотиците)или да изчакаме да порасне и да преодолее сам  инфекцията(както ни посъветваха УНГ и микробиоложката- към годината щяло да се изчисти). Вече успешно преглъща секрета ,но през нощта(около 1,5-2 ч) се насъбира и започва да го души-правим промивки и след около час заспива (когато преглътне) .Напоследък рядко се налага да правим промивки  през деня. Носът му хърка , но се справя и преглъща, но през нощта е проблем.
 ,


 
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1171 -: Януари 24, 2009, 21:22:38 pm »
Не знам какво да Ви отговоря-имам огромни съмнения за качеството на посявките и индетификацията из Бг лаборатории-мъките на потребител Lady тук... . Често бъркат индетификацията, имат огромни проблеми с чистотата и реда в лабораториите, често изолират щамове от собствените си ръце (инструменти).
Има огромни спорове изобщо как да се подхожда към такива находки (ако е коректна лабораторията).
Има доста водещи фигури в Педиатрията изобщо, които отричат всякакви лечения-дори при налични Псевдомонас, Серациа,Клебсиела щамове. За съжаление НЕ могат да дадат аргументи, а само фантазии.

Аз изобщо не смятам че такива находки са "обичайни"и безобидни!
Защо? защото ако бяха, у почти всички деца биха се били изолирали. А те не се изолират.
Аз подхождам към този въпрос така:

*изолираното нормална сапрофитна флора ли е, или не? тоест, всяко дете (болшинството) е с изолируеми Серация,Псевдомонас?
*Има ли съпътсващо заболяване, утежняващо (+) резултат от вероятно лечение (както напр. Псевдомонас и муковисцидоза съчетанието)?

Ако детето няма подлежаща патология (чиято характеристика е постоянно изолиране на щама)възможността за излекуване е огромна.

Серация а много "неприятна находка".
Нищо освен 10-12 дневно комбинирано венозно лечение с два Антибиотика не е ефкетивно.
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 21:29:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1172 -: Януари 25, 2009, 21:16:16 pm »
Здравейте д-р Бърди. На 7 месеца сме. От 5 дни имаме хрема и кашлица. Изписаха ни Eurespal, капки за нос и вит. С ампули. От вчера състоянието му се влоши, кашля много и повръща от кашлицата, нищо не яде, ако хапне нещо го повръща при кшляне, с постоянна температура е около 37,5 и ужасна хрема. Лекарката каза нищо да не давам, но не издържах и вечерта му дадох панадол. Днес бяхме на лекар отново и ни изписаха Vibrocil, Klacid i Ventolin. Но като чета листовката на последното нещо  се притеснявам. Какво да правя? Казах че дробчето му е пълно. Днес му дадох по една доза от трите и той се поуспокои и заспа.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1173 -: Януари 26, 2009, 00:34:47 am »
Ето защо се дават антипиретици, независимо 38 или под 38.
Давайте всичко-след ден може да спрете Виброцил.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1174 -: Януари 26, 2009, 15:07:41 pm »
привет отново докторе в темата на най-малките ви виртуални пациенти
малката ни дъщеря е на 16 дни на изключително кърмене, не приема вода, глюкоза или чайчета
от няколко /2-3/ дни забелязох бели налепчета от вътрешната страна на долната устничка, днес виждам, че вече има и по горната
личното ми предположение е, че това е млечница- какво предлагате вие като терапия в такива случаи
единственото нещо, което предлагам в момента са капките Колиеф, защото малката е със зверски колики
храненето е на поискване, като най-късия интервал е 2 часа, а най-дългия 5
Благодаря предварително за отговора
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1175 -: Януари 26, 2009, 16:03:44 pm »
Да, млечница е.
Намажете и гърдите едновременно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1176 -: Януари 26, 2009, 16:09:06 pm »
Намажете и гърдите едновременно.

със ... - дактарин, нистатин
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1177 -: Януари 26, 2009, 16:13:36 pm »
Дактарин. Бързо и много ефективно.
Детето-много внимателно, след хранене. Много тънък слой-огледайте от вътрешната страна на бузките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1178 -: Януари 26, 2009, 16:19:49 pm »
много ви благодаря, докторе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит