0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #280 -: Ноември 20, 2008, 22:42:38 pm »
постановлението е публикувано в държавен вестник. още във вторник ви писах и са 10 млн. лева. дано само по-бързо регламентират правилата за кандидатстване.
Кога трябва да са уточнени изискванията за кандидатстване и къде трябва да ги потърсим?
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #281 -: Ноември 22, 2008, 13:15:26 pm »
Вие си следете информацията тук и в сайта на Искам бебе, ще пишем непременно. А сега се работи много усилено, та като има определени новини, ще има и информационни кампании, няма начин да се интересувате и да не разберете.
А това, че някоя секретарка в клиника не знае, няма страшно, ще разбере, като му дойде времето. Ние тука ще пишем, ще се разбере навреме - т.е. веднага, щом има конкретни новини.
А аз да ви дам един личен съвет, ако позволявате - вие си действайте, запишете си часове при желания лекар (особено, ако за него се чака), правете си изследвания и т.н., та като назрее момента и като си подадете документите и ви одобрят - да можете да сте на дневен ред в клиниката. Защото то дори да ви одобри Фонда, ако нямате записан час в добра клиника - кой ще ви обслужи. Пък и колкото са ви по-подготвени нещата по случая, толкова по-бързо ще се задвижат нещата (поне аз така си мисля, не че съм миродавна, просто си разсъждавам на глас).
И горе главата, вече се вижда светлината в края на тунела!!!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #282 -: Ноември 26, 2008, 10:30:21 am »
това ли са изследванията, които трябва да се направят :oops:

за жената:

Гинекологичен преглед и преглед с ултразвук.

Хормони:
Между 1 и 4 ден от циккъла: FSH, LH, PRL, E2, Prog. Test. T3, T4, TTH
Между 20 и 23 ден от цикъла: Prog

Хламиди: IgG и IgA; Рубеола, Токсоплазмоза
Хепатит "B" и "C"
Изследване за СПИН;
Кръвна група, Rh, Васерман

Влагалищен секрет - Микробиология, микоплазми

Пълна кръвна картина, биохимия

За мъжа:

Спермограма
МБ изследване
Микоплазми
Хепатит "B" и "C"
Хламидии - IgG и IgA
Тест за СПИН
Кръвна група, Rh
Васерман

Хормони: FSH, LH, PRL, E2, Test, T3, T4, TTH

Пълна кръвна картина, биохимия
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #283 -: Ноември 26, 2008, 13:22:37 pm »
Мисля, че набора от изследвания може да е и по-различен, зависи от етапа на безплодието и от изяснените до момента причини - т.е. ако има цветна снимка на тръбите, лапароскопия или операция или нещо друго от рода, те са важни, защото изясняват причините за безплодието. Ако до момента няма изяснени причини - да, най-вероятно ще се прилагат такъв тип изследвания. Не мога да кажа дали точно тези, които си изброила - няма все още нищо публикувано, не са категорично разписани медицинските критерии за кандидатстване. Ако посещаваш клиника, работеща в областта на репродуктивните затруднения - там по-добре ще знаят към какви изследвания да те насочат, имайки предвид конкретно твоя случай. Важното е да ти е добър доктора - най-важното е това!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #284 -: Ноември 26, 2008, 13:28:13 pm »
Има ли някакъв законоустановен срок за създаването на този фонд?
Аз започвам от януари с изследванията, а процедурата ще е края на февруари.
Предполагам, че до тогава все още нищо няма да е решено и няма да мога да разчитам на помощ от държавата.... :ask:



Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #285 -: Ноември 26, 2008, 15:01:01 pm »
Здравейте момичета !
Търся съвета ви - раздвоена съм и нямам идея как да постъпя !
Имам час за преглед при д-р Емин в Плевен през януари . Започнах с изследванията на хормоните в клиниката и все още не съм се разплащала , защото исках да тегля заем от Сибанк по програмата "Искам бебе" . Но като прочетох за възможността за безплатни опити и ми се ще да не се заробвам със заеми . Объркана съм , как да постъпя , какво мислите - да чакам или да действам и майната им на парите ...

Когато преди месец говорих с доц.Конова , тя ме попите , дали ще чакам 10 мил. на държавата или...Помислих , че се шегува , аз не бях и чувала и смело заявих , че ще се финансираме сами , чрез заем , а пък тя май въобще не се е шегувала ...
Леле...много се нацепих ...хем съм безпарична , хем ....ама като не знаех ...
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 15:04:00 pm от Vili_to »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #286 -: Ноември 26, 2008, 15:42:35 pm »
Не смея да ви дам съвет как да постъпите, поради 2 причини:
1)Защото пари наистина са отпуснати, от догодина ще се прави инвитро за сметка на държавата, но 10 милиона разделено на 5000лв прави едва 2000 броя инвитро - а предполагам, че желаещите ще са повече
2)и защото не знам вашия конкретен случай до колко ще е спешен - т.е. можете ли да чакате или не...
Нямам представа по какъв точно критерий ще се подреждат кандидатите за инвитро - т.е. на кой ще се дадат по-рано да ползва правото си, на кой ще се наложи да почака. Просто кандидати ще има много, но капацитета на клиниките и самите пари са ограничени. Затова ще има нещо като листа на чакащите или не знам как да го нарека. При всяко положение във ваш интерес е да си имате лекар, който да ви подпомогне в подготовката на изследванията за кандидатстването и който да ви поеме, когато ви дойде реда.
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #287 -: Ноември 26, 2008, 16:12:01 pm »
Eti76, благодаря ти за всичко и най-вече за информацията, която получаваме от теб-това е най-ценното и важно нещо в днешно време. Въпросът ми е: към средата на месец декември ще бъдат ли ясни критериите и условията за кандидатстване, понеже изследванията (свързани с хормоните и др.) имат някаква давност. Тъй като ни съветваш да си запишем час за клиниката и лекаря, при които сме картотекирани, все пак трябва да имаме в предвид за кога да бъде този час. Предварително ти благодаря за оказаното внимание.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #288 -: Ноември 26, 2008, 16:13:09 pm »
Eti76, благодаря ти за всичко и най-вече за информацията, която получаваме от теб-това е най-ценното и важно нещо в днешно време. Въпросът ми е: към средата на месец декември ще бъдат ли ясни критериите и условията за кандидатстване, понеже изследванията (свързани с хормоните и др.) имат някаква давност. Тъй като ни съветваш да си запишем час за клиниката и лекаря, при които сме картотекирани, все пак трябва да имаме в предвид за кога да бъде този час. Предварително ти благодаря за оказаното внимание.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #289 -: Ноември 26, 2008, 16:41:28 pm »
Ети 76 - от 19г сме женени със съпруга ми . Нямам забременявания , нямам аборти , нямам никаква точно установена диагноза , освен поликистозни яйчници и хормонални проблеми . 69 - ти набор съм аз , съпруга ми 68-ти т.е. на 39  и 40г. Чувствам , че не ми остана никакво време . През годините се разпилях по много и различни доктори , които се плюеха и си хвърляха изследванията в коша , а аз все отначало и все нищо . Много време и пари загубих при осъдения вече др. Ценов от Майчин дом , крадоха ни , заеми изплащах и така годините се изтекоха .. Сега си казах тегля един последен заем и действам , нищо , че покрива на къщата ни пропада и нямам нови гащи на задника си ,но като чухме за тия безплатни опити и се объркахме - какво да правим .... Финансовоти ни положение не е цветущо и двамата сме на държавна работа , през годините не посмяхме да се разделим и да поработим в чужбина , че нали дете правим ...Истината е , че ще мога да взема пари от банка само за 1 опит и ако нищо не стане може и да не ме одобрят по - късно за безплатен поради възрастта ми и това , че вече имам един неуспешен - за това са ми терзанията , а не толкова , че ще се загробя със заем .
Ох , оплаках се - благодаря за изслушването !
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #290 -: Ноември 26, 2008, 16:47:31 pm »
всички имаме терзания, а парите наистина са малко. както Ети е написала 2000 семейства - нищо, но все пак. аз подучух, но не е факт, че отново ще се раздават само лекарства за да удоволетворят повече желания, както и ще свият условията за кандидатстване. каквото и да решат ние ще се борим до край и с цената на заеми. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #291 -: Ноември 26, 2008, 19:39:33 pm »
всички имаме терзания, а парите наистина са малко. както Ети е написала 2000 семейства - нищо, но все пак. аз подучух, но не е факт, че отново ще се раздават само лекарства за да удоволетворят повече желания, както и ще свият условията за кандидатстване. каквото и да решат ние ще се борим до край и с цената на заеми. успех
joli, ако това, което си "подочула" вземе, че излезе вярно, то цялата идея се изражда адски много. Нали основното беше, че ще има до 3 безплатни опита за двойка, а не лекарства за опити само.. :? Но знае ли човек..

*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #292 -: Ноември 26, 2008, 21:00:22 pm »
Момичета, не говорим за такова нещо като "безплатни лекарства"! Работим за безплатни опити инвитро - до 3 броя и до 5000лв всеки! Не се тревожете прекалено, моля ви! Дори и нещо да не стане съвсем според очакванията ни, ще има голяма промяна и тя вече е на път да се случи. Съвсем скоро ще се изяснят и детайлите, не се притеснявайте. За медицинските критерии, предполагам, че няма да са много по-различни от тези, които се ползваха за кандидатстване по касата, но НЯМА да има ограничение на възрастта, което е много важно. Аз даже си мисля, че може жените с по-напреднала възраст да имат предимство (не го казвам категорично, просто си мисля, че е възможно да поемат тези хора по-навреме, за да имат и те шанс все пак). Нещата се развиват в общи линии добре, не губете кураж, ще има Фонд за инвитро още от догодина.
Теменуга, не мога да ти кажа все още кога ще се публикува по-конкретна информация, но мога да те уверя, че се работи усилено. Има една достойна жена, която страшно много ни помага в тази борба - това е д-р Антония Първанова. Между другото има тема в Зачатие/На чашка кафе и халба бира в нейна подкрепа за избора и за Жена на годината от списание Грация. Ако искате, може да прочетете темата и ако и вие смятате, че заслужава нашите благодарности и адмирации - да гласувате за нея на сайта на Грация. А без нейната подкрепа, нямаше да стигнем толкова далеч. Благодарение на нея идеята за тези пари от излишъка да отидат в този Фонд за нас и после това да не остане еднократен акт - това въобще стигна до Парламента и до Здравното министертво, комисиите и т.н.
На Вилито искам да кажа: Вили, всеки сам си избира приоритетите в живота. Ние сме женени от 5 години и през цялото време не сме имали никаква друга цел, освен да имаме дете. Засега не сме успели, но борбата продължава! Та мисълта ми е, че идеята си струва жертвите - покрив, гащи или каквото се налага! Не се отказвайте, дано да попаднете най-сетне на "правилния" лекар, който да се замисли за вашия случай и да се заеме с него по-сериозно. Защото времето лети неусетно... Часовника цъка... Ето ме мен на 32г. с изчерпан яйчников резерв и до под кривата круша. Но съм се борила неуморно и ще продължавам да се боря!
Успех на всички, каквито и решения да вземете за съдбата си!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #293 -: Декември 03, 2008, 12:07:17 pm »
Да повдигна малко темичката.

Има ли информация за развитие по програмата?
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #294 -: Декември 03, 2008, 12:24:07 pm »
Има инфо - на сайта на Народното събрание има публикуван Законопроект за допълнение на Закона за здравето, ако трябва да съм точна - има няколко. Този, който е внесен от г-жа Антония Първанова на 25.11.2008, е за ин витро финансирането.
В момента е на статус обсъждане, което значи, че ще мине време докато го гласуват в НС, обнародва се и стане факт.
Комисията ще заседава утре и предстои обсъждане на законопроекта.
Това е за сега.
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 12:59:00 pm от Maxi »


Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #295 -: Декември 03, 2008, 12:32:27 pm »
Благодаря.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #296 -: Декември 03, 2008, 14:05:26 pm »
Момичета, това е чудесно. Дано по-скоро излезнат и останалите подробности около подаването на документите и в най-скоро време всеки да гушне своето бебче :bori_015:  :bori_004:
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 14:15:48 pm от dankatabg »
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #297 -: Декември 03, 2008, 17:36:40 pm »
Вие сега стискайте палци да мине закона и да бъде приет, пък как ще се кандидатства, ще се разбере! Айде дано следващото ми включване да е с добри новини за всички ни!:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #298 -: Декември 03, 2008, 20:41:23 pm »
Дано всичко мине безпрепятствено и се помогне в навечерието на Коледните празници - колко много семейства ще са щастливи.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #299 -: Декември 05, 2008, 13:35:49 pm »
Има ли някъква информация.