0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля ви погледнете ми графиката :)
« -: Август 04, 2008, 19:23:15 pm »
За първи път меря БТ и много съм озадачена. Първо БТ зацикли в началото, а сега пада а от цикъл ни помен.
Меря с дигитален термометар, ректално. Всяка сутрин между 7 и 7:30. Рядко между 7:30 и 8. Цикъла ми е обикновено на 29, 30 или 31 дена
(с редки изключения, когато е откарвал до 47 дни най-много, и то веднъж, заради фоликулярна кистичка)
Много ще съм Ви благодарна ако някой погледне в графиката ми и коментира.
Лек ден на всички  :balk_104:

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #1 -: Август 04, 2008, 19:28:39 pm »
Здравей мила, мериш ли БТ като задържаш термометъра  по 10 мин.?
Ако си мерила както трябва мисля, че ще ти дойде утре МЦ, поне при мен при такава теммпература ми идва...


*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #2 -: Август 04, 2008, 19:38:50 pm »
Привет Raliuna, :D
много изчетох за това задържане на термометъра, и пробвах няколко пъти, но ми показва една и съща Т всеки път. Задържам го по може би 20сек, не повече.
В началото май не слагах термометъра достатъчно навътре.. Уф, и това почнах да правя и сега съм сигурна, че БТ е вярна... само дето не ми идва :) Не, че много искам, де  :wink:

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #3 -: Август 04, 2008, 20:05:37 pm »
Миличка, все пак мисля че трябва да задържаш 2-3 мин след сигнала, 20сек. не  е достатъчно за достоверна БТ.
Мисля че има голяма вероятност БТ да не съвсем вярна и
така сега остава само да чакаме и да видим ще дойде ли,няма ли... :)

Успех galiondi30 !


*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #4 -: Август 04, 2008, 20:20:52 pm »
Raliuna,
благодаря ти много, че се отзова толкова бързо.  :)
Не знам какво значение има, че през деня подържам Б над 37.5, вчера беше 37.8
(сигурно няма, но аз си проверявам)
Вече от следващия цикъл, ще се постарая да правя всичко както трябва от НАЧАЛОТО :) и да не пропускам дни, че тая мини ваканцийка през Юли ми обърка плановете за БТ :)
Още веднъж ти благодаря за бързите отговори.
 yahoo_17

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #5 -: Август 04, 2008, 20:34:10 pm »
БТ е достоверна само когато се мери след най-малко 4 часа сън, без да се става от леглото.
През деня телесната температура се покачва щом станем и се раздвийим,така че това е нормално :)


*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #6 -: Август 30, 2008, 06:59:41 am »
Привет на всички и добро утро :)

Имам странни усещания, на 25ти ден от цикъла( нетипично за мен да имам ранен М, по-скоро обратното, закъснява ми поне с 1 ден, 30 дневен цикъл по принцип) Гледам си графиката, все още значително висока БТ.. Не мога място да си намеря, подути гърди и ужасни болки ниско долу, сякаш вече ми е дошло..Ужас..Никога нямам силно изразен ПМС, малко болки на 2ри ден и това е..
Искам просто някой да погледне и да ми коментира датата на Ову, в бг мама ми помогнаха да го разчета,на 16ти ден се предположи ... Сега обаче се чудя да не би да е било по-рано и наистина да ми идва по-рано???? Нямам мира от болежки, вечер и денем, от 2 дена, нон-стоп. Пък за тест.. не мисля, че нещо сме направили този месец, а и ми е 9ти ден след Овуто. Поне още 2 дена трябва да изчакам..
На някой случвало ли му се е подобно нещо?
ПС Възможно ли е да е от силен стрес??

Благодаря ви момичета,

лек ден   :balk_50:


Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #7 -: Август 30, 2008, 10:10:49 am »
Да най-вероятно  ову е било на 16 ден.Не се притеснявай може пък чудото да е станало затова да се чувстваш необичайно.Късмет  :crossfingers:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #8 -: Август 30, 2008, 11:38:37 am »
Здравей, galiondi30!
Незнам по принцип всеки ден по едно или също време мериш температура, но според мен има вероятност да ти е била ову и на 13-ти ден - пак казвам, ако температурата е измерена правилно.
но ти не се притеснявай толкова - все пак има още дни да почакаш и само можеш да си навредиш с това притеснение докато ги дочакаш.
Така или иначе дали на 13-ти, дали на 16-ти ден каквото трябва или не сте го направили, така че остава да чакаме.
стискам палци да е било на 13-ти ден и това сърчице да е свършило прекрасна работа :wink:
Прегръщам те и успех!
И спокойно! :bighug:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #9 -: Август 30, 2008, 14:25:24 pm »
Мила и аз се придържам към мнението на Мими и мисля че ов най вероятно е била на 13 ден, за цекъл още е рано мисля а за този минимален спад не се тревожи все пак БТ не е паднала с много а само с 0,1 така че това не е страшно, а може да се дължи на имплантация например, дано.


*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #10 -: Август 30, 2008, 22:28:39 pm »
Привет момичета :)
Благодаря много за бързите отговори.
Днес продължавам по същия начин, с болезнените гърди и с болките в яйчниците. БТ все така 36.9.. В главата ми хаус :) Дали пък не сме успели..
Ще пиша сле няколко дена  ако имам новини,
целувки на всички :flower:

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #11 -: Септември 01, 2008, 09:56:59 am »
Стискам палци да сте успели. И да пишеш какво е станало, ще чакам.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #12 -: Септември 25, 2008, 07:19:09 am »
Добро утро и привет на всички :)
Много ще съм ви задължена ако коментирате графиката ми, по скоро датата на Ову. Този месец съвсем не мога да се ориентирам по разчитането и..
Благодаря и  :balk_102: лек ден, момичета.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #13 -: Септември 25, 2008, 07:42:45 am »
Според мен О е била на 18/19 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #14 -: Септември 25, 2008, 10:13:45 am »
С поред мен ОВ ти е била на 16 ден но не съм толкова сигурно, можи и Денис да е права.


*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #15 -: Септември 26, 2008, 00:34:26 am »
Привет мили момичета,
Благодаря ви за бързите отговори, отзивчиви както винаги :)
Вени, и аз колебливо предполагах, че Ову е била около 16ти ден...фертилити-то пък ми изчисли Ову на 21ви ден и съвсем ме обезкуражи...Дано нещо да сме направили, че милия беше 1 седмица почивка, специално да "се бебим" ...
Стискам си палци и благодаря и на теб и на Денис за помощта в разчитането на графиката ми.
 :bighug:

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2008, 01:56:23 am »
Привет момичета,
включвам се с въпрос, относно 16ти ден на цикъла по текущата ми графика( в бележките съм отбелязала, че БТ може да не е правилна, понеже изпуснах термометъра и се навеждах да го взема от земята, а леглото ни е на високо, та бая се размърдах)Та на въпроса, възможно ли е от това БТ да се повиши дотолкова, че да ми обърка изчисленията относно датата на ОВУ( например да отчете 36.7, а всъщност да е била 36.5, да речем) и с това датата на ОВУ да се промени?
БТ на този етап взе да пада, така, че едва ли имам кой знае какви шансове, но се опитвам да си определя датата на ОВУ, че е различно всеки месец и много се обърквам така...
Благодаря на всички yahoo_17

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2008, 07:48:03 am »
Една стойност не е от значение - за да се определи О. се гледа конфигурацията на графиката.
Според мен е рано за М. и може БТ пак да се повиши. За сега графиката ти е добре.
Най-точен ще е коментара, разбира се, след като завърши МЦ.
Е пожелавам ти да завърши след 9 месеца, шанс има и докато не ти дойде няма причина за отчаяние.
Успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #18 -: Октомври 21, 2008, 23:50:16 pm »
Привет момичета,
Аз си чакам БТ да се вдигне, много ми е объркана графиката този месец, положителни Ову тестове, после отрицателни, после пак положителни.. Ще се главоблъскам над това след като се вдигне БТ, сега искам да се посъветвам с вас относно БТ от тази сутрин, не знам как да я отчета. Накратко - легнахме си с любимия към 3 и нещо сутринта. Не сме пили алкохол, просто... си бяхме в леглото и се забавлявахме :)Аз меря БТ в 6 всяка сутрин , и днес също в 6, нищо, че спах само 2 часа и половина. Отчете ми 36.6 , към 9 сутринта измерих пак за по-сигурно след 6 часа сън и БТ беше 36.8.. Колко да го отчета? ГОлям кошмар този месец с това засичане на Ову, изморена съм .. Поне да отчета БТ както трябва.
Благодаря ви предварително и лек ден на всички  :hello:

*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #19 -: Октомври 23, 2008, 14:56:33 pm »
Днес вече предполагам че след толкова много тестове трябва да си в ОВ, сложете си сърца днес и утре и дано да е наистина така.Успех.