0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременна сам в 7г.с имах кървене после премина в кафяво зацапване докторът на 17 юли ме прегледа. На видеозона се видя ембрион. Изписа ми утрогестан. И ми даде час за ехография за след 3 седмици. Мисълта ми е че преди сам имала два миседа и сам разбирала че нешто не е наред заштото симптомите изчезват и започва да цапа. А сега как бих могла да разбера ако нешто не е наред, след като утрогестана вдига чхг то.
*
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #1 -: Юли 22, 2008, 09:16:02 am »
Честито asruriana! Лека бременност ти желая и на финала да е най-сладкото и щастливо бебче! Всичко ще е наред този път, стискам ти палци от все сърце :crossfingers: :bighug:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #2 -: Юли 22, 2008, 09:47:54 am »
Тестът за бременност отчита ЧХГ - човешки хормон гонадотропин, а утрогестан е растителен прогестерон, двата хормона нямат нищо общо.
 Не мисля , че има проблем да си следиш ЧХГ-то , докато приемаш Утрогестан.
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #3 -: Юли 22, 2008, 12:05:38 pm »
Честито asruriana! Лека бременност ти желая и на финала да е най-сладкото и щастливо бебче! Всичко ще е наред този път, стискам ти палци от все сърце :crossfingers: :bighug:
Благодаря ти за подкрепата.
Тестът за бременност отчита ЧХГ - човешки хормон гонадотропин, а утрогестан е растителен прогестерон, двата хормона нямат нищо общо.
 Не мисля , че има проблем да си следиш ЧХГ-то , докато приемаш Утрогестан.
Ште си пусна един тест в понеделник за да не се притеснявам излишно. Пак да видим какво ште излезе, че моят доктор е в отпуска то май всички са в отпуска. :(
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни ми&
« Отговор #4 -: Юли 22, 2008, 12:22:53 pm »
Ште си пусна един тест в понеделник за да не се притеснявам излишно. Пак да видим какво ште излезе, че моят доктор е в отпуска то май всички са в отпуска. :(

Честито и успешна бременност до финала! :crossfingers:

В случая ще е излишно в 7 гест. седм. да пускаш ЧХГ. Или ако си решила ще е добре да го повториш след 48 часа, за да видиш развитието в динамика.

Ембриона в този срок на бременността има пулс, това мисля е важния фактор за развитието на  здрава бременност.

П.с. Според мен бъркаш Утрогестана с Прегнила, първия не дава фалшиво положително завишение на ЧХГ хормона.
« Последна редакция: Юли 22, 2008, 12:25:04 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #5 -: Юли 22, 2008, 12:29:22 pm »
Пулс имаше когато ме преглеждаха в четвъртък,но ме притеснява това че след започване на утрогестана зацапването понамаля и от вчера пак се засили.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #6 -: Юли 22, 2008, 12:43:11 pm »
Пулс имаше когато ме преглеждаха в четвъртък,но ме притеснява това че след започване на утрогестана зацапването понамаля и от вчера пак се засили.

Пий Но шпа и почивай!

Обади се на лекуващия лекар да обсъдите ситуацията!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #7 -: Юли 22, 2008, 18:20:53 pm »


Пий Но шпа и почивай!

Обади се на лекуващия лекар да обсъдите ситуацията!

[/quote]
Ами това и правя почивам ,доктора каза до  8 август да си пия лекарствата и изобщо не се притесни че зацапването продължава. А но шпата е за болки , ако нямам такива защто да я пия?
И така  пия една шепа хапчета. Притеснява ме това че ако се случи нешто с плода аз за 3 седмици няма да разбера.
*
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #8 -: Юли 22, 2008, 20:12:36 pm »
...Притеснява ме това че ако се случи нешто с плода аз за 3 седмици няма да разбера.

Лошото се разбира, мисля, и ти сама го знаеш, но сега не мисли за това... Пий си лекарствата и си почивай, както са казали момичетата и както правиш.

И честито! Хайде след 7-8 месеца да се похвалиш с мъничко плачленце... :bighug:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #9 -: Юли 22, 2008, 20:27:27 pm »
Много е трудно след два неуспеха да чакаш до следващия преглед. Знам го от опит. Повярвай на лекаря си и почивай. Предприета е задържаща терапия, така че с почивка на легло скоро проблемите трябва да отшумят. Аз бях с обилни кръвоизливи от пета до десета седмица включително, пък виж какво сладко мишленце е седнало на полянката сега. :wink:
Имай вяра! Ще ти стискам палци!
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #10 -: Юли 23, 2008, 10:57:04 am »
Много е трудно след два неуспеха да чакаш до следващия преглед. Знам го от опит. Повярвай на лекаря си и почивай. Предприета е задържаща терапия, така че с почивка на легло скоро проблемите трябва да отшумят. Аз бях с обилни кръвоизливи от пета до десета седмица включително, пък виж какво сладко мишленце е седнало на полянката сега. :wink:
Имай вяра! Ще ти стискам палци!
Много ама много ви благодаря за подкрепата.
Ако бяха само два неуспеха може би щях да сам малко по спокойна. Около двата миседа имам и 3 аборта спонтанни, а този пат вече сам 3 седмица сас зацапване така че не искам и да се надявам.
Просто за мен загубата е по лесно поносима ако не се надявам много много.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #11 -: Юли 23, 2008, 12:20:26 pm »
Съжалявам, много загуби си преживяла. :(

Май е добре да направиш консултация с имунолог, както и генетчни изследвания.

Изглежда не живееш в България, това допълнително усложнява обстоятелствата.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #12 -: Юли 23, 2008, 13:03:44 pm »
Всичко ми изследваха вече и в генетиката и в имунологията. Единственото, което откриха е мутация на  MTHFR(C677T) генотип TT изписаха ми само аспирин по един на ден и фолиева киселина от 5 мг. Но най странното беше че ми казаха че тази мутация без дифицит на витамини и оште нешто си там не може да предизвика аборт. Тай че сам със неизяснен вторичен стерилитет 8O
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #13 -: Юли 23, 2008, 14:35:36 pm »
Всичко ми изследваха вече и в генетиката и в имунологията. Единственото, което откриха е мутация на  MTHFR(C677T) генотип TT изписаха ми само аспирин по един на ден и фолиева киселина от 5 мг. Но най странното беше че ми казаха че тази мутация без дифицит на витамини и оште нешто си там не може да предизвика аборт. Тай че сам със неизяснен вторичен стерилитет 8O
Не е задължително да са ти ниски нивата, защото при тази мутация хората може да имат нужда от по-високи нива на фолиева киселина. Това се установява като се мерят нивата на хомосистин и ако са увеличени, значи и ти имаш нужда от повече фолиева киселина, защото той иначе не би се натрупал.
Сега са ти изписали правилните лекарства, така че би трябвало всичко да е наред. Стискам палци.

Боби


  
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #14 -: Август 06, 2008, 11:59:51 am »
Здравей и от мен !
Стискам ти палци всичко да е наред и този път бременността да завърши с раждане на здраво бебче.

Не знам обаче какво да те посъветвам ! Аз също съм с два миседа и сега отново съм бременна, но аз много трудно преживях втората загуба и се зареках, че трети път няма да чакам на случайноста, а ще трябва да потъся лекари, които да ми помогнат.
Та след вторият мисед направих какви ли не изследвания - имунологични, генетични, щитовидна жлеза..хормони и т.н.
Общо взето конкретен проблем не се намери. Може би единсвтено съмнения за Хашимото но още в 7 седмица ми вляха имуновенин и започнах да пия аспирин протект и едно лекарсто за щитовидната жлеза. От скоро ми назначиха и Vessel due f, а както изглежда ще се наложи да бия и фраксипарин. Уж няма конкретни проблеми, и повечето неща са за застраховка, но...излезнаха завишени NK клетки - които налагат имуновенин. А сега цъфна и проблем с кръвопотока и затова ще трябва и фраксепарин.

Според мен ВИНАГИ има причина въпроса е да се намери екип от лекари, които да я открие навреме.
Вярно е обаче, че има много жени с кървени и то обилно през бременността и е достатъчно утрогестан, прегнил, но-шпа, папаверин или магнезии и всичко е супер.
(комбинациите се назначават от лекар). Аз лично имам няколко такива приятелки.

Не знам там където си дали е възможно да се направят някой изследвания - поне за кръвосъсирване и щитовидна жлеза. Така поне това ще се отхвърли като проблем.
Нямам и идея дали има лекар, които да ти каже и какво точно да се направи.

От друга страна такава параноя ме е обхванала, че може и да се побъркам преди да родя (ако го докарам до там) !!! Е и за това съм подготвена имам познат психиатър. :wink:

Така, че може би е по-лесно да вярваш повече, че този път всичко ще е наред да си почиваш и т.н..

Знам, че е адски трудно и аз броя дните и се моля този път да успея, но....въпрос и на късмет.


Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #15 -: Август 06, 2008, 12:16:04 pm »
Liliysm  Абсолутно всички възможни и невъзможни изследвания сам си направила. И ме следи доктор който е специалист в тази област, но немога да тичам на видео зон всяка седмица. То мойто вече е параноя сигурно. И лечение ми е предписано. Понякога просто причина няма. Или оште не са се  развили технологиите да я открият.
Желая ти този път всичко  да е наред. И да се похвалиш с бебче.
« Последна редакция: Август 06, 2008, 12:19:06 pm от asturiana »
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #16 -: Август 06, 2008, 13:23:43 pm »
austriana,стискай зъби и не се отчайвай.Когато имаш възможност ходи на видеозон поне за собствено успокоение.Надявам се всичко да се развие добре
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #17 -: Август 06, 2008, 13:37:38 pm »
austriana,стискай зъби и не се отчайвай.Когато имаш възможност ходи на видеозон поне за собствено успокоение.Надявам се всичко да се развие добре
Благодаря ти , но и колкото често да ходиш никога не си спокойна. Аз ходих в петък беше всичко наред и в събота като шурна една кръв ела да видиш. В неделя пак на видеозон пак всичко наред беше, а в понеделник едни болки ниско долу цял ден. Тъй че няма голям смисъл и да се ходи често.И да ходиш и да неходиш то щте се случи това което трябва.
*
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #18 -: Август 06, 2008, 14:30:42 pm »
утрогестата как го приемаш?когато аз прокървих док ми каза да спра да го слагам и да започна да го пия защото той с кръвта си се изхвътля без да се проеме от организма
късмет и дано всичко да се оправи
Re: Отново бременна,утрогестан и предишни миседи
« Отговор #19 -: Август 06, 2008, 16:40:03 pm »
Слагам го , заштото като го пия ми действа уйасно. Ами последния път спря кървенето като го слагах от долу. Зависи колко кървиш сигурно.