0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #200 -: Февруари 08, 2010, 09:14:12 am »
Галенце, напиши си тази, която си мериш всекидневно в 7 часа, а в забележката си запиши, кога си си легнала и колко часа си спала.
БТ е важно да се мери всеки ден по едно и също време, на едно и също място. :bbt:
Ако имаме забележки ги отбелязваме за да знаем защо Т. е по-ниска или по-висока от обикновено /както е в квоя случай - спала си само няколко часа и това ще се отрази на базалната температура/.
 
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #201 -: Февруари 09, 2010, 06:48:10 am »
Благодаря ти мила Чоки :)
Днес сутринта още беше паднала БТ, явно си е била правилна БТ вчера!Задава се М на хоризонта, най-после!! Толкова дълъг цикъл не съм имала никога!! Явно доста време ми трябваше да се възстановя след спонтанния аборт този път.
 :BangHead:

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #202 -: Февруари 09, 2010, 13:26:21 pm »
Гале наистина този цикъл е доста дълъг.
 Явно хормоните са се пообъркали.
Но следващият цикъл вече трябва да е нормален. Не се притеснявай мила.  :hug2:
Кога очакваш резултатите от кръвните изследвания?
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #203 -: Февруари 10, 2010, 06:35:19 am »
Мел, преди 2 седмици (почти) като ми взеха кръв за изследванията, лекарката каза, че някои от резултатите може да отнеме и до 3 седмици.. Засега не са ми се обадили, но предполагам искат да изчакат всичко да дойде и тогава..
Днес ми зацапа лееекичко, ама направо нямаше да видя нищо, ако не зяпах като куку, нали го чакам тоя цикъл! За първи път от много време така очаквам да ми дойде! И да свърши -  и се почва "борбата" наново  :bed:
На 3ти и 10 ти ден от цикъла съм на изследвания за естрадиол и FSH..Този естрадиол знаете ли за какво се изследва?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #204 -: Февруари 10, 2010, 08:22:29 am »
Естрадиола показва дали ще има О., дали яйцеклетката ще е годна, колко фоликула ще има и т.н.
Той оказва влияние и на ендометриума
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #205 -: Февруари 10, 2010, 23:30:09 pm »
 :D Гале пожелавам ти съвсем скоро една лека и успешна бременност !!!! Стискам палци за хубави резултати от изследванията.  :hug2:
Кураж миличка, ще успеем !!!
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 23:54:17 pm от Melody01 »
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #206 -: Март 12, 2010, 06:33:56 am »
Привет милички,
леле откога не съм си писала в графиката... побърка ми се цикъла тотално, а скоро ще се побъркам и аз!  osi_15
Първо да ви кажа, че всичките ми имунологчни и други изследвания се върнаха нормални, никакви проблеми..То е грехота, ама аз се надявах нещо да не е както трябва, та поне малко обяснение да получа за всичките ни неуспехи досега (4 неуспешни бремености) Лекарката ми ме сложи на Кломид и този месец, и погрешно на очакваното, Ову дойде с много дни закъснение, вместо 5-10 дни след последното хапче. Аз дори си мислех, че ще е ановулаторен този цикъл..
Това, което не мога да проумея, е защо БТ не се повиши след Овуто, ами скочи няколко дена след това! Само да уточня, че положителния Ову тест от 23 ден на цикъла ми беше много "положителен" (с по-тъмна от контролната 2ра черта) в 7 сутрината и отрицателен в 5:30 следобед, когато обикновено се тествам. Съдейки по симптоми и Ову болки, според мен Ову беше на 24 ден... Включете се с коментари моля ви.. съвсем ще изперкам вече от главоблъскане  :ask:

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #207 -: Март 12, 2010, 09:42:00 am »
Галенце аз трудно мога да те посъветвам и да дам коментар, от графиката ти единствено виждам, че едва вчера /11,03/ БТ е започнала да се покачва с разлика от ФФ  от 0,40, т.е. , според мен графикат ане показва да е имало Ову, поне засега, което според Денис,пък и на книги е нормално да няма ову един, два път ив годината
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #208 -: Март 12, 2010, 11:42:35 am »
Галенце успокой се, графиката ти изглежда много добре. :)
Спомням си че Денис е казвала, че до пет дни след ову температурата се повишава.
Виждала съм също бременни графики, които температурата много плавно се повишава и всичко е наред. :D
Много се радвам че резултатите са добри.  :D
И в същото време те разбирам - търсиш отговор за неуспешните бременности. :ask:
Ох не знам какво да те посъветвам, то и аз се въртя в този омагьосан кръг. :balk_144:
Дано да е било просто мал шанс при нас .
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #209 -: Март 12, 2010, 23:45:37 pm »
Гале, според мен ову може да е имало на 22/23 ден съдейки по това, което си отбелязала по графиката, но БТ е малко неуверена, дори има индикации за повече от един фоликул :ask: Дано утре стойностите да се затвърдят, а и да се поувеличат.  :crossfingers: :crossfingers:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #210 -: Март 13, 2010, 02:06:34 am »
Благодаря ви момичета, направо не знам какво щях да правя без вас...
Оливия, аз също си мислех, че е възможно да е имало повече от един фоликул.. По графиката се вижда как се позасилва БТ и после пак спада, и след това вече продължава нагоре.Освен това, е напълно възможно понеже бях и на "Кломид" този месец..  Много се надявам ако са били 2 тези фоликула, поне единия да е успял.. :balk_103:
Днес разбрах, че съм одобрена за работата, за която се "бутам" от много време, сега ще ме грабне времето и докато се усетя ще е време за тест! Дано да ми провърви и с :bfp:

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #211 -: Март 13, 2010, 15:58:54 pm »
Дано миличка силно се надявам и стискам палци да е така  :D :crossfingers: :crossfingers:
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #212 -: Март 21, 2010, 09:45:58 am »
Галчо -  :hug2: съжалявам мило!!!

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #213 -: Март 23, 2010, 22:57:54 pm »
Шоколадче, благодаря ти мила.  Не ми беше чак толкова гадно този път. Други месеци съм била по-зле! Сега съм се надъхала с нови сили този месец, надявам се да успеем с бебе 2010 :) Така добре ни тръгна тази година, дано имаме и едно/две бебе/та та да мирясам.. :flower:

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #214 -: Април 06, 2010, 09:41:15 am »
Привет на всички :)

Слава Богу, цикъла ми се възвръща в нормално състояние (с нормална дължина за мен около 30 дена и що годе по-ранно Ову! Предните 2 месеца беше кошмар! един път О на 33ти ден и после О на 23 ден!)  osi_13
Този месец, много болезнена Овулация..Направо не можах да си намеря място от болка! Ако правилно съм преценила, О е било на 16ти ден. От друга страна, на 15ти ден, БТ беше много ниска и сега не мога да реша дали пък О не е било на 15ти ден, но тогава болките бяха много по-умерени.. Този въпрос сигурно е задаван, но аз нищо конкретно не намерих... Овулация настъпва в деня със спада на БТ ( въпреки, че не е задължително да го има) или в деня на повишението след спада??? :ask:
Фертилити ми определи 15 ден за Ову, базирано на всичките ми бележки и тн.. Коментар? Някой?

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #215 -: Април 06, 2010, 10:23:50 am »
Галче, стискам палци  :crossfingers: yahoo_17. Според мен О е била на 16-ти ден и сърчицата са си точно на място  :balk_602:. Желая ти много късмет и още веднъж - стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:!!!

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #216 -: Април 06, 2010, 10:37:34 am »
Шоколадина, благодаря ти. Надявам се този месец да ни споходи щастието от  :bfp:
С теб заедно ще чакаме, погледнах ти в графиката:)  стискам палци на ръце и крака!  :crossfingers:
ПС Сега се мятам да поспя, че е почти 2 сутринта, а меря БТ в 7 :)

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #217 -: Април 06, 2010, 21:55:15 pm »
Успех :crossfingers:
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #218 -: Април 06, 2010, 22:18:46 pm »
Галенце, и аз смятам, че Овуто е било на 16 ден. Желая ти късмет  yahoo_17. Действайте по задачите  :D  :bed:
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #219 -: Април 09, 2010, 13:32:49 pm »
Гледам тук един възход и не мога да подмина без да пожелая късмет!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17