0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kamii

има ли лекарство?
« -: Февруари 10, 2006, 12:33:44 pm »
Съществува ли лекарство, което може да помогне за преодоляване на  прекомерния стрес от факта, че още няма бебе. Лекарство  което да предотврати задълбочаването на основния проблем - такова което да помогне за отпускане и да не се мисли толкова? Знам, че има лечение за много психични и психологични  болести и разстроиства - не може да няма нещо и за това.
*
Лекарство против стрес
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2006, 17:03:59 pm »
една приятелка психолог каза РЕМОТИВ - една реклама с усмихнати озъбени. Било на практика 100% извлек от жълт кантарион. Аз я питах за стомах на нервна почва и тя държа реч 10 минути колко е добре и че идва от Англия и там го предписват за всичко :)

Косето е на небето.
*
Лекарство против стрес
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2006, 11:42:24 am »
Знам за Мента - Глог - Валериана. Ама на мен нещо са ми слабички. Е аз и не ги пия де. Опитай, ако искаш - билки са поне няма да ти навредят.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Лекарство против стрес
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2006, 14:06:11 pm »
Единственото лекарство е бременност.
Иначе може би чай от жълт кантарион.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Лекарство против стрес
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2006, 14:24:52 pm »
натоварване с достатъчно работа, ангажименти от всякакъв характер и намиране на други източници на уплътняване на времето.
няма да се уморя да го повтарям - за мен това е лечението.
празна глава мели глупости - от собствен опит ви го казвам! :)
натоварете я с неотложни други мисли и стреса от неставането ще изчезне, къде ще ходи...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Лекарство против стрес
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2006, 16:29:02 pm »
Да обаче какво се получи от повечето натоварване с работа ,ангажименти и т.н., един огромен ама наиситна огромен психологически колапс . Казвам това съдейки по себе си и честно казано едвам издържам. В такъв емоционален срив съм от продължително време насам. Вярно не мислех за бебе вече, но другите битово житейски проблеми са къде къде по стресиращи от неставането на бебето. След като с тормоз и проблеми си изкарваш парите за насъщния, сметки и т.н., какво остава да заделиш за така заветната мечта да имаш собствено дете.Просто не се получава, нито с натоварване нито с мислене защо не става бебето.Трябва всеки да открие баланса вътре в себе си и тогава всичко ще е ОК.Аз все още се мъча да се балансирам.

Желая късмет и успех на всички.
 :goodluck:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Лекарство против стрес
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2006, 16:07:07 pm »
Зависи какво наричаме "прекомерен стрес". Ако има изразена депресия (или натрапливи мисли), тогава има лекарства. Само че трябва да бъдат предписани от психиатър. И не се препоръчват, ако има вероятност през това време да забременееш.

"Ремотив" е антидепресант, извлечен от жълт кантарион. Ако не помага, то поне не вреди.  :wink: Същото се отнася и за мента-глог-валериан, само че е успокоително, а не антидепресант.

Все пак си мисля, че психологичните проблеми трябва да се решават по психологичен път, а биологичните - по биологичен.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Лекарство против стрес
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2006, 16:29:41 pm »
Кого виждат моите очи - Зайпрекса, добре дошла при нас!  :lol:

Ако напишеш още един пък - "ако не помага, поне не вреди", ще те банна, така да знаеш!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Лекарство против стрес
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2006, 16:33:01 pm »
Ето какво пишат братята американци за стреса:

AMERICAN SOCIETY FOR REPRODUCTIVE MEDICINE
1209 MONTGOMERY HIGHWAY • BIRMINGHAM, ALABAMA 35216-2809 • TEL (205)978-5000 • FAX (205)978-5005 • E-Mail: asrm@asrm.org
FACT SHEET
STRESS AND INFERTILITY
Stress is defined as any event that a person perceives as threatening or harmful. Stress can result in the
heightened activity of many body organs. This increased activity is offset by hormones secreted by the
adrenal glands and through the nervous system. Acute stress can result in increased heart rate, blood pressure
and respiration, as well as sweaty palms and cool, clammy skin. Chronic stress can also cause depression
and result in changes in the immune system and sleep patterns.
STRESS CAUSING INFERTILITY
Although infertility is a highly stressful experience, there is very little evidence that infertility can be caused
by stress. In rare cases, high levels of stress in women can change hormone levels and cause irregular ovulation.
Some studies have shown that high stress levels may also cause fallopian tube spasm in women and
decreased sperm production in men.
INFERTILITY CAUSING STRESS
Research has shown that women undergoing treatment for infertility have a similar, and often higher, level
of “stress” as women dealing with life-threatening illnesses such as cancer and heart disease. Infertile couples
experience chronic stress each month, first hoping that they will conceive and then dealing with the disappointment
if they do not.
WHY INFERTILITY IS STRESSFUL
When diagnosed with infertility, many couples may no longer feel in control of their bodies or their life plan.
Infertility can be a major crisis because the important life goal of parenthood is threatened. Most couples
are accustomed to planning their lives. Experience has shown them that if they work hard at something, they
can achieve it. With infertility, this may not be the case. Infertility testing and treatments can be physically,
emotionally, and financially stressful. A couple’s intimacy is often reduced by the infertility experience
which further contributes to increased stress levels. Trying to coordinate medical appointments with career
responsibilities can also increase pressures on infertile couples.
TIPS FOR STRESS REDUCTION
• Keep the lines of communication open with your partner.
• Get emotional support so that you don’t feel isolated. Individual or couple counseling, support
groups, and books on infertility can help validate your feelings and help you cope. RESOLVE is
a national support organization for couples with infertility. For information on local chapters, you
can reach them at 1310 Broadway, Somerville, Massachusetts 02144; (617)623-0744.
• Learn stress reduction techniques such as meditation or yoga.
• Avoid excessive intake of caffeine and other stimulants.
• Exercise regularly to release physical and emotional tension.
• Have a medical treatment plan that both you and your partner are comfortable with.
• Learn as much as you can about the cause of your infertility and the treatment options available.
Check with your local library, book stores, and contact the ASRM for additional information on
infertility.

Ако иска някой да го преведе ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Лекарство против стрес
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2006, 16:51:52 pm »
Ето още нещо по въпроса, което Мари едно време беше постнала:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=13&topicdays=0&start=50
Лекарство против стрес
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2006, 17:43:39 pm »
Добре заварили!  :D  :D  Къде да съм, ако не в клуб "Емоционални проблеми"  :wink:

Че кога съм писала "ако не помага..."*? Не помня. Може да ми дадеш едно хапче за амнезия.   :wink:

___________________
* Не го пиша цялото, да не ме баннеш.  :cry:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Лекарство против стрес
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2006, 17:48:01 pm »
Цитат на: Zipreksa
Не го пиша цялото, да не ме баннеш.  :cry:

Ще се научиш, знам аз.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Лекарство против стрес
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2006, 14:42:34 pm »
Стреса от ежедневието е срахотен. Лечението е в малко време за себеси. Все отлагам седмичната "женска" среща, месечната с колегите, йогата-че е три часа с транспорта, фризьора-че е скъп. И накрая кой съм аз-машина-за ходене,за чертане,за ядене. Не трябва така.

Косето е на небето.
Лекарство против стрес
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2006, 16:53:32 pm »
Аз много не вярвам, че стресът пречи. Че го има - ясно. Ама като съм била някои месеци в "джаза" по други задачи и хич не съм обръщала внимание на бебеправенето, пак не е станало.
Не бива да се чувстваме виновни, че се стресираме и си пречим, така мисля аз.

Сега ще се пробвам да преведа статията на Мели...
Благодаря ти, Бени!







Лекарство против стрес
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2006, 17:30:23 pm »
Стрес и инферлитет

Стресът се дефинира като всяко събитие, което човек приема като носещо заплаха или вреда. Стресът затруднява работата на много органи в човешкия организъм. Причина за това са хормоните, отделяни от надбъбречните жлези и съответно нервната система. Тежкият стрес може да причини сърцебиене, повишено кръвно налягане, учестено дишане, а също и изпотяване на дланите или студена (и влажна) кожа. Хроничният стрес може да причини депресия, да повлияе зле на имунната система и да доведе до нарушения в съня.

Причинява ли стресът инферлитет

Въпреки че инферлитетът причинява доста стрес, не съществуват почти никакви доказателства, че стресът може да доведе до инферлитет. В редки случаи, високи дози стрес могат да променят хормоналния баланс при жената и да причинат смущения в овулацията. Според някои проучвания високите дози стрес могат да причинат спазми на фалопиевите тръби при жените и намалена продукция на сперма при мъжете.

Причинява ли инферлитетът стрес

Проучванията показват, че жени, лекуващи се за стерилитет имат същите, понякога и по-високи нива на "стрес" от жени, лекуващи се от животозастрашаващи болести като рак и сърдечни болести. Двойките със стерилитет минават през хроничен стрес всеки месец - първо надявайки се на бременност, после справяйки се с разочарованието, ако не са успяли.

Защо инферлитетът е стресиращ

Когато на една двойка се постави диагноза инферлитет, много често двамата осъзнават, че не могат да контролират не само телата си, но и развитието на живота си. Инферлитетът може да бъде много сериозна криза, защото е заплашена една от най-важните цели в живота - да бъдеш родител. Много двойки са свикнали да планират своя живот. Техният опит досега ги е научил, че щом работят за нещо наистина много, те могат да го постигнат. С инферлитета не винаги обаче се получава така. Изследванията и лечението на стерилитета могат да бъдат физически, емоционално и финансово стресиращи. Близостта между партньорите често страда от борбата със стерилитета и така допълнително се увеличава стресът. Старанието да съчетаят посещенията при лекарите с кариерата си също може да увеличи напрежението в инфертилните двойки.

Идеи за намаляване на стреса

1. Старайте се да комуникирате с партньра си.
2. Потърсете емоционална подкрепа, за да не се чувствате изолирани. Групи за взаимопомощ за всеки от партньрите или за двойката и книги за инферлитета могат да ви помогнат да сте наясно с чувствата си и да се справяте по-добре.
3. Научете някои техники за релаксиране от стреса - например медитация, йога.
4. Не прекалявайте с кофеина и други стимуланти.
5. Упражнявайте физическа активност реводвно, за да отпуснете физическото и емоционалното напрежение.
6. Направете си план за лечение на стерилитета, който е приемлив и за двамата партньрои.
7. Старайте се да научите колкото може повече за причините за инферлитета при вас и възможните опции за лечение.
Потърсете подходяща литература в библиотеката, във вашата книжарница, или се обърнете към  ASRM за допълнителна информация за стерилитета. (Бел.пр. - обърнете се към примерно Мели в нашия случай :wink: )
Благодаря ти, Бени!







*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Лекарство против стрес
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2006, 19:45:56 pm »
мерси freshBreeze, от доста време търся нещо по въпроса
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Лекарство против стрес
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2006, 10:34:17 am »
Мерси на Мели и Фреш за статийката.
Да ви кажа ли, кое най ме изкефи -
Цитат на: FreshBreeze
...
7. Старайте се да научите колкото може повече за причините за инферлитета при вас и възможните опции за лечение. ...

щото всички ми викат "стига си чела, само се психясваш повече"  :D  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Лекарство против стрес
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2006, 10:37:06 am »
Цитат на: wassilena
Мерси на Мели и Фреш за статийката.
Да ви кажа ли, кое най ме изкефи -
Цитат на: FreshBreeze
...
7. Старайте се да научите колкото може повече за причините за инферлитета при вас и възможните опции за лечение. ...

щото всички ми викат "стига си чела, само се психясваш повече"  :D  :wink:

Пък най-гадно ми става като това ми го каже лекар! Какъвто и да е. А толкова често ми се случва точно от лекари да го чувам.
Лекарство против стрес
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2006, 11:51:12 am »
Мда, много е готинка статията. Американците са царе в това отношение - за всякакви проблеми си имат такива "рецепти" - написани на много разбираем език и винаги позитивно. Адресирани точно към хората с проблеми. И за други заболявания съм чела техни материали - на разни техни асоциации. Умеят ги тези работи.

Мен също ми хареса от статията това, че едва ли стресът причинява стерилитет - най-много да ти обърка хормоните и овулацията. И само някои изследвания, които сочат евентуално спазъм на тръбите и намалена продукция на еякулат.

Щото и аз се дразня от това "успокой се" и също не мисля, че това помага с нещо - не стига другите ми грижи, ми сега да се безпокоя и че си вреда допълнително, щото не съм се успокоила.
Аз не вярвам, че стресът (в умерени количества, като нашия) причинява стерилитет. Сега съм и доволна, че го прочетох :D
Благодаря ти, Бени!







*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Лекарство против стрес
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2006, 16:47:35 pm »
Цитат
Щото и аз се дразня от това "успокой се" и също не мисля, че това помага с нещо - не стига другите ми грижи, ми сега да се безпокоя и че си вреда допълнително, щото не съм се успокоила.
Аз не вярвам, че стресът (в умерени количества, като нашия) причинява стерилитет. Сега съм и доволна, че го прочетох


Така е. И аз все се тормозя че сама си вредя повече отколкото си помагам. И като чуя " оспокой се" хептен полудявам. Затова и търсех нещо по въпроса. Много, много мерси :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0