0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #200 -: Октомври 24, 2008, 23:38:42 pm »
Снощи са го казали по новините на Канал 1, Душе!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #201 -: Октомври 25, 2008, 20:22:36 pm »
Божикооооооо, това е най-хубавата новина на света! Дано да е истина!
Поклон на всички, които се бориха да се стигне до тук!!!
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #202 -: Октомври 26, 2008, 17:17:10 pm »
За съжаление възрастови ограничения са въведени в НАРЕДБА № 28 от 20.06.2007 г. за дейности по асистирана репродукция /приложението/, така че и да не са въведат нови, тези в Наредбата трябва да се спазват.
Знаете ли дали отпусканите средствата, задължително трябва да се ползват в Бг клиника?
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #203 -: Октомври 27, 2008, 22:39:41 pm »
За съжаление възрастови ограничения са въведени в НАРЕДБА № 28 от 20.06.2007 г. за дейности по асистирана репродукция /приложението/, така че и да не са въведат нови, тези в Наредбата трябва да се спазват.
Знаете ли дали отпусканите средствата, задължително трябва да се ползват в Бг клиника?
На право ме поля със студен душ с тази новина!  :( :( :( Все си мислех, че и на моята улица ще изгрее слънце някой ден... :( Къде мога да прочета тази наредба или поне частите от нея, касаещи възрастта на двойката? Почти на всякъде, където я намерих ми иска регистрация или платен абонамент?!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #204 -: Октомври 27, 2008, 22:56:26 pm »
Душе това е от миналата година.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=14086.0
Имам я някъде като файл, ще я потърся и ще ти я пратя на мейл, но си мисля че новата програма няма да е обвързана с ограниченията от 2007.


п.п. цък
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 23:09:20 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #205 -: Октомври 28, 2008, 08:27:15 am »
Снощи чух по новините , за някаква заседаваща комисия , която искала увеличение на парите за ин витро. Не успях да чуя всичко , някой гледал ли е да сподели?
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #206 -: Октомври 28, 2008, 08:38:26 am »
Аз също чух нещо, но ми се стори, че са обсъждали бюджета и Милен Велчев е предложил да се увеличат парите за ин витро.Дано да не бъркам.

http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2
Новините от 19,15  от 27.10 /след деветата минута/
« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 08:55:05 am от ketti »
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #207 -: Октомври 28, 2008, 09:22:05 am »
Душе това е от миналата година.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=14086.0
Имам я някъде като файл, ще я потърся и ще ти я пратя на мейл, но си мисля че новата програма няма да е обвързана с ограниченията от 2007.


Да. Наредбата е от миналата година, т.е. нова е.
Това е нормативен акт, който е задължителен и няма как да не бъде спазван и не може да бъде преодолян с правила в програма, а единствено с отмяна или изменение. Ограничението в него е за навършилите 43години.
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #208 -: Октомври 28, 2008, 09:32:57 am »
ketti , благодаря!
Изказването на М.Велчев е на 6 мин. и 30сек.
Ства въпрос за проект обсъждан на среща на тройната коалиция , за сега още е неясно дали ще се одобри.
Мисля ,че това касае бъдещият бюджет.
« Последна редакция: Октомври 28, 2008, 09:35:08 am от Eфирче »
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #209 -: Октомври 28, 2008, 11:32:05 am »
Здравейте на всички!
Момичета, как стои въпросът с подаването на документите за ин витро?
Имате ли представа за 2009 кога ще се подават?
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #210 -: Октомври 28, 2008, 11:35:54 am »
Аз говорих с една жена от здравната каса и тя ми потвърди,че касата няма да има нищо общо.Ще се назначала комисия която ще отговаря,но как ще става още нищо не се знае.

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #211 -: Октомври 28, 2008, 11:53:04 am »
Ох, дано най-после ни подкрепят!!!Това наистина ще е чудо !!!Вярвам в чудеса!!!Нека всички вярваме и се надяваме на хубави и окуражаващи новини!!! :goodluck: :bighug: :thankyousign:

Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #212 -: Октомври 28, 2008, 19:48:22 pm »
 :hello: Само искам да спомена, че в предаването по ВВТ преди няколко седмици, в което участва и ultra казаха, че няма да има възрастови ограничения. Може би имат тайни ходове и вратички, все пак наближават избори, а по избори стават чудеса.  :bighug:
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #213 -: Октомври 28, 2008, 20:02:11 pm »
Душе това е от миналата година.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=14086.0
Имам я някъде като файл, ще я потърся и ще ти я пратя на мейл, но си мисля че новата програма няма да е обвързана с ограниченията от 2007.
п.п. цък
Благодаря ти, Евро!  :hug2:
П.П. Прочетох информацията за кръглата маса от Ани. Мисля, че тя е по-достоверна! Дано!!!

*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #214 -: Октомври 29, 2008, 16:49:12 pm »
Момичета, привет отново!
Значи, нямаме нищо общо с касата от догодина и това е основната и генерална разлика. Няма значение дали си здравно осигурен или не, няма да има възрастови ограничения (не важат никакви наредби) и парите ще следват пациента, но само в български клиники!!! Това са част от нещата на които държим и на Кръглата маса в Панаира в Пловдив настояхме за тях. Засега срещаме адекватна подкрепа поне от г-жа Първанова (за съжаление не мога да кажа същото за докторите, особено Щерев направо ме изкара извън релси).
Обществения фонд ще управлява средствата, като идеята е да има представители на пациентските организации в Управителния му съвет и така да контролираме нещата изкъсо. Медицински критерии за участие ще има, те ще се подготвят от нашите доктори, има още работа за вършене, но май ще станат нещата! Вярвайте и се борете, аз така правя:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #215 -: Октомври 29, 2008, 17:37:23 pm »
Момичета, привет отново!
Значи, нямаме нищо общо с касата от догодина и това е основната и генерална разлика. Няма значение дали си здравно осигурен или не, няма да има възрастови ограничения (не важат никакви наредби) и парите ще следват пациента, но само в български клиники!!! Това са част от нещата на които държим и на Кръглата маса в Панаира в Пловдив настояхме за тях. Засега срещаме адекватна подкрепа поне от г-жа Първанова (за съжаление не мога да кажа същото за докторите, особено Щерев направо ме изкара извън релси).
Обществения фонд ще управлява средствата, като идеята е да има представители на пациентските организации в Управителния му съвет и така да контролираме нещата изкъсо. Медицински критерии за участие ще има, те ще се подготвят от нашите доктори, има още работа за вършене, но май ще станат нещата! Вярвайте и се борете, аз така правя:)
И тук - благодаря!  :bighug: :thankyousign:

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #216 -: Октомври 29, 2008, 17:41:02 pm »
Благодарим за това начинание. Искам да попитам ще отпадне ли касата или остава и тя  новия фонд? може би ще има още дискусии, но някой ако има представа да каже.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #217 -: Октомври 29, 2008, 17:58:39 pm »
Момичета, привет отново!
Значи, нямаме нищо общо с касата от догодина и това е основната и генерална разлика. Няма значение дали си здравно осигурен или не, няма да има възрастови ограничения (не важат никакви наредби) и парите ще следват пациента, но само в български клиники!!! Това са част от нещата на които държим и на Кръглата маса в Панаира в Пловдив настояхме за тях. Засега срещаме адекватна подкрепа поне от г-жа Първанова (за съжаление не мога да кажа същото за докторите, особено Щерев направо ме изкара извън релси).
Обществения фонд ще управлява средствата, като идеята е да има представители на пациентските организации в Управителния му съвет и така да контролираме нещата изкъсо. Медицински критерии за участие ще има, те ще се подготвят от нашите доктори, има още работа за вършене, но май ще станат нещата! Вярвайте и се борете, аз така правя:)
Моля те поясни ми какво искат от Щереви,че аз съм в тази клиника,да не би да не искат да участват? :?

*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #218 -: Октомври 29, 2008, 18:47:38 pm »
Ох, сегаааа:
Първо - идеята е (но докато не се гласува в Парламента не е сигурно) - да се излезе от досегашната програма на НЗОК, т.е. тя ще отпадне тотално, дано съм ясна - няма да има нищо подобно, защото според мен и многото, които са я сърбали тази попара - тя не работи добре. Доста е скъпо да се кандидатства по Програмата, изследванията се прибират, а после докато ти отпуснат лекарствата - често е време да си направиш нови изследвания. Другия проблем е известен на всички - няма индивидуален подход, а се дават някакви лекарства, без значение кой на какво ще реагира, отделно стои въпроса, че в аптеката ти искат 70-80 лв за уж безплатните лекарства на стойност към 1000лв. Та после дори и да ги вземеш - разликата до трансфера си е за твоя сметка и често говорим за около 4000лв. И не на последно място - не може да се възползваш от тази програма повторно, дори и да не ти е помогнала... А за възрастовото ограничение да не говорим, за смешните 1000 бройки годишно също и т.н.. Та надяваме се да се разделим със Здравната каса за добро!
Второ - относно Щерев - не че не искат да се включат - то кой ще откаже пациенти с пари:) Просто той самият през цялото време на Ктъглата маса се съпротивляваше относно идеята за Обществения фонд да управлява средствата, защото щели да се появят предпоставки за корупционни практики - абе според мен лично се изказваше и гледаше на нещата само като политик, но не и като лекар, а камо ли човек... Аз влезнах в пряк конфликт с него, защото след моето изказване заяви, че щом толкова много сме "знаели", ние - пациентите, да сме решали как да се случат нещата... Отговорих му, че това прилича на ритуалното измиване на ръцете на власт-имащите, преди да разпънат Христос на кръста... Та това е в общи линии, просто човека има власт и пари и не му дреме за нас...
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: От 2009г - до 3 безплатни опита инвитро?!?!
« Отговор #219 -: Октомври 29, 2008, 18:56:54 pm »
И забравих да ви кажа, че колкото и странно да ви звучи, най-много помагаше на нашата кауза и то през цялото време - г-жа Антония Първанова. Те я нападаха, атакуваха, а тя спокойно им отговаряше като на малки деца и ги напътстваше. Полека-лека, со кротце со благо, просто евала на тази жена! Накрая като стана напечено след моя изблик, отново пое инициативата и ги подтикна да действат, подаде им 3-4 идеи и отвори дискусията за работа... И вместо да се срине кръглата маса, все пак се стигна до рационални предложения, които са описани от Ани в отделна тема! Та аз лично съм страшно благодарна на г-жа Първанова като човек и политик - прави всичко възможно да ни помогне, като никога не намесва гласно политиката, а се бори за реализиране на каузата ни!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)