0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В 9г.с. и пак прокървих
« -: Август 03, 2008, 12:05:24 pm »
В петък ходих при доктора ми и за мое учудване всичко беше добре бебчо беше пораснал доста и в събота след обяд изненада. Така щурна изведнъж, че си изкарах акъла. И сега в събота и неделя няма и доктор а в спешното само те карат да чакаш и накрая те пращтат в къщти. Посъветвай те ме какви мерки да предприема за да го задържа. Сега съм на утрогестан 2 пъти по 1 вагинално, аспирин , фолиева киселина, желязо.Ставам от леглото само до тоалетната. Има ли ощте нещто, което бих могла да предприема.
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #1 -: Август 03, 2008, 12:10:12 pm »
Не трябва ли щом имаш кървене да спреш Аспирина-докато отмине.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #2 -: Август 03, 2008, 12:16:16 pm »
Можеш да увеличиш Утрогестана.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #3 -: Август 03, 2008, 12:18:43 pm »
Мисля да непия аспирин докато не се чуя с доктора.
Утрогестана до колко мойе да се увеличи
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #4 -: Август 03, 2008, 12:22:30 pm »
Зависи от колко милиграма е.
Някакъв спазмолетик вземаш ли?
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #5 -: Август 03, 2008, 12:25:10 pm »
Утрогестан 200. бускапина 10мг е за болките но него пия.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #6 -: Август 03, 2008, 13:35:16 pm »
Обади се на лекаря си на мобилен. Безумие е при силно кървене да се надяваш някой тук да реши какво е адекватно да се направи!  Стискам палци всичко да отмине и да е спокойна бременността ти от тук нататък.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #7 -: Август 03, 2008, 13:50:03 pm »
Обади се на лекаря си на мобилен. Безумие е при силно кървене да се надяваш някой тук да реши какво е адекватно да се направи!  Стискам палци всичко да отмине и да е спокойна бременността ти от тук нататък.
Нали ако можех първо това щях да направя. В Испания няма практика да се дават мобилните телефони на докторите.
По спешност се ходи в болницата, а там освен да ти предизвикат аборт нищто друго немогат да свършат. Вече имам много горчив опит със спешното.
Аз не търся решение а съвети.
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #8 -: Август 03, 2008, 13:56:08 pm »
Увеличи утрогестана с още един прием. Аз бях на 3х2, ама май от 100мг. (нямам спомен). Ако кървенето е от недостиг на прогестерон, ще помогне. Ако е от разлепване, лежането ще помогне. За аспирина питай лекар. Аз лежах до 12 г.с. включително, въпреки че кръвоизливите приключиха още в 10 г.с.
Желая ти много късмет!

п.п. Пиши в една тема, защото тези които не са прочели предишната тема не знаят за какво става въпрос, а пък тези които са я чели, може и да не помнят какъв е проблемът и от кога.
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #9 -: Август 03, 2008, 15:37:39 pm »
И при мен Утрогестана беше 3*2 но от 100мг.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #10 -: Август 03, 2008, 18:12:47 pm »
Когато кървях и на мен ми спряха аспирина. След това не съм подновявала приема му.
Причините за кървенето може да са различни - при мен беше плацента превия.
:flower: Дано всичко е наред и нямаш повече главоболия до края  yahoo_17
« Последна редакция: Август 03, 2008, 18:16:56 pm от Black_rose »
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #11 -: Август 03, 2008, 18:28:30 pm »
Спираш аспирина
Увеличаваш утрогестана на 3х2 вагинално
Приемаш естрофем ,задължително ношпа или папаверин(освен обезболяващо предпазват и от контракции матката,с което значително се намалява шанса от спонтанен аборт.И повече лежане.И повече положително мислене.Защото всяка тревога се отразява пагубно на плода.Успокой се и се опитай да мислиш за нещо друго.Знам как се чувствуваш-аз къвих до 18 седмица на периоди,по най-различни причини(цветна бременност,плацента превия и полип),но с огромна доза спокойствие,лежане,лекарства и на гладно"майната му,каквото е писано да става ,ще стане и без да се шашкам" успях да се позакрепя засега(да чукам на дърво,да не ме чуе дяволът :wink:).
Стискам ти палци всичко да се оправи.
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #12 -: Август 03, 2008, 18:43:40 pm »
Благодаря ви много за отговорите. Вкрайна сметка отидох до спешното и лъжлива тревога. Шийката е затворена и плацентата си е добре. Тай че можеше да си спестя главоболията. Тъй като кървенето значително намаля трябва да си продължа аспирина.
iliyanas  Много ама много късмет ти желая и се радвам за теб. Дано всичко свърши благополучно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #13 -: Август 04, 2008, 01:43:44 am »
Благодаря ви много за отговорите. Вкрайна сметка отидох до спешното и лъжлива тревога. Шийката е затворена и плацентата си е добре. Тай че можеше да си спестя главоболията. Тъй като кървенето значително намаля трябва да си продължа аспирина.
iliyanas  Много ама много късмет ти желая и се радвам за теб. Дано всичко свърши благополучно.
Радвам се, че се е разминало. Аз от 11 дена зацапвам, като един ден (миналия вторник )си прокървях сериозно, с болки и изхвърлих много съсиреци. Бях убедена, че помятам и веднага отидох до лекаря ми. След като ме видя се оказа, че всичко си е наред. Сега съм 7ма седмица още и много ме е страх, че няма да мога да го задържа, но лекаря продължава да ме уверява, че всичко е наред.   Не се притеснявай, щом ултразвука показва, че всичко е наред. Моят лекар каза, че често се случва в първият триместър жените да прокървят. Стискам палци  :crossfingers: всичко да е наред и да нямаш повече такива емоции.

Боби


  
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #14 -: Август 04, 2008, 12:11:02 pm »
Благодаря ви, че ме окуражавате в тези трудни моменти.
Имам чувството че щте откача в крайна сметка. Не бях се зарадвала на бременноста си нито за един момент и когато в петък доктора ми каза, че всичко е наред и че се развива добре неможах да се сдържа и се зарадвах.Тайничко си помечтах, че можеби този път всичко щте е наред,но радоста ми нетрая дълго в събота прокървих и всичките ми мечти и надежди се бяха стопили.
Сега дори незнам какво да си мисля всичко е наред но докога та немога да тичам всяка седмица на видеозон да съм спокойна.
 Това е някакъв ад. Колко пъти трябва да се мине през него та да се случи чудо и в нашата къшта.
Bobbie аз кървях зацапвах три седмици и след това беше добре всичко. Направо си имах мензис няколко дни в 6г.с. Желая ти много късмет и да го запазиш.
Дано всички постигнем целта си.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #15 -: Август 04, 2008, 12:44:59 pm »
Това е някакъв ад. Колко пъти трябва да се мине през него та да се случи чудо и в нашата къшта.
Bobbie аз кървях зацапвах три седмици и след това беше добре всичко. Направо си имах мензис няколко дни в 6г.с. Желая ти много късмет и да го запазиш.
Дано всички постигнем целта си.
Благодаря ти. Мен също много ме е страх и имам някакви много черни мисли в главата, но се опитвам да се държа. От вчера имам страна болка ниско долу в корема и ме е страх, че не е на добре. Днес съм на преглед и ще пиша какво е станало.

Упех ти желая и се опитай и ти да се поуспокоиш.


Боби


  
*
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #16 -: Август 04, 2008, 14:52:10 pm »
Цитат
Днес съм на преглед и ще пиша какво е станало.

Успех на прегледа Bobbie  -ще те чакаме с добри новини.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #17 -: Август 04, 2008, 19:23:53 pm »
Успех на прегледа Bobbie  -ще те чакаме с добри новини.
Благодаря ти. За съжаление новините не са добри. Видяха сърдечен ритъм, но ембриона изостава с 1 ден растеж, а плодният сак с 6 дена след него и сега е 1.7мм, а започвам 7ма седмица днес ( спред тях, според мен е утре) . Сака си изоставаше още от преди, но расте колкото си трябва на ден. Ембионът за първи път изостава. В петък беше 7мм, а днес  е 8.7мм. По-късно ще ми се обадят с резултатите от хомоните, но аз вече не се надявам кой знае колко. Единствено имам надежда техничката да е сбъркала, защото докторът го нямаше понеже бил на операция, та тя ми направи ултразвука.
Мерси за подкрепата.

Боби


  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #18 -: Август 04, 2008, 19:34:56 pm »
Видяха сърдечен ритъм, но ембриона изостава с 1 ден растеж, а плодният сак с 6 дена след него

Хайде и на теб малко кураж! Хей, имай вяра, какъв е този песимизъм?!  :D

Виж това:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27228.msg394484#msg394484

Re: В 9г.с. и пак прокървих
« Отговор #19 -: Август 04, 2008, 19:57:18 pm »
Не се притеснявай предварително, че това може да се окаже пагубно. Аз толкова много се притесних от кървенето, че днес то вече спря ,а аз имам постоянна болка ниско долу и чувствам тежест.От всичките тези излишни вълнения може и да си докарам аборт.
А за растежа в толко малък срок стават и обърквания. Понякога всичко се оправя.
Стискам ти палци да се оправи всичко.