0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #200 -: Август 13, 2008, 17:21:42 pm »
Здравейте, незнам дали тук е мястото да пиша. Аз съм регистрирана от доста време ама не пиша редовно. Правим опити за бебе постоянно, имам един аборт от преди година и половина и от тогава нищо. В момента живеем в Албания и сега ще се прибирам за пълни изследвания, знам, че има много теми във форума по всички въпроси, просто искам да споделя с някой мрачните мисли и страховете, които с всеки един ден стават все по-големи  :(.
На всички ви желая много сбъднати желания  :bighug:

 
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #201 -: Август 13, 2008, 17:25:34 pm »
Здравей,Дими.
С нас можеш да споделяш и страховете и притесненията,както и радостите си.
Какви изследвания сте правили до сега и какви се предполага,че ви предстои да правите.В България при кой лекар ще ходиш?
Добре си дошла в нашата задружна темичка.А,отт колко време пробвате за бебче!?
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #202 -: Август 13, 2008, 17:26:39 pm »
Дими, добре дошла! Да, на правилното място си! Чувствай се свободна да си зададеш въпросите, а пък ние ще се постараем да ти отговорим! Е, наше задължение е и да ти пожелаем съвсем скоро опитите ви да се увенчаят с успех и да се прехвърлиш в бременната тема!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #203 -: Август 13, 2008, 17:33:18 pm »
Дими  :welcome_1: и от мен.

Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #204 -: Август 13, 2008, 17:36:31 pm »
Ей, много сте мили, благодаря ти Вилили  :D
До сега при мен положението беше висок пролактин, след прием на Парлодел (офф може да бъркам вече името стойностите на пролактина бяха над нормата но не мн високи) съм забременяла, рабрах късно и докато реагирам последва аборт.
След това по прегледи всичко било наред. Възобновихме опитите 6 месеца след абразиото. Пак тръгнах по доктори - в Тина Киркова при д-р Семерджиева, оказа се че нямам овулация, хормоните бяха наред, естествено не изследвахме прогестерона. Щяхме да правим снимка на тръбите и пр. но стана така че трябваше да идваме тук в Албания и прекъснах всичко. Сега пак в Тина Киркова при д-р Николова ще ходя ще видим... този път и спермограма ще правим , абе всичко.
Цикъла ми е ужас - не мога да го хвана, всеки месец ми закъснява с по минимум 10 дни, следват тестове и пр после разочарование и така се въртя в един кръг от въпроси: "Добре ли съм не съм ли?" "Бременна ли съм не съм ли" ужасно е.
Не правя тестове за овуто защото незнам кога да започна и така.
Извинявам се за дългият пост но да си кажа и аз  :oops:
Благодаря ви за топлото посрещане  :bighug:
Нета тук е ужас и се мъча да публикувам отговора си  :?
« Последна редакция: Август 13, 2008, 17:49:27 pm от Дими »

 
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #205 -: Август 13, 2008, 18:14:02 pm »
Дими,добре дошла и дано престоят ти тук е кратък :bfp:
*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #206 -: Август 13, 2008, 18:16:28 pm »
Дими,здравей и добре дошла :) Дано избора на лекар ти е правилен и се надявам скоро с пълен набор от добри изследвания да идеш в другите теми,при успелите :) Ни е сме тук и сме готови да даваме подкрепа и съвети!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #207 -: Август 13, 2008, 18:40:36 pm »
Здравейте, милички!
Ще драсна набързо, че тази седмица много имаме страшно много работа- направо ужас :x - сега тия деца с техните студентски бригади направо ни побъркаха от карти :x :x и нямам време да ви видя.
Попрочетох набързо, ама довечера ако имам време - пак :)
Първо- добре дошла на Дими - ние сме адашки :wink: Да не се задържаш тук много, мила, въпреки, че при нас е много готино и сме голяма тайфа, ама сме решили, че ще се местим в бременната тема - стига толкова тук - тъй че - направо с нас оттатък :D :wink:
Вилииии - липсваше ми тези дни като не пишеш. Какво стана, миличка? Как са ти изследванията? И какви са тези 125 лв  8O за какво са - само за преглед ли или за изследвания?И при кого са - при Даскалов ли - нали при него ходиш? И за пръв път чувам за това изследване, че е най-достоверно там. То нали и в ХЕИ го правят и във ВМИ в паразитологичното? Дори личната каза, че може да ми направи..Миличка, пиши за какво става дума, че ни притесни така...
Викииии, Ивееее, какво става с вас, милички?
Вики, дано всичко е минало добре, миличка, не сме преставали да мислим за теб и да те чакаме с най-прекрасните новини. Айде, да минава, миличка, че бебчо това чакаше и вече ще те посрещне с протегнати ръчички - сигурна съм в това.
Иве, притесняваш ме, мила, притесняваш и всички ни. Дано е затишие пред буря и да ни пригетвяш така желаната бременна бомба. Върнах се назад да ти видя графиката и гледам, че вчера си имала сърчице :wink:, значи си добре, нали? Моля ти, пиши, че се притесняваме и ни липсваш така!
Момичета, Любе, Роси,Меги, Роузи,Дани, Соф, Суши,Парси, Дяволче, Светалчи, Боби,Вики, Иве ..(не мога да ви изредя всички, извинете ме за това)- ОБИЧАМ ВИ!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #208 -: Август 13, 2008, 18:55:51 pm »
Миме,да ,при Даскалов бях.Прегледа само е 55 лв,ама ми пусна и цитонамазка,някво флора и не запомних още кво-общо три неща,та те с преглада сстанаха 125+още 58 за тва изследване за токсото и смятай колко станаха 8OАма как да е,пари се печелят.Лошото е,че нищо съществено не научих за това какво следва след всички предишни изследвания дето той ме накара да ги направя.Е,хубаво направих ги,а той не ги коментира.Само ме праща на ендокринолог,добре,ама ако той не ги признае и иска да си направя нови.КВо прайм?!??Парите,че се печелят-печелят се ,но не се намират по дърветата! :x
А относно токсоплазмозата,изследванията в този "Национален център по заразни и паразитни болести"-"Лаборатория паразитология" били най-достоверни.ЛАборантката ми каза,че в другите лаборатории ги изследват по друг начин и дори наличието на антитела към болеста може да отчете + резултат.Дори наскоро имали пациентка с положителна токсоплазмоза от някаква лаб като мен,а от тази националната били - резултатите,просто имала много силни антитела и те променят резултата.Та това е общо взето и сега след 10ина дни чакам резултатите.А и друго каза,че ако е положителен и от там резултата,освен че ще се лекувам и 6 месеца ще трябва да не правим опити за бебе :(Абе тая токсоплазмоза е ебаси мамата.
Поне каза ,че хламидията е отрицателна,ама и в това вече не съм толкова сигурна,щото толкова набързо ми прегледа 10те листа с изследвания,че сигурно е пропуснал нещо :x
« Последна редакция: Август 13, 2008, 18:59:20 pm от ВиЛиЛи »
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #209 -: Август 13, 2008, 19:04:04 pm »

Дими, а сега как ти е пролактина?Аз бях в същата ситуация като теб, леко завишен пролактин (аденом на хипофизата), цикъл,който идва когато си иска , никаква овулация.С помощта на парлодела , смъкнах пролактина в норма, няколко месеца сед това се появи овулация, цикъла стана пак на 30 дни.Така три или 4 месеца , а на следващия изобщо не дойде .
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #210 -: Август 13, 2008, 19:14:30 pm »
Мари,ти си ходела при доц.Обрецова,ако не се лъжа,нали?!?В някаква тема четох,че във ВМИ не приема,а изобщо как може да се стигне до нея по ЗК,знаеш ли.Имаше и някакъв професор  в Пловдив за когото казваха,че е добър ендокринолог,но не си спомням името му и не знам в коя болница приема.Питам защото трябва да ходя при ендокринолог,а освен че искам да е надежден ,ми се иска и да работи по ЗК.
*
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #211 -: Август 13, 2008, 19:33:08 pm »
Викам т;ва да са последните лекари които посещаваме и после да се мятаме в бебшките историй,щото тия лекари ни направиха стажанти вече :) Аз си записах час за д-р Тодорова,дано тя направи от мен здрава майка,щотооооооо..
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #212 -: Август 13, 2008, 19:36:53 pm »
Ами Вилили , тя приема само на частно.Отивайки при нея за първи път ми предложи да влезна в отделението за набор от изследвания.След това  при нея и си плащам както прегледа ,така и изследванията ,които ми иска.Тя приема в един медецински център всеки вторник .Професора се казва Павлов и приема в поликлиниката на ВМИ.Работи със здравна каса, ама са ми казвали че е на възраст и май не е сам понякога.Нямам лични впечатления за него.Друг много добър ендокринолог е Нончев, но и той само на частно работи .Май добрите лекари само на частно и ни съдират гърбовете.
Ти доволна ли си от доктор Даскалов?Аз от известно време  го посещавам и като се замисля само изследвания иска да си правя?
« Последна редакция: Август 13, 2008, 19:43:02 pm от Мари »
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #213 -: Август 13, 2008, 19:47:35 pm »
Здравейте ,момичета!!днес ми беше операцията на гърдата,мина успешно всичко след 10 дни мъка и мисли,какви ли  само не минаха през главата,ужас..то не беше фиброаденом ,то не беше киста ,какво ли не ,аз така и не чух какво е всъщност,след 10 дни хистологията ще покаже,сега съм в болничен и си почивам  :)приятна вечер ви желая :D :D :D

Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #214 -: Август 13, 2008, 19:50:56 pm »
А доц.Обрецова като идеш на частно поне внимателна ли е и колко и струва прегледа?Аз исках да е по ЗК,щото може да се наложи ЯМР,та ако трябва да го плащам 8OА иначе вече си имам голям набор от изследвания.
А за д-р Даскалов,кво да ти кажа...Била съм 2 пъти.Първия път ми написа на една бланка над 20 неща,които да си изследвам.Е почти всички ги изследвах и вчера бях да ми види резултатите.Той почти не ги коментира,даже повечето не ги видя,та се наложи аз да го питам за разните работи,които не са наред.И понеже имам доста висок пролактин каза да ходя на ендокринолог и като ми се нормализира пролактина  той щял дасе заеме с проследяване на овулацията.Общо взето се почувствах леко претупана.А иначе първият път като отидох ми направи страхотно впечатление.Много внимателен беше,макар да беше почти 8 часа вечерта.Да кажем,обаче че вчера не му е било ден и може да си има проблеми човека.Ще си направя генерален извод като ида трети път.
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #215 -: Август 13, 2008, 20:06:11 pm »

Питам те ,щото и аз имам това усещане с претупването , а имам доста проблеми с бременността и ми се ще да имам нужното внимание,И аз утре в 19.30 ще направя третото си посещение и да видим...Доцентката е много внимателна.Първия път прегледа  е 35 лв., а след това плащаш по 10 лв Аз в началото ходих при кварталната ендокриноложка ,която ми даде  направление за ЯМР.Така че ,запиши си час за квартално ендо ,покажи и изследванията от пролактина  и да мисли какво ще предприема относно талона за ЯМР.Мен ме прати първо на скенер.Доцентката ще приема и другия вторник и излиза в отпуска , разбрах че ще си дойде в края на септември.Ако решиш, ще ти дам телефона на центъра да си запазиш час
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #216 -: Август 13, 2008, 20:16:42 pm »
Значи аз няма да успея преди отпуската на доцентката.Мисля първо да ида при този д-р Мечкаров,за него четох добри отзиви ,а и работел със ЗК,пък септември може да ида и при нея.
Пиши после след посещението при д-р Даскалов.Чудя му се аз на вчерашното посещение,не за друго,а защото е толкова много хвален тука във форума.А той ми е последната надежда в Пловдив и не искам да ме разочарова.Успех утре!!!
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #217 -: Август 13, 2008, 20:29:36 pm »
Общо  взето , и аз заложих на него ,защото тук отзивите са прекрасни.Иначе цената на прегледа и изследванията на лабораторията са меко казани скъпички.Но ще си покаже, така или иначе вече имам потвърдена диагноза от други двама лекари..ЩЕ си мълча и ще се надявам и той да види този проблем .
А за доцентката имаш време, аз днес си записах час и имаше
*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #218 -: Август 13, 2008, 21:02:34 pm »
Здравейте ,момичета!!днес ми беше операцията на гърдата,мина успешно всичко след 10 дни мъка и мисли,какви ли  само не минаха през главата,ужас..то не беше фиброаденом ,то не беше киста ,какво ли не ,аз така и не чух какво е всъщност,след 10 дни хистологията ще покаже,сега съм в болничен и си почивам  :)приятна вечер ви желая :D :D :D
Леко възстановяване и  :crossfingers: всичко да е наред с изследването. Важното е,че операцията е минала  вече :)
Миме, залипсва ми цял ден - реших, че е станало кой знае какво . Да се вясваш ей - да те знаем какво си правиш  :)
Аз да се похваля още 2 дена и в понеделник ми се връщат колегите.  :smiley_abxb: :smiley_abxb: :party:От един месец сме 2 човека, който да обслужваме 400 други и вече започнахме леко да изпускаме фронта :lol:
« Последна редакция: Август 13, 2008, 21:08:40 pm от bobi 2 »
Re: Време е за сбъднати желания ! ( 11.08 - 17.08 )
« Отговор #219 -: Август 13, 2008, 23:03:18 pm »
Здравейте ,момичета!!днес ми беше операцията на гърдата,мина успешно всичко след 10 дни мъка и мисли,какви ли  само не минаха през главата,ужас..то не беше фиброаденом ,то не беше киста ,какво ли не ,аз така и не чух какво е всъщност,след 10 дни хистологията ще покаже,сега съм в болничен и си почивам  :)приятна вечер ви желая :D :D :D

Спомням си колко много се притесняваше. Радвам се, че всичко е минало и вече си почиваш. Стискам палци всичко да е наред и с хистологията! И да се възстановяваш бързо!  :balk_110: