0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Анонимна

Да дадеш бебе за осиновяване?
« -: Юли 12, 2008, 20:16:56 pm »
здравейте на всички!
Обръщам се към вас за съвет и помощ...
Бременна съм в 13 седмица, а с таткото не се разбираме,
макар че живеем заедно....
За аборт е късно вече особено след като го видях да мърда на видеозона.....
не мога да го убия...
Та се питам за осиновяването....
Има ли вариант, в който биологичната майка избира семейството да осинови детето и?
Защото ако взаимоотношенията ни с таткото продължават така , по добре ще е бебо да си има семейство с мама и тати които да го обичат.. и да му дават всичко.
Може въпроса да ви се струва тъп, но на мен ми е много зле в момента, по цял ден плача и се чудя какво да правя........
*
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #1 -: Юли 12, 2008, 21:05:34 pm »
Създали сте дете с любов. Намерете любов в сърцата си, за да обичате това дете и за да го видите как расте. Независимо дали сте заедно или разделени, вие ще сте негови родители.
Не мисля, че тук е най-доброто място за терзанията ти.
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #2 -: Юли 12, 2008, 21:12:40 pm »
Непълно осиновяване. Ако наистина ще го оставиш в никакъв случай не допускай да отиде в т.нар. "дом".
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #3 -: Юли 12, 2008, 21:25:23 pm »
A таткото знае ли, че чакаш бебе?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #4 -: Юли 12, 2008, 21:49:00 pm »

Бременна съм в 13 седмица, а с таткото не се разбираме,


А преди 13 седмици разбирахте ли се?
Ако да - значи може след още 13 да се подобрят взаимоотношенията ви.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #5 -: Юли 12, 2008, 21:53:27 pm »
Възможно е такова осиновяване. Не знам как се нарича, пълно, непълно... Но си е съвсем законно и бебето си е на "новите родители". Познавам такива хора. И доколкото знам процедурата е по-бърза.
Моля те, в никакъв случай не оставяй това детенце в някой дом. Ние тук с години се борим за дете и ни става много мъчно за такива дечица.
И все пак, помисли! Дори и да не си с таткото, дали си струва да оставиш това дете. Аз не бих го направила в никакъв случай.
Дано се развият нещата по най-благоприятния начин за теб и детето.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #6 -: Юли 12, 2008, 22:11:49 pm »
  А,няма ли начин да си го отгледаш сама?Познавам няколко така наречени "самотни майки",които въпреки материалните проблеми са щастливи с избора си.Знам,че ти е трудно в такъв момент и искрено ти желая да заздравите връзката си със таткото,това определено ще е най-добрият вариант.Нещо не ми харесва идеята за непълно осиновяване...домовете са пълни с "такива деца",нямащи шанс да разберат какво е семейство и щастливо детство.Или го даваш или го гледаш...избора е труден.Сила,късмет и кураж ти желая!Не се срамувай да потърсиш помощ от родители,близки и приятели,стига да искаш да задържиш детето повече,от колкото "таткото".Умната!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2008, 18:58:53 pm »
От това, което съм чела по форумите, ако детето не е от ромси произход и е здраво бързо ще си намери семейство. И смятам, че наистина ще го гледат добре в новото семейство.
Опитай се да оправиш нещата с таткото, но бъди спокойна за детето. Направи всичко, което зависи от теб, за да е здраво.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2008, 19:19:05 pm »
Не осттавяй детето си нито в дом нито пък го давай за отгледжане отгледай го сама какво толкова в днешно време толкова много жени се справят сами ще дойде време ще съжеляваш за тези действия отгледай го с голяма любов и ще видиш как годините ще се извъртят и то ще бъде до теб и ще си кажеш добре че си го отгледах.Нали за това създаваме децата си и ги отглеждаме с любов за да може до някое време те да ни гледат и помагат.Може и да звучи старомодно но аз така виждам нещата.Не прави тази грешка и не карай детето ти да страда до някое време заради отношенията ви с таткото.
*
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #9 -: Юли 14, 2008, 11:00:03 am »
Това нали не е предложение към някои от момичетата тук. Много моля, да не си играете с чувствата ни.
В очакване ....
*
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #10 -: Юли 14, 2008, 13:35:06 pm »
 Не го оставяй в дом.Горе главата момиче,обичай го .След време ще осъзнаеш каква голяма грешка си щяла да допуснеш.Късмет.
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #11 -: Юли 14, 2008, 14:05:10 pm »
Помисли си колко ще съжаляваш ако оставиш детето си в дом!Помисли колко ще ти е тежко ако дадеш на непознати да отгледат детето ти!
Има толкова самотни майки които се справят толкова добре в живота.Нямаш ли подкрепа от семейството си?Говори ли с таткото?Нали разбираш,че двамата трябва да вземете това решение?Това не е като да решиш да си сменя ли прическата или не.
Съберете се,поговорете.Не е задължително да живеете двамата заедно.
Представи си болката някога да поискаш да имаш дете и да не можеш.Помисли си какво ще ти е тогава да знаеш,че си оставила това дете.Не помислихте ли за взаимоотношенията си преди да направитв дете?
Помисли си...
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #12 -: Юли 14, 2008, 15:00:57 pm »
Това нали не е предложение към някои от момичетата тук. Много моля, да не си играете с чувствата ни.

И аз това си помислих.
Мило момиче тук всички се борят за дете от години,минали са през какви ли не процедури така мисля че този форум не е най-подходящото място за терзанията ти.
Късмет и дано да се разберете с таткото.Дари детето с много любов.
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #13 -: Юли 15, 2008, 05:02:19 am »
Помисли си колко ще съжаляваш ако оставиш детето си в дом!Помисли колко ще ти е тежко ако дадеш на непознати да отгледат детето ти!
Има толкова самотни майки които се справят толкова добре в живота.Нямаш ли подкрепа от семейството си?Говори ли с таткото?Нали разбираш,че двамата трябва да вземете това решение?Това не е като да решиш да си сменя ли прическата или не.
Съберете се,поговорете.Не е задължително да живеете двамата заедно.
Представи си болката някога да поискаш да имаш дете и да не можеш.Помисли си какво ще ти е тогава да знаеш,че си оставила това дете.Не помислихте ли за взаимоотношенията си преди да направитв дете?
Помисли си...
:good_post: :balk_91:
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #14 -: Юли 16, 2008, 20:25:09 pm »
на колко години си? нямаш ли родители? как ти хрумна това? ти не виждаш ли в този форум или дори в реалния живот каква мъка е и как сме принудени да преживяваме какви ли не тежки процедури и експерименти в името на поне едно дете?!?!? :?..........нямаш ли приятелки или познати ,които си имат деца независимо с кого и кога и си живеят живота :lol:Не ти ли е ясно, че детето е по-важно от някой мъж до теб? А и не си ли ясно,че мъжете обичат децата ?...:wink: и ако ти си свестно и способно момиче няма да останеш дълго време на сухо :lol:, ако ще и 2,3 деца да имаш :lol:
Виж се само какво пишеш тука: "За аборт е късно вече особено след като го видях да мърда на видеозона.....
не мога да го убия..."
ами или го даваш или не го даваш? 8O......сигурна ли си ,че можеш да направиш такъв избор?....и какво точно искаш от нас тези тук?!?! 8O
Ако си объркана нека поговорим,но недей да се опиташ да манипулираш недоброжелателно някоя безнадеждна жена,която може да ти повярва,че ще и дадеш детенцето.......ако се опиташ да го продадеш Бог да ти е на помощ :(........
Съжелявам за крайнияти ми думи,но найстина интернета е мястото за какви ли не........вие кажете какво беше това?!?!? 8O......просто мен успя да ме шокира и затова тъка реагирам :oops:......ами филмите са филми,а реалността е навсякъде около нас :?
на авторката на темата и пожелавам късмет и УМНАТА!


Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #15 -: Юли 16, 2008, 20:54:39 pm »
НЕ СИ ДАВАЙ ДЕТЕТО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ,ЩЕ ДОЙДЕ ДЕН ,АКО ГО ДАДЕШ В КОЙТО ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ ... ТО Е ЧАСТ ОТ ТЕБ,КАК БИ ГО ОСТАВИЛА. ЩЕ СЕ СПРАВИШ И САМА ЧОВЕКЪТ Е СИЛЕН ,КОГАТО Е СИЛНА ВЯРАТА МУ .... А ИМАШ ЛИ ВЯРА И ЖЕЛАНИЕ И НАМЕРИШ ЛИ СМИСЪЛ В ТОВА МАЛКО СЪЗДАНИЕ ЩЕ СЕ СПРАВИШ. ИМАЙ ВЯРА!!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #16 -: Юли 16, 2008, 22:05:03 pm »
  Ваня:),браво!Много-добре си се изразила!И аз исках да го кажа точно по твоя начин,ама реших да се съобразя.Още веднъж казвам,че поста ти е най-на място! :good_post:
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #17 -: Юли 19, 2008, 21:42:48 pm »
Анонимна,как си,какво става?Отговорихме ли на въпроса ти?промени ли се с нещо ситуацията?сигурна съм,че четеш отговорите ни.
Какво мислиш?
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #18 -: Юли 19, 2008, 23:51:25 pm »
Чудесен коментар Ваня:)!!!Миличка мога да те уверя,че ако оставиш детето ще е най правилното решение в твоя живот и един ден  ще ни благодариш.Моля се само да успеем всички да те вразумим.Дано усетиш болката на всички нас като четеш отговорите ни.Вземи се в ръце и бъди силна
Re: Да дадеш бебе за осиновяване?
« Отговор #19 -: Юли 24, 2008, 13:28:14 pm »
не си писала откакто си пуснала темата. но се надявам да влезеш и да прочетеш това, което ще ти напиша. нашият 'татко' беше категоричен за аборт, само че аз реших друго. изнесох се от общото жилище бременна в третия месец и родих сина си, който носи моето собствено име за бащино и моята фамилия. вече е на 6г. когато беше на 1г и 6м срещнах сегашния ми партньор и от тогава той се грижи и за двама ни със сина ми. е, все още не е пожелал да припознае детето, а биологичният баща почина преди 3г., но аз съм горда с моето момченце и нито за миг не съм си и помислила да направя аборт или да го дам за осиновяване. човек винаги може да се справи със ситуациите, стига да има желание. добре е, че си решила да оставиш бебето. но като го родиш не го давай за отглеждане, опитай сама да се справиш и съм сигурна, че това до голяма степен ще осмисли живота ти.
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366