0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1000 -: Януари 13, 2009, 20:56:29 pm »
Здравейте Д-Р Бърди.Дъщеря ми е на 8 месеца и 23 дни.От раждането до 4 месец си беше беличко и чисто дете без нищо по тялото.Но изведнъж т.е. първо започнаха да и се зачервяват бузите и имаше и сухота.Започнах да мажа с Линола.Фет, и имаше подобрение и се оправи.но от известно време започнаха да и излизат лишеи по тялото.по цялото тяло т.е.(да бъда по точна).Сега в момента е записана на кухня.Ядем картофено пюре,супа и десерт.Това е всеки ден.Ако единият ден пюрето е местно,на следващият е със сирене,жълтък и зеленчуци.Супата по същият начин.А десертът е грис,кремове със плод и кисели.Аз до сега не съм и давала кремовете и киселите.Давам и супата в която слагам по 2 сухара и картофеното пюре,като не давам пюрето със жълтък.Искам да ви попитам дали може да се изриваме така от прясното мляко с което готвят храната в детската кухня?Или искам също да прибавя важно нещо е ,че аз съм с АД и сигурно това е наследствено от мен.
Да, възможно е.
Или от некачествени съставки/мазнини в храната.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1001 -: Януари 13, 2009, 20:57:48 pm »

По начина по който поставят диагноза АБКМ в Бг е много трудно да разберете дали детето наистина има проблем, или няма.
От друга страна, ако храните с бурканчета възможността за реакция независимо от наличието или липсата на АБКМ е огромна. Освен това, налична АБКМ не значи задължително и реакция към жълтък, пилешко месо.

Бих Ви препоръчал да въвеждате зеленчуците постепенно, след което да опитате с 5-10 грама домашно сварено пилешко месо като първо месо. Пуешко, заешко? от бурканчета? това не е нито пуек, нито заек, вероятно... .

Здравейте отново докторе, много ви благодаря за съветите. Моето лично мнение и интуиция съвпада с вашето (без аз да съм лекар)и много ме успокоихте. Ще следвам препоръките и ще ви докладвам за резултатите после.
Само бихте ли ми казали с глутена как да процедираме?
Благодаря!
[/quote]
След 10, 11 месец.
Първо фиде... после малко сухарчета в храната.
После хляб.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1002 -: Януари 13, 2009, 21:03:04 pm »
Искам да ви попитам също.Както писах по горе,може дъщеря ми да има наследствено от мен Ад или АБКМ дали можете да ми препоръчате нъкакво лечение? Понеже съм изчела може да се каже доста ,но навсъкъде почти едно и също за този проблем.А сега в момента тези лишеи са се обострили.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1003 -: Януари 13, 2009, 21:05:15 pm »
Д-р Birdie,какво се разбира под-стабилно стоене.Педиатърката ми каза,че на нашата възраст детето трябва,като го изправиш да си стои стабилно на крачетата.Мойто момченце почти не стъпва :(а когато стъпи се дупи назад с дупето,иначе се опитваме да седим,но доста нестабилно.Ще съм ви благодарна,ако изкажете мнение.
Стабилно стоене? "стабилно седене" има.
Другото е част от развитието на походката и е по-уместно да го наречете "зряла походка".
извинете,отново съм аз,но не разбрах-Очаква ли се от 5месечно бебе да си стои на краката/като го държа естественно/защото той не иска да стъпва и това малко ме претеснява.
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1004 -: Януари 13, 2009, 21:10:19 pm »
Притеснява ме тази слуз по време на акане. Да продължавам ли да слагам свещички?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1005 -: Януари 13, 2009, 21:37:32 pm »
Д-р Birdie,какво се разбира под-стабилно стоене.Педиатърката ми каза,че на нашата възраст детето трябва,като го изправиш да си стои стабилно на крачетата.Мойто момченце почти не стъпва :(а когато стъпи се дупи назад с дупето,иначе се опитваме да седим,но доста нестабилно.Ще съм ви благодарна,ако изкажете мнение.
Стабилно стоене? "стабилно седене" има.
Другото е част от развитието на походката и е по-уместно да го наречете "зряла походка".
извинете,отново съм аз,но не разбрах-Очаква ли се от 5месечно бебе да си стои на краката/като го държа естественно/защото той не иска да стъпва и това малко ме претеснява.
Не, не се очаква. Няма такова изискване,проба, за тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1006 -: Януари 13, 2009, 21:38:32 pm »
Притеснява ме тази слуз по време на акане. Да продължавам ли да слагам свещички?
Това,което описвате е може би във връзка с общото заболяване.
Как иначе да дадете температуро-понижаващо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1007 -: Януари 13, 2009, 21:53:00 pm »
Не зная. И на идея си нямам. За това питам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1008 -: Януари 13, 2009, 22:09:53 pm »
Опитайте с друг Парацетамол пер ос.
Като крайна нужда можете да дадете пак свещичка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1009 -: Януари 14, 2009, 10:55:43 am »
Благодаря ви докторе
Роби-10.07.1994г.
Александър-30.07.2008г.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1010 -: Януари 14, 2009, 11:01:59 am »
Препаратите с цинк/уреа допълнително изсушават атопичната кожа, усилват сърбежа, предполагат към отваряне на рани.
Само хидратантен крем се ползва. + КС крем, без който активната екзема НЕ може да се затвори.
Много малко на брой фирми произвеждат наистина качествена детска козметика.
Еуцерин, Авеене (НЕ Авено) и А-Дерма са едни от малкото.
http://www.aveeno.com/baby/index.jsp#/product-by-need/lotions-and-creams/daily-moisture-lotion

http://www.eucerinus.com/products/baby_aqua.html

Моля потърсете тези продукти, пък и било извън Бг.
Ако имате контакти с Гърция,или можете да пътувате, DermAtopia на фирмата InterMed е чудесен хидратантен крем:
http://www.intermed.com.gr/intermed/intro.html
Здравейте,докторе
благодаря за линковете.В България козметиката я няма,но ще я порачам на познати от Гърция.За сега взех А-derma.
Вчера приключихме с Локоида и от днес започваме с А-дерма.
Единствено ме притеснява червеното петънце,но се надявам да изчезне.
http://bgphoto.net/photos/34930/o633675269224618750.JPG
Слънчев ден!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1011 -: Януари 14, 2009, 11:58:08 am »
Здравейте, д-р Birdie!
Моят въпрос е следния: Момченцата ми имат петна без коса на темето отзад
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=9976712
Появиха се, когато бяха на 3 месеца, педиатърката каза от лежането. Вече изключително рядко лежат по гръб (основно само като спят и то не винаги), но петната си стоят. На единия дори и косичка още не е тръгнала да расте там. На последната консултация питах отново, отговора беше: Лека форма на рахит, защото били едрички. Според вас имали такова нещо? И ако има, какви мерки трябва да предприема? Децата са изключително активни и според мен моториката им е в норма. На 6 месеца бяха по 7750 и 7850гр и 66.50см. Родени са доносени на 36г.с. по 2850 и 3050гр и 50см.
Благодаря ви предварително за отговора!
Децата се хранят с?
До четвъртия месец включително (15.10) бяха само на кърма. От петия вечерното хранене е с АМ. Захраних на 5м и 8дни (26.11) с картоф. До сега са захранени с картоф, морков, тиква, ябълка, круша, броколи и пюрета с оризово нишесте.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1012 -: Януари 14, 2009, 11:58:48 am »
Здравейте докторе,
ние сменихме личната лекарка и новата каза, че сме изпуснали сроковете за поставяне на Превенара. Щяла да бъде достатъчна една доза след навършване на годинка. Това така ли е или може и сега да поставим 1 или 2 дози? Предварително ви благодаря.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1013 -: Януари 14, 2009, 12:27:57 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Имам нужда от съвет.
Моят Алекс от 3 дни не е акал. Вече 2 дни давам пюрета от круши и сини сливи, а също така и Дуфалак. Отказва хранения и е много неспокоен. Понякога се напъва да ака, но започва да го боли коремчето и плаче, а резултат никакъв.
Какво друго бих могла да дам, за да се изходи?

Багодаря Ви предварително!

П.П. Забравих да уточня, че бебето ми е на почти 7 месеца.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1014 -: Януари 14, 2009, 12:41:35 pm »
Д-р Бърди , здравейте!

Имам въпрос за Prevenar . На синът ми му сложиха две дози и предстои 3-та на 12м.(годинка прави на 25.02).Живеем в Белгия и ни се полага безплатно тук ,като е в 3 приема само,така че това трябва да е последен.Втората доза му я сложиха на 8.07 и се чудя дали неможе 3-тата в началото на февруари - на 11м.,защото  тогава ще сме в БГ вече (окончателно се прибираме) и освен че трябва да я плащам,а е доста пари,ще трябва да търся кой да я бие ,пък и педиатър нямаме.Колко време трябва да е минало от последният прием и възможно ли е така да ни я бият по-рано.
Аз естествено ще питам и педиатъра тук,но искам вашето мнение дали изобщо е добре за детето,това избързване от 20-тина дни.
Приятен ден!
<br />
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1015 -: Януари 14, 2009, 12:43:53 pm »
Докторе, моя въпрос е малко нестандартен. Може ли да се пие по малко червено вино докато се кърми?  :oops: 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1016 -: Януари 14, 2009, 13:00:20 pm »
Докторе, моя въпрос е малко нестандартен. Може ли да се пие по малко червено вино докато се кърми?  :oops: 
Може, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1017 -: Януари 14, 2009, 13:03:04 pm »
Здравейте, д-р Birdie!
Моят въпрос е следния: Момченцата ми имат петна без коса на темето отзад
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258104&pid=9976712
Появиха се, когато бяха на 3 месеца, педиатърката каза от лежането. Вече изключително рядко лежат по гръб (основно само като спят и то не винаги), но петната си стоят. На единия дори и косичка още не е тръгнала да расте там. На последната консултация питах отново, отговора беше: Лека форма на рахит, защото били едрички. Според вас имали такова нещо? И ако има, какви мерки трябва да предприема? Децата са изключително активни и според мен моториката им е в норма. На 6 месеца бяха по 7750 и 7850гр и 66.50см. Родени са доносени на 36г.с. по 2850 и 3050гр и 50см.
Благодаря ви предварително за отговора!
Децата се хранят с?
До четвъртия месец включително (15.10) бяха само на кърма. От петия вечерното хранене е с АМ. Захраних на 5м и 8дни (26.11) с картоф. До сега са захранени с картоф, морков, тиква, ябълка, круша, броколи и пюрета с оризово нишесте.
Това,което описвате е често. Изобщо не значи "рахит".
Но-убедете се че децата приемат дневната доза Вит Д- 1 капка е достатъчна-и в АМ има Вит.Д, но са нужни минимум 500мл изпивано за да е осигурен дневния прием.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1018 -: Януари 14, 2009, 13:07:07 pm »
Здравейте докторе,
ние сменихме личната лекарка и новата каза, че сме изпуснали сроковете за поставяне на Превенара. Щяла да бъде достатъчна една доза след навършване на годинка. Това така ли е или може и сега да поставим 1 или 2 дози? Предварително ви благодаря.
Няма такова нещо "изпуснат срок".
Ако поставяте първата доза Превенар във възрастта 12-24м, и нямате предшестваща поставена доза (нито една, или само една), ще са Ви нужни две дози през минимум 2 месеца поставени.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #1019 -: Януари 14, 2009, 13:07:38 pm »
Благодаря за отговора, докторе! Давам им по 1 капка вит.Д всеки ден.